Skocz do zawartości

Legacy samochodem roku 2004?


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Wziete z samochodyswiata.pl (http://www.samochodyswiata.pl/index.php?re=856&op=czytnews):

 

"Do tegoroczniej ścisłej czołówki 41-edycji konkursu Car of the Year zostało zakwalifikowanych 7 samochodów spośród 33. Jak podaje Motoryzacyjna Agencja Sierpowski "znana jest już "siódemka" samochodów, które weszły do końcowej rundy konkursu Car of the Year 2004". 58 jurorów z 21 krajów będzie przyznawało punkty następującym pojazdom: BMW serii 5, Fiat Panda, Mazda 3, Nissan Micra, Opel Meriva, Toyota Avensis, Volkswagen Golf V. Pozostałe samochody, biorące udział w konkursie Car of the Year 2004: Alfa Romeo GT Coupe, Audi A3, BMW Z4, Citroen C2, Citroen C3 Pluriel, Daewoo Evanda, Daewoo Nubira, Ford C-Max, Ford StreetKa, Honda Accord, Jaguar XJ, Kia Opirus, Lancia Ypsilon, Lexus RX 300, Mazda 2, Mazda RX-8, Mitsubishi Outlander, Nissan 350Z, Opel Signum, Porsche Cayenne, Renault Scenic, Smart Roadster-Coupe, Subaru Legacy, Toyota Land Cruiser, VW Touareg, VW Touran. Zwycięzcę konkursu poznamy 18 listopada."

 

Mam nadzieje, ze wygra. Bylby to wspanialy i bardzo wazny krok na przod!

 

TJ

 

K.M. Pierwotnie ankieta pytala, ktory samochod powinien zostac COTY 2004, ale za duzo kandydatow i pokazalo mi, ze dalem za duzo opcji w ankiecie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Thanie, najpierw podajesz artykul w ktorym jest napisane, ze do tej dalszej siodemki dostaly sie takie auta bez Subaru, a pozniej twoj komentarzy odnosi sie do tego aby wygralo Subaru :roll: . A tak w ogole sadze, ze z tej siodemki wygra Toya albo Opel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam nadzieje, ze wygra. Bylby to wspanialy i bardzo wazny krok na przod!

(

Panie młody, czytaj Pan cos Pan napisal. no przeciez napisalees ze Masz nadzieje, czlowieku, to oznacza, ze to ma jeszcze szanse, i ze na to liczysz i wcale w tym nie pytasz o zadna opinie, a przedstawiasz swoja.

Czasem do bledu trzeba sie umiec przyznac. Istovariłeś klokana - jak mawiają w Żaggrzebiu, no to pogodź si,e ze smrodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam kompletnie obojętne, co wybierają szanowni członkowie "Wysokiego Jury". Przede wszystki uważam, że sam system jest chory. Dziennikarze wybrani do w/w jury stają się jego członkami dożywotnio. Czyli, nawet gdy zmożeni starczą słabością i podagrą z trudem będą w stanie wsiąść do samochodu, dalej będą najnowsze pojazdy oceniali. Ponadto ta niemożność ich dyskwalifikacji wręcz prowokuje do działań niezgodnych z dziennikarską solidnością (której także na łamach naszej prasy więcej niż dość - wystarczy przeczytać wątek "biją Forestera"). Czyli cały konkurs polega głównie na tym, która firma przeznaczy większy budżet na "dopieszczanie" określonego grona dziennikarzy :evil: . Nie trzeba wspominać, że niektórzy z nich z faktu przynależności do w/w grona stworzyli sobie zawód - przykładem jest pierwszy polski dziennikarz będący członkiem gremium; jego komentarz we wspomnianym teście Forestera świadczy jednoznacznie o kompletnym braku znajomości tego modelu.

O politycznym charkterze tego konkursy świadczy też fakt, że wybór na samochód roku historycznie nie pozostaje w żadnym związku z ew. późniejszym sukcesem rynkowym.

Mój wybór w tegorocznym konkursie, wybór czysto subiektywny (jako że nie jeździłem zadnym z nominowanych samochodów, wyprzedzałem większość, a wyprzedzony - na drodze bez ograniczenia prędkości - zostałem tylko przez jeden :wink: ) jest i tak jednoznaczny:

Legacy.

 

Pozdrowienia dla wszystkich uzależnionych Subaroholików i tych, którzy dopiero nimi zostaną :D

 

Korsarus konkursus independentis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam nadzieje, ze wygra. Bylby to wspanialy i bardzo wazny krok na przod!

(

Panie młody, czytaj Pan cos Pan napisal. no przeciez napisalees ze Masz nadzieje, czlowieku, to oznacza, ze to ma jeszcze szanse, i ze na to liczysz i wcale w tym nie pytasz o zadna opinie, a przedstawiasz swoja.

Czasem do bledu trzeba sie umiec przyznac. Istovariłeś klokana - jak mawiają w Żaggrzebiu, no to pogodź si,e ze smrodem.

 

Aaaaa no tak, widocznie sie zawiesilem :wink: :D

 

Pozdrawiam,

TJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy nie miało szans na zwycięstwo chociażby ze względu na małe emocje wokół tego modelu. pomyślcie ile osób czekało na nowe Pięć czy Pandę, a ile na Legacy? sam się prawie nie przewróciłem w chwili gdy grafitowe 535i wjechało na parking.

 

z drugiej strony czy naprawdę chcielibyście zwycięstwa Legacy w COTY??? i tak Polska powoli się "subaryzuje"; a piękne jest właśnie to, że widząc subru przechodzi cię dreszcz podniecenia. czujecie się tak samo mijająć VW Golfa??? nie!? i o to chodzi!!!

 

p.s. a te palanty pisząć o COTY zapomnieli o Subaru Ignis/Justy! należy ich zmielić śmigłem od turbosprężarki :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę stwierdzić, że po Krakowie Subarek jeździ coraz więcej, ale nie martwię się o emocje związane z przejeżdżającym Subaru...To auto zawsze było i będzie rarytasem bez względu na to ile ich będzie. A kiedy wejdziemy do Uni i auta używane (a może i nowe też) potanieją to będzie ich jeszcze więcej...To jest pewne! Patrząc na to z drugiej strony...Potanieją również użynane części, dzięki czemu utrzymanie takiego auta również będzie tańsze. Wiedz dla kogoś, kto już nie ma gwarancji, (czyli ja) będzie to w pewnym stopniu spowalniać kurczenie się portfela...Ja się cieszę, że również potanieją inne sprzęty jak np. sprzęt Audio na punkcie, którego (jak już pewnie większość zauważyła) mam bzika. Wiedz podsumowując...Cieszę się i życzę wszystkim nieszczęśliwcom jeżdżącym np. mercedesami lub BMW udanego zakupu Subaru... :twisted::twisted::twisted:

 

Pozdrawiam Optymist`us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie wyjaśnienie, mające na celu nie obrażenie nikogo... Wyżej określiłem posiadaczy Mercedesów i BMW jako nieszczęśliwców...Oczywiście chodziło mi o ludzi, którzy jeżdżą tymi autami i sami twierdzą ze sa z tego powodu nieszczęśliwi, bo chcieliby mieć Subaru...Ja absolutnie nikogo nie osądzam po Aucie, jakim dysponuje, bo byłoby to bynajmniej śmieszne...

 

Pozdrawiam i przepraszam, jeśli kto poczuł się urażony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie wyjaśnienie, mające na celu nie obrażenie nikogo... Wyżej określiłem posiadaczy Mercedesów i BMW jako nieszczęśliwców...Oczywiście chodziło mi o ludzi, którzy jeżdżą tymi autami i sami twierdzą ze sa z tego powodu nieszczęśliwi, bo chcieliby mieć Subaru...Ja absolutnie nikogo nie osądzam po Aucie, jakim dysponuje, bo byłoby to bynajmniej śmieszne...

 

Pozdrawiam i przepraszam, jeśli kto poczuł się urażony

 

Tak w ogóle Mercedes to jest bardzo dobry samochód.

Ale ja na przykład nie wiedziałem jak kupowałem swojego, że Subaru to samochód z duszą.

Dla tego tylko żałuję, ale nie w taki znaczeniu, że to badziewie tylko, że teraz mi się już nie tak podoba jak kiedyś.

Ale nadal jest OK.

Dla tego tylko nie jestem nieszczęśliwy!

A po za tym nie czuję się urażony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł_Demagog...miło mi poznać kolejnego forumoficza z którym to wcześniej nie miałem kontaktu.

Przyznam, że ten "Merolek" na zdjęciu prezętuje sie SUPER...podoba mi się, ale...Mój pobyt na tym forum wyjasnia wszystko :wink: Nie zamieniłbym Subaru na żadne inne auto...no chyba, że z przymusu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja na przykład nie wiedziałem jak kupowałem swojego, że Subaru to samochód z duszą.

 

o przepraszam! nie zgadzam się! samochody z duszą to samochody w stylu VW Garbusa czy T1; czyli samochody, w których jest niewygodnie, niezbyt bezpiecznie i kiepsko lub wolno jeżdżą. w Subaru natomiast (nie mówię tu o moim gracie z 1991, bo to inna bajka, chociaż jeżdzi jak trzeba - 4WD power!) jest miło, bezpiecznie i bardzo wyścigowo.

kumejszyn? Subaru jest bezduszną istotą, która czerpie pełnymi garściami z życia!

 

p.s. ścigałem się w piątek 24.11.2k3 z autobusem Volvo 420, który jechał na pusto. czternastolitrowy turbodiesel z 420KM mocy jest twarde! pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...