Skocz do zawartości

jaka lustrzanke cyfrowa


mic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 279
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

racja

wasze psoty a szczegolnie petera przemawiaja za nikonem.

strrrasznie mi się podoba. Już nigdy nie napiszę "posty"...

zgadza sie d200 drogi jak pies.ciekawe jak bedzie sie przedstawial cenowo d80.niech wchodzi to mysle ze dostanie troche po dupie d70.

Będzie w okolicach ceny D70. Nawet jeżeli nie "na samym starcie", to za trzy miesiące na pewno - warto poczekać. Inaczej D200 by się nie sprzedawał.

 

Tak czy tak, za rok będą lepsze za mniejsze pieniądze.

 

[ Dodano: Sob Sie 12, 2006 2:46 pm ]

A tak faktycznie to 350D w tej chwili bym już nie kupił. Dozbierałbym na 30D (body) + Tamron 17-50 f2/8. ot tak na początek ;-)

Ja się zastanawiałem nad takim, "stałoświetlnym" obiektywem... i olałem.

Waga, wielkość, cena i moje rzeczywiste potrzeby, przemawiają przeciwko.

"Leń" to moje drugie imię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz od jakiegos czasu zbieram sie i nie moge dokonac wyboru-

nikon d70s czy canon EOS 350D

 

Najwieksza wada 350D jest jego wielkosc. Druga najwieksza wada 350d jest sloik dodawany w zestawie. ;-)

 

Na powaznie - moja dziewczyna tez miala dylemat jakiego DSLRa zanabyc. Na poczatku byla Minolta 5d - okazalo sie jednak, ze troche zaspala i 5d stala sie niedostepna. Krotka wizyta w paru sklepach foto i macanie C350d i N50D zdecydowanie przemowily za Nikonem. Jest solidniej wykonany, lepiej lezy w rece.

 

Jak dotad zrobilismy pare tysiecy zdjec D50. Najwieksze wady to, brak podgladu ISO w wizjerze oraz brak podswietlenia gornego wyswietlacza. Ostatnimi czasy udalo mi sie wypozyczyc Sigme 70-300 APO DG i pofocic na Slomce. Efekty dostepne tu http://galeria.rotfl.biz/Slomka-20060805

 

Krotkie podsumowanie. Z proponowanej dwojki kupilbym D50 + kit od D70s (Nikkora 18-70) albo poczekal na D80 ;-). Jezeli okaze sie, ze kitowy 18-135 nie jest gorszy od Nikkora 18-55 (kit od D50) to jest to bardzo ciekawa propozycja - pozostaje kwestia ceny. Zakladam, ze bedzie ona podobna do Sony A100. Pamietac nalezy, ze body + szklo to poczatek wydatkow. Za chwile bedziesz chcial kupic filtry, statyw, torbe etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory - mimo praktycznie tego samego szkła dużo gorsze w canonie. Takie jakies cukierkowe jak z małpki

 

Polecam wszystkim potencjalnym nabywcom 350D na "dzień dobry" zmienić ustawione defaultowo w profilu nasycenie z +1 na 0. Efekt cukierkowości znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie pojawil aparat SONY A100

zobaczc na stronie bhvideo.com

na moj gust aparat jest oparty na minolcie , ktora przestala produkowac aparaty.

 

uklony dla panstwa z wybrzeza w oregonie gdzie ogladam wlasnie wieloryby.

jeszcze dwa dni i wracam do raju drobiowego.

od 26 lipca udalo mi sie nie uslyszec nic a nic o tym co sie w kraju dzieje.

czasem ma sie szczescie.

Od Wyomingu, przez Montane, Idaho, Waszhington i Oregon widzialem wiecej Subaru niz przez cale zycie chyba.

Same Outbacki, czasem Impreza Outback, rzadko WRX, I kilka Foresterow. Ze dwa Legacy. Jeden stoi naprzeciwko.

Wczoraj w gazecie byla lista 10 najpopularniejszych family sedans - pierwsze miejsce Honda Accord, potem Camry a na 7 chyba Legacy.

Tutaj 12 stopni, 30 kilometrow dalej 36. Kraj wariatow.

A bieda tu taka, ze Levvisy np kosztuja 30 usd, bo przeciez drozej nikt by nie kupil, bo ich nie stac, tak?

benzyna 3.1 za ichni galon (3.8 litra)

tutaj na wybrzezu z glodu odzywiaja sie glownie krabami, wrzucaja jakies koszyki do wody i wyciagaja od razu kilkanascie, samo im rosnie.

Na alasce rybacy ( Kapitanowie Zuchy) zarabiaja dziennnie do 15000 na tych krabachh, ale maja wysoka smiertelnosc na tone.

Na szczescie moga sie pocieszac telewizja i radiem kosciielnym, bo te stacje odbieraja wszedzie, w gorach, kanionach, na pustyni, w dziczy. a muzyke puszczaja taka, ze dopiero po slowach czlowiek sie orientuje czego slucha.

Bede silny wiara,

pragne widziec ciebie,

ale cie zobacze

po swoim pogrzebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pchnąłem swój zestaw analogowy:

 

Eos3 + 50mm + 28 135 IS + 100 - 300 L + 550 EX

i

i zamieniłem na Sony R1

 

Po prostu nie che mi się już mieniać obiektywów

zakres 24-120 wystarczy mi w 90 % przypadków a 10 miionowa matryca pozawal na wykadrowanie....

 

Byłem już męczony taszczeniem torby z 4 obiektywami w każde miejsce...

Dlatego nie wybrałem też lustrzanki cyfrowej...choć jeśli miałbym kupować top nie kupowałbym 350D tylko 20D lub 5D

 

A tak...serio..zdjęcia z R1 są naprawdę dobre i jestem zadowolony... Szkło jest przyzwoite...... 18 lat robiłem lustrzanką..zawsze byłem wierny Canonowi ( eosy - 1000 / 100 / 10 / 50 / 5 / 3...... sporo tego było :-)

ale się rozstałem i choć lubię jeszce lustrzankę wręku potrzymać.... to jednak All in one wystarcza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też żałuję...

a cały komplet jakoś tano poszedł

coś koło 3300 pln

a wg cen Lp to wart było spoko ponad 10 k

 

ale cóż...

 

trza iść naprzód.... ostatnio robienie zdjęć analogowych i tak sprowadzało się do ich skanowania na cd..

 

Co do szumów o których koledzy tu wspominają...

 

ile razy do zwykłaego aparatu wsadził ktoś film o czułości wyższej niż 400 ?

Ja sam osobiście robiłem raz zdjęcia jakimś kodakiem 3200 i kilka razy ilfordem 1600 ale jako "artyzm" :-)

 

Teraz na cyfrówce jak na razie nie wszedłem powyżej 200 więc szumy powyżej 800 nie są istotne... ( Filmy analogowe też szumiały.... jeśli takl traktować ziarna wielkości łebków od szpilek )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 400 używam regularnie, a 800 od czasu do czasu. Niestety wynika to z braku odpowiedniego zestawu słoików i męczenia się na kitowym 18-55 ze światłem 3.5-5.6.

 

Na dodatek mój główny obiekt fotograficznej pasji - 6 miesięczna córka niezbyt lubi błyskani e po oczach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wg mnie nie ma jednej firmy robiącej aparaty idealne, a pozostałe to chłam....

Spójrz na zawody sportowe... Same białe obiektywy....czyli L`ki...czyli Canon, choć chyba ostatnio Nikon tak trochę po chamsku zaczął robić białe obiektywy bo widocznie uznali że głupio na stadionie same Canony wyglądają

 

 

p.s dziękuję za zwrócenie uwagi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wg mnie nie ma jednej firmy rąbiącej aparaty idealne, a pozostałe to chłam....

Spójrz na zawody sportowe... Same białe obiektywy....czyli L`ki...czyli Canon, choć chyba ostatnio Nikon tak trochę po chamsku zaczął robić białe obiektywy bo widocznie uznali że głupio na stadionie same Canony wyglądają

nie szkoda tak ... niszczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak 75% efektu końcowego to fotograf. :mrgreen:

 

Wczoraj miałem przyjemność być na sesji, mój fotograf ma Eos'a-1 MarkII z jakimś fajnym obiektywem - razem za circa 20k zł - sprzęt jest fenomenalny!

 

Gal, coś nie mogę umówić się z vertem na oddanie mu Twojej karty i płytek... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja parę dni temu, po prawie rocznych rozterkach Canon vs Nikon zanabyłem D50 i jestem bardzo zadowolony, jednak przydałoby się zmienić kitowe szkiełko na coś lepszego ;)

Towitamy w klubie.

A szkło może to

 

http://skapiec.pl/site/cat/47/comp/83775

 

Bardzo drogie z powodu swojej kiepskiej dostepnosci. Podobno optycznie nie powala. Chyba lepiej kupic uzywane 70-200 f 2.8 w jak najnowszej wersji. Kitowe 18-55 daje rade, szczegolnie w porownaniu z canonowym sloikiem ;) Ewentualnie zastapic 18-55 kitem od D70 tj. 18-70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam Canona d300 ma lepszy procesor niz nikon i mozna robic fotki w iso 1600 bez duzych szumów. Oczywiscie dobry obiektyw to postawa..

 

d300 ma wiekszy wizjez niz d350 ale troszeczke mniej funkcji ktore akurat mi sa nieprzydatne.

 

Obrazek

 

Z tym 1600 to trochę przesadzasz. Mam 350D i szumi przy tej czułości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja parę dni temu, po prawie rocznych rozterkach Canon vs Nikon zanabyłem D50 i jestem bardzo zadowolony, jednak przydałoby się zmienić kitowe szkiełko na coś lepszego ;)

 

Ja w czwartek też kupiłem D50 :) , tye że ze słoikiem 18-70. Co do innych obiektywów to u mnie zależy od kasy. Jak będzie to używany 80-200/2.8 albo może nowy 70-300VR (poczekam na opinie), jak nie będzie kapusty to cóż, trzeba się będzie zadowolić zwykłym 70-300G i może 50/1.8D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tym 1600 to trochę przesadzasz. Mam 350D i szumi przy tej czułości.

 

porównaj z D70 i iso1600 , mialem okazje zrobic foto w tym samym momencie tego samego planu nikonem i canonem - dlatego uzywam teraz canona

 

zdjecie ponizej to ISO 800 robione z ręki bez lampy ; F/3,5 ; 1/5sek

 

962311.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d50 szumi trochę mniej i trochę inaczej niż d70 (d70 ma bardzie monochromatyczny szum). Oba Nikosie szumią faktycznie trochę bardziej niż 350d, jednak jak wziałem do łapy d50 i 350d to ten pierwszy bardziej mi leżał - stąd zakup. ISO powyżej 800 nie będę (chyba) az tak często używał, poza tym jest jeszcze Neat Image :wink: .

 

A na marginesie (i nie czepiam się, fota mi się podoba) to zdjęcie w takim pomniejszeniu raczej nie daje podstaw do dyskusji o szumach :).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...