Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

verciu, to jest w podpisie ;-) zrobione w Meksyku w zeszłym roku, ale chodziło mi o ocenę tego:

IMG_9923.JPG

 

Skomentowałbym ale nie chce bana :mrgreen:

A co mi tam, i tak sesja sie zbliża:

-generalnie jest ok, troche niedoświetlone i kadr do bani. Ptok kompletnie nie ma przestrzeni pod dziobem, wygląda że zaraz nam odpłynie ze zdjęcia. Dodatkowo niczym (poza wygodą fotografującego) nie jest uzasadniony poziomy kadr :wink:

 

Fajnie że ostrość jest złapana na oczy, i że piórka z tyłu sa już rozmyte i nie rażą, nie przeszkadzają w odbiorze głowy :grin:

 

Na kolejną lekcje znaleźć i nauczyć sie:

złoty podział kadru. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche niedoświetlone
słonce zachodziło ;-)
kadr do bani. Ptok kompletnie nie ma przestrzeni pod dziobem' date=' wygląda że zaraz nam odpłynie ze zdjęcia. Dodatkowo niczym (poza wygodą fotografującego) nie jest uzasadniony poziomy kadr[/quote']

Łabądek podpłynął do mnie i zaglądał mi w obiektyw więc cyknąłem mu fotkę :razz: nie zmieniałem kadru bo nie chciałem go spłoszyć. A bliżej podpłynąc nie mógł (chociaż chciał) bo stałem na betonowym molo którego nie chciałem pokazać na zdjęciu ;-)

 

 

Na kolejną lekcje znaleźć i nauczyć sie:

złoty podział kadru. :grin:

O nie.... Praca domowa.... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jesteś sam :wink:
a ja to co? :evil: :wink:
Czy ktoś mógłby skrytykować (ocenić) ;-) moje zdjęcie
krytykuje :razz:
ciekawe zdjecie to takie ze przygladasz mu sie
ja się przyglądam i to dokładnie, aby coś na nim ujrzeć prócz jakiegoś samochodu i jakiejś cieżarówki :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antollla co prawda nie ma, ale i tak pokaże wam kilka moich kolejnych zdjeć (mam nadzieje, że się nie zanudzacie! :mrgreen: )

Pierwsze, było już kiedyś w galerii gronowej, ale pewnie niewiele osób je widziało:

gallery-73700348-500x500.jpg

Drugie, świeżutkie, z dzisiaj

 

gallery-76431844-500x500.jpg

 

I trzecie, też kiedyś już było:

gallery-75318796-500x500.jpg

 

Poproszę o krytykę, ale konstruktywną :mrgreen:

A, i miłe słowa też.. mile widziane! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antollla co prawda nie ma, ale i tak pokaże wam kilka moich kolejnych zdjeć (mam nadzieje, że się nie zanudzacie! :mrgreen: )

 

I trzecie, też kiedyś już było:

Obrazek

 

Poproszę o krytykę, ale konstruktywną :mrgreen:

A, i miłe słowa też.. mile widziane! :D

 

Konstruktywnie powiem, ze szara polowka to przydatny filtr ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antollla co prawda nie ma, ale i tak pokaże wam kilka moich kolejnych zdjeć (mam nadzieje, że się nie zanudzacie! :mrgreen: )

 

I trzecie, też kiedyś już było:

Obrazek

 

Poproszę o krytykę, ale konstruktywną :mrgreen:

A, i miłe słowa też.. mile widziane! :D

 

Konstruktywnie powiem, ze szara polowka to przydatny filtr ;-)

 

Oho - może i przydatny, ale weź go załóż na coś takiego... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

verciu, to jest w podpisie ;-) zrobione w Meksyku w zeszłym roku, ale chodziło mi o ocenę tego:

IMG_9923.JPG

 

Skomentowałbym ale nie chce bana :mrgreen:

A co mi tam, i tak sesja sie zbliża:

-generalnie jest ok, troche niedoświetlone i kadr do bani. Ptok kompletnie nie ma przestrzeni pod dziobem, wygląda że zaraz nam odpłynie ze zdjęcia. Dodatkowo niczym (poza wygodą fotografującego) nie jest uzasadniony poziomy kadr :wink:

 

Fajnie że ostrość jest złapana na oczy, i że piórka z tyłu sa już rozmyte i nie rażą, nie przeszkadzają w odbiorze głowy :grin:

 

Na kolejną lekcje znaleźć i nauczyć sie:

złoty podział kadru. :grin:

 

w 100% popieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmm zależy co kto lubi...mnie ps przerasta i NIE BAWI...

Wychodzę z trochę innego założenia: po to mam aparat, żeby robić zdjęcia, a nie zrobić jakiś obrazek, który potem się koloruje i podkręca...ale ja dziwny jestem ;)

Dlatego chcę się pouczyć a nie obrabiać słabe fotki na komputerze. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obróbka RAW to prawie to samo co zabawa chemią przy wywoływaniu negatywu a potem odbitek, ale prościej i ma nawet większe możliwości :) Samodzielne wywoływanie RAW pozwala często osiągnąć lepszy efekt niż to co robi elektronika aparatu bazując na tej samej informacji - w końcu nawet jak pstrykacie w JPEG to i tak wewnętrzny procesor aparatu musi najpierw zrobić zrzut sygnału elektrycznego matrycy (RAW) a potem obrobić go swoimi jakimiś algorytmami, które nie zawsze są idealne (czasem zbyt mocno odszumiają, wyostrzają, podkręcają kolory) bo robione pod masowego pstrykacza z uwzględnieniem czasu operacji i zużycia prądu (w końcu pracuje na bateriach). Dlatego jak ktoś się interesuje fotografią cyfrową nieco poważniej niż okazjonalne strzelanie zdjęć na wakacjach i imieninach cioci, to zakup aparatu bez możliwości zapisu RAW jest nieco chybiony. I obróbka RAW wcale nie znaczy, że ktoś używa fotoszopy ;) Nie mylmy retuszu zdjęcia (usuwanie linii, niepożądanych rzeczy) ze zmianą balansu bieli, kolorystyki czy ekspozycji.

 

A tak z zupełnie innej beczki, ponieważ ostatnio jest spory wysyp dzieci to i ich zdjęć pełno znajomi podsyłają, czasem się zastanawiam, czy wszyscy robią dzieciom zdjęcia seryjne czy tylko skurcz palca mają przy naciskaniu spustu? Bo jak inaczej nazwać galerię gdzie jest około setki fotek z czego może 5 się od siebie różni a reszta to jak film poklatkowy :shock: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z zupełnie innej beczki, ponieważ ostatnio jest spory wysyp dzieci to i ich zdjęć pełno znajomi podsyłają, czasem się zastanawiam, czy wszyscy robią dzieciom zdjęcia seryjne czy tylko skurcz palca mają przy naciskaniu spustu? Bo jak inaczej nazwać galerię gdzie jest około setki fotek z czego może 5 się od siebie różni a reszta to jak film poklatkowy
może teraz dzieci jakieś takie nieruchawe się rodzą :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, a tą zupełnie inną beczką...

kiedyś jak miałeś 36klatek na rolce filmu, to zdjęcie było przemyślane 3 razy, starannie wykonane i takie tam.

Teraz robisz sekwencję, a może któreś fajnie wyjdzie ;) tylko potem trzeba coś wybrać, a inne wyrzucić, a tego się czasem nie chce robić...ciężko przejrzeć czasem tysiąc zdjęć z jednego dnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jak miałeś 36klatek na rolce filmu, to zdjęcie było przemyślane 3 razy, starannie wykonane i takie tam.

Teraz robisz sekwencję, a może któreś fajnie wyjdzie tylko potem trzeba coś wybrać, a inne wyrzucić, a tego się czasem nie chce robić...ciężko przejrzeć czasem tysiąc zdjęć z jednego dnia

 

A ja najczęściej kupowałam 24 klatki :wink: , za to wczoraj byłam w zoo z klasą mojej córki i podczas 2,5 godzinnej wycieczki zrobiłam 500 zdjęć :roll: :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja najczęściej kupowałam 24 klatki :wink: , za to wczoraj byłam w zoo z klasą mojej córki i podczas 2,5 godzinnej wycieczki zrobiłam 500 zdjęć :roll: :mrgreen: .

 

ja z uwagi na dzieci brak nie moge się pochwalić żadnymi takimi rekordami, ale na rajdzie często szlag mnie trafia, że moje 350D tak wolno strzela serie zdjęć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z uwagi na dzieci brak nie moge się pochwalić żadnymi takimi rekordami, ale na rajdzie często szlag mnie trafia, że moje 350D tak wolno strzela serie zdjęć ;)

Moja małpa dość szybko strzela seryjne, w rozsądnej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że moje 350D tak wolno strzela serie zdjęć

DNL, zobacz tutaj

Co prawda nie ma tam 350D, ale może u siebie w menu znajdziesz coś podobnego. U mnie w 450D włączenie tego "odszumiania" zmniejsza ilość zdjęć w serii z 6 do 2. :evil:

 

podczas 2,5 godzinnej wycieczki zrobiłam 500 zdjęć

Apal, trzeba było zdjąć palec ze spustu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apal, trzeba było zdjąć palec ze spustu

 

Były chwile, kiedy wyłączałam aparat, natomiast mrużenie prawego oka już mnie na końcu męczyło - to sprzyja zmarszczkom :twisted: :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNL, zobacz tutaj

a popatrzyłem, dziękuję, ale to nie to;) to po prostu taki aparat. Strzela serię 11 zdjęć, ale szybkości ruchów lustra czy czegośtam nie zmienię ;)

Po prostu 350D nie jest jakimś mega kombajnem, ale mi zupełnie wystarcza. szczególnie z 300mm Pentaconem ;)

 

aflinta, czy ktokolwiek inny kumaty w temacie, jaki soft (darmowy najlepiej) użyć do zabawy z RAWami? na PSa mnie nie stać, od razu mówię, staram się nie piracić, a szczególnie nie piracić cholernie drogich programów, bo komputer na firmę jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...