Skocz do zawartości

Trójmiejskie spoty


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

Tomas_M5, właściwie to masz rację. Często sprowadza się do wzięcia kredytu, i płaczu po 2-3-6 ratach.

Ale akurat nie dlatego nie lubię kredytów, swoją zdolność kredytową znam i jest niezła, ale nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem kredyt na takie sportowe auto do zabawy to czesto najwiekszy błąd młodych ludzi. Nie mówiac o tym ze kredyty samochodowe sa chore.

Ale ja mówiłem o czymś innym. Uważasz że lepiej i taniej jest ładować bez końca w jakieś auto? Myślę że to też jest częstym błędem. Najlepiej jest coś kupić fajnego i nie ruszać ale ja na przykład tak nie umiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk, jak kogoś stać na kredyt/leasing a ma wymarzone STi, to pewnie, że niech sobie je kupi teraz, niż ładuje np w WRX 02, z którego nigdy STi nie zrobi.

 

Gorzej, jak ktoś weźmie kredyt (bo banki dość liberalnie mimo wszystko badają zdolność kredytową) a po 3 ratach zacznie płakać.

 

To, że bank dałby mi kredyt z miesięczną ratą np 4-5k PLN nie oznacza, że ja sam nie potrafię ocenić, czy mnie na taki kredyt stać, czy nie. A to jest problem wielu młodych kredytobiorców, niezależnie od celu kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzd, nie ma się co usprawiedliwiać...rozsądny tuning każdego auta jest fajny o ile właściciel zdaje sobie sprawę z tego co robi. Jazda sleeperem to też bezcenne wrażenia :twisted:

Najgorsze co może być to właśnie wspomniani wyżej młodzi ludzie którzy kupują stare auto na które ich ledwie stać i marzą żeby zrobić z tego coś więcej licząc na to że da się to zrobić tanio, pakują latami kasę, zapożyczają się i po kilku latach efekt jest nadal daleki od oczekiwań. Po drodze jeszcze kilka nieprzewidzianych awarii i pozamiatane. To tak kończąc temat tuningu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem kredyt na takie sportowe auto do zabawy to czesto najwiekszy błąd młodych ludzi. Nie mówiac o tym ze kredyty samochodowe sa chore.

Ale ja mówiłem o czymś innym. Uważasz że lepiej i taniej jest ładować bez końca w jakieś auto? Myślę że to też jest częstym błędem. Najlepiej jest coś kupić fajnego i nie ruszać ale ja na przykład tak nie umiem :P

 

tylko ze kupno STI nie rozwiązuje problemu bo nadal trzeba pakowac kase :lol:

 

ja własnie uwazam ze lepiej kupic troche droższe auto niz pakowac kase w złoma, ale tuning to chyba co innego niz naprawianie złoma.

 

ale uwazam tez ze lepiej kupic za kesz to na co nas stac i deko dopiedsci niz na raty cos na co nie mamy gotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kredytów nie lubię i już.

 

nie wiem czy słusznie :mrgreen:

 

ale faktem jest, że gdybym miał kupować 3 auto jako zabawka to na pewno było by to sti 2006-2007r

 

do niczego się to więcej nie nadaje. Na długich drogach to dramat, miejsca z tyłu na nogi brak, zużywa przy tym samym stylu jazdy więcej paliwa (tak słyszałem)

 

co do inwestowania w auto/tuning każdy ma własne granice. Wielokrotnie miałem myśli żeby kupić forka sti i zrobić swapa w lewo lub w prawo. Koszt takiego forka to 40-50k pln plus koszt przekładki ew koszt odświeżenia silnika.

 

czy warto? NIE! czy chciałbym TAK! po co mi to - bo tak :mrgreen:

 

pozadrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzuce swoje 99 groszy

 

uwazam ze zakup kazdego auta to cos wiecej nie zakup funkcjonalonsci czy spalania czy jakiegokolwiek innego czynnika

to spelnianie jakis swoich marzen, ambicji ... czy chocby wyrazanie swojego statusu

 

znam ludzi zarabiajaych po 3 tys a jezdzacych M5 i znam ludzi ktorych stac na Veyrona a jezdzacych Avensisem

pomijajac sam aspekt finansowy kogo na co stac lub nie ,warto sie skupic na tym do czego to auto bedzie sluzyc

 

kupujac swojego forka spelnialem jakies tam marzenia mlodosci , robiac remont wereyfikowalem swoje marzenia

mam auto wktore niechce mi sie inwestowac ponad eksploatacje

pewnie moglbym zrobic w nim jeszcze duzo ale po co

 

mam szybka lodowke z fajnymi siedzeniami nie musze na sile z niego robic czegos czym nie jest

a to ze inni chca i robia to no to juz ich sprawa nie mnie oceniac czy komentowac

 

warto wziasc pod uwage ze to nie samochod nas okresla tylko my okreslamy samochod

dla mnie przerostem tresci nad forma (w tej chwili jeszcze 3 miechy temu myslalem inaczej) jest robienie forka na 600hp

 

koszt przekroczylby zakup auta o mocy powiedzmy 300 koni bardziej pewnego bardziej bezawaryjnego itd...

 

jedno wiem napewno to moje pierwsze i ostatnie Subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grobowa cisza zapanowala po ostatnim zdaniu Skwary :) A moze w/w liczy na reakcje SIP i bardzo korzystny rabacik? :D Jakby co, to ja tez poprosze :D

 

 

Dzisiaj 'naprawilem' moje hamulce - okazalo sie, ze kamyczek wlecial miedzy tarcze a jej oslone. Wydlubalem dziada i jest cacy :D

 

 

Bylem tez w ASO (FYI: spinki do wlotu powietrza kosztuja 6zl/sztuka), w zwiazku z tym pytanie do tych oblatanych z ubezpieczalniami - na co uwazac przy korzystaniu z AC (Hestia)? Wszelkie info mile widziane - jeszcze nigdy nic nie robilem z AC.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utro duzzzzzzy przegląd 60 000 km rano do serwisu:)

 

czyli stoimy obok siebie

 

przegląd na 120kkm :mrgreen:

 

Pozdrawiam

No to byśmy prawie we trójkę stali :D Ja też mam właśnie przegląd na 60kkm, ale trochę mi termin nie pasował i odłożyłem to na przyszły tydzień. Przy okazji granat833 :arrow: PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utro duzzzzzzy przegląd 60 000 km rano do serwisu:)

 

czyli stoimy obok siebie

 

przegląd na 120kkm :mrgreen:

 

Pozdrawiam

No to byśmy prawie we trójkę stali :D

We czwórkę :P:lol:

 

Pozdrawiam zespotowanych w ASO i KFC :P:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...