Skocz do zawartości

Woda z wydechu.. ile ?


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

Z Foresterka po zapaleniu... woda z rury sobie od czasu do czasu kapnie

Z Outbacka...w zasadzie leci.... po 2 minutowym postoju mam niewielka kałużę pod każdą z rur

 

To normalne ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Kilka dni temu zauwazylem ze przy temperaturze okolo 5stopni moje legacy lekko kopci, nie jest to dym czarny ani niebieski, raczej taki bialoprzezroczysty. Czy to bedzie poprostu woda z wydechu?

 

Co prawda nie zrobilem testu lusterka ale stanalem tak ze wydech mialen na krawezniku i kilka razy mocno przegazowalem, po wyjsciu z samochodu zobaczylem dwie male kaluze, raczej z samej wody, takie jak na zalacOnym obrazu. Chyba nie mam sie czego obawiac?

 

Jezdze raczej delikatnie, o czym moze swiadczyc ze komputer pokazuje mi srednie zuzycie paliwa na poziomie 8,2-8,6l na 100km

post-25022-0-78223300-1476119709_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzysz jesienią lub zimą po ulicy, to Subary należą do czołówki ziejących parą samochodów. W skrajnych wypadkach (wilgotno i zimno, czyli blisko punktu rosy) robi się mały parowozik i wszystko wskazuje na to, że tak ma być :) Jeśli nie ubywa płynu, to nie ma się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też parowóz dwururowy.

Właściwie z czego to wynika ?

Chuchnij na szybę a osadzi się para. Pierdnie silnik na blachę i też się para osadzi tyle, że zaraz musi ponownie przejść w stan gazowy na gorącym tłumiku. No i dymek leci, widocznie bokserki mają cieplejsze spaliny. 

Edytowane przez yarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 widocznie bokserki mają cieplejsze spaliny. 

 

no właśnie to zjawisko mnie zastanawia, inne znam i rozumiem..  ;)

 

nie ma powodu ,żeby układ cylindrów wpływał na ilość pary wodnej w wydechu. Najbardziej wilgotność i temperatura powietrza oraz silnika z wydechem , bo silnik zasysa wilgoć , i w postaci pary ją wyrzuca , a widok tej pary też zależy od wilgotności powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Coby nowego tematu nie zakładać - u mnie leje się po postoju w garażu ale tylko z prawej rury.

Na zdjęciu powyżej tez widzę prawy wylot (u mnie własnie z prawego)

 

Ten typ tak ma?

 

Wcześniej miałem tylko Subaru z jedną rurą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...