Skocz do zawartości

O bieganiu


KamilP

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Woszkowaty napisał:

20170430_130854.jpg

 

Bardzo miło wspominamy ! Czas 3h 52min z sekundami.

bardzo  ładnie :ok:

o....  takiej  fotki  nie  mam   :) 

bardzo  niemiło  wspominał bede 

4:17  : i  wyszły  braki  w  przygotowaniu :P

i  ciekaw  jestem  co  ortopeda  powie   ;/  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Patryk Andrzej napisał:

4:17  : i  wyszły  braki  w  przygotowaniu :P

 

Należą się gratulacje za ukończenie ! :) Wbrew pozorom nie jest to łatwy bieg, powodujący spore zniszczenia w organizmie i każde ukończenie to spory sukces, a czas to rzecz wtórna. Do piątku suplementujemy się m.in. BCAA i witaminami z uzupełnieniem minerałów ( magnez, potas ) - w następną niedzielę tj. 14-go maja biegniemy opolski półmaraton. Ale fakt faktem - wszystkie podbiegi, interwały , długie wybiegania, etc. - pomogły. Teraz ruszamy z treningiem w piątek, stawiamy przez te kilka dni , do przyszłej niedzieli, na krótkie akcenty, ale siłowo - szybkościowe . W piątek zaczynamy od interwałów 400m.

Na maratonie wyszedł Negative Split ( celowo ), a ostatnia minuta była najszybszą :) Tempo wszystkich km pomiędzy 5,2x do 5,4x. Średnia :5m31s/km

 

PS. czemu wcześniej nie pisałeś, że biegniesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Należą się gratulacje za ukończenie ! .
Na maratonie wyszedł Negative Split ( celowo ), a ostatnia minuta była najszybszą  Tempo wszystkich km pomiędzy 5,2x do 5,4x. Średnia :5m31s/km
 
PS. czemu wcześniej nie pisałeś, że biegniesz ?


Brawo ;)
WWrocław debiut pobieglem dokladnie wg planu na 4h
CM mmiało być znacznie szybciej, i nawet pierwsze 15 bylo zgodnie z założeniami, później juz tylko gorzej a od 32 kolanko zaczelo napier...boleć i w zasadzie na ostatnie 15 strata po minucie :sciana:

Napisalem wcześniej ze biegnę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie mam nie lada problem. Ostatnio biegam dość intensywnie po lesie i pojawił się dość spory problem. Generalnie w jednym miejscu trasy w lesie znajduje się gniazdo szerszeni, które dość mocno się interesują biegnącym człowiekiem i potrafią lecieć ok 2 km za mną. Ktoś ma jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić? Generalnie żadne maście, szpraje itp nic nie dały. Jeszcze mnie nie pogryzły i wolałbym żeby tak zostało. Zmiana trasy raczej nie wchodzi w gre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś płynąłem ze znajomymi w pław przez jezioro (800m) i sie 3 szerszenie przyczepiły i szukały lądowiska na naszych głowach... średnio było nurkować co chwile na dłuższy czas aby odleciały ale ciężko było nie oddychać ale jakoś trzeba  było zadziałać  i to przetrwać ale finalnie nikomu nic się nie stało :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerszenie cholernie ciekawskie są. Jak nie odganiasz się rękami, nie palisz peta przy gnieździe, to traktują cię jak nowy element otoczenia, oblecą, obejrzą z bliska i zajmą się swoimi sprawami. Miałem w zeszłym roku gniazdo na podwórku, nic nikomu się nie stało. A na poranną herbatę na tarasie przylatywały codziennie.

Problemy zaczynają się, jak ktoś uczulony. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2017 o 22:06, gourmet napisał:

To proste - podkradnij się wieczorem, gdy już śpią, z gaśnicą na szerszenie. 100% skuteczności.

 

Szerszenie, w przeciwieństwie do os, są równie aktywne zarówno nocą jak i dniem. Nie śpią jak np. pszczoły. Nagroda Darwina za wdrożenie tego pomysłu gwarantowana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koleżanki i koledzy :) czy ktoś z was ma doświadczenia w bieganiu w butach z dropem ok. 6mm ? Jestem przed zmianą butów i aktualnie biegam w klasycznym dropie 10mm. Zastanawiam się między NB które mają drop 6mm, mizuno te z kolei mają drop 12 mm lub jakieś asics tu drop 10mm. Czy ta różnica jest w ogóle zauważalna ? Czy mniejszy drop faktycznie ułatwia bieganie z śródstopia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to kwestia mocno indywidualna. Mi osobiście dużo lepiej biega się w butach z mniejszym dropem, obecnie 8 mm. Natomiast różnicę między 10 mm a 6 mm na pewno zauważysz. W moim odczuciu bieganie na niższym dropie jest dużo bardziej naturalne, technicznie łatwiejsze i co ważne ładniejsze ;) (patrz odbicie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biegam w świetnych, choć mało popularnych butach Puma Mobium.

Pierwsza edycja ma drop 0, ale wysoką amortyzację (sic!).

Dodatkowo podeszwa jest bardzo giętka i przy tym mocno sprężysta. Efekt jest taki, że jest to dobry but treningowy do długich wybiegań (amortyzacja) i zarazem szybki but do startów (sprężystość i odbicie).

Kolejne edycje chyba już lekki dropik mają, ale nie jestem pewien.

Można dostać Mobium Elite za dobre pieniądze np. na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia ‎2017‎-‎08‎-‎10 o 23:06, chemik napisał:

Koleżanki i koledzy :) czy ktoś z was ma doświadczenia w bieganiu w butach z dropem ok. 6mm ? Jestem przed zmianą butów i aktualnie biegam w klasycznym dropie 10mm. Zastanawiam się między NB które mają drop 6mm, mizuno te z kolei mają drop 12 mm lub jakieś asics tu drop 10mm. Czy ta różnica jest w ogóle zauważalna ? Czy mniejszy drop faktycznie ułatwia bieganie z śródstopia ?

 

Biegałeś kiedyś boso, np. po trawie ? Polecam wypróbować. Drop 0mm :P. Pojedź na bieżnię, zrób normalny trening , a później 1-2km po trawie, która z reguły jest w środku bieżni/stadionu.

Bieganie boso wymusza lądowanie na śródstopiu - zobaczysz jaka jest różnica, jeśli to tej pory lądujesz na pięcie.

Jedne z moich butów to Merrell Bare Access 4  - m.in. do ćwiczenia poprawnej techniki biegowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2017 o 23:06, chemik napisał:

Koleżanki i koledzy :) czy ktoś z was ma doświadczenia w bieganiu w butach z dropem ok. 6mm ? Jestem przed zmianą butów i aktualnie biegam w klasycznym dropie 10mm. Zastanawiam się między NB które mają drop 6mm, mizuno te z kolei mają drop 12 mm lub jakieś asics tu drop 10mm. Czy ta różnica jest w ogóle zauważalna ? Czy mniejszy drop faktycznie ułatwia bieganie z śródstopia ?

 

Pewnie już kupiłeś jakies buty ale może kiedyś przyda się moja opinia. 

 

Bieganie ze srodstopia jest w znacznej mierze kwestią techniki a nie butów. Jezeli przy dropie 10mm biegasz z pięty to przy 6-8mm dropu tez będziesz biegał z pięty. Oczywiście przy dużym zmęczeniu technika schodzi na drugi plan i wtedy z niższym dropem rzeczywiście trochę dłużej biega się ze sródstopia. 

 

Ja na zmianę techniki potrzebowałem pewnie z roku. Zresztą cały czas nad tym pracuję. Na Twoim miejscu kupiłbym te buty, w których najlepiej się czujesz. Jeżeli nie jesteś w stanie sprecyzowac czego potrzebujesz to tego nie potrzebujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj :) Padło na  asics fuzex drop 8mm także troszeczkę w dół w porównaniu z tym co miałem wcześniej.  Staram się biegać z śródstopia bynajmniej tak mi się wydaje, że biegam :) Dziękuje koledzy za dyskusje odnośnie mojego pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od  niedawna  próbuje  biegać "z  palcy" 
zmeczenie  łydki  pokonuje  mnie  zwykle  przy  7km  

ale  to  jest  nic w  porownaniu  z  dniem  nastepnym :D bolii.... i  mozna  se  rozciągać, masować rolować i  odprawiać cuda  na  kiju   ..... AAAAAŁŁŁŁAAAAA :D


tak  tylko  sie  chciałem  pochwalić ze wróciłem  na  scieżki  pomimo  nieskończonej  rehabilitacji :P ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...