Skocz do zawartości

Nakaz jazdy na oponach zimowych po 1 listopada


grygo

Rekomendowane odpowiedzi

Można też karać tylko za utrudnianie ruchu np. jak ktoś nie może dojechać pod wzniesienie bo ma letnie opony. Ale to już zbyt liberalne podejście.

 

 

Tak można robić już teraz, bez zmiany ustawy.

 

Zgadza się, tylko samo utrudnianie ruchu jest dość podatne na różną interpretację np. wolna jazda, czy powolne ruszanie ze skrzyżowania bo letnie "buksują". Wymagalność opon zimowych rozjaśniła by interpretację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 470
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To nie są pomysły tylko reguły dla dobra ogółu pod które trzeba się dostosować aby jeździć samochodem którym notabene nie trzeba jeździć bo są alternatywy

 

W krajach np. skandynawskich czy Szwajcarii tych wg Ciebie "pomysłów" jest dużo więcej Czy obywatele tych krai są odmóżdżeni Nie , nie są i więcej tam myślących kierowców niż w Polsce- to jest przepaść. Gdyby wszystkie zakazy państwo tam zdjęło to i tak by się do nich stosowali

W pewnych środowiskach i patologiach musisz nakazać/zakazać bo inaczej się nie da...ja wiem że Ty czy ja z tego powodu cierpimy czy raczej możemy czuć się urażeni gdyż jesteśmy świadomi czegoś czego inni pojąć nie mogą Trudno , czasami trzeba się poświęcić i nie marudzić

 

A tak na koniec jeśli dalej uważasz ustawę oponiarską za dziwną to :0

 

http://osk-quattro.pl/ciekawostki/329-n ... sy-drogowe

 

Pastwienie się nad Tobą za ten cały post zostawie Urabus-owi, bo napewno mu się spodoba :mrgreen:

 

Pastwił się ( chyba :wink: ) nie będę bo mam nadzieję, że my tu się spieramy po przyjacielsku 8) Choć na poprzedniej stronie ktoś sugerował lekarza i do końca nie wiem, czy mnie wysyłał do niego, czy też sam chciał iść :twisted:

 

Wracając jednak do postu Luk77 to muszę napisać, że doceniam Twoją bezinteresowną chęć poprawy bezpieczeństwa na drogach, szkopuł jednak w tym, że realizację tego celu chcesz osiągnąć metodą tresury rodem z komuny. Słusznie zauważyli na poprzedniej stronie Debtux i Leon, że poprzez mnogość zakazów i nakazów, zaczynamy zmieżać ponownie do owej komuny, choć dla kamuflażu prowadzą nas drogą od kuchni :wink: Zapach miły, nażreć się można, więc większość nie protestuje :?

Zmierzam jednak do tego, że ze słuszności jeżdżenia zimą na oponach zimowych nie wynika słuszność ustanowienia takiego obowiązku. Idąc tą drogą, należałoby zakazać chodzenia zimą w butach na gładkiej podeszwie, bo można poślizgnąć się, przewrócić i zrobić jeszcze krzywdę przygodnemu przechodniowi. Trzeba by też nakazać chodzenie w czapce i rękawiczkach, aby nie zachorować i tym samym nie narażać państwa na koszty leczenia, a innych obywateli na zarażenie. Miłośnikom takiej prewencji, przepraszam profilaktyki, polecam odrobinę refleksji przy piosence Jesień idzie.

Co więc można zrobić żeby było bezpieczniej, nie tylko na drogach, ale tak ogólnie wszędzie :?: Moim zdaniem jest na to tylko jeden sposób: pozwolić ludziom się bogacić :idea: Bogatsze społeczeństwo ma mniejszą skłonność do ryzyka i większą chęć wydawania pieniędzy na bezpieczne rozwiązania. Póki co jednak mamy państwo, które ograbia swoich obywateli z większości ich dochodu i skutecznie uniemożliwia im zadbanie o siebie. Państwo które uważa, że wie lepiej na co mamy wydawać swoje pieniądze, wie lepiej jak mamy żyć. Państwo które wchodzi w rolę współczesnego Robin Hooda, szlachetnego dobroczyńcy i złodzieja.

Pytam was więc rycerze okrągłego stołu: Czy o tako Polske walczylyscie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Słusznie zauważył na poprzedniej stronie Leon...
A dywagacje debtuksowe to gdzie? :?

 

Jeszcze tak a propos bogactwa: nie jestem pewien do końca, czy na pewno wzrost majętności powoduje wzrost świadomości (patrz nasza "klasa" polityczna i tysiące pseudobiznewomen i pseudobiznesmenów). Na pewno jednak osoby, które dokonują zakupu samochodu w cenie do 2000 zł (naprawdę, u nas taki rynek jest i ma się doskonale), np. do dojeżdżania do pracy, nie wyłożą drugiej takiej sumy na zakup opon zimowych. Nabędą więc raczej jakieś stare, ale wyglądające jak nówki, lub czwarty raz bieżnikowane, żeby policjant się odczepił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

W przypadku występowania przymrozków, opadów śniegu i/lub gołoledzi. Obowiązywać będą dane z IMGW. .

 

No coś Ty , chcesz ograniczać "swobodę wolności obywatela" i nakazać do stosowania się do jednego źródła jakim jest państwowa jednostka badawcza :?: :roll: Ja tam wolę na ładne pogodynki w TVN czy Polsacie popatrzeć i co z tego że prognoza się może różnić :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

328 postów o czymś, na co nie mamy żadnego wpływu :lol::lol:

 

Po prostu The Forum :twisted:

 

Nigdy nic nie wiadomo, może jakiś polityk jest na Forum i wszytko analizuje :-). W każdym razie jest zabawnie i przy okazji można się czegoś nauczyć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze , czy takiej osobie ustawa pomoże czy nie

mandat może być motywujący :mrgreen:

 

Może i karę pienieżną oleje ...nie wiem ... punktów się bedzie bał jak ognia a to wiem bo już kiedyś zestresowany chodził z powodu ich nadmiaru :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak a propos bogactwa: nie jestem pewien do końca, czy na pewno wzrost majętności powoduje wzrost świadomości (patrz nasza "klasa" polityczna i tysiące pseudobiznewomen i pseudobiznesmenów). Na pewno jednak osoby, które dokonują zakupu samochodu w cenie do 2000 zł (naprawdę, u nas taki rynek jest i ma się doskonale), np. do dojeżdżania do pracy, nie wyłożą drugiej takiej sumy na zakup opon zimowych. Nabędą więc raczej jakieś stare, ale wyglądające jak nówki, lub czwarty raz bieżnikowane, żeby policjant się odczepił.

Jak wiadomo czarodziejska różdżka nie istnieje i nie jest nią również bogactwo. Na pewno jednak wzrost majętności obywateli wyeliminuje, przynajmniej część złomu z naszych dróg i umożliwi im zakup lepszych, bezpieczniejszych samochodów i opon, może nawet zimowych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

W przypadku występowania przymrozków, opadów śniegu i/lub gołoledzi. Obowiązywać będą dane z IMGW. .

 

No coś Ty , chcesz ograniczać "swobodę wolności obywatela" i nakazać do stosowania się do jednego źródła jakim jest państwowa jednostka badawcza :?: :roll: Ja tam wolę na ładne pogodynki w TVN czy Polsacie popatrzeć i co z tego że prognoza się może różnić :lol: :wink:

 

Najpierw prosisz o alternatywne pomysły a potem ironizujesz. Argumenty się skończyły? :)

 

Ja też wolę pogodynki z TVN, ale tu chodzi o dane ze stacji meteo, a nie ładnie przedstawione prognozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W każdym razie jest zabawnie i przy okazji można się czegoś nauczyć :-)

 

I o to chodzi a jeszcze żeby zabawa bezpieczeństwu i swiadomości sprzyjała to byłby ideał :wink:

 

Raczej sprzyja, czym więcej się o bezpieczeństwie mówi tym lepiej - znaczy że jesteśmy jego świadomi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zabawa bezpieczeństwu i swiadomości sprzyjała to byłby ideał

Jest taka możliwość, jedź np. na szkolenie SJS to świetna zabawa i ogromnie sprzyja bezpieczeństwu i świadomości 8) Tobie szczególnie spodobać się powinna płyta poślizgowa :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolę pogodynki z TVN, ale tu chodzi o dane ze stacji meteo, a nie ładnie przedstawione prognozy.

 

Jeśli chodzi o pogodynki http://www.twojapogoda.pl/artykuly/107622,pogodynki-odslaniaja-coraz-wiecej, tyle że one to raczej będę przypominały o zmianie opon na letnie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość, jedź np. na szkolenie SJS to świetna zabawa i ogromnie sprzyja bezpieczeństwu i świadomości 8) Tobie szczególnie spodobać się powinna płyta poślizgowa :wink: :mrgreen:

 

Wiem , byłem dzięki zaproszeniu od Mitsubishi, fajnie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zabawa bezpieczeństwu i swiadomości sprzyjała to byłby ideał

Jest taka możliwość, jedź np. na szkolenie SJS to świetna zabawa i ogromnie sprzyja bezpieczeństwu i świadomości 8) Tobie szczególnie spodobać się powinna płyta poślizgowa :wink: :mrgreen:

 

No właśnie opony oponami i samochód warto umieć ogarniać - czyli ćwiczyć ile się da. SJS też polecam byłem, poziom nieco trudniejszy niż w innych szkołach doskonalenia jazy, ale o to właśnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastwił się ( chyba :wink: ) nie będę bo mam nadzieję, że my tu się spieramy po przyjacielsku 8)

 

"Przy­jacielo­wi chwalące­mu i niep­rzy­jacielo­wi ga­niące­mu nie na­leży we wszys­tko wierzyć" :wink:

Wiara to dar łaski, nie każdemu jest on dany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

luuz 8)

 

i nawzajemnie :)

 

Spox 8)

 

-- Pt sie 03, 2012 12:52 pm --

 

 

Najpierw prosisz o alternatywne pomysły a potem ironizujesz. Argumenty się skończyły? :)

 

 

Nie ironizuje a raczej symuluję pewien tok myślenia dosyć powszechny :wink:

 

Ja juz swoje argumenty napisałem i jeżeli o ustawę chodzi to u mnie nic ona nie zmieni a twierdzę że niektórym pomoże w "dostosowaniu ogumienia do warunków" . Tak jak wszystko ma ona swoje gorsze strony ale summa sumarum więcej widzę tych lepszych aspektów :idea:

 

Czy Masz jeszcze inne pomysły poza IMGW :?: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...