Skocz do zawartości

Fabryczne audio


lezo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W Warszawie to Galeria Tonow na Bialolece, ul Glowna 18 ,godne polecenia.

Graf ,jak mozna wytlumic drzwi za 50 pln ? O jaki matach mowisz bo mnie to bardzo ciekawi.

ja kupuje mate z Castoramy do uczeszlniania dachow koszt rolki 40-120 - ta duza starcza na kilka aut wiec koszt jest jeszcze mniejszy. Oczywiscie wytlumiam drzwi sam bo wiem ze zrobie to najlepiej. Ps. taka sama mate stosuje wiekszosc firm w Krakowie tyle ze za x wieksza cene :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszły wtorek jestem umówiony w Galerii Tonów na wymianę głośników przód i wyciszenie drzwi.

Cezary twierdzi, że na razie tyle - "żeby ucho się przyzwyczaiło" a potem zobaczymy czy ładować kasę w drogi wzmacniacz i woofer czy nie warto...

Zdam relacje po montażu... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie to Galeria Tonow na Bialolece, ul Glowna 18 ,godne polecenia.

Graf ,jak mozna wytlumic drzwi za 50 pln ? O jaki matach mowisz bo mnie to bardzo ciekawi.

ja kupuje mate z Castoramy do uczeszlniania dachow koszt rolki 40-120 - ta duza starcza na kilka aut wiec koszt jest jeszcze mniejszy. Oczywiscie wytlumiam drzwi sam bo wiem ze zrobie to najlepiej. Ps. taka sama mate stosuje wiekszosc firm w Krakowie tyle ze za x wieksza cene :wink:

 

Czyli stosujesz mate dekarska, ma ona dwie zasadnicze wady.Po pierwsze niesamowicie smierdzi przy wysokich temperaturach ,po drugie utrzymuje swoje "wlasnosci" tylko przez ok 1 rok,potem nadaje sie do wymiany.Lepiej juz kupic APP wg mnie a tak naprawde to Dynamat czy Stinger.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie to Galeria Tonow na Bialolece, ul Glowna 18 ,godne polecenia.

Graf ,jak mozna wytlumic drzwi za 50 pln ? O jaki matach mowisz bo mnie to bardzo ciekawi.

ja kupuje mate z Castoramy do uczeszlniania dachow koszt rolki 40-120 - ta duza starcza na kilka aut wiec koszt jest jeszcze mniejszy. Oczywiscie wytlumiam drzwi sam bo wiem ze zrobie to najlepiej. Ps. taka sama mate stosuje wiekszosc firm w Krakowie tyle ze za x wieksza cene :wink:

 

Czyli stosujesz mate dekarska, ma ona dwie zasadnicze wady.Po pierwsze niesamowicie smierdzi przy wysokich temperaturach ,po drugie utrzymuje swoje "wlasnosci" tylko przez ok 1 rok,potem nadaje sie do wymiany.Lepiej juz kupic APP wg mnie a tak naprawde to Dynamat czy Stinger.

nic nie smierdzi, dziala znakomicie i nie odkleja sie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie majac bezposredniego porownania z innym produktem ciezko mowic ze dziala znakomicie:) Z doswiadczenia wiem ze jedna ostra zima(ktorej nie bylo w tym roku) potrafila wykruszyc cala mate z drzwi,mowie o APP. Faktem jest ze do prostych , budzetowych instalacji takie tlumienie w 100% wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy rozpisujecie się o walorach sprzętu HiFi :roll: Moim zdaniem wpierw należy się zastanowić, czy aby na pewno, to auto jest właściwym do takich rozwiązań. Uważam (a mam do tego prawo), że w autach tej marki powinno się bardziej zwracać uwagę na gang silnika i tłumika końcowego, jak na dźwięki płynące z głośników :!: Odgłos pracy boxera, to prawdziwa symfonia :idea: Spróbujcie się w nią bardziej wsłuchać, a może zrozumiecie o czym piszę :cool: Jeżeli tego nie usłyszycie, to darujcie sobie sprzęty HiFi z wyższej półki :smile:

 

Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj drogi, to ze boxer brzmi cudownie to kazdy wie i kazdy to slyszly. Jednak mnie sluchanie go przez 10h w trasie mocno nurzy i wtedy nalezy posluchac muzyki. Nie naleze do grona osob ktore nadmiernie podniecaja sie tym dzwiekiem,jest super i tyle.

Auto ma swoje ograniczenia co do montazu glosnikow , szyby powoduja znieksztalcenia i wiele innych czynnikow tez wplywa na efekt koncowy jednak przy odpowiedniej wiedzy i doswiadczeniu a takze pieniadzach mozna pewne rzeczy zniwelowac. W swoim aucie posiadam sprzet z najwyzszej polki,jedno z lepiej naglosnionych aut w europie : http://www.audiocar.pl/forum/viewtopic.php?t=308

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demon, to jest oczywiste. Dźwięk boksera wszyscy tu doceniają. Są wśród nas jednak takie dziwolągi, które lubią sobie czasem też muzyki w samochodzie posłuchać, a do tego fabryczne audio słabo się nadaje :idea: :wink:

 

EDIT: Lisek był szybszy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk boksera wszyscy tu doceniają. Są wśród nas jednak takie dziwolągi, które lubią sobie czasem też muzyki w samochodzie posłuchać, a do tego fabryczne audio słabo się nadaje :idea: :wink:

 

Trafiłeś w sedno sprawy.

 

Ja czasem trzy dni jeżdżę bez włączonego radia, ale czasem, jak na przykład dziś rano przy pięknym słoneczku, puszczam sobie coś radosnego i pełnego energii i wówczas chce to słyszeć w miarę dobrze (na tyle, na ile pozwala słuchanie w samochodzie), a nie domyślać się, który kawałek leci (a na tyle pozwala fabryczne audio) :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie majac bezposredniego porownania z innym produktem ciezko mowic ze dziala znakomicie:) Z doswiadczenia wiem ze jedna ostra zima(ktorej nie bylo w tym roku) potrafila wykruszyc cala mate z drzwi,mowie o APP. Faktem jest ze do prostych , budzetowych instalacji takie tlumienie w 100% wystarczy.

mam porownianie bo pierwsze auto zrobili mi w Teleradiomanie a drugie w Klinice dzwieku i uzywali tej samej maty ktora ja kupuje w Castoramie - lepiej zajrzyj pod tapicerke u siebie :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile waży takie wytłumienie na jedne drzwi?

 

tak na prawde zalezy jakie zakupisz ;) im tansze tym ciezsze;)

 

nie wiem czy pamietam dobrze nazwe jest jakas niemiecka firm akettler czy jakos tak, ktora takie maty robila czy jeszcze robi i te podobno byly najlzejsze - allegrowe waza 0,5-0,8 kg przy macie 50x50 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...