Skocz do zawartości

Gdzie zjeść?? Warszawa


maciekkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Polecić mogę knajpke pod tytułem PizzeriaPapuga. Byłem przedwczoraj wykorzystując kupony zakupów grupowych. Przyjemne miejsce. Drogie- trzeba przyznać ale coś za coś... Przystawki: bajka, pizza: ujdzie, pasty i ravioli: meeeeega...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bylem wczoraj i polecam z czystym sumieniem

Wnetrze bardzo klimatyczne, przestronne. Obsluga mila, kompetentna (kelnerka doskonale znala menu i dobrala odpowiednie wino). Jedzenie aromatyczne, przepyszne. Wracam tam w najblizszy weekend w wiekszym gronie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jestem w w-wie a więc muszę wnikliwie przestudiowac wątek

 

Zgodnie z Waszymi preferencjami udaliśmy się dzisiaj do Małego Belgradu.

 

Małe sprawozdanie/recenzja:

Lokalik bardzo mały,z odrazu rzucającymi się z bałkańskimi elementami i wystrojem ,świetna i wszechobecna muzyka bałkańska ,kucharz-właściciel Serb.Todor Żivkov (o dziwo Bułgar) patrzący na wszystkich z portretu,flagi Serbska i Bułgarska.

Po krótkiej wymianie zdań z właścicielem jesteśmy już na Ty;to typowe.Nie mam nic przeciwko,lubie ten folklor.

Na początek poprosiłem Szopską,ale ostrzegłem że szopską jadam wielokrotnie będąc w okolicach Belgradu,bo to prawda i tam jest ona świetna.Facet troche pobladł i powiedział że jego będzie gorsza, a ja mu:"ne Verujem,co sera jak trzeba nie masz?" -"no nie".Nic to.

Menu-szaszłyki królowej Bony-biały bałański ser owinięty cieniutkim kurczakiem i boczkiem z opiekanymi ziemniakami wszystko w oliwie.Doskonałe danie-polecam.

Szopska rzeczywiście nie była taka jak w Serbii ale rozumiem to,chociaż można się postarać i również u nas kupić lepszy ser.

Drugie danie na stole-karkówka po bośniacku-podobno też doskonałe danie chociaż ja nie jadłem.

Ogólnie polecam ,a za tydzień spróbuje baranine i wtedy się okaże na co ich stać.No chyba że wybierzemy jakąś inną knajpę.

Oprócz korzyści z dobrego jedzenia właściciel obiecał mi że mi nagra następnym razem płytkę z muzyką bałkańską którą sam wybierał.Jeden z tych kawałków mnie zelektryzował i od razu poprosiłem żeby mi napisał co to jest.Odnalazłem na youtube i wkleję w wątku meldunkowym albo gdzieś indziej-jak ktoś lubi muze bałkańską to jest typowy kapitalny kawałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, te 3% to robi wrazenie Tak czy inaczej wole alkoholem

Niedowiarek:), tylko mleko i herbata goraca. Tluszcze i herbata wyplukaja cala kapsaicyne, podobnie jak alkohol, tylko nic gazowanego bo to dodatkowo roznosi.

Zjedz siodemke w taco i popij piwem :evil:

Ciekawe z jakiej papryki robia ta 7, jesli z habannero ktore ma ponad milon skowili to krzyzyk na droge :P

 

Efez? na francuskiej dawno sie popsul, na chmielnej nie pamietam czy jeszcze jest, a na niepodlglosci moj kolega jego kolega i ich dziewczyny zatruli sie salmonella, cos okolo 1,5 roku temu :(

Ten drugi kebab na francuskiej czy tam przy kladce, slyszalem tyle samo dobrych co zlych opinii

 

Dlaczego nikt nie wspomnial o Sapko na JP przy seks szopach? Jem tam z 12 lat, i zawsze jest kozak, maja pyszny wlasny ajran, najlepsze kebaby kreci te typ co wyglada jak zywy trup :mrgreen: chudy i blady :P

 

Zgrzalem sie na stejka w bostnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polecam Pico Cuadro na Krakowskim Przedmiesciu (obok kolumny Zygmunta) - rewelacyjna Paella z kurczakiem, chorizo i warzywami (pisza, ze danie na 2 osoby, ale z przystawka to i 4os. sie najedza).

My jako przystawke wzielismy "Talerz Iberyjski" (3 rodzaje dojrzewajacej szynki + ser (nie pamietam jaki..) - calkiem niezle, ale ponoc "Talerz szynki Iberico de Bellota" miazdzy.

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątku burgerowego ciąg dalszy: jakiś czas temu przetestowałem Bobby Burgera, ktory teraz dziala w klubokawiarni Warszawa Powisle. Jest nawet troche smaczniej, niz w Barn Burgerze, ale drozej - za cene pelnego zestawu z frytkami w Barnie, w Bobbym jest sam burger i to tez z tych tanszych. Ale polecam, warto. Chyba ze ktos po prostu nie lubi Powisla. Ja lubie, ale wiem, ze wrogow tez jest wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Izumi Sushi na Polach Mokotowskich. Lokal zrobiony w starej oranżerii/palmiarni - kilmat super i pyszne jedzenie. Ostatnio jak tam byłem pracował tam jeszcze Mistrz Polski w robieniu sushi. Całości dopełniają palmy i to że lokal jest zrobiony dookoła nich, są chyba 2 pięta.

Edytowane przez mrowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie Burgerów, nie wiem czy już było, ale moim zdaniem najlepsze burgery w mieści to Burger Bar na Puławskiej (wejście od Olkuskiej) - http://www.gastronauci.pl/pl/22798-burger-bar-warszawa . Jakością mięcha i buły biją na łeb Barnburgera i Bibby Burgera. Sami pieką buły, mięso zaś to pyszny red lub black agnus. jedyna wada, to moim zdaniem brak frytek :). Sam lokal jest mało ciekawym miejscem, ale jedzenie wynagradza to całkowicie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś gdzie w Warszawie można zjeść dobrego homara? Takiego w całości, żeby sobie wyłupać mięcho? Orientujecie się w ogóle jakie są orientacyjne ceny? Nigdy nie jadłem homara i chętnie bym spróbował jeżeli gdzieś robią go smacznie i za rozsądne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś gdzie w Warszawie można zjeść dobrego homara? Takiego w całości, żeby sobie wyłupać mięcho? Orientujecie się w ogóle jakie są orientacyjne ceny? Nigdy nie jadłem homara i chętnie bym spróbował jeżeli gdzieś robią go smacznie i za rozsądne pieniądze.

 

Osteria: www.osteria.pl

 

In-Azia w Sheratonie;

 

Porto Praga

 

podobno San Lorenzo.

 

Cenowo to nie powiem. Wiem, że najlepszy jest cały homar ok 4,5 kg, co przy cenie w Osterii na poziomie 29 zł/100 g. wychodzi dość sporo. Ale podobno można u nich kupić dużo taniej i samemu przyrządzić. Pytanie tylko w czym :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Izumi Sushi na Polach Mokotowskich. Lokal zrobiony w starej oranżerii/palmiarni - kilmat super i pyszne jedzenie. Ostatnio jak tam byłem pracował tam jeszcze Mistrz Polski w robieniu sushi. Całości dopełniają palmy i to że lokal jest zrobiony dookoła nich, są chyba 2 pięta.

 

A ja uważam, że Izumi jest nieco przereklamowane. Zdecydowanie bardziej wyrafinowane menu mają u gendzia w Yoko Sushi Promenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...