Skocz do zawartości

I Forumowa Subariada. Majówka z wampirami - Transylwania 2013.


zoui

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 965
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Karta z NFZ to obejmuje chyba? Jak to jest? Ktoś wie?

Obejmuje... ale dodatkowe ubezpieczenie działa sprawniej. ;) No i obejmuje transport do kraju, również ten pośmiertny :huh:

Warunki ubezpieczenia są bardzo fajne przy wspomnianych tu już kartach Euro 26 (dla ludzi do 30), ISIC (dla studentów) ITIC (dla nauczycieli i wykładowców). Dodatkowo działają zniżki przy różnych wstępach - testowałem w Rumunii z kartą ITIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qba25, dokładnie tak. Poza tym koszty ubezpieczenie nie są duże, więc warto wykupić dla własnego spokoju.

 

Ja też byłabym zainteresowana kartą ITIC - może wrzucisz info na forum?

Edytowane przez zoui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zawsze wykupujemy dodatkowe KL, bo NFZ to tak różnie dziala. PZU Vojager jest OK. Ale to nie jedyne. Assistance nie mam, choć miałem jeszcze niedawno. Czy ma sens zależy od konkretnych warunków ubezpieczenia i od tego jak się ułoży awaria (gdzie, kiedy, co). Praktyka pokazuje, że niezależnie - mas czy nie masz ASSISTANCE i tak awaria rozwala Ci wyjazd.

 

PS. Ktoś tu pisał więc odpowiadam - nie ma możliwości, w miejscach noclegów namiotowych, pojechać sobie do pensjonatu, bo po prostu pensjonatów w okolicy nie ma. A po drugie - mięczaki są w domu, a tu przecież same twarde sztuki jadą, nie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesiwa to już jakieś lenistwo, będziemy patyczki pocierać :P

 

Co do opon - 99% trasy będzie letnia lub błotna, więc zimówki nie mają tam sensu. Jedynie w kilku miejscach w górach może być śnieg, jeśli mały to zimówki pomogą, jeśli duży to albo się przekopiemy albo objedziemy. Trudno mi doradzić w kwestii opon, bo nie wiemy ile tego śniegu będzie. Z jednej strony kilka km można przejechać i na letnich, z drugiej strony dobra zimówka mozę na kilku metrach uratować dupę. Więc każdy jedzie na czym sam zdecyduje - ja jadę na oponach terenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej opcji ponoć nie ma, żeby na lawecie zabrać auto do Polski

Z tego co widzę (choćby w PZU) to niektóre assistance dają lawetę do 1000 km, więc może do granicy wystarczy.

 

PZU Vojager jest OK

Według mnie klauzula o sportach motorowych PZU Wojażer jest nieprecyzyjna i ja chyba zdecyduję się na ubezpieczenie Generali: https://www.generali...zenie-w-podrozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek lub najpóźniej w sobote roześlę maila z paroma pytaniami, prośbami itp.

 

- o nicki na naklejkach na auta

- zapytanie dotyczące chęci zakupu koszulek. Tu sie sprawa wyklarowała i jest możliwość wydrukowania koszulek również indywidualnych z nickami czy imionami, wiec prosze sie zastanowić czy chcecie, jakie rozmiary, jakie nicki, czy moze imiona. Cena to około 50-55zł od sztuki.

- prośbę o przelew pozostałej części wpisowego, bądź całości jeżeli dotąd nie wysłałem prośby o zaliczkę

- Miłosz wpłacił zaliczke rezerwacyjną w jednym z hoteli, w dwóch zaliczka nie była konieczna i czekamy na odpowiedź z jeszcze jednego miejsca. Również poproszę o wpłatę aby załatwić zaliczki rezerwacyjne.

 

 

Jutro wysyłam listę noclegowiczów w Krk, jeżeli ktoś chce się dopisac proszę pisać ;)

 

 

Projektów naklejek nie pokazuje, koszulek również, hasła tym bardziej bo jak przygoda i nieznane to od początku do końca :D Dla mnie też aby nie było hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą lawetą to jest w niemal wszystkich ubezpieczeniach tak, że priorytet to do najbliższego serwisu ASO.

To właśnie usłyszałam od mojego agenta.

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie, czy tam wszędzie można płacić w euro? Nie wiem jaką walutę brać szczerze mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zdradzisz chociaz kolor i rozmiarówkę koszulek (czasem XL bywa większe od XXL..).

 

ja jestem na wszystko na "tak". jak podsumowałem moje "drobne wydatki" na forka, to te 50 zł na koszulkę już mi nie robi... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie podjechać i pododtykać koszulki, może będą mieli wymiary ;)

 

 

Kolor nieznany.... jeszcze ale będzie niebawem. Poważnie nie wiem. To też dla mnie niespodzianka, "człowiek z lasu" czyli nasz projektant tylko sie uśmiecha i nic nie pokazuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, czy tam wszędzie można płacić w euro? Nie wiem jaką walutę brać szczerze mówiąc.

 

Raczej nigdzie nie można tam płacić w Euro, płacimy w leiach rumuńskich. Walutę kupujemy w kantorze za dolary lub euro, albo - ja tak zawsze robię - wypłacam sobie na miejscu z bankomatu raz czy 2 razy. Zaraz po wjeździe do Rumunii staniemy pod marketem w którym są bankomaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nei ma kaloszy, a chce koneicznie zakupić, to w Polsce nie ma lepszych niż ciemnozielone z jasnobrązową wibramową podeszwą z Decathlona za 79zł. Testowane przez rzesze polskich grotołazów.

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nigdzie nie można tam płacić w Euro, płacimy w leiach rumuńskich

No właśnie, w Rumunii leje.

 

Choć jak ja byłem prawie nie padało ;-)

 

Ja też byłabym zainteresowana kartą ITIC - może wrzucisz info na forum?
Kupię dodatkowe oczywiście, ale Qba25 mnie zaintrygował

 

No cóż, standardowa karta ITIC dla nauczycieli i wykładowców: http://www.jobster.pl/rm/110_karta-ITIC

Wniosek: http://www.isic.pl/index.php/itic-i-iytc-z-ubezpieczeniem.html

Strona główna: http://www.isic.pl/index.php/itic.html

 

W Rumunii nie było problemu z tym, by płacić "studenckie" ceny - m.in. wejście na wieżę w Sigishoarze, chłopskiej twierdzy Viscri, czy cerkwi św. Mikołaja w Curtea de Argeş (przy okazji, warto zwiedzić http://pl.wikipedia.org/wiki/Cerkiew_Zaśnięcia_Matki_Bożej_w_Curtea_de_Argeş - na rewersie banknotu jednoleiowego , rzut mokrym beretem od twierdzy Draculi - Poienari).

img359.jpg

 

Warunki ubezpieczenia poprawiono znacznie, żeby dorównać karcie Euro<26. IMO bardzo dobra inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...