Skocz do zawartości

Nakaz jazdy na oponach zimowych po 1 listopada


grygo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 470
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Eeeee, rowerzyste bardzo latwo "wytracic z rownowagi"...

 

Zdziwiłbyś się jak daleko leci człowiek uderzony przez rower. :P

 

No jak?

 

Chory byles na tej lekcji fizyki?

 

Czy mowisz o "odleglosci na jaka mozna pchac sprawe w sadzie" ?

 

Kiedy już zobaczysz jak zachowuje się pieszy oraz rowerzysta podczas uderzenia to wróć tutaj i opisz to. Koniecznie podeprzyj się lekcjami fizyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech jest proste: pada snieg, MUSISZ miec zalozone opony zimowe, inaczej bedzie slony mandat.

 

I ja bym się pod takim przepisem podpisał (ale nie pod takim, które arbitralnie wyznacza daty 1 listopada do 31 marca*). Bo to mi umożliwi nadal latanie zimą na RE070, a niczego nie stracę, bo przy śnieżnej pogodzie i tak nie wsiadam do samochodu wyposażonego w takie opony.

 

A co jeśli śnieg spadnie z zaskoczenia? No cóż, moja strata. Parkuję i nie jadę dalej, a jeśli jadę, to świadomy tego, że łamię przepisy, że przyczyniam się do wzrostu zagrożenia na drodze, że mogę dostać mandat i na wypadek kolizji ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.

 

Czyli dokładnie tak, jak wówczas, gdy przekraczam 50 km/h, jeżdżąc po mieście.

 

 

* Taki przepis zgłosiłbym do Trybunału Konstytucyjnego. Zima trwa od 22 grudnia, do 21 marca, a więc nielogiczne jest wprowadzanie obowiązku jazdy na oponach zimowych, a co najwyżej na jesienno-zimowo-wiosennych :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej strony, nie rozumiem dlaczego pierwsze o czym pomysleliscie to przemoc? :shock:

 

Wytrącenie rowerzysty z równowagi to co to jest wg Ciebie?

 

No jak co... jade sobie na swoim bicyklu, a tu mi nagle jakis prostak w swojej puszce droge zajezdza i momentalnie jestem wytracony z rownowagi, tak, zebym mu az musial przygadac, motyla noga, kurcze pioro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Taki przepis zgłosiłbym do Trybunału Konstytucyjnego. Zima trwa od 22 grudnia, do 21 marca, a więc nielogiczne jest wprowadzanie obowiązku jazdy na oponach zimowych, a co najwyżej na jesienno-zimowo-wiosennych :twisted:.

 

A kwiecień-plecień bo przeplata trochę zimy trochę lata :?: ... :lol::mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedy już zobaczysz jak zachowuje się pieszy oraz rowerzysta podczas uderzenia to wróć tutaj i opisz to. Koniecznie podeprzyj się lekcjami fizyki.

 

Mowisz lubisz "uderzyc" ? :shock:

 

Ty twierdzisz ze cos wiesz, wiec opisz. Masz przykre wspomnienia zwiazane z rowerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedy już zobaczysz jak zachowuje się pieszy oraz rowerzysta podczas uderzenia to wróć tutaj i opisz to. Koniecznie podeprzyj się lekcjami fizyki.

 

Mowisz lubisz "uderzyc" ? :shock:

 

Ty twierdzisz ze cos wiesz, wiec opisz. Masz przykre wspomnienia zwiazane z rowerem?

 

Nie opiszę. Ciebie o to proszę. Bo ja spałem na lekcjach fizyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej strony, nie rozumiem dlaczego pierwsze o czym pomysleliscie to przemoc? :shock:

 

Wytrącenie rowerzysty z równowagi to co to jest wg Ciebie?

 

No pomysl.......

 

Paru juz zdaje sie byc wytraconych z rownowagi.

Moze tez sa rowerzystami, nie wiem.

 

Kolejny dowodzik na to ze Albert mial racje. :P

 

-- Wt sie 07, 2012 3:20 pm --

 

Z innej strony, nie rozumiem dlaczego pierwsze o czym pomysleliscie to przemoc? :shock:

 

Wytrącenie rowerzysty z równowagi to co to jest wg Ciebie?

 

No pomysl.......

 

Paru juz zdaje sie byc wytraconych z rownowagi.

Moze tez sa rowerzystami, nie wiem.

 

Kolejny dowodzik na to ze Albert mial racje. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedy już zobaczysz jak zachowuje się pieszy oraz rowerzysta podczas uderzenia to wróć tutaj i opisz to. Koniecznie podeprzyj się lekcjami fizyki.

 

Mowisz lubisz "uderzyc" ? :shock:

 

Ty twierdzisz ze cos wiesz, wiec opisz. Masz przykre wspomnienia zwiazane z rowerem?

 

Nie opiszę. Ciebie o to proszę. Bo ja spałem na lekcjach fizyki.

Z madrosci wypisywanych o etanolu to na innych lekcjach tez. :roll:

 

-- Wt sie 07, 2012 3:31 pm --

 

TyrTyr, śmieszny jesteś :mrgreen:

 

A co Cie smieszy najbardziej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wchodzić w dyskusję o etanolu (gdzie jedyne moje twierdzenie było takie, że na tym jeździ Brazylia, na co tobie włączył się strumień świadomości o burakach cukrowych) w temacie o oponach... ani też w dyskusję o wypadkach rowerowych, skoro jak sam napisałeś wyżej pojęcia o tym nie masz i uważasz rowerzystów za 'cyklistów'. :mrgreen:

 

EOT.

 

2:0 dla Ciebie. Oddaję pola po raz wtóry. O ile nie lubię przegrywać to tu znowu muszę uznać Twoją wyższość. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, nic z tego nie będzie, żonaty jestem. :oops:

 

Ach... ten mój awatar działa na Ciebie też... :twisted::twisted::twisted:

 

 

Masz wyjątkowo bujną wyobraźnię :shock: :lol::lol::lol:

 

Naprawdę jesteś śmieszny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test opon całorocznych (sprytnie obrócony przeciwko mnie) miał służyć jako ilustracja zgoła innej tezy. Chodziło mi o to, że wypadają one w nim akceptowalnie i mogłyby stanowić lepszą (bezpieczniejszą) alternatywę dla dwóch kompletów (letniego i zimowego) opon używanych, nie rujnując przy okazji budżetu domowego wielu kierowców. Alternatywę, której jak się wydaje nie będzie po wprowadzeniu obowiązku jazdy na oponach zimowych.

 

Na całorocznych trochę kilometrów zrobiłem (kilkadziesiąt tysięcy) i to chyba nie była najgorsza opona tego rodzaju. Mogę powiedzieć jedno - nigdy więcej. :)

 

Z drugiej strony, jeżeli ktoś porusza się tylko w mieście, to pewnie na zimę jak znalazł, jako namiastka zimówki. Ale po co się męczyć - latem też było źle.

 

Moje opony miały oznaczenie M+S ale bez "śnieżynki", łapie się jako zimówka, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...