Skocz do zawartości

Problem z spalaniem?


Holub93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z moim subaru(99r 2.0GL). Pewnego dnia gdy jechałem Imprą wskaźnik paliwa spadł w dół (nie jakoś mocno ale tak że sie rzuciło w oczy, bo wczesciej tak sie nie działo), nastepnego dnia znowu to samo i potem nastepnego dnia to samo.. Gdy w baku było ok 30l to po niecałych 50km zrobiony wskazówka jest bliska rezerwy.. Wcześniej czegoś takie nie było, elegancko palił ok 15-20l/100km. Ale teraz z wyliczeń wychodzi ze pali 40l/100km.. ;/. Dodam ze mam problem z licznikiem (prędkościomierz nie dziala, ale wskaźnik paliwa do tej pory działał bez zarzutów). Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podstawowe pytanie - ile uda Ci się teraz zatankować do pełna? Ok. 50l jak wynikałoby ze wskaźnika? Jeżeli faktycznie tak będzie, to moim zdaniem nie ma opcji, żebyś nie wyniuchał przynajmniej z grubsza rejonu takiego wycieku. Jeśli oszukuje sam wskaźnik, to do sprawdzenia będzie chyba wszystko począwszy od czujnika poziomu w zbiorniku przez kable i wtyczki a skończywszy na samym liczniku. Zacząłbym od ściągnięcia serwisówki, wykręcenia czujnika poziomu i sprawdzenia jego działania i napięć/oporów. Jeśli to nic nie da, to jechałbym z testami "po kablach" w stronę licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście paliwo gdzie wycieka to jeżeli samochód stoi w garażu to powinien pojawić sie zapach benzyny w garażu czy nie koniecznie? Bo dziś zdałem sie na nos i nic nie wyczułem. A jeżeli nie chodzi o zapach to gdzie konkretnie zacząć szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak,

Idź następnego dnia do auta, przekręć kluczyk do pozycji "zaraz przed odpaleniem" tak aby pompa zapodała ciśnienie, otwórz maskę, zobacz czy przy otwieraniu jej nie czuć paliwa. Układ jest najbardziej rozszczelniony (jeśli jest) to na zimno.

Jeśli czuć to znaczy że gdzieś jest wyciek -> szukaj gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z moim subaru(99r 2.0GL). Pewnego dnia gdy jechałem Imprą wskaźnik paliwa spadł w dół (nie jakoś mocno ale tak że sie rzuciło w oczy, bo wczesciej tak sie nie działo), nastepnego dnia znowu to samo i potem nastepnego dnia to samo.. Gdy w baku było ok 30l to po niecałych 50km zrobiony wskazówka jest bliska rezerwy.. Wcześniej czegoś takie nie było, elegancko palił ok 15-20l/100km. Ale teraz z wyliczeń wychodzi ze pali 40l/100km.. ;/. Dodam ze mam problem z licznikiem (prędkościomierz nie dziala, ale wskaźnik paliwa do tej pory działał bez zarzutów). Proszę o pomoc.

A jak obliczyłeś spalanie skoro, jak sam piszesz, licznik nie działa :idea: Obliczanie spalania na podstawie poziomu wskazówki i bez dokładnych kilometrów nie ma sensu. Napraw licznik ( albo przejedź trasę, której długość masz zmierzoną ) zatankuj do pełna i potem zrób to samo po powrocie. Wtedy dopiero będziesz wiedział jakie jest faktyczne spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciągle tą samą trasę robię szkoła-dom. Od domu do szkoły 2,5km. 20dni = 100km. Więc powinienem zatankować jak zawsze raz w miesiącu za 100zł. A teraz było pół miesiąca jeżdżone a wskazówka paliwa jest tak jak po miesiącu. Jak już pisałem któregoś dnia wskazówka spadła w dół tak że rzuciło się w oczy(historia sie powtórzyła dwa razy, od tej pory samochód stoi w garażu z innych przyczyn), a wcześniej spokojnie spadała raz na jakiś czas, po prostu było wszystko w normie.

Jak sprawdzić czy wskaźnik paliwa dobrze pokazuje(da sie sprawdzić bez tankowania do pełna czy wyjeżdżania całej benzyny)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc powinienem zatankować jak zawsze raz w miesiącu za 100zł.

 

:roll: :roll: :shock:

 

Jak sprawdzić czy wskaźnik paliwa dobrze pokazuje(da sie sprawdzić bez tankowania do pełna czy wyjeżdżania całej benzyny)?

 

kup kanister 10l, zatankuj te 10l a potem lataj 5km dziennie az do końca paliwa w baku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciągle tą samą trasę robię szkoła-dom. Od domu do szkoły 2,5km. 20dni = 100km. Więc powinienem zatankować jak zawsze raz w miesiącu za 100zł. A teraz było pół miesiąca jeżdżone a wskazówka paliwa jest tak jak po miesiącu. Jak już pisałem któregoś dnia wskazówka spadła w dół tak że rzuciło się w oczy(historia sie powtórzyła dwa razy, od tej pory samochód stoi w garażu z innych przyczyn), a wcześniej spokojnie spadała raz na jakiś czas, po prostu było wszystko w normie.

Jak sprawdzić czy wskaźnik paliwa dobrze pokazuje(da sie sprawdzić bez tankowania do pełna czy wyjeżdżania całej benzyny)?

:shock: :shock: :shock: 20 dni jazdy Subaru za 100 zł. Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę takich wydatków. Twój samochód z tego co piszesz jeździ zawsze na ssaniu, więc może tutaj szukaj przyczyny. Nie polecam wypalania paliwa do ostatniej kropli w baku. Może spróbuj, jak wskazówka będzie pokazywać już 0, wsadzić coś takiego przez wlew zęby doszło do dna baku i sposobem „na linijkę „ rodem z trabanta :wink: sprawdzić czy jest jeszcze trochę paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: :shock: :shock: 20 dni jazdy Subaru za 100 zł. Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę takich wydatków. Twój samochód z tego co piszesz jeździ zawsze na ssaniu, więc może tutaj szukaj przyczyny. Nie polecam wypalania paliwa do ostatniej kropli w baku. Może spróbuj, jak wskazówka będzie pokazywać już 0, wsadzić coś takiego przez wlew zęby doszło do dna baku i sposobem „na linijkę „ rodem z trabanta :wink: sprawdzić czy jest jeszcze trochę paliwa.

Śniegu narazie nie ma to nie ma gdzie jeździć i dlatego małe wydatki ;D

 

A Subaru narazie u mechanika z innej przyczyny(wymiana dyfra) to przy okazji mechanik zobaczy co nie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...