Skocz do zawartości

Fabryczne audio


lezo

Rekomendowane odpowiedzi

Jest na tyle lekkie ze nie czuje sie zadnej roznicy w osiagach - nawet przy slabym silniku. W Civicu 1,6 mialem sprzet o wadze 30-40kg i nie bylo nic czuc mimo malego silnika :wink:

 

Zapewne dlatego, ze przy przecietnych osiagach nie zwracales na to uwagi. Niestety 40kg to juz bardzo dużo - przy wyscigu na 1/4 mili przy identycznych samochodach to byłaby roznica 1-2 długości. Oczywiscie dla wiekszosci ludzi nie ma to znaczenia, ale z jakiegos powodu robi się różne wersje silnikowe w samochodach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jest na tyle lekkie ze nie czuje sie zadnej roznicy w osiagach - nawet przy slabym silniku. W Civicu 1,6 mialem sprzet o wadze 30-40kg i nie bylo nic czuc mimo malego silnika :wink:

 

Zapewne dlatego, ze przy przecietnych osiagach nie zwracales na to uwagi. Niestety 40kg to juz bardzo dużo - przy wyscigu na 1/4 mili przy identycznych samochodach to byłaby roznica 1-2 długości. Oczywiscie dla wiekszosci ludzi nie ma to znaczenia, ale z jakiegos powodu robi się różne wersje silnikowe w samochodach :wink:

 

Różnica w osiągach to jedna rzecz, drugą jest prowadzenie auta. Mam ok. 30kg skrzynkę w bagażniku i różnica w szybkiej jeździe po zakrętach z i bez niej jest odczuwalna wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - obiecałem, to napiszę:

 

Wstawiłem dziś auto do Galerii Tonów na wymianę głośników i wyciszenie drzwi.

Samochód postał cały dzień, wszyscy klienci i ekipa S-Maxa ponoć zachwycali sie tapicerką (jakby było czym :roll: )

Po południu pojechałem odebrać...

 

ŁAŁ! Teraz to to wreszcie gra! Nawet bez wzmacniacza daje radę! Ogłuchłem w drodze do domu ale jestem "przeszczęśliwy". Zabuliłem dość kawiorowo ale warto było.

Cezary wstawił głosniki i tweetery Vifa (chyba - nie mogę zapamiętać nazwy :oops: ), maty tez podobno jakieś całkiem porządne. (O! Już wiem: Dynamat!)

 

Różnica w porównaniu z "fabryką" kolosalna!

 

 

EDIT: A, zapomniałbym - dzięki Przemeq! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szanowni,

a w Foresterze w kufrze z lewej strony to co jest włożone? Z założenia pewnie subwoofer, ale coś chyba nie wyszło, bo gra to jak moja komórka...

Można to czymś sensownym zastąpić? Głośniki niskotonowe to raczej okrągłe chyba są, a tam coś jakby elipsa... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
ŁAŁ! Teraz to to wreszcie gra! Nawet bez wzmacniacza daje radę! Ogłuchłem w drodze do domu ale jestem "przeszczęśliwy". Zabuliłem dość kawiorowo ale warto było.
podnad 10k? :mrgreen:

 

ja zrobilem u siebie (STI MY06) audio (przednie drzwi w dynamacie, glosniki dwudrozne Focal - niskotonowy na dystansach + maskownice fabryczne do tego dobre kable, wzmacniacz DLS i radio Alpine jakies tam) za okolo 5k. W tym momencie gra lepiej i jest wiecej dynamiki niz w moim poprzednim aucie z tanim subwooferem w bagazniku (25cm) ale bez wygluszen i z zalosnym systemem z przodu. Nie wspominajac o szczegolowosci dzwieku itd.

 

Z takim zestawem nie ma potrzeby dokladania czegokolwiek do tylu (w sumie to musze wyjac tylne glosniki bedzie lzejszy :) )

 

 

ps.

i tak wole Supersprinta powyzej 4500obr/m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

z moich doświadczeń wynika, że jeśli nie chcesz ingerować w boczki, to do 0,5 cm, mam takie dystanse na stanie, mogę Ci wypożyczyć, sprawdzisz, czy Ci pasują, jak tak, to się jakoś dogadamy co do ceny, która oscyluje wokół 25 PLN lub czteropaka Heinekena :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolę drugą opcję rozliczenia, ale to dopiero jak się do tego zabiorę.

ale skoro kolega tak dobrze się orientuje, to jeszcze zapytam o inne rzeczy, które sam miałem sprawdzić:

- głośniki rozumiem, że 16,5 cm przód i 13 cm tył

- jaka tam jest głębokość montażowa tych głośników, WLICZAJĄC już ten dystans. mówiąc innymi słowy jaka jest największa dopuszczalna głębokość głośnika. z przodu i z tyłu.

 

[ Dodano: Czw Kwi 23, 2009 12:44 pm ]

maty wygłuszające... czytam no forach przeróżnych i dochodzę do następujących wniosków:

-należy wytłumić blachę w środku (tą za mechanizmem szyb)

-należy wytłumić blachę do której przykręcony jest głośnik, zaklejając wszystkie otwory

-czy należy dodatkowo wytłumić boczek/tapicerkę od środka?

 

Maty.

O APP i BOLL różne rzeczy czytam, ale chyba je sobie daruje, słusznie?

Chyba kupię STP Vibroplast.

Chcę zamontować Helixy Dark Blue lub coś porównywalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- głośniki rozumiem, że 16,5 cm przód i 13 cm tył
tak
jaka tam jest głębokość montażowa tych głośników
tu kolega poczyta sobiew języku language: http://www.scoobymods.com/forums/2003_s ... tml?t=7238
-należy wytłumić blachę w środku (tą za mechanizmem szyb)
tak się nie da' date=' możesz wsadzić folię/matę pomiędzy blachę drzwi a boczki' date=' inaczej - nakleić na gołe drzwi
czy należy dodatkowo wytłumić boczek/tapicerkę od środka?
nie, i spokojnie z tym wytłumianiem, bo jak dobierzesz dobre maty bitumiczne, to one troche ważą, jak tak obijesz drzwi, to możesz mieć problem z zamknięciem :wink:
Maty.
polecam RAAMAT - najlepsze jakie są, ew. mam na zbyciu bardzo dobre bitumiczne z klejem, montujesz plug-and-play, możesz to zrobić samemu, jednakowoż przed operacją zdjęcia boczka polecam zaopatrzyć się w spinki plastikowe, ponieważ raz wyrobione nie będą już tak dobrze mocować boczków do drzwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raamat? Słowa nie znalałzem na ten temat.

A najlepsze jakie są do Dynamat Xtreme. Później są Stinger Expert a następnie Standartplast (STP). No może jeszcze coś tam w międzyczasie.

szałan napisał/a:

-należy wytłumić blachę w środku (tą za mechanizmem szyb)

tak się nie da, możesz wsadzić folię/matę pomiędzy blachę drzwi a boczki, inaczej - nakleić na gołe drzwi

Na forach audio znalzłem trochę istotnych dla mnie danych i już wiem, że należy wytłumić wszystkie 3 "powierzchnie", bo:

- pierwsza "powierzchnia", czyli tak naprawdę druga strona pięknie polakierowanej blachy drzwi, niewytłumiona zachowuje się jak bęben, jest duża i płaska i drży od fal dźwiękowych

- druga "powierzchnia" to ta, do której przymocowany jest mechanizm szyby, centralnego itp., tam należy zakryć wszystkie dziury montażowe

- boczek, czyli rewers tapiecerki też do podklejenia, żeby wytłumić kolejne drgania

Wszystkie trzy są bardzo ważne i pominięcie której z nich jest niweczeniem całego wysiłku. Zresztą na górze tej strony są zdjęcia z montażu takich mat, dokładnie tak jak piszę.

nie, i spokojnie z tym wytłumianiem, bo jak dobierzesz dobre maty bitumiczne, to one troche ważą, jak tak obijesz drzwi, to możesz mieć problem z zamknięciem

Maty bitumiczne ważą i mogą powodować problem z zamknięciem gdyż nie służą do wyciszanai boczków drzwi. Są za grube i za ciężkie. Mniej więcej połowa z nich przy dobrym mrozie się kruszy a przy nagrzaniu w aucie czujesz ich "woń". Sprawdź wkładając matę do piekarnika w temp. 60'C. Oczywiście po pewnym czasie ich nie czuć, ale to jest tak jak z wizytą w toalecie - później to i gazetę można poczytać.

jednakowoż przed operacją zdjęcia boczka polecam zaopatrzyć się w spinki plastikowe, ponieważ raz wyrobione nie będą już tak dobrze mocować boczków do drzwi

cenna uwaga, dzięki.

także dziękuje za wskazówki i dobre chęci, ale poszukałem w fachowych źródłach (na nich podpieram moją wypowiedź) i jestem ciut mądrzejszy niż rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raamat? Słowa nie znalałzem na ten temat.
proszę: http://www.raamaudio.com/cgi-bin/index.cgi?p=pr

http://www.subaruforester.org/vbulletin ... ers-48614/

Maty bitumiczne ważą i mogą powodować problem z zamknięciem gdyż nie służą do wyciszanai boczków drzwi. Są za grube i za ciężkie. Mniej więcej połowa z nich przy dobrym mrozie się kruszy a przy nagrzaniu w aucie czujesz ich "woń". Sprawdź wkładając matę do piekarnika w temp. 60'C.
niekoniecznie, ja mam takie: http://www.allegro.pl/item618051771_mat ... yczna.html
ale to jest tak jak z wizytą w toalecie - później to i gazetę można poczytać.
jeśli masz Żonę i Dziecko' date=' to na pewno... :mrgreen:
także dziękuje za wskazówki i dobre chęci, ale poszukałem w fachowych źródłach (na nich podpieram moją wypowiedź) i jestem ciut mądrzejszy niż rano.
ok, życzę powodzenia w montażu :idea:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, coś jednak o niej jest.

Natomiast dzięki za linka do Twoich mat, bo gość ma też pianki, które świetnie nadają się do pochłaniania dźwięku (nie mylić z wytłumianiem), zapaleńcy i audiofile montują podobne na wcześniej nałożone maty wytłumiające, dzięki temu jedna warstwa eliminuje drgania blach, profili, itp a druga warstwa wycisza wnętrze. Ta gąbka nie wygląda na audiofilską ale mojemu zestawowi (cóż za dumne słowo) daleko do niego będzie.

Można zapytać, jaki teraz masz mniej więcej system wyciszenia i przeróbek przednich drzwi? I ewentualnie posłuchać (daleko nie mamy do siebie, Natolin - Kabaty)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 lat później...

Witajcie,

Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem Forestera z 2005 roku z silnikiem 2.0

Mam mały problem z odtwarzaczem płyt CD - płyta nie chce się wsunąć i wywala ERROR 99, doczytałem się już, że to problem ze zmieniarką...

 

Co polecacie z tym zrobić?

Czy warto kupować coś innego (jeśli tak to co?) i podmienić na własną rekę czy  jednak jechać do kogoś kto się tym zajmuje... może jest ktoś z Łodzi i podpowie ew. gdzie się udać

 

pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...