Skocz do zawartości

Krótko - jaki tani wydech do STI 2008


ryba555

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam i czytam - żadnych wniosków, bo nic nie rozumiem :-)

Kupiłem STI '08 na seryjnym wydechu i trochę to wszystko cicho chodzi.

 

Mam ograniczony budżet.

Cel: trochę głośniej, wydobycie bulgotu - głębi boxera, ale bez przesady, ma pomrukiwać a nie hałasować. Wzrostu mocy nie potrzebuje.

 

jak to zrobić najtaniej i dobrze i w okolicach Krakowa.

 

Doradzcie, bo nic z tego nierozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H&S

 

 

Akurat do STI 08 , to słaby wybór , głosny nie jest komorowy, słabo wykonany, trzeba sie nameczyc zeby poprawnie zalozyc. Moim zdaniem najlepiej Greddy , Perrin , ale sporo kosztuje , albo zamowic w MG Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem perły w mts i chodzi wypaśnie a i cenę można na niego fajną zrobić

 

 

Mozliwe , ale to sedan i zupełnie inny układ wydechowy jak hatchback :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie ma sie co pchac w tanie wydeachy w GR STI, w szczegolnosci hatch, ktory dziala jak rezonator, i tylko poteguje niepotrzebny halas. U siebie mam MadDad Whisper, i jestem bardzo zadowolony - ten wydech jest cichy przy stalych predkosciach, i ma fajne brzmienie w czasie przyspieszania, oraz przy wolnej jezdzie przy nizszych obrotach (typowy bulgot boxera). Wydech w GR STI ma te 4 koncowki, no i w tanich wydechach moze byc ciezko je tak ustawic by obie strony byly na tym samym poziomie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie ma sie co pchac w tanie wydeachy w GR STI, w szczegolnosci hatch, ktory dziala jak rezonator, i tylko poteguje niepotrzebny halas. U siebie mam MadDad Whisper, i jestem bardzo zadowolony - ten wydech jest cichy przy stalych predkosciach, i ma fajne brzmienie w czasie przyspieszania, oraz przy wolnej jezdzie przy nizszych obrotach (typowy bulgot boxera). Wydech w GR STI ma te 4 koncowki, no i w tanich wydechach moze byc ciezko je tak ustawic by obie strony byly na tym samym poziomie...

 

Super.

Czy wystarczy jak wymienie tylko ostatni tłumik? czy muszę cały układ?

Eryk, jak załatwiłeś tego MadDad?

 

-- 14 paź 2012, o 11:54 --

 

H&S

 

 

Akurat do STI 08 , to słaby wybór , głosny nie jest komorowy, słabo wykonany, trzeba sie nameczyc zeby poprawnie zalozyc. Moim zdaniem najlepiej Greddy , Perrin , ale sporo kosztuje , albo zamowic w MG Sport

 

A orientujesz się może jaki może być orientacyjny koszt mg sport?

 

-- 14 paź 2012, o 12:23 --

 

Co myślicie o czymś takim? SPT Catback Exhaust

Gdzie to można kupić, wiedzę tylko na ebay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po primo jaki budżet.?

Z tańszych ale jakościowych rozwiązań milltek i magnaflow.Magnaflow miałem w Lanosie 10 i dawał radę.Nie wypowiadam się o H&S w Lanosie ale H&S mam aktualnie w sedanie i nigdy nie kupię już innego wydechu ,Kozzak .Warszawiaków zapraszam na spota można posłuchać.Co do Mg cena koło 3 tysi,magna i milltek mogę załatwić maly :wink: rabat od przedstawiciela bo kupowałem tam wydech millteka do S5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pytałem w MG o wydech do WRXa08 to mi zaśpiewali ponad 2k...

Kupiłem H&S 3" dedykowany właśnie do STI08 bardzo przyjemnie mruczy , w środku głowy nie urywa .

Moim zdaniem wykonany jest starannie , ładne , równe spawy , rozkłada się na 4 części , opaski montażowe pancerne , zamontowałem go podnosząc auto na kobyłki w 20 minut , nie musiałem się namęczyć , żeby go założyć :)

Wieszaki również pasują P&P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wystarczy jak wymienie tylko ostatni tłumik? czy muszę cały układ?

Eryk, jak załatwiłeś tego MadDad?

 

Nie wydaje mi sie ze da sie tylko tlumik wymienic - trzeba wymienic odcinek od kata (catback). Dla mnie zakup Whispera byl stosunkowo lokalny, i z tego co sie orentuje to nie sprzedaja tego w EU, ale byc moze wysla... trzeba by bylo sie dopytac - to mala rodzinna firma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za informację.

Jeśli chodzi o mojego STI to zdecyduję się raczej na MG Motor Sport.

 

W mojej opinie to pewnego rodzaju kompromis pomiędzy: ceną, jakością, dostrojeniem, łatwością w załatwieniu.

 

W MG zaproponowali mi :

1. 3000zł na wydech od katalizatora, bez strojenia bo nie ma takiej potrzeby

2. 4000zł za cały wydech od downpipe wraz z re-mapem i efektem ok. 350KM

 

Wersje głośności to street i race.

 

Popytałem, poczytałem i zobaczyłem portfolio. Firma z dużym doświadczeniem i nie jednego lanosa już robili.

Mam sprawę załatwioną kompleksową, bez osobnego kombinowania z kupnem, sprowadzaniem, montażem i dostrajaniem.

 

Czy decyzja okaże się słuszna, czas pokaże :-) Jadę za miesiąc.

Podzielę się opinią i może nawet filmikiem jak chodzi :-)

 

Raz jeszcze dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Podpinam się pod wątek, choć ja poszukuję czegoś może nie taniego, a w rozsądnej cenie. ;) Przy czym chodzi mi wyłącznie o wrażenie dźwiękowe, bez podnoszenia mocy, także rozważam sam catback-a.

 

Z zebranych poleceń mam następujące firmy:

 

Greddy

Cobb

Fujitsubo

 

Dźwięk ma być klasyczny subarowy, ale niezbyt głośny (raczej w normach prawnych :P). W tej chwili mam serię, która w ogóle nie gra. :( Także szukam czegoś o pełnym szlachetnym dźwięku ale nie urywającego głowy.

 

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Spróbuj w EL-TEC-u ,powinno być taniej niż w MG,a napewno nie gorzej.Ja mam taki w swoim I hałas w trasie głowy nie urywa.Wykonanie super,mało pospawany,bo robiony z długich rur na giętarce I wysoko zamontowany,nie przyciera na dziurach,polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dzieki Panowie za informację.

Jeśli chodzi o mojego STI to zdecyduję się raczej na MG Motor Sport.

 

W mojej opinie to pewnego rodzaju kompromis pomiędzy: ceną, jakością, dostrojeniem, łatwością w załatwieniu.

 

W MG zaproponowali mi :

1. 3000zł na wydech od katalizatora, bez strojenia bo nie ma takiej potrzeby

2. 4000zł za cały wydech od downpipe wraz z re-mapem i efektem ok. 350KM

 

Wersje głośności to street i race.

 

Popytałem, poczytałem i zobaczyłem portfolio. Firma z dużym doświadczeniem i nie jednego lanosa już robili.

Mam sprawę załatwioną kompleksową, bez osobnego kombinowania z kupnem, sprowadzaniem, montażem i dostrajaniem.

 

Czy decyzja okaże się słuszna, czas pokaże icon_smile.gif Jadę za miesiąc.

Podzielę się opinią i może nawet filmikiem jak chodzi icon_smile.gif

 

Raz jeszcze dzięki za info.

 

Ryba, żyjesz na tym forum jeszcze? Pokaż efekty pls.

Może inni użytkownicy tego modelu też pokażą co tam u nich gra i gdzie kupili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za informację.

Jeśli chodzi o mojego STI to zdecyduję się raczej na MG Motor Sport.

 

W mojej opinie to pewnego rodzaju kompromis pomiędzy: ceną, jakością, dostrojeniem, łatwością w załatwieniu.

 

W MG zaproponowali mi :

1. 3000zł na wydech od katalizatora, bez strojenia bo nie ma takiej potrzeby

2. 4000zł za cały wydech od downpipe wraz z re-mapem i efektem ok. 350KM

 

Wersje głośności to street i race.

 

Popytałem, poczytałem i zobaczyłem portfolio. Firma z dużym doświadczeniem i nie jednego lanosa już robili.

Mam sprawę załatwioną kompleksową, bez osobnego kombinowania z kupnem, sprowadzaniem, montażem i dostrajaniem.

 

Czy decyzja okaże się słuszna, czas pokaże icon_smile.gif Jadę za miesiąc.

Podzielę się opinią i może nawet filmikiem jak chodzi icon_smile.gif

 

Raz jeszcze dzięki za info.

Robiłem w MG i jestem zadowolony. (Co prawda nie do STI ale do dupo wozu ale jest jak najbardziej ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...