Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie jestem na etapie wyboru - co kupić.
Nikona D90 :mrgreen:

 

No właśnie nie jestem zdecydowana, PRIMAR polecał mi Canona, a gdzieś wyczytałam, że może Pentaxa - mam mały mętlik. Mam analogową lustrzankę Pentaxa, której od dawna już nie używam i byłam z niej w sumie zadowolona. Nie wiem jak to się ma do cyfrówek. Czytam ten wątek od dawna ale nie rozjaśniło mi się :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to tak samo jak jakiś czas temu mówiono o podglądzie Live-View

 

Nie wyobrażam sobie dobrej foty zrobionej przy live-view... :roll:

 

A ja owszem, z tym ze sa to z reguly zdjecia reklamowe, studyjne.Podlaczasz sobie do takiego D3 laptopa, widzisz obraz na ekranie i cykasz foty enterem :smile: .

 

Albo chociazby takie zastosowanie: http://i20.photobucket.com/albums/b207/ ... tup_01.jpg

 

aparat sobie wisi na wysiegniku i walimy foty z lamtopa.

 

Poza tym do rig shotow moze byc przydatne, jak np ustawimy aparat nad glowa i nie musimy wtedy targac ze soba drabiny, zeby zobaczyc co jest w kadrze, tylko ustawiamy sobie LV i mozna pstrykac.

 

Mimo wszystko wole tradycyjnie, przez wizjer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii D90 - sam nie miałem czasu się dokładniej przyjrzeć, ale w przykładowych filmikach umieszczonych w sieci zaskoczył mnie brak użycia zoomu.

 

Kumpel, który najwyraźniej dokładniej wczytywał się w specyfikację, wspominał ostatnio: brak zoomu i światło max 2.8 (ciemniej -> nie kręci) przy filmach. Fajny gadżet. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie dobrej foty zrobionej przy live-view...
Podlaczasz sobie do takiego D3 laptopa, widzisz obraz na ekranie i cykasz foty enterem

A czy do tego potrzebny jest Live-View?

światło max 2.8 (ciemniej -> nie kręci) przy filmach

A gdzie to jest napisane? :shock:

No i chyba swiatlo min, a nie max (jesli mialaby to byc prawda)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światło max 2.8 (ciemniej -> nie kręci) przy filmach

A gdzie to jest napisane? :shock:

Nigdzie - jak pisałem wcześniej - to znajomy mówił (i sądziłem, że gdzieś to wyczytał) - teraz się wycofał. A i ja przy okazji sięgnąłem do instrukcji (jest na nikon.pl do pobrania) -- nie ma nic o ograniczeniach jasności, ani nic o braku zooma.

 

Jednak brak zooma w większości szkieł będzie wynikiem złączenia cech konstrukcyjnych D90 i szkieł typu zoom, które zmieniają punkt ostrości wraz ze zmianą ogniskowej. A D90 ma napisane w instrukcji brak autofocusa podczas kręcenia filmów (procedura: spust migawki do połowy (ustawia ostrość) -> przycisk nagrywania (rozpoczyna nagrywanie) -> kolejne wciśnięcie spustu migawki (nie ustawi ponownie ostrości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nigdzie - jak pisałem wcześniej - to znajomy mówił (i sądziłem, że gdzieś to wyczytał) - teraz się wycofał.

A jednak... :twisted:

Jednak brak zooma w większości szkieł

Czy AF, bo jakos mi trudno zrozumiec sens zdania?

ale czemu zabrakło uszczelnienia body?

Bo bylby prawie D300! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak brak zooma w większości szkieł

Czy AF, bo jakos mi trudno zrozumiec sens zdania?

 

Zacytowany fragment nie ma zachowanego oryginalnego sensu.

 

1. Większość zoomów przy zmianie ogniskowej zmienia odległość płaszczyzny ostrości.

2. D90 nie ma AF-a podczas kręcenia filmów.

3. Czyli w większości szkieł po "przezoomowaniu" ostrość nieco odjedzie, a puszka tego nie skoryguje (można oczywiście pokręcić i drugim pierścieniem - ręcznie poprawić ostrość).

4. Czyli użycie zooma w wielu przypadkach da jako efekt uboczny rozmydlenie filmu.

5. Czyli daje to brak użytecznego zoomu w wielu sytuacjach dla wielu użytkowników.

 

Pozostaje tylko pytanie, jak często to przesunięcie płaszczyzny ostrości wyjedzie poza głębię, czyniąc zoom w rzeczywistości praktycznie bezużytecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to tak samo jak jakiś czas temu mówiono o podglądzie Live-View

 

Nie wyobrażam sobie dobrej foty zrobionej przy live-view... :roll:

Kiedy podejmowałem decyzję o zakupie 450D, LiveView miało dla mnie istotne znaczenie. Teraz po 2 miesiącach eksploatacji uważam, że to mało istotny gadżet. Użyłem chyba 2 razy, przy zdjęciach makro - żeby się nie kłaść na mokrej trawie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam LV do kadrowania krajobrazu jeżeli mam sprzęt na statywie, jak jest dużo czasu można sobie spokojnie kadr ustalić, natomiast cala reszta odbywa się w wizjerze.

tez uważam ze to gadżet (tylko), myślę ze bez problemu mógłbym się bez tego obyć, ale jak dawali.... to brałem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...