Skocz do zawartości

Krótko - jaki tani wydech do STI 2008


ryba555

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś może układ firmy Invidia do tego modelu? Jakieś opinie?

Może polecicie jakąś alternatywę, najlepiej żeby było dostępne tu w PL (namiary na firmy/sklepy mile widziane), bez konieczności samodzielnego ściągania zza granicy.

Chodzi mi o sportowy, przelotowy układ typu downpipe + tłumik środkowy + wylot na dwa końcowe.

 

P.S. jeszcze jedna sprawa - mając taki układ (przy stockowym kolektorze), który NIE ma już cata przy DP, można się spodziewać problemów przy badaniu technicznym?

Edytowane przez Sikor44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pozwolicie, że się podepnę :)

 

Na początku odezwałem się do MG Motorsport.

Spodziewałem się okolic 3000-3500 za catback i faktycznie : sam układ tyle kosztuje, dopłacając za poczwórne końcówki i - tutaj moje widzimisię :) - czarną ceramikę robi się z tego cena zbliżona do produktów, które zostały tutaj wymienione.

Suma summarum ponad 4000 zł.

 

Teraz pytanie - czy za te pieniądze iść w MG czy jednak szukać czegoś innego?

Invidia Q300 mi bardzo odpowiada dźwiękowo ale nie ma jej nigdzie - jedynie Stany.

Jak nie Invidia to na co patrzeć?

 

Generalnie szukam czegoś trochę głośniejszego od serii ale absolutnie nieurywającego głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo konkretna oferta.

Powiem Ci, że mocno mnie zainteresowałeś :)

 

Z szybkiego researchu martwi jedynie taki komentarz:

https://www.amazon.com/Magnaflow-16824-Stainless-Cat-Back-Exhaust/product-reviews/B001HLYLH4/ref=cm_cr_arp_d_viewpnt_lft?filterByStar=positive&pageNumber=1

It looks and sounds great! Installation is very easy.

Quality isn't as great as expected from MagnaFlow.

Poor even flow out of the 4 exhaust tips.

The left one is constantly dirty and has the most flow while the two inner tips have almost no flow unless you are accelerating hard and it is really obvious when it is cold.

Without a tune after installation, you lose a lot of top end power.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze to nawet bym się nie zastanawiał tylko od razy brał Milteka. Na zewnątrz brzmi zacnie, w środku cicho. Nawet z równoodległosciowym kolektorem brzmi fenomenalnie (choć to oczywiście zawsze kwestia gustu). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pb2004 a masz może gdzieś przykładowego linka?

Nie ukrywam, że nie mam zamiaru ciągnąć wydechu z innego kraju - chcę żeby był na miejscu.

 

Orientujecie się może jaka jest standardowa szerokość DP?

Ja mam 2.75'' (zrobiony już w MG) i nie wiem na ile to może być problematyczne przy montażu catbacka, który ma na przykład 3''.

Edytowane przez yak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewajcie się po wydechu za mniej niż 3 k PLN cudów. Nie narzekam, żeby nie było, foto moje Magnaflow 15471. Do oddania za 2 k PLN jakby ktoś chciał :)

 

IMG_20160812_091542.jpg

IMG_20160812_091549.jpg

IMG_20160812_092533.jpg

Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ayu A Ty jesteś/byłeś z niego zadowolony?

Bo zapewne ten Magnaflow, o którym pisze @MDsuperstar to podobny temat.

Ja raczej Twojego nie wezmę bo to '15, więc najprawdopodobniej bez solidnej rzeźby by się nie obyło :)

 

@Sikor44 Problem w tym, że tego raczej nie ma w PL - przynajmniej ja nigdzie nie jestem w stanie znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ayu

Szukałem, szukam ale znaleźć nie mogę :(

Wiatraki nie mają już tego na stanie, a z tego co widzę to nawet jak mieli, to nie do Lanosa :(

W żadnym innym sklepie nie byłem w stanie tego wykukać :(

 

Ten Magnaflow za taką cenę (2900) brzmi jak niezła promocja i jak @MDsuperstar się zdecyduje lub da mi namiar to idę w niego :)

Tylko muszę mieć info czy da się przejść z 2.75'' na 3''...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pb2004 Milltek za 3-4 tysiące? Chyba raczej +2k, ale chętnie przyjmę na PW jakiś link z takimi ofertami :)

 

1 godzinę temu, yak napisał:

Orientujecie się może jaka jest standardowa szerokość DP?

2,5"?

 

1 godzinę temu, yak napisał:

Quality isn't as great as expected from MagnaFlow.

Poor even flow out of the 4 exhaust tips.

The left one is constantly dirty and has the most flow while the two inner tips have almost no flow unless you are accelerating hard and it is really obvious when it is cold.

Without a tune after installation, you lose a lot of top end power.

A co z tego Cię martwi?

Ad. 1 to co napisał @Ayu - cena

Ad. 2-3 w serii tez dmuch bardziej z jednej strony :D, chyba nie ma to dużego znaczenia....  Te 4 rury to fanaberia designera (są np. Tomei Expreme Ti i Invidia N1, które mają jedno wyjście.)

Ad. 4 skoro masz DP już zrobiony i zakładasz tłumik przelotowy zamiast komorowego (bo taka jest seria w sti?) ti chyba bez  jakiś zmian w programie się nie obędzie. (Nie wiem, tak się zastanawiam. Nie znam się :)

9 minut temu, yak napisał:

Ten Magnaflow za taką cenę (2900) brzmi jak niezła promocja i jak @MDsuperstar się zdecyduje lub da mi namiar to idę w niego :)

Namiar mam od @Ayu, wysyłam na PW.

Edytowane przez MDsuperstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yak napisał:

Nie ukrywam, że nie mam zamiaru ciągnąć wydechu z innego kraju - chcę żeby był na miejscu

No to nic nie poradzę, ja 90% części kupowałem w US i UK. Na miejscu tez raczej nikt milteków do sti nie trzyma tylko przedstawiciele ściągają na zamówienie.

48 minut temu, MDsuperstar napisał:

Milltek za 3-4 tysiące? Chyba raczej +2k, ale chętnie przyjmę na PW jakiś link z takimi ofertami

 

Kolega yak napisał wcześniej: Suma summarum ponad 4000 zł.

A miltek SSXSB017 bez żadnej negocjacji, promocji itp. kosztuje 900 funtów czyli 4300 zł w pierwszym lepszym sklepie internetowym. Biorąc pod uwage możliwosci transportowe z UK wyjdzie 4500 zł z to zdaje się ten sam rząd wielkości ;) 

1 godzinę temu, Ayu napisał:

Do oddania za 2 k PLN jakby ktoś chciał

 

Przypominam że mam koło pasowe do oddania...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Suma summarum kupiłem puchę końcową (back box) z Ultera :)

Generalnie, firma kojarzyła mi się raczej dość mało pozytywnie (wszelakie wrzeszczące Hondy, BMW e36, Golfy IIIki etc.), jednakże jestem pozytywnie zaskoczony.

Dźwiękowo głośniej (bardziej basowo) w porównaniu do serii, ale absolutnie nie ryczy.

Powiedziałbym, że jest nawet ciszej niż myślałem że będzie, ale bulgocze przyjemnie :)

 

W sumie fajna budżetowa opcja, a że mi chodziło jedynie o dźwięk (mało dokuczliwy z racji tego, że czasami przewożę psy :) ) to jestem zadowolony.

 

http://ulter.com.pl/pl/offer/dedicated/subaru/impreza-wrx-sti-iii-generation_2007/hatchback/2-5t_220kw/m/392/2179

 

 

Edytowane przez yak
  • Super! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Moja propozycja, z której jestem bardzo zadowolony.

 

MGmotorsport/GC8.pl decat uppipe  - ~555pln
MGmotorsport/GC8.pl decat downpipe  - ~1100pln

STI (stock) midpipe

Ulter backbox/axleback - ~ 1000pln 

Części ~2,6

(+montaż, +uszczelki, +strojenie)

 

 

Edytowane przez MDsuperstar
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja, z której jestem bardzo zadowolony.
 
MGmotorsport/GC8.pl decat uppipe  - ~555pln
MGmotorsport/GC8.pl decat downpipe  - ~1100pln
STI (stock) midpipe
Ulter backbox/axleback - ~ 1000pln 
Części ~2,6
(+montaż, +uszczelki, +strojenie)
 
 
Jaka to jest srednica?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...