Skocz do zawartości

Subaru vs reszta Świata


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Według mnie S1 quattro to legenda, z którą nie ma co dyskutować. Natomiast te samochody mają na tyle duża konkurencję, że można wybierać, przebierać i każdy znajdzie coś, co lubi :) . Ja wyznaję zasadę, że dopóki się nie przejedziemy samochodem, możemy wyrazić swoją opinię tylko na temat jego wyglądu, bo wrażenia jazdy mogą być zupełnie zaskakujące i to na plus i na minus ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety po wchłonięciu przez "najlepszy" koncern na świecie nawet Porsche obniża loty :( Carrera z salonu przebieg ~5000km i na autostradzie szczela pasek klinowy, bo jedno z kół jest źle wytoczone i zostawili zadzior(SIC). Prawdopodobnie te koła do paska klinowego aby było taniej takie same w Porsche, Audi,Skoda itd. no a dodatkowo aby było taniej nowa Carrera z jest z elektrycznym wspomaganiem. No ale oczywiście nikt nie zaprzeczy że jest to najlepszy i najbardziej innowacyjny, oraz trzymający jakość koncern na świecie :biglol: (szczególnie ta jakość:) no ale z tunningiem nie ma problemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o VAG, to oczywiście, że ma pełno zajebistych samochodów, szczególnie pod marką Audi, nawet nie musi być znaczka RS, bo jest tam wiele innych fajnych silników. Ale z ręką na sercu - nie chciałbym żadnego, z tej prostej przyczyny, że dla każdego znajdę sobie odpowiednik, choćby w BMW :)

I wtedy będę go kochał :) To trochę na zasadzie, że jesteśmy tu na forum Subaru, a nie EVO :) Każdy wie, o co mi chodzi.

 

Myślę, że problem w tej dyskusji nie dotyczy tego, czy VAG ma dobre samochody. Chyba chodzi bardziej o to, że padają bardzo negatywne wypowiedzi od osób, które nie mają na dany temat pojęcia, albo gdzieś dzwoni, ale nie do końca wiadomo, gdzie :) I tu leży hund begraben ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO problem tej dyskusji ukryty jest jakby w podświadomości nas samych, tzn. czujemy intuicyjnie, że świat motoryzacyjny ucieka, a nasza ukochana marka nie za bardzo ma go czym gonić (póki co, bo wierzę, że to się właśnie zaczyna zmieniać), a ponieważ nie znajdujemy argumentów zaczynamy deprecjonować innych producentów, czasami słusznie, czasami nie...

No niestety, ale nie można bronić wszystkiego wyświechtanym faktem w postaci, świetnego skądinąd, SAWD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO problem tej dyskusji ukryty jest jakby w podświadomości nas samych, tzn. czujemy intuicyjnie, że świat motoryzacyjny ucieka, a nasza ukochana marka nie za bardzo ma go czym gonić (póki co, bo wierzę, że to się właśnie zaczyna zmieniać), a ponieważ nie znajdujemy argumentów zaczynamy deprecjonować innych producentów, czasami słusznie, czasami nie...

No niestety, ale nie można bronić wszystkiego wyświechtanym faktem w postaci, świetnego skądinąd, SAWD...

 

Ja się w pełni identyfikuje z tą opinią :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO problem tej dyskusji ukryty jest jakby w podświadomości nas samych, tzn. czujemy intuicyjnie, że świat motoryzacyjny ucieka, a nasza ukochana marka nie za bardzo ma go czym gonić (póki co, bo wierzę, że to się właśnie zaczyna zmieniać), a ponieważ nie znajdujemy argumentów zaczynamy deprecjonować innych producentów, czasami słusznie, czasami nie...

No niestety, ale nie można bronić wszystkiego wyświechtanym faktem w postaci, świetnego skądinąd, SAWD...

 

 

Bardzo słuszna uwaga. Niestety... :(

Edytowane przez Amstaff23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heads Up!

Przyjdzie DIT i pozamiata :)

 

To co cenię w Subaru to stwarzanie rozsądnych cenowo alternatyw.

Co z tego że znajdę odpowiedniego dla mnie Audi w którym nie będzie ciasno(A6 lub allroad) ze świetnym 4x4 i dobrym silnikiem3.0D,jeśli Subaru da mi to samo za POŁOWĘ CENY!(wiem wiem 3.0 jest duuużo lepszy ;) )

A w dodatku będę się obróżniał od rodaków mających obsesję posiadania OOOO,i to wszystko jedno w jakim stanie ,może być nawet zespawany z dwóch :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heads Up!

Przyjdzie DIT i pozamiata :)

 

To co cenię w Subaru to stwarzanie rozsądnych cenowo alternatyw.

Co z tego że znajdę odpowiedniego dla mnie Audi w którym nie będzie ciasno(A6 lub allroad) ze świetnym 4x4 i dobrym silnikiem3.0D,jeśli Subaru da mi to samo za POŁOWĘ CENY!(wiem wiem 3.0 jest duuużo lepszy ;) )

A w dodatku będę się obróżniał od rodaków mających obsesję posiadania OOOO,i to wszystko jedno w jakim stanie ,może być nawet zespawany z dwóch :facepalm:

 

Miotła jest w wyposażeniu standardowym nowego Forka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że w całej tej dyskusji, nawet jako o alternatywie dla vag-a, czy innych szkopów nikt nie wspomniał o lexusie. Jak dla mnie to marka, która pomimo tego, że istnieje bardzo krótko, to zdążyła sporo nadrobić i jej samochody mogą śmiało konkurować jak równy z równym z niemcami, ostatnio nawet pod względem designu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że w całej tej dyskusji, nawet jako o alternatywie dla vag-a, czy innych szkopów nikt nie wspomniał o lexusie. Jak dla mnie to marka, która pomimo tego, że istnieje bardzo krótko, to zdążyła sporo nadrobić i jej samochody mogą śmiało konkurować jak równy z równym z niemcami, ostatnio nawet pod względem designu :).

Osobiście uważam, że to marki niemieckie mogą konkurować z lexem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod wzgledem jakosc Lexus jest OK ale w tych rejonach liczy sie Image. Nikt z fabrykantow nie jezdzi lexusem to po prostu sie nie godzi. Nawet A8 uwazany byl do niedawna za proletariacki. Audi to byla marka rolnikow teraz zrobila sie troche yupi ... (chlopcy na zelu itp. ;) ) . dlatego Pheaton nie odniosl sukcesu. jest za wiesniacki dla pewnych kregow. tu cena nie gra az tak wielkierj roli i tak za auto placi firma :)

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja może trochę pójdę pod prąd, bo mimo, że bardzo mi się podobają Lexusy, bardzo fajnie się nimi jeździ, (szczególnie IS), to nie do końca bym je zaliczył do klasy premium. Dla mnie osobiście jest duża różnica choćby w materiałach w środku, jeśli porównamy np BMW lub Audi do Lexa. A w tej klasie i przy tych pieniądzach to już ma duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IS to prawda byl troche Japonski brak AWD i kombi tez wada dla prywatnego kierowcy. W srodku inny jak BMW a przyzwyczajenie tez sie liczy. Lexus jest za bardzo "techniczny" dla wielu

 

Lexusy z AWD są dostępne np. Lexus GS350 AWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IS to prawda byl troche Japonski brak AWD i kombi tez wada dla prywatnego kierowcy. W srodku inny jak BMW a przyzwyczajenie tez sie liczy. Lexus jest za bardzo "techniczny" dla wielu

 

Lexusy z AWD są dostępne np. Lexus GS350 AWD.

 

IS250, LS i RX też były z AWD.

Edytowane przez Wielki Szu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...