Skocz do zawartości

Przedłużenie umowy GSM / zmiana operatora ?


carlos-wrx

Rekomendowane odpowiedzi

W Play dla Firm jest oferta z nielimitowanymi połaczeniami i sms za 29,90 netto (bez telefonu). Do tego ewentualnie kilka złotych za pakiet internetowy, jeśli ktoś potrzebuje. Ze słabym zasięgiem jest chyba urban legend, szczególnie rozpowszechniany w konkurencyjnych salonach. Też się obawiałem słabego zasięgu a teraz okazuje się że jest najlepszy ze wszystkich sieci, gdyż Play korzysta dodatkowo z nadajników Oragne, Plusa i TMobile. Jedynie zdarzają się kilkusekundowe "przerwy w zasięgu" podczas zmiany nadajnika. Nie miałem jednak jeszcze sytuacji gdzie zostałbym bez zasięgu... nawet w głębokim lesie. A uzytkownicy TMobile będący obok mieli z tym problemy. Korzystam z Play od prawie roku, wziąłem u nich 3 numery i jak na razie nie mam zastrzeżeń. Nie było większych problemów, zgłoszenia reklamacyjne wystarczy otworzyć online i sami oddzwaniają po rozwiązaniu problemu. Nie trzeba ich ganiać i prosić się. Aczkolwiek ze zdarzeń reklamacyjnych miałem na razie tylko wyłaczenie dostępu do internetu na jednym nr gdyż telefon sam lubił sobie tam zajrzeć ;)

a to ciekawe, bo w mojej firmie zmieniliśmy operatora z t-mobile na play i połowa pracowników żałuje tej decyzji w tym i ja , bo o ile w centrum miasta jest ok to na peryferiach gdzie mamy drugi oddział to musimy wychodzić do płotu aby porozmawiać z klientem , składaliśmy kilka razy reklamacje i byli u nas z 4 razy i zero poprawy. Ostatecznie kazali nam ustawić w telefonach wybór sieci t-mobile bo miała największy zasięg, ale jak pojadę do domu (jeszcze dalej od centrum Łodzi aż za Andrespol) to wtedy nie mam całkowicie zasięgu i muszę przestawiać na auto i wtedy łapie mi z Orange , w dupie mam takie kombinacje z telefonem. Na prośbę o wstawienie preparatora sygnału dostaliśmy pisma z odmową i jak skończy się nam umowa na 23 telefony wracamy z powrotem do T-Mobile bo to sa kpiny by w XXI wieku szukać sygnału i latać z telefonem jak z różczką do szukania wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możemy , bo w budynku gdzie pracujemy telefon gubi zasięg jak jest na auto i w trakcie rozmowy rozłącza co wkurza nas i naszych klientów ,(handel internetowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam, że ostatnio miałem dziwną akcję z programem lojalnościowym plusa tzw 5plus. Jestem w sieci już prawie 4 lata, a moje miesięczne rachunki z tytułu roaming I rozmów zagranicznych średnio wyniosły za ten okres 760zł/mc. Uczestnictwo w programie lojalnościowym w takim przypadku to korzyść bo za każdą wydaną złotówkę dają punkty, które można wymianiać na nagrody, m.in. rabaty na nowy telefon.

Od początku program lojanościowego uzbierałem rabat 1500zł na nowy telefon. Świetnie, pomyślałem bo akurat mi się zbliża odświeżenie umowy, to sobie nowego galaxa s5 wezmę za kilka pln. Spore zdziwienie nastąpiło gdy okazało się że moje konto lojanościowe zostało zablokowane. Z infolini dowiedziałem się że przecież w ubiegłym roku była zmiana regulaminu i zgromadzone punkty jeśli nie są wykorzystane w ciągu 24mcy to przepadają a użytkownik jest kasowany z systemu. To mnie właśnie spotkało.

 

To jakaś kpina jest a nie program lojalnościowy który z definicji powinien przynosić obustronne korzyści przy długoterminowej lojalnej współpracy. Pani w infolini powiedziała tylko że przecież w zeszłym roku dostałem sms-a z wiadomością o zmianie regulamiu - sms oczywiście bez treści tylko z linkiem do strony. Pewnie dostałem takiego sms-a ale trafił do kosza jak inny spam który otrzymuję regularnie od mojego operatora.

 

Napisałem zażalenie do 5plus w powyższej sprawie. Oczekuję odpowiedzi.

 

Program lojalnościowy, psia noga. Na 2 lata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i rozmawiałem w Playu i TMobile. Generalnie oferty są bardzo zbliżone i tańsze o jakieś 20zł od tego co mi proponuje na przedłużenie umowy Plus (kpina).

O aparatach nie mówię, bo to daje się dość indywidualnie regulować, choć jak widzę też w pewnym zakresie.

Play dodatkowo za okres ostatnich 3 miesięcy trwania umowy u dotychczasowego operatora ponosi koszt całego abonamentu, czyli przechodząc teraz pozostały abonament można mieć w tyłku.

TMobile zwraca tylko część, nie pamiętam dokładnie, ale chodzi o to, że u nich abonament składa się z opłaty i raty za telefon i tylko jedno z nich mogą anulować (opłatę o ile dobrze pamiętam) za okres wypowiedzenia. Oczywiście obie sieci załatwiają wszelkie formalności z przeniesieniem numeru, to jest standard.

Nie wiem sam. firmowe telefony mamy w TMobile i z zasięgiem generalnie nie ma problemu, aczkolwiek są miejsca gdzie gubi. Z Play nie mam żadnego doświadczenia, chociaż kumpel w biurze ma i twierdzi, że wszystko jest ok. Kurna, bądź tu mądry i pisz wiersze. Ogólnie jestem wnerwiony na podejście Plusa i te żenujące oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVAN jeżeli przerywa ci rozmowy to jest wina zasięgu a nie operatora. Zmiana operatora nic nie poprawi. Właśnie przez takie opinie powstał jakiś mit o słabym zasięgu play

Na karcie T-Mobile jest ok, po włożeniu do telefonu karty Play, są zrywane połączenia, fatalna jakość połączeń.

To o jakim zasięgu piszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVAN jeżeli przerywa ci rozmowy to jest wina zasięgu a nie operatora. Zmiana operatora nic nie poprawi. Właśnie przez takie opinie powstał jakiś mit o słabym zasięgu play

Na karcie T-Mobile jest ok, po włożeniu do telefonu karty Play, są zrywane połączenia, fatalna jakość połączeń.

To o jakim zasięgu piszesz ?

 

W Play masz możliwość wyboru sieci z której korzystasz. Czy po wybraniu w telefonie preselekcji sieci T-Mobile (przy karcie Play) nadal masz problem z zasięgiem i jakością połączeń? Czy masz problem przy automatycznym wyborze? Mówię o tym samym miejscu i tym samym telefonie. I oczywiscie czy sytuscja sie powtarza a nie wystapila jednorazowo?

 

A kto zawiaduje zasięgiem jak nie operator ?

Przerywanie rozmów może być też efektem niesprawnego telefonu (np.koncówka mocy).

 

Od czego zależy "zasięg" to niech wyjaśni ktoś ogarniety.

 

Natomiast jeżeli gdzies nie mozna zlapac zasiegu zadnej sieci majac kartę Play to znaczy ze JESTES POZA ZASIĘGIEM SIECI KOMORKOWYCH a nie ze PLAY MA SŁABY ZASIEG.

 

Oczywiście przy sprawnym telefonie:)

 

Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisze najbardziej zrozumiale jak potrafię - Problem jest z zrywaniem połączeń w budynku gdzie pracujemy gdy telefon jest ustawiony na auto np przy swoim biurku mam tak że w przeciągu jednej minuty na telefonie nokia N97mini pokazuje mi pełen zakres a po kilku sekundach już tylko jedna kreska lub żadnej i tak skacze se z 4 razy w ciągu jednej minuty. wystarczy, że wstanę z telefonem podczas rozmowy by podejść do kolegi który siedzi w drugim pokoju to na 10 rozmów prowadzonych z 3 do 4 mi rozłącza. Gdy ustawi się aby brał zasięg tylko z ery to nie ma problemu zrywania połączeń ale wtedy nie mam zasięgu w domu całkowicie ale że mi jest potrzebny zasięg to mam ustawione na auto i w pracy wku...... się jak w trakcie rozmowy mi znika zasięg. Testowałem też to na 2 innych telefonach i efekt identyczny. Byli spece z play i niby zwiększali napięcie na nadajniku ale ch... to dało prawdopodobnie ściema. Ostatecznie na ostatnia reklamacje napisali nam abyśmy ustawili na ręczne wybieranie sieci i że więcej reklamacji od nas na zasięg nie będą przyjmować. A na prośbę o wstawienie nam na naszym budynku repeatera zasięgu nie zamontują bo nie ma takiej potrzeby.

 

 

aaa jeszcze jedno, zanim podpisaliśmy umowę to skakali i byli namolni aby tylko podpisać umowę i obiecywali wiele, a po podpisaniu zaczęły sie problemy z wywiązaniem warunków. Nawet nie chciało im się zdjąć sim loków z telefonów pomimo, że to był warunek przejścia z ery do play i dopiero po 3 dniach po groźbie sadowej raczyli , a przez 3 dni firma była bez telefonów.

Edytowane przez IVAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś dostałem przesyłkę kurierską od T-Mobile. Biuro obsługi przez dłuższy czas molestowało mnie żebym podpisał przedłużenie umowy, więc jakieś warunki uzgodniłem, przyszła przesyłka, czytam umowę - nie ta taryfa, a cena za telefony do zapłaty u kuriera się zgadza, tylko dopisali jeszcze dodatkowo 24 raty, w sumie wychodziło trzy razy więcej niż cena, jaką usłyszałem od konsultanta w czasie rozmowy. I weź tu nie przeczytaj umowy a polegaj na zapewnieniu pracownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa telefony

Nokia100 w PLAY

SAMSUNG GALAXY w Orange

 

Nie wiem co wy jakieś historie opisujecie . Orange zawsze zerwało połączenie na trasie do Radomia z Warszawy i zawsze w tym samym miejscu tzn na początku obwodnicy Grójca . Jest tam taka czarna dziura i zawsze mi zrywa . Nie pamiętam aby mi w innych okolicznościach zrywało połączenia . Macie chyba tandetne aparaty bo jakoś mnie się to nie zdarza , a robię po kraju ok 60kkm.

NOKIA100 kupiona za 100zł w SELGROSIE nigdy mi nie zrywało rozmów (nie przypominam sobie) w PLAY . W drodze z Gorzowa do Warszawy zerwało rozmowę tylko dlatego że minęły 2 godziny gadania . Następne dwie godziny gadania na trasie i żadnego zerwania przed upływem dwóch godzin . Nie pamietam abym miał takie problemy o których wy piszecie .

;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.Bedac w Plusie juz ponad 10 lat,nie jestem zadowolony z oferty,jaka potencjalnie mi maja przedstawic.Umowa konczy mi sie w listopadzie,ale podobno 6 miesiecy przed koncem,juz przysylaja nowe oferty.Poniewaz znam kogos w Playu,mam zawsze pomoc przy testowaniu nowego netu w Play,otrzymuje do testow modemy,ogolnie,zwykle zasady poszanowania i kultury obycia z Szefem salonu mi pasuja,zamierzam przeniesc sie do Play.Mam 2 tel. na firme,jeden juz jest w Play,moj niebawem.Pytam sie Was,jak wyglada szybszze zawarcie umowy o przeniesieniu sie do nowego operatora,nie placac przy tym kary za zerwanie umowy dotychczasowej.Musze zachowac dotychczasowy numer...Znajomy cos mi mowil jakis czas temu,ale..zapomnialem.Generalnie nie chce wiecej juz brac tel. z nowa oferta,wole kupic na allegro np. jakis tel.niz wrabac sie znow w umowe na 2.5 roku!!!!Co radzicie i jak to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dogadalem sie...... Z Tmobile.

 

...wczesniej oczywiscie udałem się do Play, celem przeniesienia numeru. Złożyłem dyspozycję i byłem juz zdecydowany rozstac się z ex-ERĄ. Dostałem potwierdzenie zgody na przeniesienie numeru i.... Stał się cud! Zadzwonił wkońcu ktoś kompetentny... Panie Piotrze srutututu, stały klient, 14lat w sieci, oczywiście, oczywiście doceniamy pana (za to że daje się strzyc jak młody jeleń płacąc po 400pln za 2 numery mscnie), nie ma problemu, special offer, good price for you my friend itd.

 

1. Pierwszy abonament na ktorym zalezalo mi aby wymienić aparat. 89,99 brutto, no limits etc. + samsung galaxy S4 za 39pln. Umowa niestety na 24msce

2. Drugi abonament gdzie mamy iPhona4S, a tel. Nie wymaga wymiany. Abonament 49brutto no limits, umowa na 15mscy.

 

Mozna pewnie było jeszcze coś urwać, ale szczerze zmęczyli mnie już tymi telefonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pierwszy abonament na ktorym zalezalo mi aby wymienić aparat. 89,99 brutto, no limits etc. + samsung galaxy S4 za 39pln. Umowa niestety na 24msce

2. Drugi abonament gdzie mamy iPhona4S, a tel. Nie wymaga wymiany. Abonament 49brutto no limits, umowa na 15mscy.

 

Mozna pewnie było jeszcze coś urwać, ale szczerze zmęczyli mnie już tymi telefonami.

 

Jakby nie mogli od razu- zwłaszcza, że sama w sobie oferty mega szału nie robi.

Trzeba było dopytać co ew. wyłączają po ukończeniu umowy.

Ja np. od 2-3 lat mam kilka numerów na czas nieokreślony i jak dzwonią do mnie z ofertami słabszymi ale za to droższymi- z uśmiechem na twarzy odmawiam dalszej konwersacji.

 

P.S. jak ktoś ma znajomego w orange- to wspomnijcie mu aby wam oddał jeden z 3(?) kuponów zniżkowych (30%) na abonament, który dostaje raz na ~pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Play dla firm mam 3 numery z pakietami 300minut, sms-ami, stacjonarnymi za Free. Uwaga place za te 3 numery bez telefonu wtym 1numer z netem 1gb 55zl brutto łącznie. Kończy mi się umowa i chciałbym automatem zostać na tych samych warunkach i teraz nie wiem czy się da bo podobno nie ma juz tych abonamentów tylko droższe. Czekać i zobaczyć co się stanie z automatu czy juz szukać jakiś ofert ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no żenada na maksa, dostałem telefon od Tmobile, że się "pomylili" i jednak nie zaproponowali tego co mogli. heh... no kpina

 

jednak wg. tego co skonsultowali, to telefon jednak nie kosztuje 39pln, bo źle zerknęli w tabele.... i zaprponowali cenę czegoś innego. tylko 399pln.

 

szczerze... teraz chodźby chcieli mi dopłacić do przedłużenia umowy to mam ich szczerze w dupie... i nie chodzi o 3stówki bo to jestem wstanie przeżyć, ale o brak pieprzonej powagi podejścia do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...