Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

charlie, a nie pomyślałeś, że mając lustrzankę robiłbyś JESZCZE LEPSZE foty? :twisted:

jasne, że pomyślałem, ale teraz się dowiedziałem, że nie umiem robić fotek tylko mam farta, więc nie wiem czy powinienem kupować lustro, może nie jestem godzien... :roll:

 

:mrgreen:

Pokaż swoje wybitne fotki z lustra w takim razie.

daj spokój, zostaw w spokoju kolegę co umie robić dobre fotki i chodź do koła farciarzy ;)

 

heh, jak nie mam wielkiego mniemania o swoich umiejętnościach fotograficznych, tak teraz to mi pojechaliście, normalnie miazga :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten paw to wybitnie rajdowo-dynamiczny (fajny )

 

Funduje ci bilet do Wawy i z powrotem,koszty noclegu i wszystko inne jeśli przyjedziesz tu i zrobisz takie samo kompaktem. A zdjęcia przecietne,wiem. Ale ja przyszedłem,ustawiłem aparat,zrobiłem zdjęcie i koniec. A ty z kompaktem byś walił aż miło,dopóki jedno z dziesiątek by wyszło. I o to tu chodzi.

 

Wychodzi tutaj brak argumentów z twojej strony, pomijając fakt że nie wiem np co złego widzisz choćby w ostatniej fotce, która jes IMO niezła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytyk i impotent z jednej są parafii

obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi....

 

Kto napisał powyższe? Nie powinno byc trudno w epoce google znaleźć odpowiedź.

 

Moim zdaniem (profana) fotki bardzo ładne. Nie udało mi się jeszcze nic tak uchwycić.

Co do małpek - kupiłem kiedyś (zmuszony sytuacją) małpkę, ale nie najtańszą tylko z tzw "górnej półki". Do dziś nie tylko działa, ale również robi zdjęcia naprawdę fajne. I co najważniejsze - nie mam problemu z czekaniem na ustawienie ostrości czy szybkością tzw "rozruchu". No i mieści się w kieszeni a metalowa obudowa jest niesamowitą zaletą gdy np. mi upadnie.

Lustrzankę również kupiłem, ale ponieważ się jej dopiero uczę nie mam się czym pochwalić. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mile, to ja już wolę przykład kompaktowej sesji WRC Fana...

http://www.foto-moto.pl/viewtopic.php?t=2010

 

Choćby dlatego, że mniej tam tak widocznych u Ciebie aberracji chromatycznych ;-> (ATSD - co za tele tak na tym Pentaksie aberruje?)

 

A z moich doświadczeń z lustrem - fajna zabawka, tylko trzeba mieć duużo czasu na poznanie sprzętu, bo inaczej odgryza głowę. Jak pójdziesz focić z nastawieniem P&S - "mam lustro, będę miał dobre fotki" - to wychodzi coś takiego: http://www.foto-moto.pl/viewtopic.php?t=2194.

Podejrzewam, że lepsze fotki mieli ludzie z jakimś ultrazoomem Panasonica ustawieni w tym samym miejscu. W każdym razie nikt nie wmówi mi, że tu lustrzanka wypluła mi zdjęcia o jakości lepszej niż kompakt. (na dodatek to był czas testów w którym przełączyłem się na JPEG-i, tylko po to by utwierdzić się w przekonaniu, że do czasu ogarnięcia sprzętu nie mam co z RAWów wychodzić - choćby ze względu na takie głupoty jak balans bieli i nasycenie)

 

A jeszcze coś odnośnie pytania, które Przemeq zadał - przepalanie. Nikon D80 na pomiarze matrycowym w jasnych scenach też ma wielkie tendencje do przepalania. W słoneczny dzień normalnym ustawieniem jest kompensacja ekspozycji -0,7EV. A kumpel, który ostatnio był na Korfu, zdjęcia robił nawet z korektą -2EV (nawet na jasnej plaży, gdzie teoria mówi, że korekta powinna być dodatnia)... Po prostu taki pomiar światła, w hybrydzie "wspomagany" dodatkowo ograniczonym zakresem przenoszonej dynamiki.

 

A jeszcze a'propos pomiaru światła - w większości kompaktów, którymi miałem okazję się bawić (Fuji S6500fd, Canon S3 IS i S5 IS, Canon A85, A430, jakaś małpka Fuji i jeszcze kilka innych, których nie pomnę) pomiar światła jest znacznie bardziej (dla mnie) przewidywalny niż w lustrzance. D80 non-stop mnie zaskakuje zupełnie różnym naświetleniem zdjęć strzelanych w jednej serii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funduje ci bilet do Wawy i z powrotem,koszty noclegu i wszystko inne jeśli przyjedziesz tu i zrobisz takie samo kompaktem.

 

 

Ale ja zupełnie szczerze napisałem, że to zdjęcie jest bardzo fajne. Z resztą wrzucałeś już tutaj kiedyś to zdjęcie OIDP i oceniłem je tak samo.

 

 

Ale ja przyszedłem,ustawiłem aparat,zrobiłem zdjęcie i koniec.

 

Dokładnie tak samo robię z moim pasztetowym kompaktem.

 

 

Podsumowując - ja sobie doskonale zdaję sprawę z tego, że do robienia bardzo dobrych fot mi jeszcze daleko, ale mam wrażenie ktoś tu zapomniał, że to warsztat, pomysł a nie sprzęt ma pierwszorzędne znaczenie w robieniu bardzo dobrych zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszla srode przylatuje do mnie zestaw Pentax K20D + sigma 17-70 (2.8-4.5) :mrgreen: Wreszcie bede sie mogl przesiasc na cos bardziej profii po historii z dwoma dosc dobrej klasy kompaktami. Trzeba bedzie jakiegos rajdu poszukac w okolicy.

Korton będzie możliwość przymiarki do sprzętu i chwili zabawy nim? chętnie zobaczę czy mi pasuje aparat i jak się sprawuje ten obiektyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze coś odnośnie pytania, które Przemeq zadał - przepalanie. Nikon D80 na pomiarze matrycowym w jasnych scenach też ma wielkie tendencje do przepalania. W słoneczny dzień normalnym ustawieniem jest kompensacja ekspozycji -0,7EV. A kumpel, który ostatnio był na Korfu, zdjęcia robił nawet z korektą -2EV (nawet na jasnej plaży, gdzie teoria mówi, że korekta powinna być dodatnia)... Po prostu taki pomiar światła, w hybrydzie "wspomagany" dodatkowo ograniczonym zakresem przenoszonej dynamiki.

 

Tylko, że ja mówiłem o tym, że przepalała mi Minolta A2, a nie D80 :mrgreen:.

 

Z D80 nie mam tego problemu, bo se gmeram w ustawieniach i wychodzi tak, jak chcę. A poza tym w bardzo jasne dni stosuję filtr polaryzacyjny, którym można bardzo fajnie popracować nad światłem 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja mówiłem o tym, że przepalała mi Minolta A2, a nie D80 :mrgreen:.

 

Toć o tym piszę:

A jeszcze coś odnośnie pytania, które Przemeq zadał - przepalanie. (...) Po prostu taki pomiar światła, w hybrydzie "wspomagany" dodatkowo ograniczonym zakresem przenoszonej dynamiki.

 

Można by powiedzieć, że kompakty miewają pomiar światła "na cienie" ustawiony - żeby więcej szczegółów z cienia wydobyć. A to, że przy okazji jasne się przepala? Szczegół! Jasne i tak było jasne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie oglądałem u Idiotów Sigmę APO 70-200mm f/2.8 EX DG HSM do Nikosia http://www.ceneo.pl/67256. Cena u nich ok. 2500PLN i teraz pytanko: czy ktoś z Was pracował z tym szkłem? Cena chyba zachęcająca więc jakoś mi ten obiektyw zawrócił w głowie na chwilę. Czy warto? Czy ten obiektyw sprawdzi się na trybunie w Silverstone (konkretnie Luffield B)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...