Jump to content

5MT z DCCD opłacalność naprawy ?

Luqu
 Share

Recommended Posts

RA 1996 r Colin seryjny oprucz wydechu. Nie był na żadnej pojezdzawce, kjs bo szkoda. Jezdzony z głowa bez strzałów z sprzęgła

Skrzynia powiedziała pa pa na drugim biegu w trakcie normalnej jazdy.

Dojechalem do warsztatu powoli na 3 biegu.

Co teraz robić ?

Opłaca sie naprawiać ? Jak z dostepnoscia czesci ?

Wiadomo 6 załatwia sprawę ale jednak ciezsza, bez dccd i jednak jest to jakieś skundlenie w pełni orginalnego Colina

Proszę o radę

Zdbane auto w fabrycznej specyfikacji bedzie zawsze smacznym kąskiem na rynku GC8. Jestem za naprawą uszkodzonej skrzyni .

Zdbane auto w fabrycznej specyfikacji bedzie zawsze smacznym kąskiem na rynku GC8. Jestem za naprawą uszkodzonej skrzyni .

Łatwo mówić.

Zależy co strzeliło. jeżeli koła zębate to może być problem ze zdobyciem przełożenia zwłaszcza że to prawdopodobnie 4.44. Chyba że wstawisz zamienne od STI/Forester S-turbo.

Tutaj też ważne jest czy rozpadło się jedno koło zębate ale wymienne więc szukasz pary kół czy te które jest na stale osadzone na wałku i musisz kupić cały wałek.

W przypadku gdy widełki, przesuwki, dopasujesz do GT/Forester. Jeżeli nie zdobędziesz przełożenia napisz na PW ile być chciał za tą skrzynię.

Jeżeli masz takie podejście, to naprawiaj ;)

To nie kwestia podejścia tylko rozważenie rożnych opcji.

Nie wiem poprostu czy naprawa nie bedzie kosztować dwa razy tyle co 2 MT6 i unieruchomi mi auto na rok ze względu na brak czesci

Inspekcja skrzyni wszystko wykaże. Ciekawe jak z dostepnością czesci w ASO .Trzeba ustalić koszt naprawy. Przełożenie oczywiście oryginalnie 4.44.

Mi w moim type r też zmieliło 2 jakiś czas temu i zdecydowałem się na naprawę (wzmacniamy wkład). Od tamtej pory byłem na wielu pojeżdżawkach i wszystko ok. Jeśli potrzebujesz info, gdzie robiłem skrzynię, to mogę wysłać Ci namiary na pw.

Zakup inna skrzynię z sti bez dccd(752) załóż i gotowe auto do jazdy.Pełno tego z anglików za niewielkie pieniądze,w między czasie powoli skumuluj kasę i poszukaj ogarniętego warsztatu bez konieczności uziemiania auta,pozdro.

Dzięki za odpowiedzi.

Powysylalem privy

Ciekawi mnie tylko koszt od min do max ale bez rozbebeszenia skrzyni pewnie nic sie nie dowiem

wałek sprzęgłowy do RA o ile będzie się go dało jeszcze kupić (masz stary typ obudowy skrzyni) + koło 2 biegu wyniesie cie lekko 2k pln

przy okazji wypadałoby pozmieniać synchra, łożyska etc.

Za chwile będzie fajna skrzynia do sprzedania 4,44 dosłownie igła po przebiegu 105tys. , bo wchodzi 6MT , razem z całym inwentarzem :)