Skocz do zawartości

służbowy dupowóz jaki? 911, m3, s5, rs4, c63, inny ?


beben

Rekomendowane odpowiedzi

Jachu zaszalałeś na maxa :) piękne stare auta, ale nie nadają się na codzień do dojazdów do pracy i zrobienia 25-30tys/rok

Cayman byłby idealny, bo ceny ma dobre, gdyby nie to że jest dwumiejscowy :(

M6 to gruba krowa, na pewno świetne i piekielnie szybkie ale chyba wolałbym juz M3

 

Evan, coś w tym jest co piszesz. Generalnie mam zamiar wynajmować lawetę na doby, ale może to jest jakieś rozwiązanie. Tylko obawiam się że jak kupię Ranga to finalnie skończę w outlanderze ;), bo Sport to wymarzony dupowóz Kaśki i pewnie mi go podprowadzi :)

 

wiechu, to nie jest tak że ja zamierzam dzieciaki nim codziennie po kilkadziesiąt km wozić. raz, góra dwa razy w tyg trasa 2 km do szkoły i tyle. powinny się zmieścić chyba . na mnie 997 nawet zwykła nadal robi wow, bo jest to jakieś tam zakorzenione marzenie o posiadaniu porsche

 

Na razie mi się nie pali z zakupem, do września jeszcze 2 m-ce ;) , postaram się każdą okazję pobytu w wawie wykorzystać do obejrzenia interesujących mnie aut i może wtedy coś mi się wyklaruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Arek widzę, że mamy bardzo podobną sytuację z kilometrami i dowozami dzieci :)

Będę pilnie obserwował temat bo jest mi bliski :)

Ale często mi brakuję miejsca w RSie żeby przewieść jakieś części , sliki do założenia itd. i jedynie to jest dla mnie minusem Forda.

Ale taki RR Supercharged :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbrew swoim słowom znalazłem cos takiego

http://allegro.pl/20...3406754652.html super tylko kto to naprawi jak sie popsuje, a pewnie robi to dosc czesto :)

http://otomoto.pl/ja...-C29727156.html błąd w nazwie

 

Maserati naprawia autoryzowany serwis w Warszawie, procz tego są Trax Racing i Arkuszowa 2a.

Edytowane przez Mikad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiem - nie czytałem poprzednich stron wątku...

 

co mnie natchnęło do zaglądnięcia tutaj... :)

 

podjeżdżam dziś do Dziedzica do firmy, a tam dyskusja "...co kupi bęben"

 

No jop Twoja mać, widzę że sprawa jest wagi międzywojewódzkiej, a nawet powiedzialbym że krajowej - no nie wypada nie włączyć się do dyskusji... z przebiegu rozmowy Cybla z Dziedzicem wywnioskowalem ze jesteś "zmuszany" do zakupu 911stki... Kochany mój, jak Ty sobie kupisz "Prosię", to jak bum cyk cyk, robię szybką akcję - "Kaszkiet dla bębna" i Ci wysyłam, a od siebie dokupię apaszkę i łańcuch z amelinium, aby twarzowo było...

 

w dupach się poprzewracało i tyle... Tak - tak do Ciebie mówię :)

 

 

 

 

...a swoją droga jak nie kupisz M5 E60 to jesteś Leszek I Wielki / tfu powiedzialem ja :) Carlos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Arek widzę, że mamy bardzo podobną sytuację z kilometrami i dowozami dzieci :)

Będę pilnie obserwował temat bo jest mi bliski :)

Ale często mi brakuję miejsca w RSie żeby przewieść jakieś części , sliki do założenia itd. i jedynie to jest dla mnie minusem Forda.

Ale taki RR Supercharged :wub:

 

Miałem RR i więcej stał w serwisie niż nim jeździłem. Sąsiedzi już głupieli że co chwilę innym autem podjeżdżam a mi już siły brakowało by tłumaczyć że znowu zastępczy. Ale może tak źle trafiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby IS-F spoko, ale M3 e92 jest lepsze pod każdym względem. Jak się przejedziesz, to zrozumiesz :)

m5 e60 jest fantastyczne, ale niestety często trafiają się problemy z silnikiem/skrzynią. Drogie problemy.

z maseratti nie miałem za dużo styczności (linia!!!!!!!! dźwięk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!), ale nie wierzę w sensowność takiego wyboru w tym budżecie. zwłaszcza jako daily driver.

jeśli nie boisz się o ciasnotę z tyłu, to bierz 997. bo to porsche ;)

s4 b8 bedzie najrozsadniejszym wyborem

c63 zimą bałbym się jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbrew swoim słowom znalazłem cos takiego

http://allegro.pl/20...3406754652.html super tylko kto to naprawi jak sie popsuje, a pewnie robi to dosc czesto :)

http://otomoto.pl/ja...-C29727156.html błąd w nazwie

 

Maserati naprawia autoryzowany serwis w Warszawie, procz tego są Trax Racing i Arkuszowa 2a.

 

Trax jest z Ożarowa Mazowieckiego, więc z Sochaczewa nie daleko ;) . Arkuszowa całe 10 minut dalej. Maserati z ww. ogłoszenia było chyba właśnie serwisowane na arkuszowej.

---

Mając taką kwotę w ręku zdecydowałbym się na:

 

wyjście optymalne: Nowego Forestera XT: mieści się w założonym budżecie, jest komfortowy, będzie raczej bezawaryjny, przewiezie rodzinę, ale pociągnie też przyczepę z Imprezą, a do bagażnika zmieści się komplet kół. Jest również skrzynia automatyczna, gwarancja, a w niedalekiej przyszłości pojawią się jakieś fajniejsze wydechy a jedna z wielkopolskich firm sprawi że liczba koni mechanicznych urośnie do wartości znanych z rynku japońskiego. I ma napęd całoroczny :D .

 

wyjście szalone: Maserati Quattroporte: w gąszczu ofert w motoryzacyjnych serwisach ogłoszeniowych powtarza się sekwencja: audi-bmw-mercedes i jak to słusznie zauważyła Twoja małżonka są to auta bez duszy. Maserati to taka inna marka. Swojego czasu kosztowały tyle samo co Mercedes S, a dawały więcej frajdy z jazdy. Koszt ich utrzymania jest wysoki, ale nie oszukujmy się, z autami niemieckiej wielkiej trójki będzie tak samo. Quattroporte nieupalane nie powinno sprawiać kłopotów. Zdarzają się wycieki z zespołu pompy oleju i wody i tutaj wychodzi największa wada tych aut:

 

untitled_14.jpg

 

Jeśli decydowałbyś się na takie auto jak w ogłoszeniu - ze skrzynią Cambiocorsa - to naprawę takich wycieków wykonuje się poprzez wyjęcie całego układu napędowego:

 

untitled_11.jpg

 

W pozostałych modelach (ze "zwykłym" automatem) tego problemu nie ma. Z drugiej jednak strony zwykły automat odbiera podobno Maserati charakteru.

 

Przyznam, że mam podobną "ścieżkę marzeń". Najpierw Subaru, potem Porsche. A Maserati jest takim mącicielem, który cały czas gdzieś siedzi mi w głowie i zakłóca tę "ścieżkę". Mieszkam niedaleko serwisu na Arkuszowej i kilka razy w miesiącu mijam/słyszę auta podążające z/w kierunku tego serwisu. Mają "na stanie" dwa Quattroporte na sprzedaż. To z ogłoszenia było podobno u nich serwisowane. Nie wiem jak jest teraz kiedy Maserati ma w Polsce swoje oficjalne przedstawicielstwo, ale mieli pełne wsparcie z fabryki we Włoszech, zarówno merytoryczne jak i w częściach zamiennych. Ich strona internetowa:

 

www.arkuszowa2a.pl

 

lub kupno nowego auta: np. leasing Mercedesa A45 AMG lub CLA 45 AMG, ceny od 184 tys. zł . Jeden widziałem już na żywo i robi wrażenie.

 

Albo kup żonie tego Range'a - w końcu z takim podejściem do Twoich marzeń zasługuje na niego :) .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te cfaniak ;) twoich podchodów nic nie przebije ;)

 

stary, co ty chcesz od 911 :)? chyba bardziej klasycznego i klasowego auta nie ma? nic nie udaje bo nie musi, imho te wszystkie szybkie sedany są sztucznie nadmuchane i probują być czyms innym, choc tez mi sie podobają

 

o maserati sie nie bój, ;) nie zaryzykuje czegos takiego mając dość skromny jak na niego budżet

 

po tej dyskusji, zdecydowanie wiekszej niż sie spodziewałem, co raz bardziej dochodzę do wniosku że może jednak powinienem bardziej iść z rozumem niz serduchem i emocjami :(

 

podjeżdżam dziś do Dziedzica do firmy, a tam dyskusja "...co kupi bęben"

nie macie ciekawszych tematów , np moda, pogoda długoterminowa na Madagaskarze lub inne ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie myślałbym ani chwili tylko brał co serce albo ten narząd nieco niżej chce. Skoro najbardziej się ślinisz na 911 to co się zastanawiać - najwyżej sprzedasz jak ci nie podejdzie. IMO lepiej teraz niż później jak dzieci podrosną choć z tego co piszesz to 2+2 w zupełności wystarczy.

 

powinienem bardziej iść z rozumem niz serduchem i emocjami

 

a na obiad wciągasz sałate czy stejka?

 

Wszystkie te BMW i AMG ida do jednego wora o nieciekawym zabarwieniu - 911 ma styl i nie oszukujmy się - robi największe wrażenie nawet jeśłi nie jest najszybsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/po...3400598178.html jeden z trzech toruńskich Porszaków 911! Powiem tak - auto jest genialne. Miałem przyjemność go prowadzić podczas MotoOrkiestry... mam nadzieje, że Cie to nie odstraszy :D

 

Auto zawsze czyste, ale gościu lubi przycisnąć :) Wiele razy słyszałem i widziałem go na pełnym ogniu :wub: Ale to chyba nie problem, skoro to auto m.in do tego służy :D Za jego kadencji na 99% nie bity, a jeździ nim ok. 2 lat. Przynajmniej tak wynika z moich obserwacji ulicznej ;)

Edytowane przez Jachu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne auto. U jubilera na warszawskiej widziałem kajdan na łapę który by akurat do niej pasował;)

 

A tak poważnie to jakoś cię nie widzę w tym aucie. Moim zdaniem jak nie przeraża cię rocznik to bierz prosiaka, jak chcesz młode auto to ja bym brał RS 'a, ewentualnie ten lexus też wygląda fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M5 fajne ale......pali ze 25 w mieście i silnik V10 wysokoobrotowy jest raczej naprawiany metodą zero-jedynkową :) czyli naprawa = wymiana silnika :) znam 3 BMki z przebiegiem ponad 100tkm wszystkie mają drugie silniki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M5 fajne ale......pali ze 25 w mieście i silnik V10 wysokoobrotowy jest raczej naprawiany metodą zero-jedynkową :) czyli naprawa = wymiana silnika :) znam 3 BMki z przebiegiem ponad 100tkm wszystkie mają drugie silniki ;)

 

To bylo by swojsko bo chyba beben czesto silnik w sti wymienial ;)

 

Ale sie rozmarzylem czytajac ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji XF-R na pewno nie będzie za poważny, ale pewnie niełatwo taką wersję "trafić"...

07:30 czekaj, czekaj, jakie auto wisi wierszyk wyżej? :D

 

widzę, że nie jestem jedyny w kierunku M5 E60 w temacie "samochód uniwersalny", z tym, że na zimę żonie trzeba taśmą malarską zalepić wyłączenie kontroli trakcji. Dodatkową zaletą jest fakt obcowania z jajowatym lusterkiem wewn. i przyciskami w takim kształcie. Przesiadając się na w Imprezę będzie fajna odskocznia.

 

Co do trwałości silnika to możemy się licytować, mam kumpla z m3 e46 smg, w którym ma nalatane ponad 180k i jeszcze nic się nie dzieje.

 

Żeby nie było: do Porsche nie mam uwag, świetne kultowe auto, dodatkowo z boxerem. Po prostu uważam, że jeszcze nie teraz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbrew swoim słowom znalazłem cos takiego

http://allegro.pl/20...3406754652.html super tylko kto to naprawi jak sie popsuje, a pewnie robi to dosc czesto :)

http://otomoto.pl/ja...-C29727156.html błąd w nazwie

 

Maserati naprawia autoryzowany serwis w Warszawie, procz tego są Trax Racing i Arkuszowa 2a.

 

W pozostałych modelach (ze "zwykłym" automatem) tego problemu nie ma. Z drugiej jednak strony zwykły automat odbiera podobno Maserati charakteru.

 

Skrzynia w QP ponoc mocno zamula. jest za to gdzies w Niemczech serwis, ktory tak przerabia oprogramowanie skrzyni, ze jak najbardziej dorasta ona charakterystyka do reszty auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolega miał nogę jak piórko.

Ja słyszałem niejednokrotnie że M5 e60 lubi i 30-35l sobie chlapnąć :)

Wielu warszawskich kozaczków poległo na tym aucie ;)

Skrzynia, silnik...wszystko bardzo kosztowne.

 

Beben, i tak się skończy na STI 2011 w sedanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...