Jump to content

Jacys chetni ?

555

Recommended Posts

Moim zdaniem to byłoby coś jakby Kuchar jeździł subaru, alternatywą też mógłby być Hołek. Przecież wkońcu to on miał największe sukcesy właśnie subarakiem i zna te autka na wylot :twisted:

A jeśli chodzi o autka to ja znalazłem jeszcze coś takiego

http://www.closeratio.com/asp/default.a ... ls&id=1414

Ciekawe gdzie taką można znaleźć subarynkę, chętnie bym też taką znalazł ale w Polsce to chyba mało prawdopodobne aby była?? no i nie wiem czy znajdzie się z kierownicą po lewej stronie :cry:

A propos, nie wiecie gdzie poszła ta polska 22B LHD? Nic już o niej nie słyszałem po tym, jak pojawiła się do sprzedania za 115 tys zł.

Niedawno widziałem też do sprzedania 22b nr 1/400, stan kolekcojnerski.

Faktycznie jest to jedyny egzemplarz 22B w Polsce.

Sprowadził go do Polski Marek Gieruszczak, a jeszcze niedawno jezdziła tym autem jego żona. Przekładka kierownicy (i nie tylko) była robiona przez chłopaków od Kopra -> Piotrka i Adama.

Nie znam dalszej historii tego auta, ale niewykluczone, że Gieruszczak jest cały czas jego właścicielem.

pozdr.

Rok temu sprzedawał się w komisie przy rondzie Zesłańców Syberyjskich w DC, stał tydzień po czym został kupiony za cenę za jaką był wystawiony - 88k PLN.

Z tym, że ten ST22B miał jeden problem. Po załatwieniu seryjnej, miał założoną krótką N-kową skrzynię, która kończyła się na 180 km/h. Paweł Trela sprawdzał ten egzemplarz na prośbę przyszłego właściciela i stwierdził, że to jedyna wada tego auta.

Z tym, że ten ST22B miał jeden problem. Po załatwieniu seryjnej, miał założoną krótką N-kową skrzynię, która kończyła się na 180 km/h. Paweł Trela sprawdzał ten egzemplarz na prośbę przyszłego właściciela i stwierdził, że to jedyna wada tego auta.

wada? jaka wada? chyba, ze szybko trzeba bylo zmieniac na nowa... po co V-max wiekszy niz 180? juz 120 miedzy wipsowem, a ruszajnami starczy :wink:

O ile wiem, poszedł w Polskę.

Tak krótka skrzynia w tym aucie to wada. Podróżowanie non-stop na revlimiterze to żadna przyjemność. Co innego, jeśli byłoby używane na oesach, ale jako cywil? Przecież to by i 300km/h pojechało.

Ale przez taką skrzynie to chyba lepsze przyspieszenie jest, prawda? :wink:

Niekoniecznie. Podczas wyscigu na cwiartke raczej wiecej czasu pojdzie na machanie kijem niz bedzie zysku. Za to krotka skrzynia daje mozliwosc lepszego dobrania przelozenia podczas jazdy na wyjsciu z zakretu.

Podobno Kuzaj sprzedaje auto ponieważ w przyszłym roku nie będzie samochodów WRC w mistrzostwach polski.

Wczoraj Komisja Rajdowa PZM przeglosowala zakaz startow aut A8.

Powroci za to Formula 2, czyli potezne oski z dwu litrowym silnikiem. Mysle, ze takie posuniecie w wiekszym stopniu poprawia atrakcyjnosc rajdow jak i walke o MP. A co do Kuzaaj to w zaistnialej sytuacji...hmm trudno powiedziec, w ME nie bedzie juz mozna jezdzic WRC tak jak i w Polce. Zobaczymy co wyjdzie z tymi Regional Rally Cars. Kuzi jeszcze wspominal, ze jakby nie wypalily starty w przyszlym roku ma zamiar zalozyc cos w stylu stajni rajdowej ktora skladalaby sie z dwoch N-grupowych Imprez...Pozyjemy zobaczymy.

Ale przez taką skrzynie to chyba lepsze przyspieszenie jest, prawda? :wink:

W naszej Imprezie jak się jechało na reduktorze i się odpowiednio szybko machało lewarkiem, przyspieszenia były lepsze niż na standardowych przełożeniach.

Z tego co pamiętam w jakiejś gazecie była opisana ta 22B i prędkość podana była właśnie 180km/h i chyba 3.8 s do 100km/h :shock: ale nie wiem ile w tym prawdy.

Ps. Mógłby mi ktoś wyjaśnić działanie reduktora w Subaru?