Skocz do zawartości

Subaru Outback [BS] (MY15=>MY20)


atom75

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie o to mi chodzi. Zalezy od obszaru uzytkowania. Jezdzac po autostradach lub w miescie nie potrzebujesz jakis wielkich przyspieszen. Jadac szosa lub mieszkajac w gorach sprawa jest calkiem inna. Podejzewam ze taki Levorg 1,6 CVT jest dynamiczniejszy od OBK 2,5 moze byc tez dynamiczniejszy od SBD bo maksymalny moment jest od 1800 - 5000 u/min Wlasnie tak jak na wykresie powyzej. 1,6 turbo  Boxer ma takie parametry jak standartowy 1,8 tfsi i dla auta o wymiarach Levorga jest silnikiem jak najbardziej odpowiednim. Taki 2 DIT wrecz juz za duzym i dla normalnego uzytkownika za mocnym silnikiem

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem OBK 2,5 i jezeli go odpowiednio krecilem to byl szybszy od SBD. Nowy OBK 2,5 CVT ma Vmax 210 a OBK BD 200.

 

 

z racji wielkości niech przykładem będzie nowy

VW Passat kombi 1.4 TSI 4-Motion 

0-100 km/h - 8,9 s

80-1200 km/h na 4 biegu - 8,0 s

prędkość maksymalna - 213 km/h

 

 

 

tyle, że przy Twoich prędkościach przelotowych to trochę drożej wyjdzie

 

 

to by trzeba było sprawdzić ale obawiam się, że różnice mogą nie być aż tak dramatyczne

 

 

w europejskiej ofercie Subaru brakuje nowoczesnego, doładowanego silnika, który teoretycznie posiadają 1.6 czy 2.0 DIT

obecne diesle w konfrontacji z takimi jednostkami nie okazują się już tak atrakcyjne 

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passat jest chyba o 20 cm nizszy od OBK i ma FWD (niby 4 motion ale wiadomo na proste bez uslizgu) to jest kolosalna roznica. Subaru maja duza powierzchnie czolowa i straty na naped sa wieksza ten 1,4 tsi ma moc podobna do OBK 2,5 wiec i Vmax jest podobna. Elastycznosc ma wieksza bo wiekszy moment obrotowy. Ale te 2 s roznic od 80-120 na autostradzie nie sprawia roznicy.

Ja jednak nie kupie 1,4 tsi bo dzwiek tego silnika mnie denerwuje. brzmi jak wiertarka szybkoobrotowa. Przyspieszenie OBK moze czasami denerwowac to dzwiek 1,4 tsi denerwuje permanentnie.

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie jeździ w kapeluszu  a przy prędkościach +150km/h  2.5n/a wypije i to sporo.

 

 

podniesiony Subaru OBK powyżej 150 km/h to spali "mało" ?

 

DSC_0590.JPG

 

XV SBD przebieg średniego spalania 180-190 km/h zjazd z autostrady po powrocie na autostradę ok 170 km/h 

 

 

co jak co ale OBK czy każde inne uniesione Subaru to nie są auta do śmigania po autostradach 

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

On nie jeździ w kapeluszu  a przy prędkościach +150km/h  2.5n/a wypije i to sporo.

 

 

podniesiony Subaru OBK powyżej 150 km/h to spali "mało" ?

 

DSC_0590.JPG

 

XV SBD przebieg średniego spalania 180-190 km/h zjazd z autostrady po powrocie na autostradę ok 170 km/h 

 

 

co jak co ale OBK czy każde inne uniesione Subaru to nie są auta do śmigania po autostradach 

 

 

 

Daj spokój. Ile razy będziesz jeszcze wklejał to samo zdjęcie ?

Tyle osób już sugerowało żebyś podjechał do serwisu i sprawdził XV bo spalanie masz na nienormalnym poziomie.

 

 

Decyzja zapadla Legacy zostaje i poczekamy jaki Levorg wejdzie do EU

 

1.6T będzie na pewno. Premiera w Genewie. Ciekawe jak go wycenią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szwajcarskiej stronie Subaru,ch  juz jest Levorg. Jeszcze tylko nie ma z jakim silnikiem wejdzie. Troche to dla mnie irytujace. To co nie wiedza z jakim wejdzie ? Jest przeciez tylko 1,6 lub 2,0 co za pokrecone tajemnice :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Daj spokój. Ile razy będziesz jeszcze wklejał to samo zdjęcie ? Tyle osób już sugerowało żebyś podjechał do serwisu i sprawdził XV bo spalanie masz na nienormalnym poziomie.
 

 

wiem wiem na nienormalnym  ;)

 

z chęcią dokonam konfrontacji z innymi SBD z mojego rocznika, płacę za fatygę i paliwo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szwajcarskiej stronie Subaru,ch  juz jest Levorg. Jeszcze tylko nie ma z jakim silnikiem wejdzie. Troche to dla mnie irytujace. To co nie wiedza z jakim wejdzie ? Jest przeciez tylko 1,6 lub 2,0 co za pokrecone tajemnice :angry:

 

 

zadzwoń do nich, poszprechaj i może coś Ci ujawnią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na szwajcarskiej stronie Subaru,ch  juz jest Levorg. Jeszcze tylko nie ma z jakim silnikiem wejdzie. Troche to dla mnie irytujace. To co nie wiedza z jakim wejdzie ? Jest przeciez tylko 1,6 lub 2,0 co za pokrecone tajemnice :angry:

 

 

zadzwoń do nich, poszprechaj i może coś Ci ujawnią :)

No to wychodzi na to, że co poniektórzy oglądali to auto bez silnika :P

1a482658bac9fd19d6835eb407f83.png

 

Będzie co ma być Panowie ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levorg jest bardzo interesujacym autem. Ciekaw jestem pozycjonowania cenowego jezeli taki Forek XT oraz OBK kosztuja powiedzmy od 36 t€ to ile moze kosztowac Levorg 1,6 DIT 28t€ a 2.0 DIT 33 t€. I tyle jestem sklonny wydac na takie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Levorga to na stronie Subaru.ch byl opisany jako supersportliches Kombi a potem zmieniono na sportlich. Wniosek 2 DIT nie wejdzie tylko 1,6 DIT.

ale rzeczywiscie pasuje bardziej do watku o Levorgu

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owoc - przerzuć może fotkę do wątku o Levorgu ? Nie będziemy zaśmiecać :)

Ok :)

 

A foto ze Szwajcarii ;)

To jeszcze dorzucę, takie info świadczące o tym, że co jak co samochody Subaru są w jakimś tam stopniu prestiżowe, że względu na to, iż w tym roku zakładana jest wielkość sprzedaży wynosząca ok. 300 szt. egzemplarzy Outbacka oraz łącznie ok. 1500 szt. wszystkich aut marki.

 

Niestety przydział dla naszego kraju jest limitowany przez koncern w Japonii, a wynika to z ograniczonych możliwości produkcyjnych zakładów Subaru ;)

 

Tak więc ten kto ma dość masówki zwłaszcza tej europejskiej tak czy siak kupi, a reszta tak czy siak nadal będzie tylko dyskutować ;)

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy OBK jest przepiękny. Dziś miałem okazję sobie go dokładnie pooglądać, niestety jeszcze nie pojeździć. I choć nawiewów na tylną część nie znalazłem, to ma automatycznie otwierane/zamykane wszystkie szyby i wszystkie przełączniki do szyb są podświetlone  :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...