Skocz do zawartości

Czy to panewka? Pacjent WRX 2002


Paciu21

Rekomendowane odpowiedzi

miałem podobny dzwięk w moim forku. u mnie był przeskoczony rozrząd(mniejsza moc) i problem z wałem korbowym i poluzowanym kołem pasowym.

za remont w renomowanym i uznanym na forum warsztacie dałem 6tyś(nowy wał, panewki główne i korbowodowe, pierścienie, uszczelniacze, uszczelki pod głowicą, koło pasowe i pewnie coś jeszcze o czym zapomniałem)

teraz po dotarciu to inne auto i nie łyka oliwy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Nie zakładając nowego wątku pozwolę sobie zadać pytanie tutaj. Wczoraj usłyszałem dziwny dźwięk dość głośny i dzisiaj się powtórzył, jest metaliczny. Dźwięk ten pojawia się na sekundę max dwie. Pojawia się on tylko przy rozruchu, nie zawsze. Tylko wtedy gdy samochód stoi koło godz.(wystarczy, że przejade koło 3 km i conajmniej godz. postoi i jak go odpale hałas sie pojawia). Po nocy halasu nie ma . Odpalany raz za razem po tym stuknieciu dźwięk się nie pojawia. Auto chodzi równo nie czuć żeby stracił moc, nie męczyłem go ale jedzie jak zawsze. Podczas jazdy żadnych odgłosów nie ma. Oddałem samochód do mechanika powiedział, że to raczej panewka. W przyszłym tyg. będzie miał czas byś się nim zając(do tego czasu chciałbym coś wiedzieć). Czytałem, że uszkodzone sprzęgło daje podobny dźwięk, moje niedługo mialem wymienić na seryjne (mam jakieś sportowe twarde, nie przyjemne ponieważ trzeba wprawy by nim ruszyć bo inaczej szarpie). Wiem, że jest to wdrożenie z fusów i opis mało mówi. Drodzy SUBARU-HOLICY co to może być?

 

Wrx(2002) służy mi do jazdy na codzień, nigdy go nie męcze. Jest to moje oczko w głowie. Tydzień temu zacząłem myśleć o przesiadce na coś zwykłego bo niedługo osiwieje od zamartwiania się o niego.

 

P.S. Od 3 dni jeszcze czujnik od ciśnienia oleju się nie zapala po włączeniu zapłonu, miał on być jutro wymieniony...;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może pomysł co to może być? Rozmawiałem jeszcze z mechanikiem dosłownie minutę bo nie miał czasu, mówi że panewka mogła się nie obrócić tylko ubić czy jak to nazwać. I dlatego nie stuka cały czas. Narazie to tylko gdybanie bo nie ma czasu. Żeby sprawdzić czy te przypuszczenia są trafne to należy spuścić olej i będzie widać czy są w nim opiłki? Bądź zdjąć miskę olejową i będzie wtedy widać czy to jest to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okazało się, że takie niergularne dźwieki pochodziły z padniętego tłumika drgań w sprzęgle. Też raz się pojawiały raz nie. Carfit w końcu był w stanie zreprodukować problem bodajże jak na wolnych obrotach przesuwany był lekko lewarek od zmiany biegów. Po zmianie tarczy sprzęgła problem się nie pojawił ( a jak starą się majtało w rękach to słychać było, że coś lata w środku).

Edytowane przez RoadRunner
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się on tylko przy rozruchu
To nie panewka .
Czytałem, że uszkodzone sprzęgło daje podobny dźwięk, moje niedługo mialem wymienić na seryjne (mam jakieś sportowe twarde

Spróbuj odpalać auto inaczej niz teraz ( bez wciskania sprzęgła ) i sprawdź róznicę.

 

I podjedź do subarowego mechanika. Jeśli Poznań to nie masz z tym problemu. (można zgadywać ;sprzęgło , rozrusznik , napinacz paska albo koło rozrządu na wale, może nawet coś z wydechem....)

pozdr

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...