Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam Caparol od kilku lat i również polecam.

 

Polecam Caparol, tynk barwiony w masie silikonowy lub silikatowy. U mnie na domu leży taki już 6 lat i wygląda OK, nie zzieleniał, nie zmienił koloru. A jak się zabrudzi miejscami to wystarczy karcherem przelecieć.

Ale moment panowie, Wy polecacie tynk a u mnie tynk jest już położony.

 

Czy polecacie również farbe elewacyjną Caparol?

 

I jak sie to ma cenowo, for excample 10 litrów / 10 kg farby i podkładu

Tak właśnie stanęło. Caparol, 2mm, silikonowy, barwiony w masie. 

Widze chojny że i u Ciebie też temat poszedł w kierunku Caparol. Co Ci jeszcze mowili fachowcy?

 

Dobra wujek google i poczytam co nie co...

Cennik już znalazłem

 

http://www.sig.pl/wp-content/uploads/Caparol-cennik-2015.pdf

Edytowane przez Pawel Szuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że nie mają czasu jeździć na reklamacje i albo robią porządnie na bazie sprawdzonych oraz pewnych materiałów albo wcale.

 

Dostałem listę realizacji z datami wykonu aby zobaczyć w jakim stanie są elewacje. Dzisiaj miałem czas podjechać w dwa miejsca i prócz typowego zakurzenia zero przebarwień, plam, grzybów czy zacieków.

 

No zobaczymy, bo cenowo to jedno z droższych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dostałem listę realizacji z datami wykonu aby zobaczyć w jakim stanie są elewacje. Dzisiaj miałem czas podjechać w dwa miejsca i prócz typowego zakurzenia zero przebarwień, plam, grzybów czy zacieków.

 

ale jakie to były daty ile lat wstecz?

 

 

No zobaczymy, bo cenowo to jedno z droższych rozwiązań.

Patrzyłem sie na cennik, za jakość sie płaci.

Ja u siebie podjade w Nowym Sączu do jakiegoś punku i zapytam o te farby


Wziołem jednak bolix, pytałem sie o caparol wychodzi za 10 litrów farby z gruntem około 750 zł, facet powiedzial że farba jest dożywotnia.

Owszem fajnie by to wyszło ale jednak wychodzi drogo, z bolix za 10 litrów farby i podkładu wychodzi równe 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ale jakie to były daty ile lat wstecz?

 

Coś koło 6 lat.

 

 

 

 

 

caparol wychodzi za 10 litrów farby z gruntem około 750 zł, facet powiedzial że farba jest dożywotnia.

 

Caparol podobno bardzo ładnie można odświeżyć bez konieczności renowacji, w sensie malowania. Niby maja jakieś środki na nadanie elewacji wyglądu "jak nowy".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W poniedziałek wjeżdża ciężki sprzęt i ruszamy z budową... z tego co piszecie, słyszałem i oczekuje to będą to ciężkie "dwa lata".  :mellow:

 

Nie wiem jak to przeżyje po rzuceniu picia i palenia... 

 

a_4x-horizontal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chojny ja już wogole zrezygnowałem z caparol, jade Bolixem pomarańcz, grunt też Bolix


wyglada to tak, od wejścia DSC_0019.JPG


cenowo caparol wychodzi kawiorowo, na bolixa zużyłem 30 litrów a pomalowałem 3 strony domu

Edytowane przez Pawel Szuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W poniedziałek wjeżdża ciężki sprzęt i ruszamy z budową... z tego co piszecie, słyszałem i oczekuje to będą to ciężkie "dwa lata". :mellow: Nie wiem jak to przeżyje po rzuceniu picia i palenia...
zapraszamy do pijackiego ;) czas wrócić do nałogów :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś z forumowiczów może polecić ekipę/firmę budowlaną, która postawi bliźniaka w okolicach Poznania w rozsądnej cenie bez fuszerki?

Mowa o domu w stanie surowym zamkniętym lub w stanie developerskim. Zależy mi na kontakcie do kogoś sprawdzonego, kto poprowadzi wszystko do A do Z i kogo nie trzeba na każdym kroku kontrolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@pawel szuszu, jeżeli to powie trzecia osoba, znaczy że to prawda. ;)

OKEY, a tak baj de łej, to jaki kolor ludziska bierzecie?

 

Mnie w dwóch mieszalniach zgodnie powiedzieli że pomarańcz jest najbardziej popularny, najfajniejszy i najdroższy z kolorów na dom

 

Choć moja sąsiadka ma kolor domu pink masakra :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chojny ja już wogole zrezygnowałem z caparol, jade Bolixem pomarańcz, grunt też Bolix

wyglada to tak, od wejścia DSC_0019.JPG

cenowo caparol wychodzi kawiorowo, na bolixa zużyłem 30 litrów a pomalowałem 3 strony domu

Kolejny punkt widziany z kosmosu... :biglol:

Pierwszy to Wielki Mur Chiński  :D 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

chojny ja już wogole zrezygnowałem z caparol, jade Bolixem pomarańcz, grunt też Bolix

wyglada to tak, od wejścia DSC_0019.JPG

cenowo caparol wychodzi kawiorowo, na bolixa zużyłem 30 litrów a pomalowałem 3 strony domu

Kolejny punkt widziany z kosmosu... :biglol:

Pierwszy to Wielki Mur Chiński  :D

 

ee wydaje Wam sie, w rzeczywistości nie jest tak intensywny.

 

To wina Nikona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chojny ja już wogole zrezygnowałem z caparol, jade Bolixem pomarańcz, grunt też Bolix

wyglada to tak, od wejścia DSC_0019.JPG

 

 

A na opakowaniu pisało pastelowa żółć :)

Paweł nie martw się, samoloty będą nawigować zamiast radiolatarni :)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

chojny ja już wogole zrezygnowałem z caparol, jade Bolixem pomarańcz, grunt też Bolix

wyglada to tak, od wejścia DSC_0019.JPG

 

 

A na opakowaniu pisało pastelowa żółć :)

Paweł nie martw się, samoloty będą nawigować zamiast radiolatarni :)

 

Siemka Arek, jak tam zdrówko? :P

 

Apropos koloru, byłem zaskoczony gdy dostałem farbę bo to nie byl ten kolor co chciałem, ale!

 

Maluje malue czekam, schnie i ta dam,

 

z żółci zrobił sie pomarańcz :D a miałem jechac i oddac :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś, kto zawodowa zajmuje się min. oczyszczalniami przydomowymi

Potrzebuję porad, a i może wykonawstwa

pozdr

szamcio11

Polecam ekipę z ekodren mam starszy model ale śmiga....

Edytowane przez Herbert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego macie zrobiony podjazd?

Od bramy do wiaty mam 25m, do tego zatoczka i za ułożenie kostki wyjdzie w okolicach 15000zł. Nie jestem pewien czy chcę tyle "kłaść w ziemię". Do tego znam zdecydowanie przyjemniejsze sposoby wydania tej kwoty :) , ale co w zamian? Żwirek? Płyty ażurowe? Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego macie zrobiony podjazd?

Od bramy do wiaty mam 25m, do tego zatoczka i za ułożenie kostki wyjdzie w okolicach 15000zł. Nie jestem pewien czy chcę tyle "kłaść w ziemię". Do tego znam zdecydowanie przyjemniejsze sposoby wydania tej kwoty :) , ale co w zamian? Żwirek? Płyty ażurowe? Jakieś pomysły?

Plyty bedziesz mial ten sam prawie koszt, bo podbudowe i tak musisz zrobic i za robocizne zaplacic. A pod wiata nie kladziesz kostki?

 

Zwirek jest ok, jesli Ci pasuje wnoszenie piachu do domu - u mnie zona sie nie zgodzila. A i z kostki łatwiej liscie z drzew zebrac kosiarka bez koniecznosci grabienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego macie zrobiony podjazd?

Od bramy do wiaty mam 25m, do tego zatoczka i za ułożenie kostki wyjdzie w okolicach 15000zł. Nie jestem pewien czy chcę tyle "kłaść w ziemię". Do tego znam zdecydowanie przyjemniejsze sposoby wydania tej kwoty :) , ale co w zamian? Żwirek? Płyty ażurowe? Jakieś pomysły?

u mnie sa tej wielkości kamienie, ale zastanawiam sie nad płytami ażurowymi

 

kamien-kliniec-tluczen-wjazdy-na-posesje

 

ewentulanie coś innego polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki - o miski bezkołnierzowe. Ma to ktoś u siebie? Testował ktoś ze spłukiwaniem 4/2l? Jakieś wady?

Tak, Roca Gap Clean Rim - zeby to splukiwalo z tylnej scianki, trzeba bylo zmodyfikowac plastikowy "dziobek" w wylocie wody - normalnie podaje cisnienie na boki dookola muszli i w przod na przednia scianke. Dolna krawedz trzeba bylo podciac, a gorna na goraco wygiac, zeby dawalo cisnienie na tylna scianke. Obecnie jest lepiej, ale (tak przed, jak i po modyfikacji) gorna czesc przedniej sciany muszli pozostaje niesplukana.

 

Poniewaz wspolczesne kible, niezaleznie od tego, czy z kolnierzem, czy bez, miewaja takie wady, to nie odradze Ci jednoznacznie - najlepiej pytac uzytkownikow o konkretny model, albo samemu zobaczyc, jesli jakims cudem na ekspozycji jest podpiety do wody i kanalizacji (spotkalem sie dwa razy z czyms takim - w tym raz wlasnie z jakims innym bezkolnierzowym, ktory mial identyczna wade).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...