Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Niby taki kawał ;)

Rozmawia dwóch przyjaciół o polityce na świecie:
– Co tam nowego?
– Ukraina prowadzi wojnę z Rosją.
– I jak wygląda sytuacja?
– Ukraina straciła 2 mln obywateli, półwysep Krym, kilkanaście helikopterów i samolotów, kilkaset wozów opancerzonych i czołgów, kilkadziesiąt tysięcy zabitych żołnierzy i w perspektywie 2 przemysłowe obwody chcą się odłączyć
– A jak wygląda sytuacja w Rosji?
– A Rosja jeszcze nie wkroczyła.

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@lojszczyk,Co się tak spinasz? Przecie to kapelan. Nadto, masz kurs jazdy konnej?  ;)

 Widzisz! Na takie ordery, to trzeba sobie zasłużyć. Mnie było by zwyczajnie wstyd brać to na co nie zasłużyłem. Jak wyciągnąłem kolegę z płonącego samochodu na misji, to dostałem medal za odwagę i uścisk dłoni.

Służyłem na Wrocławskiej w 16 BSZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby taki kawał ;)

Rozmawia dwóch przyjaciół o polityce na świecie:

– Co tam nowego?

– Ukraina prowadzi wojnę z Rosją.

– I jak wygląda sytuacja?

– Ukraina straciła 2 mln obywateli, półwysep Krym, kilkanaście helikopterów i samolotów, kilkaset wozów opancerzonych i czołgów, kilkadziesiąt tysięcy zabitych żołnierzy i w perspektywie 2 przemysłowe obwody chcą się odłączyć

– A jak wygląda sytuacja w Rosji?

– A Rosja jeszcze nie wkroczyła.

 

smutne, ale prawdziwe...

 

przypomnial mi sie inny kawal z czasow "przyjazni" pomiedzy NATO i Rosja (porozumienie o wspolpracy i takie tam) 

 

Rosja jest gotowa wstapic do NATO - az po same Niderlandy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, bo widzę że temat jakoś dziwnie zjechał na Polski węgiel, mniejsza z tym jaka jest jego jakość (sam organizuję negocjacje dla firm chcących kupić węgiel od kopalnia, w tym roku zakontraktowałem 800 tyś ton węgla) Wiem jak wygląda praca na kopalni, wiem co zarabiają górnicy i jak pracują. Gadanie w stylu pensja 13 i 14 to chyba w bajkach wyczytaliście bo ich od kilku lat nie ma. Kopalnie i całe polskie górctwo trapi jedna choroba a nazywa się ona - korupcja i jeszcze raz korupcja, Tam jest wszystko ustawione od przetargu na mydło po przetarg na kombajn za 30 mln euro. Na kopalni nie idzie nic załatwić, to jest Państwo w Państwie, mam znajomą firmę przewozową która wozi nam węgiel, jak powiedziałem że zmieniamy kopalnie, to grozili zerwaniem kontraktu - bo jak to powiedzieli nie mam czasu na chodzenie i błaganie aby mi ktoś węgiel wydał za który zapłaciliście. Zapraszam na obsługę klienta na jakąś z kopalnie. Kopalnie trapi rak korupcji, i przerośnięta administracja do rozmiarów monstrualnych (ale to jest wina zarządcy) Na kopalniach pasą się politycy od prawa do lewa, od 8 lat głównie chłopy z PSL, obsadzanie kolesi, wstrzymane inwestycje, stary sprzęt, brak nowych ścian do fedrowania.

Kopalnia to dojna krowa dla wszystkich w koło, bo masz pewne jak w banku że mimo iż ma długi to i tak zapłaci za fakturę. Ustawiane przetargi, mam masę przykładów, jak np. na obsługę koplani w zakresie elektrycznym (przepięcia, ppoż i inne) Tam jest masakra, jedynym ratunkiem jest prywatyzacja i to od jutra. Bo nie wierzę że politycy zrobią coś dobrze. Górnicy sami chcą prywatyzacji , bo widzą jakie inwestycje idą na kopalni Silesia w Czechowicach, jakie jest wydobycie gdzie pracę ma 1700 górników, plus jakaś tam drobna administracja a wydobywają ponad 11 tyś ton węgla na dobę, dla przykładu Sośnica zatrudnia 3900 pod ziemią nie wspomnę ile ma etatów administracyjnych ale pewnie 1000 jak nic a wydobywa jakieś 13 tyś ton. Te liczby pokazują tylko co się tam dzieje to raz, a dwa na jakim sprzęcie pracuje się u Czecha a na jakim w państwowej kopalni.

Jak ktoś ma jakiś handel to proponuję aby coś spróbował sprzedać kopalni. Moja żona handluje pompami (Pani Inzynier) projektuje i dobiera odpowiednie dla klienta. Nie ma szans nic sprzedać na kopalnie, mimo że cały czas im coś przygotowuje, to wszystko musi iść przez pośrednika który za pompy za 100, 200 tyś czasami euro płaci gotówką z góry. No to jak jest z tymi górnikami ? Państwo zabije polskie kopalnie i polskie górnictwo, zamkną kopalnie, na drugi dzień przyjdzie Niemiec albo Czech i zrobi tak że każdy będzie zadowolony a nam sprzeda węgiel, bo wspaniali zarządzający z nadania partyjnego tak zarządzali że w rok przejedli miliard zysku.

Dodam że Polska ma jedne z największych podkładów węgla na świcie, ale kogo to obchodzi przecież się nie opłaca.

Kolejna sprawa energetyka - Polska energetyka jest oparta na węglu u tak zostanie. Coś się tam buduje, jeśli idzie o boki gazowo - olejowe, ale głównie powstają nowe bloki węglowe. Ewentualnie buduje się bloki biomasowe ale w 100% , takie coś jak współspalanie się nie opłaca, jako dodatkowe paliwo czasami pojawiają się też muły z uwagi na ich cenę ( tona 50 zł), ze zbijaniem sobie bardzo dobrze radzimy bo budujemy takie coś instalacje odsiarczania, więc poziom emisji znacznie spada, reasumując węgiel nam będzie jeszcze bardzo długo potrzebny, od siły wiatry nikomu ciepło w domu nie będzie, wody też od słońca sobie nie podgrzejecie na herbatę. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

smutne, ale prawdziwe... przypomnial mi sie inny kawal z czasow "przyjazni" pomiedzy NATO i Rosja (porozumienie o wspolpracy i takie tam) Rosja jest gotowa wstapic do NATO - az po same Niderlandy!

A to mi też się przypomniał jeszcze jeden ;)

 

Idzie Putin do wróżki i pyta co się wydaży w 2015

Wróżka: W 2015 będzie wojna z Polską !!!

Putin: Eeee tam nudy i tak wygramy. Powiedz lepiej po ile będzie $ na giełdzie w Moskwie na koniec 2015?

Wróżka: A po 5 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bo wspaniali zarządzający z nadania partyjnego tak zarządzali że w rok przejedli miliard zysku.
 

 

dojna krowa na "jedynie" 1 mld rocznie 

 

kto by tam chciał jasnych zasad funkcjonowania  ;)

 

własnie o to chodzi, w mętnej wodzie zawsze się dobrze ryby łowi, taka jest smutna prawda. Są tutaj koledzy z pomorza, niech napiszą ile powstało prywatnych stoczni od czasu zamknięcia naszych ? Pracowałem dla takiej spółki jak TFS właściciela terenów po stoczni szczecińskiej, teraz dla nich pracuje taka firma konsultingowa jak amerykański Bain, który jakieś dwa lata temu zbudował polski oddział. Polecam prześledzić co to jest TFS i jakie tam były zatrzymania. Jak to ktoś kiedyś napisał jak nie byłeś u Młodych Demokratów to nie masz szans na karierę w dzisiejszych czasach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopalnie trapi rak korupcji, i przerośnięta administracja do rozmiarów monstrualnych (ale to jest wina zarządcy) Na kopalniach pasą się politycy od prawa do lewa, od 8 lat głównie chłopy z PSL, obsadzanie kolesi, wstrzymane inwestycje, stary sprzęt, brak nowych ścian do fedrowania.

Kopalnia to dojna krowa dla wszystkich w koło, bo masz pewne jak w banku że mimo iż ma długi to i tak zapłaci za fakturę. Ustawiane przetargi, mam masę przykładów, jak np. na obsługę koplani w zakresie elektrycznym (przepięcia, ppoż i inne) Tam jest masakra, jedynym ratunkiem jest prywatyzacja i to od jutra.

 

Prywatyzacja albo upadek to jedyne wyjścia ale dlatego, że się dobrze pasą to kopalnie prędko nie upadną i zawsze się znajdzie jakiś pretekst żeby dosypać kasy do dziury bez dna, czy to ochrona miejsc pracy czy ochrona regionu. Pod publiczkę wymieni się kilku pachołków, może prezesa, który i tak odejdzie z soczystą odprawą do innej państwowej spółki, bo wiadomo że nie ma lepszej roboty jak kierownictwo w spółce z udziałami państwa, nawet jak jestes totalnie nieudolny i kładziesz wszystko po drodze to kontrakt gwarantuje ładny przelew na "do widzenia".

Swoją drogą PSL się świetnie ustawił już nie po raz pierwszy, niby nie są partią rządzącą, nie mają wiele do gadania, ale w państwowych spółkach, KRUSie, czy nawet straży pożarnej mają wiele stołków. Jeśli przy kolejnych wyborach będzie trzeba zrobić koalicje to oni zawsze chętnie, nie ważne z kim.

 

Edytowane przez furmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Są tutaj koledzy z pomorza, niech napiszą ile powstało prywatnych stoczni od czasu zamknięcia naszych ?

chcialem o tym sporo wczesniej napisac, ale sytuacja nie do konca jest taka sama, bo od nas sporo stoczniowcow wyjechalo sobie po prostu do norowa i pracuje w tamtejszych stoczniach.

pracowalem zaraz po studiach jako zwykly robol w stoczni polnocnej, pozniej zmienilem firme na chyba najwyzsza polke pozostajac w branzy morskiej i jak pojechalem na uruchamianie systemu na nowo budowanym statku do jednej z norweskich stoczni to sie czulem jak u siebie, sami polacy praktycznie i wielu znajomych, pozniej w ktorej norweskiej stoczni bym nie byl to i tak wszystko po polsku sie zalatwialo.

z tego co sie orientuje np stocznia remontowa ma zamowienia przynajmniej na 2 lata do przodu, jest sporo malych stoczni o ktorych nawet nie mam pojecia, zreszta przestalem sie juz interesowac rodzimym rynkiem. 

Stocznie zaczely padac bo nie bylo zamowien, ale za starych czasow grubo ponad polowa zamowien szla do zwiazku radzieckiego i sie rozbudowaly zaklady w ktorych pracowaly dziesiatki tysiecy pracownikow. Oczywiscie opowiesci o tym jak sie do stoczni chodzilo na nocki, porobilo z 2h i szlo spac nasluchalem sie wiele:)

No ale afery byly podobne jak mieli likwidowac,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, bo widzę że temat jakoś dziwnie zjechał na Polski węgiel, mniejsza z tym jaka jest jego jakość (sam organizuję negocjacje dla firm chcących kupić węgiel od kopalnia, w tym roku zakontraktowałem 800 tyś ton węgla) Wiem jak wygląda praca na kopalni, wiem co zarabiają górnicy i jak pracują. Gadanie w stylu pensja 13 i 14 to chyba w bajkach wyczytaliście bo ich od kilku lat nie ma. Kopalnie i całe polskie górctwo trapi jedna choroba a nazywa się ona - korupcja i jeszcze raz korupcja, Tam jest wszystko ustawione od przetargu na mydło po przetarg na kombajn za 30 mln euro. Na kopalni nie idzie nic załatwić, to jest Państwo w Państwie, mam znajomą firmę przewozową która wozi nam węgiel, jak powiedziałem że zmieniamy kopalnie, to grozili zerwaniem kontraktu - bo jak to powiedzieli nie mam czasu na chodzenie i błaganie aby mi ktoś węgiel wydał za który zapłaciliście. Zapraszam na obsługę klienta na jakąś z kopalnie. Kopalnie trapi rak korupcji, i przerośnięta administracja do rozmiarów monstrualnych (ale to jest wina zarządcy) Na kopalniach pasą się politycy od prawa do lewa, od 8 lat głównie chłopy z PSL, obsadzanie kolesi, wstrzymane inwestycje, stary sprzęt, brak nowych ścian do fedrowania.

Kopalnia to dojna krowa dla wszystkich w koło, bo masz pewne jak w banku że mimo iż ma długi to i tak zapłaci za fakturę. Ustawiane przetargi, mam masę przykładów, jak np. na obsługę koplani w zakresie elektrycznym (przepięcia, ppoż i inne) Tam jest masakra, jedynym ratunkiem jest prywatyzacja i to od jutra. Bo nie wierzę że politycy zrobią coś dobrze. Górnicy sami chcą prywatyzacji , bo widzą jakie inwestycje idą na kopalni Silesia w Czechowicach, jakie jest wydobycie gdzie pracę ma 1700 górników, plus jakaś tam drobna administracja a wydobywają ponad 11 tyś ton węgla na dobę, dla przykładu Sośnica zatrudnia 3900 pod ziemią nie wspomnę ile ma etatów administracyjnych ale pewnie 1000 jak nic a wydobywa jakieś 13 tyś ton. Te liczby pokazują tylko co się tam dzieje to raz, a dwa na jakim sprzęcie pracuje się u Czecha a na jakim w państwowej kopalni.

Jak ktoś ma jakiś handel to proponuję aby coś spróbował sprzedać kopalni. Moja żona handluje pompami (Pani Inzynier) projektuje i dobiera odpowiednie dla klienta. Nie ma szans nic sprzedać na kopalnie, mimo że cały czas im coś przygotowuje, to wszystko musi iść przez pośrednika który za pompy za 100, 200 tyś czasami euro płaci gotówką z góry. No to jak jest z tymi górnikami ? Państwo zabije polskie kopalnie i polskie górnictwo, zamkną kopalnie, na drugi dzień przyjdzie Niemiec albo Czech i zrobi tak że każdy będzie zadowolony a nam sprzeda węgiel, bo wspaniali zarządzający z nadania partyjnego tak zarządzali że w rok przejedli miliard zysku.

Dodam że Polska ma jedne z największych podkładów węgla na świcie, ale kogo to obchodzi przecież się nie opłaca.

Kolejna sprawa energetyka - Polska energetyka jest oparta na węglu u tak zostanie. Coś się tam buduje, jeśli idzie o boki gazowo - olejowe, ale głównie powstają nowe bloki węglowe. Ewentualnie buduje się bloki biomasowe ale w 100% , takie coś jak współspalanie się nie opłaca, jako dodatkowe paliwo czasami pojawiają się też muły z uwagi na ich cenę ( tona 50 zł), ze zbijaniem sobie bardzo dobrze radzimy bo budujemy takie coś instalacje odsiarczania, więc poziom emisji znacznie spada, reasumując węgiel nam będzie jeszcze bardzo długo potrzebny, od siły wiatry nikomu ciepło w domu nie będzie, wody też od słońca sobie nie podgrzejecie na herbatę.

Wlasnie tak ja tez widzę kopalnie, moloch, korupcja, układy, gdzie zarabiają wszystkie pasożyty wokół tylko nie kopalnia = nieopłacalność.

 

Teraz trzeba sie zastanowic czy inne spółki skarbu państwa, ZUS, służba zdrowia, wojsko, urzędy, działają inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz trzeba sie zastanowic czy inne spółki skarbu państwa, ZUS, służba zdrowia, wojsko, urzędy, działają inaczej?

mechanizmy pewnie podobne, ale to, ze z podatkow finansujemy wojsko, urzedy i zus`y to kazdy w jakis tam sposob akceptuje,

ale zeby dokladac kase do kopaln tylko dlatego ze zwiazkowy beton nie pozwoli na zadna restrukturyzacje to raczej nikt normlany dobrowolnie zlotowki nie da.

tak jak padly stocznie, zeby powstac na nowo i dzialac normalnie tak i kopalnie predzej czy pozniej padna, im pozniej tym gorzej.


a tu jeszcze odnosnie stoczni: http://www.radiogdansk.pl/index.php/wydarzenia/item/21667-wodowanie-statku-arktycznego-w-gdansku-zaczyna-sie-tez-budowa-promu-dla-estonii.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kończy jak dla mnie temat Ukrainy (pomagać czy nie pomagać itp)

 

 

 

Decyzją ukraińskiego parlamentu na szczeblu państwowym uczczony zostanie Petro Diaczenko, który uczestniczył w tłumieniu Powstania Warszawskiego na Czerniakowie.

Zgodnie z decyzją podpisaną 11 lutego bieżącego roku przez przewodniczącego parlamentu Wołodymyra Grojsmana na szczeblu państwowym będzie obchodzona 120. rocznica urodzin Petra Diaczenko. Rocznicę tę władze Ukrainy będą obchodzić oficjalnie, mówi o tym załącznik do dokumentu o sygnaturze 184-VIII.

Diaczenko podczas drugiej wojny światowej współpracował z frakcjami melnykowców i banderowców Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. We wrześniu 1943 zorganizował Legion Wołyński (31. Schutzmannschafts-Bataillon), który brał udział w zbrodniach na Polakach, Żydach i Ukraińcach. Diaczenko brał udział w tłumieniu Powstania Warszawskiego na Czerniakowie, we wrześniu 1944 walczył z Armią Krajową w Puszczy Kampinoskiej. Za walki z Armią Czerwoną w rejonie Drezna został odznaczony Krzyżem Żelaznym.

O uczczeniu Diaczenki informuje na swojej stronie Werchowna Rada Ukrainy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli popieramy Rosję ? ;):P:bowdown: :bowdown:

Według wpisu @gumas_72 nie popieramy Ukrainy bo w przeszłości zabili ~ 100tys Polaków i chyba nigdy już nam nie będą zagrażać, ale Rosja co mordowała nas przez wieki i ogólny bilans jest chyba kilka milionów ofiar to będzie nasz przyjaciel :facepalm: :facepalm: :facepalm: Wole graniczyć z Ukrainą co upamiętnia bandytów, niż z realnymi bandytami z Rosji. Brutalnie mówiąc trzeba walczyć rękami Ukraińców, aby Polacy nie musieli ginąć. No ale chyba jakby co to armia "stadionowych patriotów"  nas obroni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo na armię "netowych lemingów" nie ma co liczyć :biglol:

 

ps:

wspieranie Ukrainy finansowe to wyrzucanie kasy w błoto

i Poroszenko i inni "z rządu" ukrainy mają swoje biznesy + złodziejstwo wyższych urzędników

tam jest taka korupcja ze nigdy finansowa pomoc nie dotrze do tych co trzeba

milczeniem pominę biernosć armi ukraińskiej - ale to już kliniczny przypadek i tego się uleczyc nie da

Edytowane przez gumas_72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli popieramy Rosję ?

 

No, a co w tym takiego dziwnego?

 

 

 

No ale chyba jakby co to armia "stadionowych patriotów"  nas obroni

 

No, na pewno. Internetowi bohaterowie będą wtedy w drodze byle dalej na zachód. :biglol:

Edytowane przez Markus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...