Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega zacytował mi kolege z forum swej marki ,kolega ten ma mieć na oku Imprezę 2,5T z chipem na 300KM ( :huh: ?? )i pyta o to gdzie zagazować i jaki koszt.

 

Odpisałem ,aby podał dokładną wersję i w ogóle. Z okazjami ,magicznymi chipami to wiadomo jak jest ;) Auto ma byc szefa ,a historia auta znana od początku.

 

Ogólnie do głowy przychodzi Jako , ale w grę wchodzi głównie dolny śląsk więc pytania:

 

- koszty zagazowania 2,5T ?

- gazownicy na dolnym śląsku/opolskie/lubuskie co dobrze ogarną temat zagazowania świni z wiatrakiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglądaja koszty eksploatacji takiego silnika np w GD 230hp? przerażają mnie wpisy o remontach kapitalnych o wartości 15.000pln. Chciałbym sprawdzić się w Subaru i takie być może nabyć jednak pozostaje u mnie nawyk raczej po hondach, gdzie dużo rzeczy robiłem sam i były to często pierdoły.. generalnie jeździłem a nawet zapierdala**m i podstawowa wymiana olejow, filtrów, zaworki i było szybko oraz tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglądaja koszty eksploatacji takiego silnika np w GD 230hp? przerażają mnie wpisy o remontach kapitalnych o wartości 15.000pln. Chciałbym sprawdzić się w Subaru i takie być może nabyć jednak pozostaje u mnie nawyk raczej po hondach, gdzie dużo rzeczy robiłem sam i były to często pierdoły.. generalnie jeździłem a nawet zapierdala**m i podstawowa wymiana olejow, filtrów, zaworki i było szybko oraz tanio.

 

To pytanie to nie tutaj :)

Będzie drożej jak Honda i nie zniesie tyle co na B16, albo K20 :bowdown:

Jest sporo na ten temat napisane ,ale wszystko zależy jak będziesz o nie dbał i co z tym subaru WRX (sadząc po podanej mocy) będziesz robił ,w jakim stanie kupisz ,koszty mogą się radykalnie różnić.

Sam też zrobisz koło takiego cuda ,wiadome nie wszystko ale podstawowe sprawy ,są tam nieraz bardzo proste ,bardziej proste jak w autach co wydawało by się że one muszą być proste w robocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Mianowicie mam instalacje gazową w swoim Wrxie 2005 zakładaną przez jako, Bigas SRL, i przy mrozach, bardzo śmierdzi gazem w kabinie. I moje pytanie brzmi: Czy to jest normalne przy tak niskich temperaturach czy jest coś nie tak? Czym to może być spowodowane? W sumie powinienem napisać do jako PW, ale widzę że tu się aktywnie udziela i nie chcę mu zaśmiecać skrzynki. A tak to może mi odpowie i do tego posłucham opinii innych użytkowników. Z góry dzięki i pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie sprawuje auto ? i jak je używasz ? mi przy mrozach -11 aktualnie również po przełączeniu na lpg smierdzi gazem ale ok 2 minut, jak się nagrzeje mocniej to przestaje. Stag-Hana. Chyba norma, pewnie albo ssanie, albo jakieś cisnienie gazu sie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Mianowicie mam instalacje gazową w swoim Wrxie 2005 zakładaną przez jako, Bigas SRL, i przy mrozach, bardzo śmierdzi gazem w kabinie. I moje pytanie brzmi: Czy to jest normalne przy tak niskich temperaturach czy jest coś nie tak? Czym to może być spowodowane? W sumie powinienem napisać do jako PW, ale widzę że tu się aktywnie udziela i nie chcę mu zaśmiecać skrzynki. A tak to może mi odpowie i do tego posłucham opinii innych użytkowników. Z góry dzięki i pozdro.

 

Mam trzecie auto z lpg, w tym drugie Subaru i nigdy z racji mrozow nic nie smierdzialo gazem, bo i nie ma prawa. Tj pisze Jako na mrozie mogla sie uwydatnic jakas nieszczelnosc na laczeniach. Moze tez smierdziec reduktor, raz tak mialem, wystarczylo podociskac srubki i przestalo. Tak czy inaczej sprawa do opsikania i uszczelnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki bardzo. W takim razie będzie trzeba podjechać i obadać temat, bo nie ukrywam że dość mocno czuć gaz ostatnio.

 

A jeszcze się zapomniałem zapytać. A może to mieć związek z jakością gazu ? Od początku użytkowania tankowałem tylko na BP bo tam wydaje mi się najpewniej, a ostatnio nie było możliwości i tankowałem na Lukoilu i dokładnie po zmianie stacji to zaczęło mi się rzucać mocno w oczy. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podpytam, w trakcie jazdy, w trasie jak w zbiorniku zaczyna sie robic mniej niz połowa, to z gazu przelacza mi sie sam na benzyne i kontrolka od gazu miga. Czy to zwiazane z temperatura na zewnatrz -18?

 

dodam tylko, że u Wełniacza to dzieje się to samo, instalacja taka jak moja, czyli stag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Mianowicie mam instalacje gazową w swoim Wrxie 2005 zakładaną przez jako, Bigas SRL, i przy mrozach, bardzo śmierdzi gazem w kabinie. I moje pytanie brzmi: Czy to jest normalne przy tak niskich temperaturach czy jest coś nie tak? Czym to może być spowodowane? W sumie powinienem napisać do jako PW, ale widzę że tu się aktywnie udziela i nie chcę mu zaśmiecać skrzynki. A tak to może mi odpowie i do tego posłucham opinii innych użytkowników. Z góry dzięki i pozdro.

a powiedz czy zaraz po uruchomieniu to jedziesz tyłem czy przodem ?bo ja mam tak że jade tyłem jakieś 15 m i czuje gaz ale po przejechaniu 500 m później przodem już nie czuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Mianowicie mam instalacje gazową w swoim Wrxie 2005 zakładaną przez jako, Bigas SRL, i przy mrozach, bardzo śmierdzi gazem w kabinie. I moje pytanie brzmi: Czy to jest normalne przy tak niskich temperaturach czy jest coś nie tak? Czym to może być spowodowane? W sumie powinienem napisać do jako PW, ale widzę że tu się aktywnie udziela i nie chcę mu zaśmiecać skrzynki. A tak to może mi odpowie i do tego posłucham opinii innych użytkowników. Z góry dzięki i pozdro.

a powiedz czy zaraz po uruchomieniu to jedziesz tyłem czy przodem ?bo ja mam tak że jade tyłem jakieś 15 m i czuje gaz ale po przejechaniu 500 m później przodem już nie czuć

 

Przy takich warunkach to tylko bokiem :D , sorry nie mogłem się powstrzymać.

Bez różnicy jak się jeździ skoro jest nieszczelność, którą czuć czy to z butli czy przy silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to pytanie nie odpowiem ale wkurzało mnie to i jeździłem po serwisach gdzie montują gaz w tym tez ten w którym zakładałem i wszyscy mówili ze wszystko ok po sprawdzaniu szczelności układu dopiero w 4 serwisie powiedział mi że prawdopodobnie gaz nie spala sie całkowicie w pierwszych minutach pracy silnika bo po podłączeniu analizatora spalin wszystko ok a musiał bym zostawić auto u niego by sprawdził po wyziębieniu silnika czy podczas uruchamiania analizator by coś wykrył. A nie chciało mi się dymać do domu autobusem to auta nie zostawiłem i rok już jeżdze i czasem czuje gaz jak po odskrobaniu szyb cofam z podwórka ale już mnie to tak nie drażni jak w poprzednią zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...