Skocz do zawartości

Przeklamane reklamy


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

I tym razem natknąłem się na reklamę, która mnie zastanowiła.

Podobnie do (niektórych) czasopism motoryzacyjnych oceniajacych walory samochodu na gładkich niemieckich autostradach, istnieje też bezpośredni "transfer" ogłoszeń. Oto przykład (Mobil 1, AŚ 41/2003):

"Jego przeciwzużyciowa technologia supersyn to ponad 20 patentów"

A co z supercórką :?: :!:

Gdzie równouprawnienie :?: :!:

A wogóle - też mam super syna, a patentów do jego produkcji nie potrzebowałem żadnych 8)

 

Ciekawe jest tez sponsorowanie Małysza przez Rafinerię Gdańską (Lotos).

Co ma wspólnego sport narciarski z własnościami smarnymi oleju ?A może jest to po prostu ogólna sugestia, że trzeba "smarować" ? Ale kogo ? I po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe jest tez sponsorowanie Małysza przez Rafinerię Gdańską (Lotos).

Co ma wspólnego sport narciarski z własnościami smarnymi oleju ?A może jest to po prostu ogólna sugestia, że trzeba "smarować" ? Ale kogo ? I po co ?

 

No jak to co, narty trzeba smarowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

.....najlepsza reklame, zobaczylemc dzisiaj kupiwszy grudniowe gt (notabene z opisami si sti 352 km i legacy), owa reklama znajduje sie na ostatniej stronie:

Skoda Fabia WRC

NASZE DZIECKO UWIELBIA

BAWIC SIE W BLOCIE

(i walniety marny fotomontaz fabi wrc na "blotnistym" zakrecie)

i pod spodem:

ciezka praca inzynierow, wielomiesieczne oczekiwania kierowcow...i oto jest! Nasze najmlodsze dziecko - Skoda fabia wrc - uwielbia zabawy na swiezym powietrzu. Zapowiada sie na wielkiego rajdowca.

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ale w sumie to nie jest smieszne tylko przerazajace jaki poziom reklam oferuja nam producenci, nie tylko samochodow :?

 

pozdr. mk.si

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu na krótko pojawiła się reklama Forda z okazji 100 lecia istnienia firmy ale została szybko zdjęta z niewyjaśnionych przyczyn. Podobało mi się hasło w tej reklamie ,a brzmiało ono "Ford - od 100 lat kochamy się w samochodach"

Mi się bardzo podobało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak daleko jest nasza reklama od dobrze rozwiniętej świadczą takie telewizyjne żarciki, z których zarykiwałem się ze śmiechu.

Gwoli wyjaśnienia - hasło reklamowe Chevroleta, szczególne eksponowane przy popularnych w US pickupach to "Like a rock", czyli "jak skała", ale do tłumaczenia lepiej po polsku będzie użyć "jak kamień". Chevy mocno promował wtedy swojego Silverado, Ford odpowiedział serią reklamówek F150, w których Silverado brało udział jako ofiara dość niefortunnych przygód.

 

Reklamówka pierwsza (porównująca zdolności holowania obu pojazdów): rampa zjazdowa do wodowania łodzi, srebrny F150 wyciąga na lince z jeziora utopionego czarnego Silverado. Panna stojąca przy rampie mówi do faceta:

- Kurczę, ten czarny to szybko zatonął.

Na to facet:

- No, jak kamień.

 

Inna reklamówka, tym razem na dowód tego, że F150 ma lepszy hamulec - klasyczny amerykański wyścig do krawędzi klifu. F150 wygrywa wyścig i staje tuż przed krawędzią, z Silverado w ostatniej chwili wyskakuje kierowca, a auto leci w przepaść. Kierowca Forda wychodzi z kabiny, obserwuje spadającego Chevy'ego i z kwaśną miną mówi do jego otrzepującego się właściciela:

- Poleciał... jak kamień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie irytuje a raczej irytowala reklama jakiegos samochodu (widac ze byla dobra skoro nawet nie moge ja skojarzyc z konkretna marka) gdzie jedzie zona(chyba) z mezem, zabieraja autostopowiczke, maz podkreca ogrzewanie zeby pani sie rozebrala lypiac lubieznym wzrokiem na nia, na co zona wlacza nawiew i panna zmuszona jest znow zalozyc skapy i tak sweterek. Ja bym takiemu po ryju tak dala ze wypadek by spowodowal :!: :!: :evil:

 

A i tak najglupsze reklamy to"15 pan w Gdansku nie widzi roznicy" (chyba ci w Gdansku cos ze wzrokiem maja :wink: ) , apetyczne reklamy pampersow, wszelkie srodki na bole menstruacyjne (az wole zeby bolalo...). Za malo reklamuja deodoranty dla mezczyzn bo nadal zbyt wielu nie wie o ich istnieniu. OK wyzylam sie na denerwujace reklamy , wiec z przyjemnoscia oddam sie sumiennej czynnosci nakladania papilotow :wink:

 

Pozdrawiam caluski ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, to chyba byla reklama Opla, ale glowy nie dam... BMS, chyba krociotko swojego faceta trzymasz jak tak od razu po ryju ;):D A dezodorant faktycznie przydalby sie wielu facetom, chociaz ci ktorzy go nie uwazaja mysla, ze ich "naturalny" zapach jest o wiele fajniejszy :?

 

Pozdrawiam,

Filip D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem doskonale że to jest forum Subaru i krytykujemy konkurencje. Rozumiem że nie przyszedłem tutaj po to żeby chcwalić kokurencje tylko wraz z resztą manikaków podziwiać Subaru. I trudno nie zgodzić się z tezą że Subaru to najlepsze samochody na świecie. Trudno nie zgodzić się z tym że Subaru jest niepowtarzalne i piękne. Jednak odnoszę wrażenie że niektórzy trochę przesadzają w swojej krytyce. :?

Rozumiem że reklamy są prymitywne i każdy robi wszystko żeby jego reklama była najbardziej przekonywująca. Jednak denerwuje mnie fakt że oceniacie np.: Audi jako samochód "który jest liderem do wpadania do rowów, czy liderem w odwiedzaniu serwisu". Sorry ale jak ktoś nie jeździł tym samochodem to sorry ale takie krytykowanie jest bezpodstawne. Posiadam A3 i uważam że to dobry samochód. Nawet jeżeli jest na liście najchętniej kradzionych samochodów. Każdy samochód może być potencjalnie skradziony niezależnie od tego czy jest to Subaru czy Audi czy Fiat.

Najgorsze dla mnie jest to że to całe poniżanie Audi biegnie z ust osób które albo sa posiadaczami Subaru albo wogóle nie jeżdżą jeszcze samochodem. Rozumiem że kupiliście Subaru - samochód marzeń ale gdybyście tak jak inni jeździli gorszymi autami to myślę że nie nie pozwolilibyście na krytykowanie waszych samochodów. Każdy dąży do tego żeby mieć dobry samochód. Dla jednych będzie to Fabia dla innych A3 dla następnych Impreza.

Zdaję sobie sprawę że mówimy tu o reklamach a nie o samochodach ale myślę że należałoby trochę odpuścić.

Nie chcę tu być wrogiem ale wyraziłem swoją opinię na temat krytyki niektórych pojazdów.

 

Pozdrawiam TfK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TfK: Ja sie z Toba zgadzam, audi sa dobrymi samochodami, A6 bardzo mi sie podoba. "Lider wpadania do rowow" to faktycznie czy "w odwiedzaniu serwisu" to niezbyt madre,szczegolnie to pierwsze. To czy auto wyladuje w rowie to chyba od kierocy zalezy. A awaryjne Audi chyba zbytnio nie jest... Ale co do kradniecia to jest prawda, zlodzieje bardzo poluja na Audi. BTW nowa A3 podoba mi sie.

 

Pozdrawiam, Filip D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o serwis to np.: sonda lambda - usterka zdarza się średnio raz na 10 000 aut - akurat mi się przytrafiła. Ale nawet to nie było powodem do zmiany zdania o aucie. Uważam że Audi to solidne i bezpieczne samochody. A nowa A3 może przypomina wyglądem wcześniejsze modele ale i tak jest ładna. Może ktoś sądzić że Audi jest do dupy po przeczytaniu topiku w którym opisałem moj przypadek. Chodziło o 3 miesięczny pobyt w garażu w wilgotnych warunkach. Tutaj ja popełniłem błąd nie ruszając samochodu z garażu. A pęknięta chłodnica to raczej wynik uderzenia kamienia lub połączenia uderzenia kamienia i różnicy temp. Pęknięcie powstało na jakiejś drobnej plastikowej złączce. Mały element trudno zauważyć. Mimo tych przypadków i tak kupiłbym Audi. Czy to A3 czy A6.

 

Nie wiem jaki jest stosunek ale A3 w Polsce chyba jest jednak więcej i łatwiej na nią zapolowac niż na Subaru. Kradnie się też raczej luksusowe auta niż takie jak Impra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o serwis to np.: sonda lambda - usterka zdarza się średnio raz na 10 000 aut - akurat mi się przytrafiła. Ale nawet to nie było powodem do zmiany zdania o aucie.

Tommi powiedz jakie miałes objawy przy uszkodzonej sondzie, oprócz kontrolki silnika, bo u siebie tez mam prawdopodobnie walniętą sonde ale chciałbym sie upewnic ze to napewno ona, u mnie są problemy z odpaleniem auta na zimnym silniku, obroty sa strasznie nieróne jak złapie temperature to wszystko jest ok, czy miałes cos podobnego u siebie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie zaobserwowałem problemów. Przedewszystkim świeciła się kontrolka. Zwiększyło sie spalanie o około 1 litr. A stało się w marcu bodajże i nie miałem problemów z odpaleniem auta nie było.

Nie wiem. Jeżeli masz diesla i jest zimno to odpalanie może być zupełnie oddzielnym tematem. Jeździłem tak dwa tygodnie po czym wymieniono tą sondę i wszystko wróciło do porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam wielkim wrogiem audi w temacie byl Pawcio Demagog- nr.1 w nabijaniu postow, gadaniu glupot i posiadaniu nie istniejacych aut, tak ?? wybaczmy mu i zapomnijmy o nim bo dziecko mialo problemy.

 

Nie ma sprawy. Napisałem tą odpowiedź bo zdenerwował mnie fakt że niektórzy uważają że dobrymi samochodami są tylko Subarki a reszta to na złom. Rzadko teraz wpadam na forum i nie do końca wiem co się dzieje wśród osób na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieje,że z Imprezą bedzie ostożniejszy.Co do koloru to również wybrałbym taki,a potem wynajmował się jako auto ślubne dla wyjątkowo zdesperowanych i w ekspresowym tempie dostarczał bym pary (mniej lub bardziej) młode pod ołtarz.

 

 

A na poważnie to bardzo mi się podoba ta biała Imprezka.Może to związane z rodzinną tradycją,gdyż większość samochodów u mnie w rodzine była biała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...