Skocz do zawartości

Subaru vs reszta Świata


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a ja ta dla odmiany i na marginesie chciałem wspomnieć o jednym z moich kiedyś ulubionych obiektów westchnień którego niestety wtedy nie byłem w stanie posiadać.

Mianowicie mam na myśli Outlandera I 2.0 turbo AWD.

 

Mitsubishi-Outlander-20-Turbo2.jpgmitsubishi-outlander-2.0-turbo-02.jpg

 

Kapitalny jak dla mnie samochód,nie za wysoki nie za niski,kompaktowy ale dość pojemny,zwarty, mocny,ze stałym 4X4 z wiskozą a nie jak dzisiejszszy Outl.II i III rozlazły ciężki bez polotu z dopinanym napędem.

Dla mnie ten pierwszy model był i jest do dziś najpiękniejszy i najlepszy.

Pamiętam jak miałem okazję nim pojeżdzić w zimie po polnych zasypanych drogach wersją 2.0 wolny ssak, i byłem zachwycony co ten samochód potrafi.Turbo nigdy nie jeżdziłem ale to bylo dla mnie marzenie.Również środek lekko spartański z analogowym zegarkiem pośrodku czerwonymi podświetleniami-rewelacja.Jeszcze wszystko w skórze.Dzisiejsze SUVowe Miśki to nie to.

Tyle tytułem wspomnień.

 

@@subleo, ten sic! do haldexu to zachwyt czy rozczarowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@subleo, ten sic! do haldexu to zachwyt czy rozczarowanie?

Oznaczy tylko tyle, że to nie omyłka przy pisaniu i rzeczywiście w tym samochodzie jest Haldex już V-tej generacji (w Yeti jest IV). W każdym razie, na teście prezentuje się bardzo pozytywnie i w podsumowaniu AWD jest ocenione na plus.

 

Zostałem uprzedzony, dzięki Panowie :) ... .

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ta dla odmiany i na marginesie chciałem wspomnieć o jednym z moich kiedyś ulubionych obiektów westchnień którego niestety wtedy nie byłem w stanie posiadać.

Mianowicie mam na myśli Outlandera I 2.0 turbo AWD.

 

Mitsubishi-Outlander-20-Turbo2.jpg

 

Kapitalny jak dla mnie samochód,nie za wysoki nie za niski,kompaktowy ale dość pojemny,zwarty, mocny,ze stałym 4X4 z wiskozą (...)

sadze, ze FXT MT (szczegolnie 2.5XT) z podobnego rocznika bedzie autem fajniejszym :P

 

czytasz po rosyjsku moze? tu jest fajny test tej dwojki :icon_arrow:http://www.autoreview.ru/_archive/section/detail.php?ELEMENT_ID=98393&SECTION_ID=4802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ta dla odmiany i na marginesie chciałem wspomnieć o jednym z moich kiedyś ulubionych obiektów westchnień którego niestety wtedy nie byłem w stanie posiadać.

Mianowicie mam na myśli Outlandera I 2.0 turbo AWD.

 

Mitsubishi-Outlander-20-Turbo2.jpg

 

Kapitalny jak dla mnie samochód,nie za wysoki nie za niski,kompaktowy ale dość pojemny,zwarty, mocny,ze stałym 4X4 z wiskozą (...)

sadze, ze FXT MT (szczegolnie 2.5XT) z podobnego rocznika bedzie autem fajniejszym :P

 

czytasz po rosyjsku moze? tu jest fajny test tej dwojki :icon_arrow:http://www.autorevie...SECTION_ID=4802

Taki test aż się sam narzuca,dwaj godni siebie rywale,nie dam rady przeczytać bo musiałbym chyba ze dwa dni nad tym siedzieć a to zdaje sie w dodatku po Ukraińsku :PAle już samo to że są ze sobą porównywane mówi samo za siebie.Ja bym wybrał Miśka bo ładniejszy,kwestia gustu :) jak znasz wynik testu to mógłbyś streścić.

 

 

Chodziło mi o ten niby prosty zegarek,coś pięknego :)

 

09.jpg

 

PS.poza tym w tamtym czasie to chyba wogóle u mnie nie było salonu Subaru,więc dostępność równa zeru,wiadomości jedynie z prasy więc ciężko się zakochać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cdn3.worldcar...41004776049.jpg

http://www.topgearru...eme-600x399.jpg

http://www.topgearru...t-3-520x331.jpg

 

Concept Fiata Bravo Xtreme. 1.4 16v T-Jet - 255 KM. Fiat jeszcze nie podjął decyzji, czy auto trafi do produkcji. A mogłoby, bo jest przepiękne...

Edytowane przez Jachu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cdn3.worldcar...41004776049.jpg

http://www.topgearru...eme-600x399.jpg

http://www.topgearru...t-3-520x331.jpg

 

Concept Fiata Bravo Xtreme. 1.4 16v T-Jet - 255 KM. Fiat jeszcze nie podjął decyzji, czy auto trafi do produkcji. A mogłoby, bo jest przepiękne...

Wygląda jak... bravo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pogodzić co poniektórych obrzucających się błotem i szmelcwagenami. W dobie dzisiejszej globalizacji, unifikacji i pogoni za obniżeniem kosztów nie ma już miejsca na auta bezawaryjne :idea: Dotyczy to wszystkich marek od A do Z. Są jedynie auta troche mniej usterkowe i te bardziej, ale wynika tobardziej z stopnia skomplikowania konstrukcji niz konkretnej marki. Statystycznie mozna przyjąć że proste auta psują się rzadziej, bo jest ograniczona ilość urządzeń które mogą sie zepsuć - a wiadomo że jak nie mamy turbo to się ono raczej nie zepsuje :mrgreen:.

 

A wracając do tych osób (mnie), które według niektórych dyskutantów z tego wątku, muszą tuningować auta, żeby zrekompensować sobie niedostatki we własnym ego ( tutaj podziekowania dla bukmacerek za wspaniałą diagnozę - dzięki temu zaoszczędziłem na psychologu i starczyło mi na chipowanie :twisted: ), to oznajmiam że "brzydal" jest juz po zabiegu. Wg danych fabrycznych powinno być 211KM i 280NM. Pomiar serii dał wynik 229KM i 300NM. Program bezpieczny na paliwie 95 ( sporo podróżuję i nie wszędzie jest 98 więc zostało 95 na moje życzenie) dał wynik 256KM i 370NM. Wg Rogala na 98 spokojnie byłoby 270KM i 390NM. Wynik ten został uzyskany na całkowitym seryjnym osprzecie silnika - cooler, turbo, wydech z katami, dolot i układ paliwowy nie był ruszany. Do tego doszedł odpowiedni pod moc soft do DSG i auto zbiera się wyraźnie lepiej.

Z pozdrowieniami zza kierownicy "brzydala" od juz mniej sfrustrofanego i mniej znerwicowanego posiadacza małego ego :OO:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pogodzić co poniektórych obrzucających się błotem i szmelcwagenami. W dobie dzisiejszej globalizacji, unifikacji i pogoni za obniżeniem kosztów nie ma już miejsca na auta bezawaryjne Dotyczy to wszystkich marek od A do Z. Są jedynie auta troche mniej usterkowe i te bardziej, ale wynika tobardziej z stopnia skomplikowania konstrukcji niz konkretnej marki. Statystycznie mozna przyjąć że proste auta psują się rzadziej, bo jest ograniczona ilość urządzeń które mogą sie zepsuć - a wiadomo że jak nie mamy turbo to się ono raczej nie zepsuje

 

my to juz dawno wiemy , ale jak widac sa ludzie ktorzy nie do konca sa tego swiadomi :)

 

A wracając do tych osób (mnie), które według niektórych dyskutantów z tego wątku, muszą tuningować auta, żeby zrekompensować sobie niedostatki we własnym ego ( tutaj podziekowania dla bukmacerek za wspaniałą diagnozę - dzięki temu zaoszczędziłem na psychologu i starczyło mi na chipowanie ), to oznajmiam że "brzydal" jest juz po zabiegu. Wg danych fabrycznych powinno być 211KM i 280NM. Pomiar serii dał wynik 229KM i 300NM. Program bezpieczny na paliwie 95 ( sporo podróżuję i nie wszędzie jest 98 więc zostało 95 na moje życzenie) dał wynik 256KM i 370NM. Wg Rogala na 98 spokojnie byłoby 270KM i 390NM. Wynik ten został uzyskany na całkowitym seryjnym osprzecie silnika - cooler, turbo, wydech z katami, dolot i układ paliwowy nie był ruszany. Do tego doszedł odpowiedni pod moc soft do DSG i auto zbiera się wyraźnie lepiej. Z pozdrowieniami zza kierownicy "brzydala" od juz mniej sfrustrofanego i mniej znerwicowanego posiadacza małego ego

 

Wynik bardzo fajny zwlaszcza seria i zwlaszcza ze to na paliwie 95.Ja lece troszke grubiej bo z katalizatorem i troszke wiekszym IC wiec bedzie to taki stage 2+ tak ze moze przy odrobinie szczescia trojka sie z przodu pokaze ale to dopiero na wielkanoc.

 

Test Volvo V40 CC, w kontekście, jak sprawuje się Haldex V (sic!) generacji:

 

widzialm juz u ziebie na zywo super auto , fajnie ze w koncu volvo zaczyna robic troszke bardziej ekscytujace samochody , z tutesknieniem czekam jeszcze na powrot aut w stylu 850 / V70 T5R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass śmieszny jesteś. Na seryjnych hamulcach i zawieszeniu takie kosmiczne moce. Zresztą... za pare dni i tak Ci się wszystko rozsypie.

 

 

 

 

 

 

Kabaret... a najlepsze, że najbardziej spinają się świeżynki z BD pod maską... starzy forumowicze, chyba przestali już tu zaglądać. I nie mówie o tym temacie, tylko w ogóle o forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...