Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jedni tylko kłamią i okradają Polskę a ci drudzy są wzorem cnót i jedynymi którzy maja rację i mówią tylko prawdę...?

To ja czekam na spełnienie obietnic

Kwota wolna od podatku

Wiek emerytalny

500 złotych na każde dziecko

Niższy VAT

A wtedy nasz piękny kraj stanie sie mlekiem i miodem płynąca krainą ;) ;)

 

A jesli jakimś cudem zabraknie na coś pieniędzy, to tez mam kilka pomysłów.

Likwidacja senatu

Max 100 posłów pracujących dla dobra polski czyli gratis

Obcinamy o polowe budżet kancelarii premiera, prezydenta, kancelarii sejmu i tak można wyliczać.

Oni sie bawią w politykę nasze pieniądze

Bez znaczenia PO PIS SLD PSL czy co tam jeszcze!

Edytowane przez macias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No jak to których:niezależna, Trwam,gazeta Polska, tv republika,przebierać wybierać
 

 

Czyli zarzucasz mediom typu tvn24, Wyborcza itp., że są platformerskie. Za sam ten fakt, że opowiadają się za jakąś opcją polityczną są skreślone. Przypomnę, że to media prywatne.

 

A jak Gazeta Polska i inne wymienione są propisowskie - to już jest wszystko ok.

 

Gratuluję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym sobie Duda nazbiera punktów:

 

"Jak powiedział dziennikarzom, jest to "ważny dzień". - Jest rocznica śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego, wielkiego polskiego bohatera, dlatego przyjechałem tu złożyć kwiaty w tym miejscu, które jest jego miejscem pamięci - dodał.

- Mam nadzieję, że Polska odnajdzie doczesne szczątki rotmistrza i będzie mogła go pochować z godnością, na jaką zasłużył - podkreślił Duda".

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta hipokryzja:

 

Przypomnę, że to media prywatne

Ale nie trzeba być orłem, by wiedzieć, której opcji sprzyjają.

Jaka hipokryzja?

 

Przecież to jasne, której opcji sprzyjają.

 

I właśnie o to w tej dyskusji padało wcześniej wiele zarzutów - że sprzyjają opcji rządowej.

Pytam, dlaczego fakt, że Gazeta Polska i inne wymienione sprzyjają PiSowi - jest już w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ale to nie jest wiec wyborczy. Jakoś dziwnie mam przekonanie że ktoś tu broni przegranej sprawy. Drodzy szanowni forumowicze od Prezydenta pełnego bulu, i innych egzotycznych stanów. Wasz były już kandydat wczoraj pokazał jaką miłością i szacunkiem pała do obywateli. Poziom prymitywizmu jaki wyszedł z jego ust po ogłoszeniu wyników woła o pomstę do nieba. Szukacie szczucia i agresji u innych, a wasz kandydat pokazał dobitnie i środowisko z nim związane że to kawał prymitywa i tyle. 

Wycieczki w stosunku do córki i itp i itd. 

Zrozumcie jedno, nikt nie głosował za obietnicami Dudy czy innych, głosował przeciwko obecnej obłudzie, chamstwu i bezczelnemu traktowaniu obywateli. Lider co kreuje się na spokojnego wyważonego polityka, na wiecach wyborczych zachowuje się jak ostatni szaleniec, krzycząc i wyzywając. To jest ta zgoda ?? To jest ten poziom ? 

Duda jaki by nie był kolorowy, to może choć ma coś do powiedzenia. Facet wydaje się pracowity i konkretny, jakieś tam języki zna. Fakt faktem, ma nisko zawieszoną poprzeczkę, bo obecną obłudę ciężko będzie przebić.

Co do obietnic, jak mi ktoś powie że podniesienie kwoty wolnej od podatku skutkuje wzrostem wydatków budżetowych to padnę ze śmiechu i będziecie mieć mnie na sumieniu. Wiem że ignorancja w narodzie wielka (jak pokazują badania) ale chyba nie na tym forum, wszak tu ludzie choć mają podstawy ekonomi. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duda jaki by nie był kolorowy, to może choć ma coś do powiedzenia. Facet wydaje się pracowity i konkretny, jakieś tam języki zna.

 

Masz rację. Mam tylko nadzieję, choć wszystko mi podpowiada, że to naiwność, że Duda będzie miał coś do powiedzenia w kluczowych sprawach. Bo jakoś nie mogę wyzbyć się odczucia, że decyzje będzie podejmować trójca święta Jarek/Antek/Tadzio

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu ale to nie jest wrzutka do ogródka, tylko moja interpretacja tego co sie wydarzyło, pomyśl o tym i wyciągnij konsekwencje jeżeliu w tej materii się ze mną zgadzasz. Jeżeli nie to ok, wiń zacofanie, wioski, wschodnią Polskę.... Tam jakoś Komorowski nie dotarł, więc winić trzeba jego i jego sztab wyborczy + PO, że nie zrobili nic żeby temu zaradzić. Ty też powinieneś.

 

 

 

Ależ zgadzam się,jedno wynika z drugiego.Oczywiście,że źle poprowadzona kampania nie docierająca do ludzi z podstawowym wykształceniem i pod strzechy miała znaczenie-bo to są fakty.Akurat 10 lat temu wyprowadziłem się z miasta na wichurę i wiem na pewno,że tutejsi mieszkańcy wsi mają najmniej powodów do narzekania.Przejęte pola,łąki i lasy za PKWN (w ramach sprawiedliwości klasowo-społeczno-dziejowej)a teraz olbrzymie pieniądze z unii(najbardziej dotowana grupa społeczna) za sadzenie lasów i robienie czegokolwiek pozwala niektórym moim młodym sąsiadom po prostu nic nie robić.Jak wiadomo trafną kampanią dużo łatwiej manipulować ludźmi bez wykształcenia i szerszego horyzontu,jak to mówi ojciec dyrektor o młodych:można ich lepić jak glinę.Profesor Legutko i jemu podobni już o to zadbają,nie będzie trudno.Duda ładniejszy z fajną żoną,coś nowego,dobrze skrojony garnitur a'la Tusk,to nie ma co trza głosować.Przykro mi,ale niestety w takim kraju żyjemy.Reszta mimo,że wie co i jak i ma szeroki horyzont to ma wszystko w dupie.No niestety.

Ale dobrze,pewnie to racja,że można było lepiej dotrzeć do tych warstw społecznych.Może nawet więcej dać,albo obiecać.Chytrzej,jak PIS z Dudą.Tyle,że 8 lat wygrywania wyborów i rządzenia,co na skalę naszego kraju jest rekordem niewyobrażalnym,po prostu znudziło ludzi,Zachcieli czegoś nowego,żeby nie było nudno.

No to nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Duda jaki by nie był kolorowy, to może choć ma coś do powiedzenia. Facet wydaje się pracowity i konkretny, jakieś tam języki zna. Fakt faktem, ma nisko zawieszoną poprzeczkę, bo obecną obłudę ciężko będzie przebić.

 

Masz rację. Mam tylko nadzieję, choć wszystko mi podpowiada, że to naiwność, że Duda będzie miał coś do powiedzenia w kluczowych sprawach. Bo jakoś nie mogę wyzbyć się odczucia, że decyzje będzie podejmować trójca święta Jarek/Antek/Tadzio

 

Tak mówisz jak by obecny prezydent był w 100% niezależny. Rozumiem że Donald, Kopacz i inni nie mięli na niego wpływu ? I sam to dziarskie chłopisko z werwą manekina podejmował te działania, łącznie z podnoszeniem VAT i braku referendum w sprawie 6 latków (gdzie zebrano 3 mln podpisów). Litości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Bo fakt faktem że Pis nie wygrywa wyborów, ale ich też nie przegrywa, jest na 2 miejscu, jest 2 siłą w tym kraju... Dokładnie tak jak bez Donka PO, PiS bez Jarosława, pobadałby w walki polityczne i spadek poparcia... ;)

 

No więc Jarosław ogłoszony na kandydata na premiera.

Chyba kamień spadł mi z serca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Duda jaki by nie był kolorowy, to może choć ma coś do powiedzenia. Facet wydaje się pracowity i konkretny, jakieś tam języki zna. Fakt faktem, ma nisko zawieszoną poprzeczkę, bo obecną obłudę ciężko będzie przebić.

 

Masz rację. Mam tylko nadzieję, choć wszystko mi podpowiada, że to naiwność, że Duda będzie miał coś do powiedzenia w kluczowych sprawach. Bo jakoś nie mogę wyzbyć się odczucia, że decyzje będzie podejmować trójca święta Jarek/Antek/Tadzio

 

Tak mówisz jak by obecny prezydent był w 100% niezależny. Rozumiem że Donald, Kopacz i inni nie mięli na niego wpływu ? I sam to dziarskie chłopisko z werwą manekina podejmował te działania, łącznie z podnoszeniem VAT i braku referendum w sprawie 6 latków (gdzie zebrano 3 mln podpisów). Litości. 

 

Wiem, że nie jest. Ale tej trójcy jakoś szczególnie nie darzę zaufaniem i sympatią. A, że nie można im odmówić charyzmy i inteligencji, połączonej niestety z absurdalnym poziomem nieufności i "narodowej megalomanii", to mogą namieszać dużo bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stachu ale to nie jest wrzutka do ogródka, tylko moja interpretacja tego co sie wydarzyło, pomyśl o tym i wyciągnij konsekwencje jeżeliu w tej materii się ze mną zgadzasz. Jeżeli nie to ok, wiń zacofanie, wioski, wschodnią Polskę.... Tam jakoś Komorowski nie dotarł, więc winić trzeba jego i jego sztab wyborczy + PO, że nie zrobili nic żeby temu zaradzić. Ty też powinieneś.

 

 

 

Ależ zgadzam się,jedno wynika z drugiego.Oczywiście,że źle poprowadzona kampania nie docierająca do ludzi z podstawowym wykształceniem i pod strzechy miała znaczenie-bo to są fakty.Akurat 10 lat temu wyprowadziłem się z miasta na wichurę i wiem na pewno,że tutejsi mieszkańcy wsi mają najmniej powodów do narzekania.Przejęte pola,łąki i lasy za PKWN (w ramach sprawiedliwości klasowo-społeczno-dziejowej)a teraz olbrzymie pieniądze z unii(najbardziej dotowana grupa społeczna) za sadzenie lasów i robienie czegokolwiek pozwala niektórym moim młodym sąsiadom po prostu nic nie robić.Jak wiadomo trafną kampanią dużo łatwiej manipulować ludźmi bez wykształcenia i szerszego horyzontu,jak to mówi ojciec dyrektor o młodych:można ich lepić jak glinę.Profesor Legutko i jemu podobni już o to zadbają,nie będzie trudno.Duda ładniejszy z fajną żoną,coś nowego,dobrze skrojony garnitur a'la Tusk,to nie ma co trza głosować.Przykro mi,ale niestety w takim kraju żyjemy.Reszta mimo,że wie co i jak i ma szeroki horyzont to ma wszystko w dupie.No niestety.

Ale dobrze,pewnie to racja,że można było lepiej dotrzeć do tych warstw społecznych.Może nawet więcej dać,albo obiecać.Chytrzej,jak PIS z Dudą.Tyle,że 8 lat wygrywania wyborów i rządzenia,co na skalę naszego kraju jest rekordem niewyobrażalnym,po prostu znudziło ludzi,Zachcieli czegoś nowego,żeby nie było nudno.

No to nie będzie.

 

Staszku obrażasz ludzi i tyle. Kim że ja jestem powiedz Mi !!! Mam wyższe wykształcenie, skończyłem prawo, skończyłem ekonomie, teraz udało mi się skończyć studia MBA na Politechnice. Zarabiam chyba dobrze, mam rodzinę, przyjaciół i jakoś żyję. Powiedz mi kim dla Ciebie, jestem skończonym idiotą który dał się zmanipulować ? Czy może jeszcze gorzej. 

Skończcie obrażać i segregować ludzi. Fajny chłop z Ciebie, ale zupełnie nie mogę zrozumieć że jeśli się ktoś z tobą nie zgadza to na 100% jest w czymś gorszy albo ma gorzej skoro jest niezadowolony. 

Dziwne to. A jeszcze najlepsze "Dali się zmanipulować" ale czym ? Tym że chłopa mam dość ? 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Stachu ale to nie jest wrzutka do ogródka, tylko moja interpretacja tego co sie wydarzyło, pomyśl o tym i wyciągnij konsekwencje jeżeliu w tej materii się ze mną zgadzasz. Jeżeli nie to ok, wiń zacofanie, wioski, wschodnią Polskę.... Tam jakoś Komorowski nie dotarł, więc winić trzeba jego i jego sztab wyborczy + PO, że nie zrobili nic żeby temu zaradzić. Ty też powinieneś.

 

 

 

Ależ zgadzam się,jedno wynika z drugiego.Oczywiście,że źle poprowadzona kampania nie docierająca do ludzi z podstawowym wykształceniem i pod strzechy miała znaczenie-bo to są fakty.Akurat 10 lat temu wyprowadziłem się z miasta na wichurę i wiem na pewno,że tutejsi mieszkańcy wsi mają najmniej powodów do narzekania.Przejęte pola,łąki i lasy za PKWN (w ramach sprawiedliwości klasowo-społeczno-dziejowej)a teraz olbrzymie pieniądze z unii(najbardziej dotowana grupa społeczna) za sadzenie lasów i robienie czegokolwiek pozwala niektórym moim młodym sąsiadom po prostu nic nie robić.Jak wiadomo trafną kampanią dużo łatwiej manipulować ludźmi bez wykształcenia i szerszego horyzontu,jak to mówi ojciec dyrektor o młodych:można ich lepić jak glinę.Profesor Legutko i jemu podobni już o to zadbają,nie będzie trudno.Duda ładniejszy z fajną żoną,coś nowego,dobrze skrojony garnitur a'la Tusk,to nie ma co trza głosować.Przykro mi,ale niestety w takim kraju żyjemy.Reszta mimo,że wie co i jak i ma szeroki horyzont to ma wszystko w dupie.No niestety.

Ale dobrze,pewnie to racja,że można było lepiej dotrzeć do tych warstw społecznych.Może nawet więcej dać,albo obiecać.Chytrzej,jak PIS z Dudą.Tyle,że 8 lat wygrywania wyborów i rządzenia,co na skalę naszego kraju jest rekordem niewyobrażalnym,po prostu znudziło ludzi,Zachcieli czegoś nowego,żeby nie było nudno.

No to nie będzie.

 

Staszku obrażasz ludzi i tyle. Kim że ja jestem powiedz Mi !!! Mam wyższe wykształcenie, skończyłem prawo, skończyłem ekonomie, teraz udało mi się skończyć studia MBA na Politechnice. Zarabiam chyba dobrze, mam rodzinę, przyjaciół i jakoś żyję. Powiedz mi kim dla Ciebie, jestem skończonym idiotą który dał się zmanipulować ? Czy może jeszcze gorzej. 

Skończcie obrażać i segregować ludzi. Fajny chłop z Ciebie, ale zupełnie nie mogę zrozumieć że jeśli się ktoś z tobą nie zgadza to na 100% jest w czymś gorszy albo ma gorzej skoro jest niezadowolony. 

Dziwne to. A jeszcze najlepsze "Dali się zmanipulować" ale czym ? Tym że chłopa mam dość ? 

 

 

Ale przepraszam,no takie są statystyki,że Pan Duda wygrał na wsi i TYLKO na wsi.Podano rekordową wioskę w której osiągnął 90% zwycięstwo!!!!!!Ludzie z wykształceniem podstawowym GŁÓWNIE głosowali na Pana Dudę.Ludzie z największych ośrodków miejskich w Polsce zagłosowali na Komorowskiego,jak to wytłumaczysz?

Możemy o tych faktach podyskutować,ale możemy je przemilczeć i udawać,że ich nie ma,jak kto woli.

Nie jest moim zamiarem nikogo obrażać i jak napisałem wcześniej do tak pełnego zwycięstwa jakie osiągnął Pan Duda potrzebne są głosy z różnych stron,jednak główną rolę odegrał konkretny elektorat i przykro mi,ale takie są fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Stachu ale to nie jest wrzutka do ogródka, tylko moja interpretacja tego co sie wydarzyło, pomyśl o tym i wyciągnij konsekwencje jeżeliu w tej materii się ze mną zgadzasz. Jeżeli nie to ok, wiń zacofanie, wioski, wschodnią Polskę.... Tam jakoś Komorowski nie dotarł, więc winić trzeba jego i jego sztab wyborczy + PO, że nie zrobili nic żeby temu zaradzić. Ty też powinieneś.

 

 

 

Ależ zgadzam się,jedno wynika z drugiego.Oczywiście,że źle poprowadzona kampania nie docierająca do ludzi z podstawowym wykształceniem i pod strzechy miała znaczenie-bo to są fakty.Akurat 10 lat temu wyprowadziłem się z miasta na wichurę i wiem na pewno,że tutejsi mieszkańcy wsi mają najmniej powodów do narzekania.Przejęte pola,łąki i lasy za PKWN (w ramach sprawiedliwości klasowo-społeczno-dziejowej)a teraz olbrzymie pieniądze z unii(najbardziej dotowana grupa społeczna) za sadzenie lasów i robienie czegokolwiek pozwala niektórym moim młodym sąsiadom po prostu nic nie robić.Jak wiadomo trafną kampanią dużo łatwiej manipulować ludźmi bez wykształcenia i szerszego horyzontu,jak to mówi ojciec dyrektor o młodych:można ich lepić jak glinę.Profesor Legutko i jemu podobni już o to zadbają,nie będzie trudno.Duda ładniejszy z fajną żoną,coś nowego,dobrze skrojony garnitur a'la Tusk,to nie ma co trza głosować.Przykro mi,ale niestety w takim kraju żyjemy.Reszta mimo,że wie co i jak i ma szeroki horyzont to ma wszystko w dupie.No niestety.

Ale dobrze,pewnie to racja,że można było lepiej dotrzeć do tych warstw społecznych.Może nawet więcej dać,albo obiecać.Chytrzej,jak PIS z Dudą.Tyle,że 8 lat wygrywania wyborów i rządzenia,co na skalę naszego kraju jest rekordem niewyobrażalnym,po prostu znudziło ludzi,Zachcieli czegoś nowego,żeby nie było nudno.

No to nie będzie.

 

Staszku obrażasz ludzi i tyle. Kim że ja jestem powiedz Mi !!! Mam wyższe wykształcenie, skończyłem prawo, skończyłem ekonomie, teraz udało mi się skończyć studia MBA na Politechnice. Zarabiam chyba dobrze, mam rodzinę, przyjaciół i jakoś żyję. Powiedz mi kim dla Ciebie, jestem skończonym idiotą który dał się zmanipulować ? Czy może jeszcze gorzej. 

Skończcie obrażać i segregować ludzi. Fajny chłop z Ciebie, ale zupełnie nie mogę zrozumieć że jeśli się ktoś z tobą nie zgadza to na 100% jest w czymś gorszy albo ma gorzej skoro jest niezadowolony. 

Dziwne to. A jeszcze najlepsze "Dali się zmanipulować" ale czym ? Tym że chłopa mam dość ? 

 

 

Ale przepraszam,no takie są statystyki,że Pan Duda wygrał na wsi i TYLKO na wsi.Podano rekordową wioskę w której osiągnął 90% zwycięstwo!!!!!!Ludzie z wykształceniem podstawowym GŁÓWNIE głosowali na Pana Dudę.Ludzie z największych ośrodków miejskich w Polsce zagłosowali na Komorowskiego,jak to wytłumaczysz?

Możemy o tych faktach podyskutować,ale możemy je przemilczeć i udawać,że ich nie ma,jak kto woli.

Nie jest moim zamiarem nikogo obrażać i jak napisałem wcześniej do tak pełnego zwycięstwa jakie osiągnął Pan Duda potrzebne są głosy z różnych stron,jednak główną rolę odegrał konkretny elektorat i przykro mi,ale takie są fakty.

 

i 46% z wyższym wykształceniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...