Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

No więc ja dzisiaj też w końcu byłem na jeździe próbnej XT (którego nb zaliczkowałem 3 tygodnie temu...).

(...) Doszedłem do wniosku, że generacja IV to (jeszcze) nie dla mnie. Szukam innej radości z jazdy niż ta,którą oferuje nowy XT

to kupujesz tego nowego XT czy nie?

Raczej nie, choć mam wciąż taką opcję i czas do sierpnia (zawsze się może okazać że mój wyremontowany silnik z nowym shortblokiem jednak nie będzie się kręcił jak dawniej...). Tu akurat nie mam obawy, że w sierpniu taka opcja na "Forka IV od ręki" sprzeda się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Może już było o tym ale chciałbym się upewnić, czy nowy Forek nie ma wlotu na masce?

Czy może zależy to od wersji tak jak to było w Forku III generacji?

zadna z wersji gen.IV wlotu nie ma, i raczej miec nie bedzie... przynajmniej seryjnie :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ci się totalnie pomieszało. Chevrolet nie jest marką budżetową. Corvetta? Suburban? Tahoe? Silverado?

 

To tobie coś się pomieszało. Corvetta? Suburban? Tahoe? Silverado? W Europie? Nie ma i nie będzie. W Europie Chevrolet przejął częśc modeli dawnego Daewoo i oferuje na przykład chyba najtańsze auto w Polsce - Sparka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ci się totalnie pomieszało. Chevrolet nie jest marką budżetową. Corvetta? Suburban? Tahoe? Silverado? Dacia i Skoda oczywiście tak.

To porównanie można zastosować na rynku amerykańskim, kwestia w tym, jakie logo zastąpiono Chevroletem u nas. Skojarzenia są i u niektórych pozostaną, ale firma konsekwentnie i całkiem skutecznie z nimi walczy. Nie wiem też, czy do końca zasadnym jest umieszczenie Skody na tej liście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do końca zasadnym jest umieszczenie Skody na tej liście.

 

Patrz model Rapid. To jest odpowiedź na pojawiające się modele w miarę tanich aut mających służyć rodzinie. Odpowiednik modelu Fluence i innych tego typu. Firmy walczą o klientów wprowadzając takie auta do sprzedaży, bo konkurencja odbiera im klientów.

Edytowane przez Boombastic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - a ja mam pytanie z innej beczki. Czy w nowym Forku można wyłączyć ESP? Jak byliśmy na jazdach testowych, to był z nami regionalny kierowca z KJS itp. no i kliknął przycisk ESP off. Na komputerze pojawiła się taka ikonka no i jedziemy. Jeździliśmy po błocie i resztach sniegu, więc ustawienie się bokiem to nie był dla niego problem. No i tak lecimy, ale tylko chwile... zaraz słychać jęki jak esp zaczyna nas ratować...

 

Czy "źle" wylączylismy to esp, czy jest ono nie wyłączalne, tak jak w BMW, Mercach i Audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Boombastic,

 

Szanuj trochę kolegów na forum i przestrzegaj zasad kultury i polskiej pisowni.

Wnoszę z obserwacji Twoich wypowiedzi, że w życiu codziennym/zawodowym nie masz za dużo do czynienia ze słowem pisanym, a szczególnie z pisaniem korespondencji i dlatego robisz takie rażące błędy.

Zwracając się do kogoś pisemnie nie pisz: "ty", "ci", ale "Ty" i "Ci", z dużej litery.

Szczególnie niestosownie wyglądają Twoje wpisy, gdy zwracasz się do kogoś pisząc to z małej litery, a markę samochodu, np Dacia, piszesz z dużej. ;)

Nie musisz odpowiadać, jak zastosujesz się do w swoich następnych listach do zasad pisowni (i kultury), to będzie super :)

 

PS. Celowo w jednej odpowiedzi zwróciłem się (trochę ze złości i wbrew sobie) do Ciebie z małej litery, za co przepraszam.

Edytowane przez andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - a ja mam pytanie z innej beczki. Czy w nowym Forku można wyłączyć ESP? Jak byliśmy na jazdach testowych, to był z nami regionalny kierowca z KJS itp. no i kliknął przycisk ESP off. Na komputerze pojawiła się taka ikonka no i jedziemy. Jeździliśmy po błocie i resztach sniegu, więc ustawienie się bokiem to nie był dla niego problem. No i tak lecimy, ale tylko chwile... zaraz słychać jęki jak esp zaczyna nas ratować...

 

Czy "źle" wylączylismy to esp, czy jest ono nie wyłączalne, tak jak w BMW, Mercach i Audi?

W BMW X3 da sie calkiem odłączyc ESP, niestety malo kto o tym wie, czesto nawet sprzedawcy w salonie. Klikajac guzik gasnie esp w 60%, potem musisz drugi raz patrzymac guzik okolo 5sec i wtedy gasnie w 100%. Nie zdziwilbym sie gdyby w forku było podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Boombastic,

 

Szanuj trochę kolegów na forum i przestrzegaj zasad kultury i polskiej pisowni.

Wnoszę z obserwacji Twoich wypowiedzi, że w życiu codziennym/zawodowym nie masz za dużo do czynienia ze słowem pisanym, a szczególnie z pisaniem korespondencji i dlatego robisz takie rażące błędy.

Zwracając się do kogoś pisemnie nie pisz: "ty", "ci", ale "Ty" i "Ci", z dużej litery.

Szczególnie niestosownie wyglądają Twoje wpisy, gdy zwracasz się do kogoś pisząc to z małej litery, a markę samochodu, np Dacia, piszesz z dużej. ;)

Nie musisz odpowiadać, jak zastosujesz się do w swoich następnych listach do zasad pisowni (i kultury), to będzie super :)

 

PS. Celowo w jednej odpowiedzi zwróciłem się (trochę ze złości i wbrew sobie) do Ciebie z małej litery, za co przepraszam.

 

Szanowny kolego andrzeju (bo taki masz login pisany z małej litery, widocznie tak lubisz a innym zwracasz uwagę). Aby uczyć kultury sam powinieneś się nią wykazać. Urządzasz sobie wycieczkę osobistą bo ci się nie podobają moje odpowiedzi. Dyskutuj merytorycznie. Szanuj czas innych i sprawdzaj co piszesz i nie zarzucaj innym pomyłek. Nie zauważyłem bym pisał do ciebie specjalne listy, a jedynie odpowiedzi na forum. Nie zauważyłem również bym robił jakies rażące błędy ortograficzne czy literówki, które jak tylko zauważę to sukcesywnie poprawiam. Nie zauważyłem również byś miał tutaj funkcję moderatora stylistyczno-ortograficznego i strażnika kultury. Na jakiej podstawie uzurpujesz sobie prawo do takich kategorycznych stwierdzeń o moim życiu zawodowym? Jak już nie mogłeś wytrzymać ze swoimi przemyśleniami to mogłeś napisać wiadomość na priv.

Edytowane przez Boombastic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW X3 da sie calkiem odłączyc ESP, niestety malo kto o tym wie, czesto nawet sprzedawcy w salonie. Klikajac guzik gasnie esp w 60%, potem musisz drugi raz patrzymac guzik okolo 5sec i wtedy gasnie w 100%. Nie zdziwilbym sie gdyby w forku było podobnie.

 

Tak sobie myślę, że w przypadku BWM i RWD to może i dobrze, że dużo ludzi o tym nie wie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Boombastic,

 

Szanuj trochę kolegów na forum i przestrzegaj zasad kultury i polskiej pisowni.

Wnoszę z obserwacji Twoich wypowiedzi, że w życiu codziennym/zawodowym nie masz za dużo do czynienia ze słowem pisanym, a szczególnie z pisaniem korespondencji i dlatego robisz takie rażące błędy.

Zwracając się do kogoś pisemnie nie pisz: "ty", "ci", ale "Ty" i "Ci", z dużej litery.

Szczególnie niestosownie wyglądają Twoje wpisy, gdy zwracasz się do kogoś pisząc to z małej litery, a markę samochodu, np Dacia, piszesz z dużej. ;)

Nie musisz odpowiadać, jak zastosujesz się do w swoich następnych listach do zasad pisowni (i kultury), to będzie super :)

 

PS. Celowo w jednej odpowiedzi zwróciłem się (trochę ze złości i wbrew sobie) do Ciebie z małej litery, za co przepraszam.

 

Szanowny kolego andrzeju (bo taki masz login pisany z małej litery, widocznie tak lubisz a innym zwracasz uwagę). Aby uczyć kultury sam powinieneś się nią wykazać. Urządzasz sobie wycieczkę osobistą bo ci się nie podobają moje odpowiedzi. Dyskutuj merytorycznie. Szanuj czas innych i sprawdzaj co piszesz i nie zarzucaj innym pomyłek. Nie zauważyłem bym pisał do ciebie specjalne listy, a jedynie odpowiedzi na forum. Nie zauważyłem również bym robił jakies rażące błędy ortograficzne czy literówki, które jak tylko zauważę to sukcesywnie poprawiam. Nie zauważyłem również byś miał tutaj funkcję moderatora stylistyczno-ortograficznego i strażnika kultury. Na jakiej podstawie uzurpujesz sobie prawo do takich kategorycznych stwierdzeń o moim życiu zawodowym? Jak już nie mogłeś wytrzymać ze swoimi przemyśleniami to mogłeś napisać wiadomość na priv.

 

Szkoda słów, szkoda czasu.... Zajrzyj do słowników, podręczników, zapytaj dzieci - może pomogą. Ale coś mi się widzi, że nie chcesz (lub nie potrafisz?) stosować się do pewnych ogólnie przyjętych zasad. Szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda słów, szkoda czasu.... Zajrzyj do słowników, podręczników, zapytaj dzieci - może pomogą.

 

Ty, Wujek Dobra Rada z Kraju Rad, daj sobie na wstrzymanie. Nie masz czego się czepiać? Daj listę tych moich rażących błędów i tych ogólnie przyjętych zasad. A najlepiej nie odzywaj się już do mnie i ignoruj moje wypowiedzi bo to nie jest twoje forum i nie ty masz prawo decydować o swobodzie wypowiedzi, skoro jedyne sensowne co masz do powiedzenia to zasady stosowania wielkich liter. Nie prowadzimy korespondencji urzędowej ani biznesowej, może tego nie zauważyłeś.

Nie jesteśmy w klasie w podstawówce i nie życzę sobie takich uwag na publicznym forum. Jak jesteś taki niespełniony nauczyciel języka polskiego to mogłeś zwrócić uwagę na priv jeśli to cię tak zabolało, a nie zachowywać się jak nauczyciel i to na dodatek obrażając interlokutora. Sam za to nie potrafisz napisać swojego imienia (jeśli to w ogóle twoje imię) z wielkiej litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu wątku i meritum sprawy - dyskusje ożyją, jak forumowicze zakupią i fizycznie otrzymają swoje egzemplarze :) . Jazda próbna to tylko jazda próbna, wnioski i opinie pojawią się po pierwszych przejechanych kilometrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...