Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

No i po wymianie tarcz i klocków na na obie osie (Lucas - TRW ) ptrzejechałem ze 4tys. km i znowu biją tarcze przednie. Poradźcie jakie tarcze założyć żeby pojeździć troszkę bo już mi ręce opadają wzdłuż tułowia...

 

Czego się spodziewałeś po takim zestawie? :roll:. Gładkie Brembo byłyby na pewno lepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gładkie Brembo byłyby na pewno lepszym rozwiązaniem.

 

z pewnoscia... w przeciagu 1,5 roku na moim aucie byly 3 komplety pogietych, gladkich tarcz brembo, bynajmniej nie wjezdzalem rozpedzony w kaluze po nagrzaniu ich do czerwonosci, takze ja po swoich doswiadczeniach te marke odradzam. sam powoli zblizam sie do wymiany tarcz i jeszcze nie wiem co wziac, zimmermann? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gładkie Brembo byłyby na pewno lepszym rozwiązaniem.

 

z pewnoscia... w przeciagu 1,5 roku na moim aucie byly 3 komplety pogietych, gladkich tarcz brembo, bynajmniej nie wjezdzalem rozpedzony w kaluze po nagrzaniu ich do czerwonosci, takze ja po swoich doswiadczeniach te marke odradzam. sam powoli zblizam sie do wymiany tarcz i jeszcze nie wiem co wziac, zimmermann? :roll:

 

Generalnie wszystkie tarcze da się zajechać (no może nie ceramiczne :razz: ). Wracając do tematu- ja miałem gładkie Brembo i nic się z nimi nie działo (tylko nie śmigam po szutrach itp.). Poza tym kolega szuka chyba tarcz do wolnegossaka- czy mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie jakie tarcze założyć żeby pojeździć troszkę bo już mi ręce opadają wzdłuż tułowia...

Problem nie w tarczach tylko w klockach...kup albo serie albo jakies ferodo (normalne tzn homologowane :!: ) , tarcze przetocz i bedzie OK.

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Koper, znaczy się, TRW zajechały tarcze?

Nie wiem...ale jak sa miekkie , normalne klocki to najczeście konczy sie problem z tarczami...

AK

ps.TRW,EBD, ABC :shock: czarnych , zielonych czy czerwonych...ani innych wynalazkow nigdy nie uzywałem wiec nie wiem :idea: .Jedyne co od lat sprzedaje to seria i ferodo (premier :?: ) do normalnych aut , do "wyscigowych :cool: " tez ferodo...tylko jakies inne. Tak zdecydowałem pare lat temu , poniewaz mialem dosyc reklamacji...

Mit.... :?: .takie brazowe jakies wiem , ze krzywiły tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gładkie zimmermann-y po 10tys są już lekko krzywe, ale czuć (bardzo mało) tylko przy większych prędkościach, pi razy drzwi powyżej 120

klocek Ferodo DS2000, podjeżdżawek nie było, moze ze 2 awaryjne hamowania

 

Wczesniej miałem jakieś juridy bodajże i były tak kiepskie, że bez większych problemów dało się je przegrzać jeżdżąc moim struclem po Warszawie (i to z dwucyfrowymi prędkościami). A pewnego razu zaistniała potrzeba nagłego wyhamowania ze 160 to przy 120 już nie było zupełnie hamulca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...