Skocz do zawartości

Czy wymieniać rozrząd po 84 miesiącach?


Urabus

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki silnik? Bo jeśli np 2.5 sohc to dziwne

 

Zapytam jeszcze raz dlaczego nie słychać na forach US o problemach rozrzadem jesli w Europie jest taki problem z przekroczeniem 130kkm

 

Co do autostrad to holendrzy mają podobną specyfikę ruchu jak w stanach duzo autostrad i jazda ok. 60mil/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Panie i Panowie powiecie na fakt że identyczne silniki w US jak w EU mają zalecana wymiane rozrządu co 160kkm lub 7lat

 

silnik z UE na rozrzadzie ( od nowosci ) przejechal 128 tyś drugi przypadek 134 tyś . W pierwszym przypadku rolka była "bez lozyska" w drugim kawalek z rantu paska stukal o obudowę....oba dojechaly na kołach celem ustalenia przyczyny.....odgłosów :)

ps. ale oczywiscie mozna probować dobic do 160 tyś. :rolleyes: ......tym bardziej , ze mamy juz troche autostrad...

A odnośnie kryterium czasowego... Najlepiej wymienić po 7 latach, ale od daty produkcji samochodu czy pierwszej rejestracji i wyjazdu samochodu z salonu? Pytam, bo w moim przypadku jest to spora różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napisze tak:

 

rozrząd to podstawa w sprawnym silniku... nie oszczedzać a wymieniać...

 

 

nie tak dawno po kilku miesiącach odpalałem drugiego gacka i uszom ukazał sie waląco-dudniący dzwiek (przebieg 150kkm)... obstawiałem panewki a okazało sie, że napinacz powiedział papa... rozrzad zmieniony, silnik chodzi jak igła... gdybym był bardziej nadgorliwy to wtopiłbym kilka tys euro na remont... wymieniać.. nie dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@saszynski,Ty się nie znasz i jeździsz na lepszym paliwie. :P

Nie bez kozery,w każdej instrukcji autka są zalecenia wymiany rozrządu,biorące przebieg albo czas za podstawę jego wymiany.Dochodzą do tego jeszcze indywidualne parametry użytkowania auta,trasa,miasto,raz na miesiąc itp.Nie ma jednej recepty na wszystko,nawet jeśli chodzi o kaca. :biglol:

A Sasza i tak się nie zna,miałbyś nowy silniczek i stawiałbyś na Plejadach. :P:yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ciekawią mnie też argumenty przeciw wymianie

 

Np. Taki Peugot 508.

Pasek do wymiany co 240tkm lub co 120m-cy icon_exclaim.gificon_eek.gif

Wniosek: Subaru gorsze od Puga :question::mrgreen:

 

Wcale nie jest gorsze.

100 tyś na pasek to i tak jest dużo a tym bardziej zależy jak auto jest użytkowane. Lepiej wymienić 10km wcześniej, niż kilometr za późno :D

 

Peugot 508 ale z jakim motorem?

Mazda 3 2.0 ben też ma dobry przebieg paska- 220kkm albo 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

apropo rozrzadu w foresterze mam takie pytanie. czy mozna gdzies w serwisie po vinie lub jakos inaczej sprawdzic czy rozrzad byl wymieniany jezeli

ksiazka byla prowadzona do konca? auto ma 129000 przebiegu a do 120000 bylo serwisowane w niemczech w aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...