Skocz do zawartości

Przewody zapłonowe


aflinta

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wymienić swoje przewody zapłonowe na nowe. I teraz dylemat mały jakie?

 

Do wyboru są oryginalne subaru (kto je produkuje?), NGK, Bosch, jakiś dziwnie tani Sentech na allegro itp.

Czy ktoś zna i może coś polecić odpowiedniego do wolnossącego silnika EJ20 z początku 1996 roku? W zaprzyjaźnionym warsztacie usłyszałem, że oryginalne przwody subaru w tej materii są najlepsze a z zamienników jakie są u nas na rynku to już ostatecznie te z Japan Cars. Zależy mi na sprawdoznych opiniach i ewentualnie jakby ktoś miał już przećwiczony model przewodów do mojego Legaca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nieopatrznie wymieniłem oryginalne kable na nowe:

Sentech - miały takie przebicia, że gacek odmówił dlaszej jazdy po 3 miesiącach

Zadzwoniłem do warsztatu i wyjsaśnili mi że to norma i do Subaru tylko orginalne (DENZO) ewentualnie BOSCH ale też tylko na rok.

Kilka tygodni temu minioł rok i rzeczywiście kabelki nie były już takie jak dawniej (mam LPG i samochód odczuwa słabszą iskrę), postanowiłem kupić coś lepszego.

Znalazłem na Allegro jakieś niby japońskie za 160 zł i kupiłem, były super przez jeden dzień bo przepaliła się jedna fajka.

Reklamowałem i dostałem za dopłatą niby jeszcze lepsze też japońskie, auto jęździło jak burza, były naprawdę dobre, ale tyko 2 dni - przpaliły się 2 fajki.

Reklamowałem, wyjaśniłem Panu co i jak, dostałem znowu BOSCHA - popłynołem jakieś 150 zł na tym interesie ale teraz już wiem że albo Oryginał z napisem SUBARU (np. z jakiegoś rocznego rozbitka) albo BOSCH za 80 zł i spokój na rok.

NIE KOMBINUJ !! ja już przekombinowałem !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

likus, oryginały to koszt w granicach 360 zł no i z tego co tutaj piszesz, w zasadzie nie ma co się zastanawiać. Moje obecne mają rok produkcji 1995, więc i tak nieźle się trzymały (też na LPG) :) Tak widzę przy okazji, ze masz unikalne autko, bo Legacy w sedanie popularne nie jest, może CIę ten wątek zainteresuje:

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=105765

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panklex, opinia Gawinów była taka, że te z JC też na długo nie starczą, więc lepiej oryginały. Ale tak patrzę po necie i kabli produkcji Denso nie znajduję (a świec jest pełno). Więc przyjdzie albo NGK albo Subaru zakupić :( Ma ktoś jakąś nieziemską zniżkę na takie graty w SIP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panklex, opinia Gawinów była taka, że te z JC też na długo nie starczą, więc lepiej oryginały. Ale tak patrzę po necie i kabli produkcji Denso nie znajduję (a świec jest pełno). Więc przyjdzie albo NGK albo Subaru zakupić

Jak pytałem w NKG to czas oczekiwania na ich kabelki do mojego gacka to ok 4 tygodni, nie ma ich w Polsce i trzeba sprowadzić, na DENSO nie udało mi się trafić a co do kabli z JC to nawet oni sami ich nie polecają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widzę przy okazji, ze masz unikalne autko, bo Legacy w sedanie popularne nie jest, może CIę ten wątek zainteresuje:

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=105765

Wygląda na to że to unikat, jeszcze w Polsce nie spotkałem drugiego sedana w tym kolorze, zgłosiłem na tamtej stronce swój akces wiec jak toś z organizatorów będzie zainteresowany to przyjadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem przewodów i cena oryginału mnie powaliła, dobrych zamienników długo szukałem, aż kupiłem na allegro za 160zł NIPPARTS i są OK. Autko jeździ na gazie ... nie strzela ...

... przed Boschem przestrzegał mnie gość z "gazowni" bo niby przewody są ok, ale końcówki są z kiepskiej gumy i lepiej ich do Subaru nie pchać, bo szybko padną .....

jak na razie, działają ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 3 lata mialem jako 2 auto, zagazowana stara Fiesta 1.1 na gazniku i nie mialem problemow, fakt ze w nocy czasem przebicia widac bylo, ale skoro dzialalo wszystko ok to niezmienialem starych kabli ani swiec, tylko olej zaczela pochlaniac jak dwusow kolo 2l na 1000km. albo i wiecej :mrgreen: Tak sie zastanawiam czemu gdy w cylindrze znajdzie sie mieszanka gaz+powietrze to iskra trudniej przeskakuje niz gdy jest Pb+powietrze??? Wychodzi ze gaz jest lepszym izolatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz nie jest lepszym izolatorem, tylko mieszanka gaz-powietrze ma wyzsza temperature zaplonu niz mieszanka benzynowa, wiec automatycznie iskra potrzebuje wiecej energii. Zaplon w bokserach Subaru jest bezrozdzielaczowy, dlatego na przewodach wystepuja wyzsze napiecia i latwiej o przebicie. Ja jakos nie mam przekonania do gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierozumiem trochę toku rozmowy. Jeździłem 10cio letnim autem i wkońcu przewody zaczęły świecić, kupiłem nowe bosche (droższe niż oryginalne kable ale były od ręki) i co? I kupa była po pół roku auto paliło już tak samo jak na starych. Samochód nigdy nie miał gazu, układ rozdzielaczowy elektroniczny. Nie ma wzoru na wytrzymałość przewodów, gaz może skrócić życie, ale jeśli mają paść to i tak padną i nic nie poradzisz. Z tym ciężkim żywotem przewodów na LPG też bym nie demonizował, dawniej ludziska masowo zwiekszali przerwę na świecy w autach na gazie i układ był bardziej obciążony ale teraz to jest chyba różnica niezauważlana przy tak mocnych układach. Musiałby się wypowiedzieć ktoś kto zna się na zapłonie plazmowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy96, Przyznam, ze jakbym zarabiał przeciętną europejską, to też bym za gazem się nie rozglądał (benzyna u nas w podobnej cenie co na zachodzie).

Z tymi zarobkami to roznie bywa, a benzyna kosztuje tu w tej chwili 1,35 EUR, do tego place rocznie 347 EUR podatku za auto :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włożyłem przewody JC do mojej imprezy i pierwsze wrażenia były takie - wynająć nianię, która będzie je trzymać żeby nie spadły z cewki; cena 100 PLN, ocena 2,5; na pewno mają też inną rezystancję od oryginałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...