Jump to content

Smród paliwa w kabinie

Piaskos

Recommended Posts

Problem wygląda następująco:

Śmierdzi mi w samochodzie paliwem i to tak że aż w oczy szczypie :roll:

Gdy mam obieg wewnętrzny - problemu nie ma.

Gdy jest obieg zewnętrzny i zatrzymam się trochę dłużej na światłach lub postoju zaczyna z nawiewów walić paliwem.

Sytuacja nasila się w momencie załączenia wentylatorów chłodnicy/klimy. Do tego czym cieplej tym gorzej. W te największe upały nie szło jezdzić z obiegiem zewnętrznym. Czy jade z klimą czy bez nie ma znaczenia.

Czytałem wątki o tym że śmierdziało jak było zimno, czego przyczyną były węże paliwowe pod kolektorem ale u mnie sytuacja jest odwrotna.

Ratujcie bo się jeszcze uzależnię :mrgreen:

Czytałem wątki o tym że śmierdziało jak było zimno, czego przyczyną były węże paliwowe pod kolektorem ale u mnie sytuacja jest odwrotna.

ja bym pojechał do serwisu :roll: ....chociaż ....miejsce rozprzestrzeniania się ognia dosc łatwo ustali rzeczoznawca.... :mrgreen:

• Upvote 1

:mrgreen::mrgreen:

Bardziej chodziło mi o radę czy to jednak mogą być te węże pod kolektorem ssącym , czy może jakiś pęknięty wąż od odpowietrzenia baku, albo jeszcze coś innego.

Widocznego wycieku nigdzie nie zlokalizowałem.

ja bym pojechał do serwisu :roll: ....chociaż ....miejsce rozprzestrzeniania się ognia dosc łatwo ustali rzeczoznawca.... :mrgreen:

No jak ma się AC to faktycznie może poczekać na rzeczoznawcę. Jak jest tylko OC to radzę natychmiastowy serwis.

Dobrze że jest to Forum to czasem ludziska moga coś doradzić z dobrego serca. :D

Podjedź migiem do serwisu bo to nie są żarty. Opary benzyny zapalają się łatwo.

Przyczyną może być każdy z wężyków doprowadzających paliwo. Nasze auta mają już swoje lata, a guma parcieje.

Najciekawsze jest to, że jak otworzy się maskę to nie czuć paliwa.

Miejsce i narzędzia mam więc z naprawą takich rzeczy nie ma problemu.

Po prostu liczyłem że może nakierujecie na miejsce poszukiwań ale widze że pozostanie sprawdzenie wszystkiego po kolei.

Nałap sobie zapach benzyny do słoików, będziesz miał na potem :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

A na poważnie, jak większośc Ci radzi... lepiej jak najszybciej się za to weź :wink:

może Ci nie przepalać wszystkiego i wywalać wydechem

eżdżę na muchozolu

no to raczej nie ;)

wężyk sparciał któryś. Nie szukaj z zapalniczką. :mrgreen:

Nałap sobie zapach benzyny do słoików, będziesz miał na potem :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

A na poważnie, jak większośc Ci radzi... lepiej jak najszybciej się za to weź :wink:

No to właśnie się biorę się :)

-- Wt wrz 25, 2012 11:32 pm --

Nie szukaj z zapalniczką. :mrgreen:

A to co się może stac? :|

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Nic, po prostu szybciej znajdzie się wyciek :D

Bez uruchamiania silnika przekręć na zimnym kilka razy zapłon żeby uruchomić pompę paliwa. Wtedy najłatwiej zlokalizować wyciek. Na gorącym momentalnie paruje.

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2