Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, skwaro napisał:

U mnie żabkę zamknęli, boję się pytać kto maczał w tym palce ;)

:biglol: w stawie ją zamknęli czy w akwarium? 

6 minut temu, llkuba napisał:

 

Za mało alkoholu kupowałeś -_-

w lokalizacji najbliższej mojej norki mieszkalnej samozwańczy parkingowi robią codziennie taki obrót, że to co ja dorzucam to pikuś. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Szürkebarát napisał:

w lokalizacji najbliższej mojej norki mieszkalnej samozwańczy parkingowi robią codziennie taki obrót, że to co ja dorzucam to pikuś. 

 

Mało kupuje w żabkach, w pobliżu mam PSS Społem, a Panie wyglądają i zachowują się jak za komuny :biglol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, llkuba napisał:

 

Mało kupuje w żabkach, w pobliżu mam PSS Społem, a Panie wyglądają i zachowują się jak za komuny :biglol:.

I ja mam sklep Społem w pobliżu ale już tam nie kupuję (choć mam kartę klienta) bo nie dość, że Panie już ani wyglądać ani zachowywać się jak za komuny nie potrafią to nawet sprzedawanie słabo im idzie. Wskaźnikiem jest chleb - albo zamawiają go za mało i "wychodzi" błyskawicznie albo za dużo i ten z piątku (w soboty nie ma dostaw, jak za PRL) leży na półkach do wtorku. A do smaku chleba z SPC jestem przyzwyczajony od dzieciństwa.

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Szürkebarát napisał:

I ja mam sklep Społem w pobliżu ale już tam nie kupuję (choć mam kartę klienta) bo nie dość, że Panie już ani wyglądać ani zachowywać się jak za komuny nie potrafią to nawet sprzedawanie słabo im idzie. Wskaźnikiem jest chleb - albo zamawiają go za mało i "wychodzi" błyskawicznie albo za dużo i ten z piątku (w soboty nie ma dostaw, jak za PRL) leży na półkach do wtorku. A do smaku chleba z SPC jestem przyzwyczajony od dzieciństwa.

 

U nas czasami jest śmieszna atmosfera przed chwilą wróciłem, klienta chciał ranigast Pani podeszła do półki i pyta się czy może być Apap :biglol:, wszyscy w śmiech :lol:

 

Mają moje ulubione piwa Fortuna Czarna i Mirabelka. Oprócz tego bardzo dobre kiełbaski węgierskie od "Szajek" :)

 

 

IMG_20211019_184916.thumb.jpg.d6574adcdd591192b4e615ed7bf96980.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, falente napisał:

Potrzebuję wyciąć drzewko u teściowej. Ktoś mógłby pożyczyć pile łańcuchowa na weekend rocznicy zamknięcia cmentarzy?

Piła łańcuchowa, teściowa i cmentarz w jednym ciągu...nawet jakbym miał to bałbym sie pożyczyć w obawie o współudział ;)

 

54 minuty temu, llkuba napisał:

 

Mało kupuje w żabkach, w pobliżu mam PSS Społem, a Panie wyglądają i zachowują się jak za komuny :biglol:.

Przypomina mi się Ewa Szykulska grająca takie ekspedientki w filmach z epoki PRL.

 

4 minuty temu, llkuba napisał:

 

U nas czasami jest śmieszna atmosfera przed chwilą wróciłem, klienta chciał ranigast Pani podeszła do półki i pyta się czy może być Apap :biglol:, wszyscy w śmiech :lol:

 

Mają moje ulubione piwa Fortuna Czarna i Mirabelka. Oprócz tego bardzo dobre kiełbaski węgierskie od "Szajek" :)

 

 

IMG_20211019_184916.thumb.jpg.d6574adcdd591192b4e615ed7bf96980.jpg

 

 

 

Fortuna Czarne fajne, ale z tego co pamiętam trochę nazbyt słodkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Neutrino33 napisał:

Przypomina mi się Ewa Szykulska grająca takie ekspedientki w filmach z epoki PRL.

 

W zeszłym tygodniu byłem oddać kilka butelek po piwie, Pani wzywała kierowniczkę bo nie miałem paragonu :biglol:

 

3 minuty temu, Neutrino33 napisał:

Fortuna Czarne fajne, ale z tego co pamiętam trochę nazbyt słodkie.

 

Tak czarna nie jest słodka ;), ciemne dobre piwko :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, llkuba napisał:

 

W zeszłym tygodniu byłem oddać kilka butelek po piwie, Pani wzywała kierowniczkę bo nie miałem paragonu :biglol:

 

 

Tak czarna nie jest słodka ;), ciemne dobre piwko :).

Może masz rację. Zaraz po przyjeździe do Polski próbowałem różne porterki i wiem, że któryś z tych wcześniej mi nie znanych (bo znałem Żywca i Okocim) wydał mi się przesłodzony.

A jeśli idzie o piwko...no jasne....., że ciemne :OO:

Pamiętacie film "Kobieta za ladą" ("Źena za pultem")?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, llkuba napisał:

 

U nas czasami jest śmieszna atmosfera przed chwilą wróciłem, klienta chciał ranigast Pani podeszła do półki i pyta się czy może być Apap :biglol:, wszyscy w śmiech :lol:

 

Mają moje ulubione piwa Fortuna Czarna i Mirabelka. Oprócz tego bardzo dobre kiełbaski węgierskie od "Szajek" :)

 

 

IMG_20211019_184916.thumb.jpg.d6574adcdd591192b4e615ed7bf96980.jpg

 

 

Mirabelka i kiełbaski? Jak pizza z ananasem trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Neutrino33 napisał:

Przypomina mi się Ewa Szykulska grająca takie ekspedientki w filmach z epoki PRL.

mnie się przypominają ekspedientki ze Społem z połowy lat 90tych gdy to Społem próbowało nadążyć za gigantami europejskiego handlu detalicznego, wpuszczonymi do Polski jak lisy do kurnika. Panie były bardzo dobrze wyszkolone w sprzedaży (wiedziały co doradzić i co ile kosztuje), obsłudze kasy i wyposażone w ładną i czystą odzież z logo. I to ich wyszkolone "do widzeniaaa" z wznoszącą się ostatnia zgłoską, żeby było radośniej.

 

W tamtych złachanych ciuchach jeszcze chodzą (już inne panie) ale jeszcze jedna potrafi tak wyjechać z "do widzeniaaa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…odwiedziłem dwa groby na gdańskim cmentarzu Srebrzysko. W pierwszym leży nauczyciel, który w październiku 1919 r. został pierwszym polskim kierownikiem szkoły powszechnej w Wąglikowicach k. Kościerzyny na Pomorzu. Pomorzu, które powróciło do Polski po 148 latach zaborów. W zachowanej kronice szkolnej czytamy, że "(…) z dniem objęcia posady wydalił doszczętnie z szkoły język niemiecki. Obrazy Wilhelmów itd. jak i chorągiew pruską zastąpiły obrazy świętych, orzeł biały i chorągiew w polskich barwach.”


2FC6B0D7-0817-40D1-8A74-A4973450DD14.jpeg.c9de144f771533ba308ac9ca48d1a5d8.jpeg

 

W drugim spoczywa żołnierz, Leonard Piotrowski, o którym w 1939 r. jego ówczesny przełożony mjr S. Fabiszewski pisał: „...Inteligentny, charakter poważny, zrównoważony. W pracy nadzwyczaj sumienny, ambitny. Zachowanie się poza służbą wzorowe. Poczucie obowiązków obywatelskich i uświadomienie państwowe bardzo duże. Prezencja b. dobra. Dbały o wygląd zewnętrzny. Jako zbrojmistrz - bardzo dobry fachowiec.”

 

1A2B2ABF-F64C-43B5-A32F-DE86DF032489.jpeg.1ac5f6f0db268cb0ed851e01da582746.jpeg

 

Pierwszy z nich to mój dziadek. Później także kierownik szkoły w Kruszynach, który cudem uniknął losu polskiej inteligencji z Pomorza i nie dał się zabić Niemcom ani w brodnickich, ani w piaśnickich lasach, ani w KL Stutthof. Niestety nie miałem okazji poznać go osobiście.

Drugi to wybitny podoficer zawodowy, st. ogniomistrz (st. sierżant), zbrojmistrz z Westerplatte. Jeden z co najmniej czterech obrońców tej placówki, który też się nie dał zabić Niemcom i został tutaj po wojnie pochowany.


Cześć i chwała Bohaterom! Przedwojennym pomorskim nauczycielom i obrońcom granic II RP.

Edytowane przez RedSasza
  • Super! 3
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Neutrino33 napisał:

A jeśli idzie o piwko...no jasne....., że ciemne :OO:

 

Spróbuj jest jeszcze Fortuna Śliwkowa ;).

 

11 minut temu, przymar napisał:

Mirabelka i kiełbaski? Jak pizza z ananasem trochę.

 

Kiełbaski na śniadanie ;). Nie lubię pizzy z ananasem.

 

Najlepszą pizze jakie jadłem jedna z boczkiem druga ze szpinakiem :):

 

https://m.facebook.com/piectopiecze/?locale2=pl_PL

 

Lubię też pizze ze salami :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słodka czarna fortuna to chyba była Wiśniowa (a z czarnych fortun to puby z kumplami opijaliśmy ;-) ) Porterki są fajne, dobrą mieszankę kiedyś w kielcach kupiłem nie dość że ze smogiem (w gratisie) to zalatywała jeszcze do tego kawą ;-) ehh dobra była - czas znowu znaleźć dobry sklep z piwami w poznaniu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...