Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy po raz pierwszy pojawił się tu wątek spalania, to postanowiłem sprawdzić jak to z tym jest. Mam XT od maja, no i wyszło mi że demoniczne spalanie tego auta to fikcja. Fikcja którą wytrwale podsycał kolega Madox na forum (trochę szkoda że się już nie pojawia - forum straciło trochę koloryt) i dziennikarze motoryzacyjni. Dziwne, że tematu spalania nie podejmują właściciele diesla, bo chyba tylko oni kierowali się ekonomiką spalania decydując się na Subaru. Trochę zastanowiła mnie wypowiedź mariuga w wątku "profil klienta Subaru" skierowana do mnie. Choć nie było moją intencją licytowanie się, jak mało pali mój XT, to mogło to tak wyglądać. Przecież decydując się na to auto nie oczekiwałem by paliło 6l/100 - to obiecała mi mazda w CX5 diesel. Liczyłem, że da mi ono choć część tej radochy, którą dawał mi XT MY06. No i tak jest. Nie bez powodu napisałem o wyścigu spod świateł. Oczywiście nie robię tego codziennie, ale świadomość, że mogę to zrobić daje satysfakcję, jakiej nie miałbym w żadnym przeciętnym dieslu.

Konkluzja: Subaru nie pali demonicznie, a przy tym daje radochę. Wyłączyć komputer i cieszyć się jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być Subaru Forester i jest Subaru Forester z kilku powodów: praca ( budowy ), zamiłowania ( myślistwo, narty ), offroad 4x4 ( mam LR D2 ). Spalanie było dość istotny argumentem przy wyborze silnika, rocznie robię ok 50-60kkm dla tego zdecydowałem się na wolnossaka, dyfla Subaru zdecydowanie nie chciałem z wiadomych przyczyn ( historie serwisowe: sprzęgła, wały, panewki ... itp itd ).

Jestem bardzo zadowolony z małym wyjątkiem ... moje auto posiada wadliwe zawieszenie, które buja niemiłosiernie. W serwisie uzyskałem informację o kwalifikacji auta do wymiany kompletu amortyzatorów. Czekam do przeglądu i zrobię all in one ;)

Edytowane przez MUrsus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy MY14 będzie już miał podparcie l. wzorem modeli z USA
Podparcie lędźwiowe posiadają Forki również na rynku europejskim. Między innymi we Francji zdaje się.

To dlaczego nie mają te "polskie"? może we Francji są MY14

... moje auto posiada wadliwe zawieszenie, które buja niemiłosiernie. W serwisie uzyskałem informację o kwalifikacji auta do wymiany kompletu amortyzatorów. Czekam do przeglądu i zrobię all in one ;)

 

To niestety wstyd dla Subaru :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety wstyd dla Subaru :(

 

Widziały gały co brały B). Z wyjątkiem "trampoliny" wszystko jak ta lala ;)

W serwisie dowiedziałem się że mój egzemplarz jest przedprodukcyjny i może mieć kilka chorób wieku niemowlęcego, z małym ale ... jak kupowałem nikt mnie o tym fakcie nie poinformował ... pewnie i tak nic by to nie zmieniło, kolor i wyposażenie jest superaśne.

Edytowane przez MUrsus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zapytanie czy wszystkie serwisy Subaru w PL wygladaja tak tragicznie jak ten w Gdansku? Tam poprostu nie ma gdzie usiasc, gdy samochod jest na stanowisku. Takie cos to tylko w polsce moze byc. Poprostu ceny kasuja jak w marce premium, a warunki juz dawno takich nie widzialem! Prawdopodobnie wlasciciel zapracowany, ale moze warto wziac dzien wolnego i przejechac sie po salonach innych marek, i zobaczyc jak to wyglada. Podobne warunki choc tam bylo gdzie usiasc, napic sie kawy i poczytac gazete mieli w Hondzie Largo Gdynia, ale importer cofnal im autoryzacje, bo nie spelniali wymogow. Jest tez opcja, ze serwis bedzie dawal voucher do KFC, ktory jest za rogiem podczas serwisowania;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wszystkie serwisy Subaru w PL wygladaja tak tragicznie jak ten w Gdansku?
Z tych które oglądałem ten jest najbiedniejszy. To pewnie efekt adaptacji różnych budek. Za to plac mają i miejsce na postawienie czegoś nowego. Chyba mentalność bossa jest tu największym problemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@pat, teren chyba nie nalezy do nich tylko do UG. Nie chca budowac na cudzym.

No to bedziemy musieli z tym zyc;-) Na nowy salon w 3M bym nie liczyl, choc moze jakis multidealer?

 

Jeszcze jedno jakie opony zimowe planujecie kupic do forestera? Ja zastanawiam sie miedzy Vredestein a Nokian 18". Wiem, ze dealer w Gdansku ma miec Vredestein do kupienia, ale nie wiem jak cena ich bedzie ostatecznie.

Edytowane przez pat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba bedzie salon Zdunka ten BMW. Tu sa jakies roszady i Fota rezygnuje chyba z Bmw, bo ma teraz vw i audi. Salon Foty tez bedzie rozbierany i budowany nowy w jego miejsce podobno. Co do Largo to juz stracili tez ASO i teraz sprzedaja uzywki. Dostalem nawet do domu list z hondy poland, ze moge jechac do Ignara lub jeszcze innego aso nazwy nie pamietam i dostane 20% znizki na usluge z ww listem. Z civicem i tak nie jade do aso, bo stoi w garazu wypolerowany:-) i tak bedzie stac pewnie bardzo dlugo, a olej to mu sam wymienie plus heble itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak konkurencji w 3M robia taki stan rzeczy
Właśnie jak to jest z licencjami ? Warszawa jest ogromna i ma kilka ASO, to zrozumiałe, ale czy to zależy od wielkości miasta ? 3M ma jednego i Nowy Sącz ma jednego ? Wielu mechaników nie jest zainteresowanych licencją. Rozmawiałem z nimi w 3M, Warszawie, Kraku i każdy mówił to samo. A po co mi tu jakieś komisje ? Robię dobrze, ludzie sami przychodzą a akredytacja to tylko kłopot. Ale teraz rośnie popularność i obsługa gwarancyjna na pewno się opłaca a więc warto mieć licencję. Edytowane przez limeryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej o to, ze subaru nie jest marka popularna, a zeby zostac dealerem niestety trzeba miec troche grosza na wybudowanie i rozpoczecie dzialanosci. Warszawa to warszawa wiekszy rynek i wiecej aut do serwisowania. Nie podoba mi sie cos takiego, ze w serwisie sa brane ceny z nieba i nie ma zadnej tabelki. Jak umawialem auto na wymiane oleju to powiedziano mi, ze bedzie kosztowac okolo 75zl jak przyszlo do placenia to wyszlo kolo 130zl plus filtr. Czegos takiego nie lubie i to bylo ich ostanie takie zagranie. Jak pojade juz na normalny przeglad beda drukowac pokolei co i za ile, i co bylo robione co do grosza. Nie chce tu wychodzic na sknere, ale sprawdzalem i nie mam na czole napisane d....j mnie na kase:-) Zaplacilem tyle ile powiedzieli, ale nastepnym razem juz od wejscia nie bede mily w serwisie i potraktuje ich jak typowych naciagaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś tendencyjna sytuacja, po pierwsze dlatego, że nie znam rosyjskiego, a po drugie - kto na test bierze łopatę? :biglol:

 

W ogóle ten gość jest niesamowity,ma gadane jak moja Matka :biglol:

 

Dokładnie w ten sam sposób w tym roku zakopałem się na Greckiej plaży B)

Żona złośliwie robiła fotki,jak grupa młodzieży amerykańskiej pomagała wypchnąć mojego legaca,mówiąc-"pochwalisz się kolegom na forum" :angry: ,tylko ze akurat w aparacie nie było karty pamięci :biglol::yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w ten sam sposób w tym roku zakopałem się na Greckiej plaży B) Żona złośliwie robiła fotki,jak grupa młodzieży amerykańskiej pomagała wypchnąć mojego legaca,mówiąc-"pochwalisz się kolegom na forum" :angry: ,tylko ze akurat w aparacie nie było karty pamięci :biglol::yahoo:

Ale nawet bez karty nie pochwalić się nie udało, tylko czemu przy pomocy Forka? :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w ten sam sposób w tym roku zakopałem się na Greckiej plaży B) Żona złośliwie robiła fotki,jak grupa młodzieży amerykańskiej pomagała wypchnąć mojego legaca,mówiąc-"pochwalisz się kolegom na forum" :angry: ,tylko ze akurat w aparacie nie było karty pamięci :biglol::yahoo:

Ale nawet bez karty nie pochwalić się nie udało, tylko czemu przy pomocy Forka? :biglol:

 

tak jakoś mi się przypomniało...apropo's ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z numerami na plazy tez przerabialem (OBK z reduktorem) :) bierze sie wiadro (pojemnik) i przynosi wode z morza i podlewa piasek pod kolami. Lub kladzie dywaniki pod kola i delikatnie rusza. A jak sie juz jedzie to sie NIE STAJE.

Sam widzialem jak sie LR defender zakopal na plazy po most. Byl to samochod ratunkowy ekipy chcacej ratowac kitesurfera, ktoremu cos nie wyszlo i przydzwonil konkretnie o glebe. Nie wiem jak sie skonczylo. Czy sprzeglo czy paliwo bo sobie po 30 min poszlismy dalej :)

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...