Skocz do zawartości

Gdzie zjeść?? Warszawa


maciekkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Z samego rana przez Was zrobiłem się głodny :D

 

Może nie restauracja, ale jeśli ktoś z Was ma ochotę rozgrzać się gorącą herbatą i poznać przy okazji coś nowego to polecam zajrzeć na Szpitalną 6, do http://www.boboq.eu

Mi osobiście Herbata z Kulkami Tapioki baardzo posmakowała.

To jako ciekawostka :)

 

A jak ktoś lubi pierogi to polecam Zapiecek. Pierogów do wyboru mnóstwo. Jeśli ktoś lubi na słodko to proponuję pierogi oblane sosem waniliowym ze słodkim twarogiem.

Edytowane przez maciekkkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli cos wykwintnego zajrzyj do BoPrince na Zgodny - kuchnia węgierska + zaj** wina :D

klimat, wystrój dla mnie 5 + .

 

Chinol - polecam na Batorego przy Polu Mokotowskim - ceny pasztetowe, porcje i smaki pierwsza klasa.

 

Warto też zajrzec do Bordo na ul. Chmielnej, jesli lubisz kuchnie włoska - mialem tam praktyki , czysto, schludnie, porcje i ceny ok. smaki standardowe ale fajnie podane.

 

ale nr 1 na mojej liscie są Pilarscy ( wszystkie dania, kuchnia Polsko/Włoska ) tyle ze to w Piasecznie :D

 

A jak ktoś lubi pierogi to polecam Zapiecek. Pierogów do wyboru mnóstwo. Jeśli ktoś lubi na słodko to proponuję pierogi oblane sosem waniliowym ze słodkim twarogiem.

z racji doświadczenia, nie polecam Zapiecka :P

Edytowane przez allin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwejka znam na pamięć, bo jest to chyba jedyne znane nam miejsce z fajnym klimatem do siedzenia (gdy znajdzie się fajny stolik - preferujemy te na dole), gdzie za naprawdę super pieniądze można się "zdrowo" najeść. I datego gdy mamy ochotę na jedzenie na mieście, nie za bardzo nam nic innego do głowy przychodzi. ALe już się powoli nudzi...

Czego próbowaliśmy jako alternatywę - właściwie w grę wchodzą tylko dzienne promocje, i tak:

- CK Oberża - placek zbójnicki za 16 zł we wtorek, kiedyś w pn były super ruskie pierogi za 10

- Kompania Lwowska - fajny wystrój, ale jakoś drogo wyszło i średnio w smaku

- Pizza na Barskiej - słaby klimat, ale pizza super - ponoć 1. miejsce w WAW

- Pizza Nowolipki - dawno nie byliśmy, ale pamiętamy bdb pizzę i super pieczywo czosnkowe z salami podawane z sosem do polewania - (kiedyś chyba nie było tego w menu, trzeba było się upomieć o salami)

- Podwale - OK (taki Szwejk)

- Jeffs - śniadania w tygodniu do późna oraz drinki w dobrej cenie, w których alkoholu nam nie brakowało

- Pizza A modo Mio na Grójeckiej (to samo co Nonsolo chyba)

- Mexicana - nie bardzo nasz klimat

- Bierhalle - jakoś drogo

- Browar De Brasil - Szwejk za blisko więc słabo wypada Brasil

- Sphinx - często z przyjemnością wracamy

 

Ale spróbowałbym czegoś innego... w cenie Szwejka czyli do 30 zł za danie do najedzenia. Na piwo za 3 zł za 400ml nie liczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chinol - polecam na Batorego przy Polu Mokotowskim - ceny pasztetowe, porcje i smaki pierwsza klasa.

 

Warto też zajrzec do Bordo na ul. Chmielnej, jesli lubisz kuchnie włoska - mialem tam praktyki , czysto, schludnie, porcje i ceny ok. smaki standardowe ale fajnie podane.

 

A jak ktoś lubi pierogi to polecam Zapiecek. Pierogów do wyboru mnóstwo. Jeśli ktoś lubi na słodko to proponuję pierogi oblane sosem waniliowym ze słodkim twarogiem.

z racji doświadczenia, nie polecam Zapiecka :P

 

"Chinczyk" na Batorego - tanio, w miare smacznie, mozna spotkac karaluszka :) - generalnie bez rewelacji. Do szewskiej pasji doprowadza mnie za kazdym razem wiecznie niezadowola kobiecina, ktora przyjmuje zamowienia.. DRAMAT! Ale szybko i tanio zjesc mozna.

 

"Bordo" - moim zdaniem przerost formy nad trescia. Jedzenie poprawne, ale bez tego czegos. Moze po prostu przejadlo mi sie to miejsce (pracowalem obok, wiec czesto bywalem na lunchach.

 

"Zapiecek" - czasami bywam - jest OK, ale specjalnie tam nie wracam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli macie chwile na lunch w centrum Warszawy, to polecam z czystym sumieniem "Dos Tacos".

 

Byłem, jadłem, równiez polecam.

 

 

Do tego polecam gorąco restaurację PAPU, Aleja Niepodległości 132/136. Szczególnie jeżeli chodzi o królika. Ostatnio zaryzykowałem i nie żałuję. Delikatny, mieciutki, świetnie smakował i o dziwo, porcja odpowiednia, żeby się najeść a nie tylko pobrudzić zęby. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli cos wykwintnego zajrzyj do BoPrince na Zgodny - kuchnia węgierska + zaj** wina :D

klimat, wystrój dla mnie 5 + .

 

Chinol - polecam na Batorego przy Polu Mokotowskim - ceny pasztetowe, porcje i smaki pierwsza klasa.

 

Warto też zajrzec do Bordo na ul. Chmielnej, jesli lubisz kuchnie włoska - mialem tam praktyki , czysto, schludnie, porcje i ceny ok. smaki standardowe ale fajnie podane.

 

ale nr 1 na mojej liscie są Pilarscy ( wszystkie dania, kuchnia Polsko/Włoska ) tyle ze to w Piasecznie :D

 

A jak ktoś lubi pierogi to polecam Zapiecek. Pierogów do wyboru mnóstwo. Jeśli ktoś lubi na słodko to proponuję pierogi oblane sosem waniliowym ze słodkim twarogiem.

z racji doświadczenia, nie polecam Zapiecka :P

 

Jakie masz doświadczenia? :)

Ja byłem dosłownie ze 3 razy i pierogi mi bardzo smakowały ;) Ale też nie powiem, żebym wracał tam z utęsknieniem. Po prostu było smacznie ;)

 

 

- Sphinx - często z przyjemnością wracamy

 

Ale spróbowałbym czegoś innego... w cenie Szwejka czyli do 30 zł za danie do najedzenia. Na piwo za 3 zł za 400ml nie liczę...

 

Dla mnie Sphinx wypada bardzo blado. Porcje małe, z moich kilku razy jak byłem w Sphinx`ie 2 razy dostałem mocno przypaloną Shoarmę, a ceny w stosunku do tego co oferuje są po prostu za wysokie. Dostaje się mnóstwo surówek, by talerz wyglądał bogato :)

 

Z pizzerii mogę polecić Pizzę z Radości. W prawdzie dawno nie byłem, ale jeśli jakość się nie zmieniła to naprawdę warto odwiedzić. Mały lokal, bardzo ciasny, może nie zachęcać, ale pizza sama w sobie jak godna polecenia, chociaż z prawdziwą włoską pizzą, za wiele wspólnego nie ma. Do pizzy dodają w cenie bardzo smaczne sosy i o ile dobrze pamiętam litrową Colę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli cos wykwintnego zajrzyj do BoPrince na Zgodny - kuchnia węgierska + zaj** wina :D

klimat, wystrój dla mnie 5 + .

 

Chinol - polecam na Batorego przy Polu Mokotowskim - ceny pasztetowe, porcje i smaki pierwsza klasa.

 

Warto też zajrzec do Bordo na ul. Chmielnej, jesli lubisz kuchnie włoska - mialem tam praktyki , czysto, schludnie, porcje i ceny ok. smaki standardowe ale fajnie podane.

 

ale nr 1 na mojej liscie są Pilarscy ( wszystkie dania, kuchnia Polsko/Włoska ) tyle ze to w Piasecznie :D

 

A jak ktoś lubi pierogi to polecam Zapiecek. Pierogów do wyboru mnóstwo. Jeśli ktoś lubi na słodko to proponuję pierogi oblane sosem waniliowym ze słodkim twarogiem.

z racji doświadczenia, nie polecam Zapiecka :P

 

Jakie masz doświadczenia? :)

Ja byłem dosłownie ze 3 razy i pierogi mi bardzo smakowały ;) Ale też nie powiem, żebym wracał tam z utęsknieniem. Po prostu było smacznie ;)

 

 

- Sphinx - często z przyjemnością wracamy

 

Ale spróbowałbym czegoś innego... w cenie Szwejka czyli do 30 zł za danie do najedzenia. Na piwo za 3 zł za 400ml nie liczę...

 

Dla mnie Sphinx wypada bardzo blado. Porcje małe, z moich kilku razy jak byłem w Sphinx`ie 2 razy dostałem mocno przypaloną Shoarmę, a ceny w stosunku do tego co oferuje są po prostu za wysokie. Dostaje się mnóstwo surówek, by talerz wyglądał bogato :)

 

Z pizzerii mogę polecić Pizzę z Radości. W prawdzie dawno nie byłem, ale jeśli jakość się nie zmieniła to naprawdę warto odwiedzić. Mały lokal, bardzo ciasny, może nie zachęcać, ale pizza sama w sobie jak godna polecenia, chociaż z prawdziwą włoską pizzą, za wiele wspólnego nie ma. Do pizzy dodają w cenie bardzo smaczne sosy i o ile dobrze pamiętam litrową Colę ;)

 

mam kolege który kiedyś kelerował w zapiecku, zna kuchnie od środka i jedno jest pewne - świeże jedzenie jest gdzie inndziej.

 

zreszta farsz z podłogi też nie jest godny polecenia .

 

Zapiecek/Nowy Świat.

 

Chinol - polecam na Batorego przy Polu Mokotowskim - ceny pasztetowe, porcje i smaki pierwsza klasa.

 

Warto też zajrzec do Bordo na ul. Chmielnej, jesli lubisz kuchnie włoska - mialem tam praktyki , czysto, schludnie, porcje i ceny ok. smaki standardowe ale fajnie podane.

 

A jak ktoś lubi pierogi to polecam Zapiecek. Pierogów do wyboru mnóstwo. Jeśli ktoś lubi na słodko to proponuję pierogi oblane sosem waniliowym ze słodkim twarogiem.

z racji doświadczenia, nie polecam Zapiecka :P

 

"Chinczyk" na Batorego - tanio, w miare smacznie, mozna spotkac karaluszka :) - generalnie bez rewelacji. Do szewskiej pasji doprowadza mnie za kazdym razem wiecznie niezadowola kobiecina, ktora przyjmuje zamowienia.. DRAMAT! Ale szybko i tanio zjesc mozna.

 

 

to fakt, chyba żadko sie uśmiecha, karaluszka nie spotkałem, za to nowy wystrój jest zdecydowanie in + :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- Pizza na Barskiej - słaby klimat, ale pizza super - ponoć 1. miejsce w WAW

 

 

Nieeeee... Biorę tam tę "pizzę" na wynos, nie jest zła ale to jest typowo osiedlowa pizzeria z polską wersją placka z serem i warzywami nie wiedzieć czemu nazywanego pizza. Obok prawdziwej pizzy to potrawa z Barskiej nawet nie leżała. Może na początku lat 90-tych to był nr 1 w Warszawie, teraz zdecydowanie nie. Najbliżej do włoskiej pizzy ze znanych mi lokali ma Il Caminetto na Zwycięzców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały Belgrad na Ursynowie - polecam. Świetna bałkańska kuchnia i olbrzymie porcje :P

 

 

Trafiłem tam raz przez przypadek i było rewelacyjnie :idea: Trafiłem chyba na porę lunchową, więc pleskawica nie dość, że była bardzo smaczna to jeszcze niedrogo to wyszło. Bardzo chętnie tam bym wrócił, ale jakoś wybitnie nie po drodze mam :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś z was kiedyś znalazł się w Łomiankach, albo robił sobie przerwę na obiad przed podróżą w stronę Gdańska - przy ul. Kolejowej jest świetna pizzeria Oro Di Napoli, prowadzi Włoch i raczej nie serwuje "polskiej wersji placka z serem i warzywami", tylko prawdziwą pizzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli pizza to tylko Nonsolo przy pl. Narutowicza!! :)

Potwierdzam, makarony też nie w kij dmuchał :D

 

Drugie dobre miejsce jna włoską kuchnię trochę dalek al.Krakowską na rogu z 1 sierpnia lub w okolicy - Piccolo Italia. Natomiast zdecydowanie nie polecam knajpy przy placu Inwalidów - nazwy zapomniałem. Nadęta obsługa, czas oczekiwania liczony w tygodniach, małe porcyjki dla patrzących a nie jedzących. W lipcu gdzie świeże pomidory sa wszędzie bruschetta zrobiona z pomidorków koktajlowych z Chin itd itp

 

Fastfoodowy tex-mex - polecam SpokoLoko - przenieśli się z Wrocławskiej do Miasteczka Wilanów więc ostatnio dymałem przez całą Warszawę. Mają fajną gradację ostrości sosów od 1 do 7. Przy 5 wymiękam a słaby nie jestem. Raz spróbowałem 6 i do jednej quesadilli spożyłem 2L mleka. Dla mnie do 3-4 jest spoko - odpowiednio ppikantnie żeby czuć wszystkie smaki.

 

Najlepsza kuchnia amerykańska w iście amerykańskim otoczeniu to niezmiennie od lat Pink Flamingo - genialny chowder, steki, hamburgery imo najlepsze w Warszawie. Niestety jakieś 2-3 lata temu przestali lac coca-colę waniliową bo już był totalny wypas.

 

Jak kto ma chęć na kawał doskonałego stejka bez owijania w bawełnę to Boston Port. Ogromny kawał mięcha i koniec - reszta dodatków oddzielnie ale jak najpierw zjem zupkę rybną albo krem z raków to juz brak miejsca na ziemniaczki czy sałatki - z resztą one tylko rozpraszają smak mięcha. Wielki kawał doskonale zrobionego steka. A do tego dobre ceny.

 

Świetne miejsce z ciekawą kuchnia to Lwowska Kamanda na Foksal. Tatar z koniny, befsztyk z koniny, świetna kaczka, pierogi z soczewicą i sporo innhych ciekawych dań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kto ma chęć na kawał doskonałego stejka bez owijania w bawełnę to Boston Port. Ogromny kawał mięcha i koniec - reszta dodatków oddzielnie ale jak najpierw zjem zupkę rybną albo krem z raków to juz brak miejsca na ziemniaczki czy sałatki - z resztą one tylko rozpraszają smak mięcha. Wielki kawał doskonale zrobionego steka. A do tego dobre ceny.

 

Dobrze opisane! Stestuje! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam SpokoLoko - przenieśli się z Wrocławskiej do Miasteczka Wilanów więc ostatnio dymałem przez całą Warszawę. Mają fajną gradację ostrości sosów od 1 do 7. Przy 5 wymiękam a słaby nie jestem. Raz spróbowałem 6 i do jednej quesadilli spożyłem 2L mleka. Dla mnie do 3-4 jest spoko - odpowiednio ppikantnie żeby czuć wszystkie smaki.

 

Potwierdzam. 1-2 lata temu zamawialiśmy często do pracy, teraz już do nas nie dojeżdżają ale jedzenie mają rewelacyjne. Co do ostrości, raz spróbowałem 7, po czym wyjadłem 3 śmietany, wypiłem hektolitry mleka i myślałem, że umrę. A jak ich pytałem z czego to jest zrobione to tylko się uśmiechnęli i powiedzieli, że " z piekła"

Natomiast 3-4 jest bardzo dobre.

 

Byłem też ostatnio u Pilarskich w Piasecznie z polecenia w tym wątku i musze przyznać, że pierwsze wrażenie bardzo przyjemne. Zamykają o 22, pojawiłem się tam z moją lubą o 21 i pomimo tego zostaliśmy miło obsłużeni, klimat przyjemny, jedzenie pyszne. makaron na ostro super, próbowałem tez z grzybami i daje rade. Nie omieszkam tam jeszcze zawitać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz spróbowałem 6 i do jednej quesadilli spożyłem 2L mleka.

 

Co do ostrości, raz spróbowałem 7, po czym wyjadłem 3 śmietany, wypiłem hektolitry mleka i myślałem, że umrę.

 

za Wiki:

 

Kapsaicyna i jej pochodne nie są rozpuszczalne w wodzie, lecz tylko w alkoholu i tłuszczach.

 

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kapsaicyna

 

Nawet gdybybyscie cala mleczarnie wypili to za bardzo by nie pomoglo :P

 

Tylko seta albo dwie czystej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam wam drogie warszawiaki TACO BOX, jest tam tak jak ma byc czyli smacznie i niedrogo (szczegolnie jak sie trafi na dana promocje w danym dniu tygodnia) przejrzyjcie ich menu http://tacobox.pl/

Polecam, stestowałem. Mają wszystko z dowozem, smaczne i niedrogo. Wersja "bardzo ostre" jest rzeczywiście bardzo ;)

 

A ja dzisiaj byłem i zawsze gdy jestem w Warszawie - Katmandu na Wspólnej. Restauracja indyjska. Polecam.

Oooo moja ulubiona knajpa - IMHO jedna z najlepszych w tych klimatach w Wawie. Przynajmniej jeśli chodzi o jedzenie bo lokal umiarkowanie reprezentacyjny.

 

 

Przy okazji pytanie: znacie lub możecie polecić jakieś knajpy specjalizujące się w kuchni wege?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo moja ulubiona knajpa - IMHO jedna z najlepszych w tych klimatach w Wawie. Przynajmniej jeśli chodzi o jedzenie bo lokal umiarkowanie reprezentacyjny.

Jako, że moja narzeczona jest zakochana w Indiach to "przetestowaliśmy" większość indyjskich restauracji w Warszawie: Tandoor, Ganesha, Buddha, Namaste India czy Spice Garden. I kulinarnie Katmandu wypadło najlepiej. Choć ja może mało wiarygodny jestem, bo w Indiach nie byłem, a zawsze zamawiam to samo - Vindaloo Chicken i Roti czosnkowe :).

Wystrój może nie bardzo, ale na dole, zwłaszcza w tej dwustolikowej salce, jest bardzo przyjemnie. Mało reprezentacyjnie jest za to w restauracji indyjskiej obok Ambasady Indii (Starościńska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Byłem też ostatnio u Pilarskich w Piasecznie z polecenia w tym wątku i musze przyznać, że pierwsze wrażenie bardzo przyjemne. Zamykają o 22, pojawiłem się tam z moją lubą o 21 i pomimo tego zostaliśmy miło obsłużeni, klimat przyjemny, jedzenie pyszne. makaron na ostro super, próbowałem tez z grzybami i daje rade. Nie omieszkam tam jeszcze zawitać :)

 

byłeś u Młodych Pilarskich czy w Karczmie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapsaicyna i jej pochodne nie są rozpuszczalne w wodzie, lecz tylko w alkoholu i tłuszczach

 

A mleko to nie ma tłuszczu? a śmietana? :)

 

byłeś u Młodych Pilarskich czy w Karczmie?

 

Na Wojska Polskiego na dole w nowym bloku. Na karczmę mi to nie wyglądało, więc pewnie u młodych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem też ostatnio u Pilarskich w Piasecznie z polecenia w tym wątku i musze przyznać, że pierwsze wrażenie bardzo przyjemne. Zamykają o 22, pojawiłem się tam z moją lubą o 21 i pomimo tego zostaliśmy miło obsłużeni, klimat przyjemny, jedzenie pyszne. makaron na ostro super, próbowałem tez z grzybami i daje rade. Nie omieszkam tam jeszcze zawitać :)

 

barszczyku spróbuj B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...