Skocz do zawartości

Trójmiejskie spoty


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień masakra... wszyscy cali?

 

Młody, auć. Poza autem wszystko OK?

 

 

Tak, na szczęście. Wracała z pracy, dosłownie 20 metrów od miejsca gdzie był dzwonek. Była na ulicy z pierwszeństwem przejazdu, a gość miał w dupie to, że musi puścic tych jadących z prawej. Twierdzi że toczył się może z 20kph. Gówno prawda. Nissan Terrano II nie sypie się jak papierowe auto, a wyglądał masakrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kwestia pewnej kalkulacji. Jesli nie masz jakiś gigantycznych zniżek do utracenia, to może i warto.

Nie widziałem strzała, więc trudno tak ocenić, bo jeśli naprawa to kwestia 500 zł, to lepiej naprawić we własnym zakresie, ale jeśli to coś większego, to może jednak AC i ASO...

 

Mistral

 

Jest dokladnie tak, jak piszesz - kalkulacja :/ Mam 60% znizek, ale wszystkiego chyba nie zabieraja ;)

 

Nadkole wgniecione (1-2cm) na przetloczeniu - tego sie chyba nie da wyciagnac tak, zeby nie uzywac szpachli. A tej wolalbym nie miec na aucie... chyba jak kazdy z nas ;) Reszte imho polerka wyleczy.

 

 

Narazie musze te hamulce obejrzec, bo sie nie da jezdzic z takim piskiem. Brrr, jedna z niewielu sytuacji, w ktorych snieg mi nie pasuje ;)

 

T.

 

A poszukaj błotnika na allegro i wymień cały element. Błotniki dość tanio chodzą, na pewno taniej niż naprawa w ASO lub utrata zniżek.

 

Mistral

 

-- 26 sty 2011, o 21:30 --

 

Dzień masakra... wszyscy cali?

 

Młody, auć. Poza autem wszystko OK?

 

 

Tak, na szczęście. Wracała z pracy, dosłownie 20 metrów od miejsca gdzie był dzwonek. Była na ulicy z pierwszeństwem przejazdu, a gość miał w dupie to, że musi puścic tych jadących z prawej. Twierdzi że toczył się może z 20kph. Gówno prawda. Nissan Terrano II nie sypie się jak papierowe auto, a wyglądał masakrycznie.

 

 

Młody - załatw notatkę policji o winie tamtego kierowcy, wyślij pannę do szpitala i niech jej zrobią wszystkie mozliwe badania - tak na wszelki wypadek! Teraz może nic ją nie boleć, ale to kwestia szoku. Neich ją przebadają. Zbieraj wszystkie papierki, wypisy od lekarza itp. Gdybyś musiał kupować jakieś leki, opatrunki itp. to bierz faktury imienne na pannę, jak będzie musiała wracaĆ taksówką, to tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie obicia, szczególnie bóle kręgosłupa jak się głowa majtnęła w lewo i prawo, wychodzą za kilka dni. Niech nie popełni mojego błędu i zbiera wszelkie papierki od razu. Niech mówi, że ją boli i ma zawroty głowy. Niech tomo zrobią, czy inne MRI. Roentgen wszystkiego nie wyłapuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie obicia, szczególnie bóle kręgosłupa jak się głowa majtnęła w lewo i prawo, wychodzą za kilka dni. Niech nie popełni mojego błędu i zbiera wszelkie papierki od razu. Niech mówi, że ją boli i ma zawroty głowy. Niech tomo zrobią, czy inne MRI. Roentgen wszystkiego nie wyłapuje.

 

Wszystko sie zgadza!

Młody pamiętaj - dla urzędasów, także w ubezpieczalniach liczą się potem wyłącznie papierki! Jak żuła gumę i ma od niej papierek, to niech także zachowa!

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadkole wgniecione (1-2cm) na przetloczeniu - tego sie chyba nie da wyciagnac tak, zeby nie uzywac szpachli.

 

Z Twojego opisu nie wygląda to groźnie...sugerowałbym podjechać TU i się upewnić czy nie da się tego zrobić szybko i przyjemnie:

http://www.s-plus.pl/salony/7,s_plus_gdansk_oliwa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z forum :wink: pomogli, także załatwione tak jak powinno być. Za leki paragony mam, ale faktura to nie problem ;)

 

Notatkę policji będzie miało PZU (OC sprawcy). Sprawa zgłoszona. Mam nadzieje, że pójdzie w miare gładko. Z tymże, od auta był odliczony VAT więc na naprawie i tak jestem w dupe.

 

Co za dzień :shock: :evil: współczuję Wam :? :(

 

Jak to mawiali starożytni rosjanie, jak nie wiatr w oczy, to ch..j w dupe :(

 

Młody, pozdrowienia Izie przekaż :wink:

 

Dzięki, przekazane :)

 

młody całusy dla panny

 

I to też :)

 

Panna młodego jest w dobrych rączkach, narazie niech odpoczywa

 

W najlepszych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, to Ty zostaw kompa i idź masować potłuczone ciałko...

 

:P:mrgreen:

 

-- 26 sty 2011, o 21:47 --

 

Już odpływa powoli, a ja mam jeszcze troche do roboty "zdalnie".

 

Mlody Kobieta najważniejsza! zawsze i wszędzie królować będzie :D do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alfa centrum -2

Metode znam, preferuje Ikea -1 ze wzgledu na odleglosc. Ale pisk/zgrzyt jest tak glosny, ze nawet ta opcja wydaje sie ryzykowna. Pozywiom uwidim.

 

darkogda, dzieki za przypomnienie - widzialem ich oferte na srt - moze byc ciekawie ;)

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo, grzecznościowo poszukuje pilnie kawalerki do wynajęcia w Gdyni (preferowane Centrum/Redłowo/Grabówek/Leszczynki). Mieszkanko, raczej na "przetrzymanie ciężkich czasów" wiec dobry stosunek cena/jakość jak najbardziej wskazany :mrgreen:

Kontakt przez PW.

 

ps. postaram się dziś wpaść na meeting

ps.2. Młody, szkoda gadać :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymże, od auta był odliczony VAT więc na naprawie i tak jestem w dupe.

Nie kumam problemu. W razie czego masz mój telefon, jestem dość oblatany w sprawach działalnościowo-VATowo-stłuczkowych niestety :|

 

Jakby to powiedzieć, nie miałem do czynienia ze stłuką w aucie z odliczonym vatem, i wczoraj gość w serwisie powiedział coś w stylu, że "to pan vat dopłaca". Może źle to zrozumiałem, ale pierwszym skojarzeniem od razu było to, że ubezpieczyciel wypłaca kwotę netto, a ja różnicę vatu dopłacam. Ale nic tam. Jeśli będziesz dziś wieczorem, to może uda mi sie byc dzis na spocie, a jesli nie to Cie bede męczył telefonami w piątek jak wszystkie papiery bede mial w reku i karuzela ruszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymże, od auta był odliczony VAT więc na naprawie i tak jestem w dupe.

Nie kumam problemu. W razie czego masz mój telefon, jestem dość oblatany w sprawach działalnościowo-VATowo-stłuczkowych niestety :|

 

Jakby to powiedzieć, nie miałem do czynienia ze stłuką w aucie z odliczonym vatem, i wczoraj gość w serwisie powiedział coś w stylu, że "to pan vat dopłaca". Może źle to zrozumiałem, ale pierwszym skojarzeniem od razu było to, że ubezpieczyciel wypłaca kwotę netto, a ja różnicę vatu dopłacam. Ale nic tam. Jeśli będziesz dziś wieczorem, to może uda mi sie byc dzis na spocie, a jesli nie to Cie bede męczył telefonami w piątek jak wszystkie papiery bede mial w reku i karuzela ruszy :)

 

Jeśli odliczyłeś VAT przy zakupie, to niestety problem o którym mówisz jest całkiem realny... niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj gość w serwisie powiedział coś w stylu, że "to pan vat dopłaca". Może źle to zrozumiałem, ale pierwszym skojarzeniem od razu było to, że ubezpieczyciel wypłaca kwotę netto, a ja różnicę vatu dopłacam

 

Niestety - zrozumiałeś to bardzo dobrze i będzie dokładnie tak, jak napisałeś...

 

Podobnie jak MZY nie do końca rozumiem skąd problem...skoro masz auto, od którego odliczyłeś VAT (czyli zakupione na działalność) to znaczy, że chyba dalej odliczasz VAT (a więc i ten za naprawę)...więc bilans wychodzi na "0" :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę na PW albo tutaj prosić o jakiś numer telefonu do kogoś kto będzie na zlocie dzisiejszym? Wiecie....Gdynia... ;) widziałem na googlemaps jak trafić, ale coś słyszałem że tam jakieś roboty są w pobliżu teraz, więc jakbym jednak zabłądził to bym zadzwonił. Młody szkoda że Cie prawdopodobnie nie będzie, chociaż się nie znamy, ale takiej przyczyny nieprzyjścia na zlot nie życzę nikomu. Pozdrów swoją i wszystkiego dobrego wam życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę na PW albo tutaj prosić o jakiś numer telefonu do kogoś kto będzie na zlocie dzisiejszym? Wiecie....Gdynia... ;) widziałem na googlemaps jak trafić, ale coś słyszałem że tam jakieś roboty są w pobliżu teraz, więc jakbym jednak zabłądził to bym zadzwonił. Młody szkoda że Cie prawdopodobnie nie będzie, chociaż się nie znamy, ale takiej przyczyny nieprzyjścia na zlot nie życzę nikomu. Pozdrów swoją i wszystkiego dobrego wam życzę.

 

dzwoń do Tomasza (Mistral) 888 162 173 :D będzie na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, że chyba dalej odliczasz VAT

 

Hyhy, no tak, inteligencja szpagatowa :mrgreen:

 

ale takiej przyczyny nieprzyjścia na zlot nie życzę nikomu.

 

Po prostu od 14 do 21 wczoraj w planach miałem co innego niż stanie i marznięcie bo sie jakiemuś pie....mu ku...wi nie chciało popatrzeć w prawo, czy aby przypadkiem coś nie jedzie. I nie wiem czy dziś uda mi się nadrobić to co miałem zrobić wczoraj. Ale zobaczymy, może chociaż na chwile :) Na wszelki wypadek łapaj mój numer na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak darkogda pisze. Po prostu kwestia zaksięgowania dodatkowej faktury za naprawę (tylko VAT, bez KPiR!) i chwilowego (do czasu płacenia VAT-7/7K) pozbawienia się tej kasy VATowej na rzecz warsztatu. Za pierwszym razem, kilka lat temu, byłem nieco zszokowany dziwacznością tego rozwiązania, ale cóż... Jakby co, pomożemy Ci z księgowością ;)

Postaram się dziś być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...