Skocz do zawartości

Moje pierwsze w życiu auto!


Jachu93

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 789
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jachu93, a może Toyota Starlet/Nissan Sunny fajne miejskie samochodziki słynące z bezawaryjności, do 4k zł kupisz

Sunny:

http://otomoto.pl/nissan-sunny-C24565358.html

http://otomoto.pl/nissan-sunny-okazja-C25226401.html

Starletki:

http://otomoto.pl/toyota-starlet-ksiazk ... 98410.html

http://otomoto.pl/toyota-starlet-C25267338.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polo bardzo fajne auto. Części też tanie. No i VW :mrgreen:

 

Daj spokój, mit, VW psuje się tak samo jak inne samochody, a 1.0 nie jedzie a pali tyle samo jak nie więcej od 1.4 stwierdzone organoleptycznie na zadbanym i doinwestowanym egzemplarzu z polskiego salonu, 2 właścicieli od nowości żadnego wypadku a nawet kolizji :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADK90, co jest ciekawego w Hondzie 1.3 po tuningu optycznym? Nie wrozy to za dobrze o przeszlosci tego samochodu.

 

Obejrze, przejade się to zobaczymy :) Te Hondzie lubią miszczowie prostej i inni upalacze, więc trzeba będzie uważnie ją obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jachu93, chyba sie prosi żeby mu ktos nakopał do dupy :evil: Jeździ i ogląda auta po około 4tyś, nawpisywał se listę życzeń jakieś Polo (w to te se możesz pograć albo uprasować żeby kołnierzyk się ładnie nosił), Punto i inne wynalazki. A ja się pytam gdzie jest Justo-Swift :?: Oj chyba się pogniewamy i będzie trzeba modów poprościć o zbanowanie :evil:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan dobry bo lancuch rozrzadu wiec spokoj na pewien czas jest.

 

Jesli tak samo super ten lancuch rozrzadu jak w almerze, to z tym spokojem roznie moze byc.

 

Kurcze, a co za problem wymienic pasek?

Ani specjalnych kluczy nie trzeba ani umiejetnosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan dobry bo lancuch rozrzadu wiec spokoj na pewien czas jest.

 

Jesli tak samo super ten lancuch rozrzadu jak w almerze, to z tym spokojem roznie moze byc.

 

Kurcze, a co za problem wymienic pasek?

Ani specjalnych kluczy nie trzeba ani umiejetnosci?

 

Zaden - tak samo pewnie jak i pasek. Ale uzywanie lancucha jako argument za autem, w ktorym tenze lancuch sie lubi rozciagnac, to jednak troche bezsens.

(No dobra, jest to korzysc na kolejne dajmy na to 100tys. km - czyli powiedzmy 200, a nie 100 tys. od wymiany do wymiany :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz budzet do 5k to polecam jak najbardziej civica EJ9. Tanie w naprawach, bezawaryjne i o niebo lepsze od uno, seicento czy innych dziwnych wynalazkow.

 

I jak rozumiem, jak wrzuci te 5tys. w tego Civica, to juz go zadne koszta nie czekaja? :)

 

Oooo, to juz 5k jest do wydania? A nie tylko dziekuje?

 

Widze ze romecik postoli sobie i poczeka... :wink:

 

Popieram w pelni wypowiedz AMI. Ta zaczynajaca sie od "Nie chodzi o lincz", ale to moje prywatne zdanie i sie tu malo liczy.

 

Skoro juz 5k sie znalazlo to jesli tylko sie odrobine (moze wiecej niz odrobine) zredukuje marzenia..

(teraz juz pewnie nie ucza tego w szkole "mierz sily na zamiary")

.. to pojazd kupic mozna.

 

Z innej strony ten tred przypomina mi wygibasy jednego pana w sprawie auta rodzinnego... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan dobry bo lancuch rozrzadu wiec spokoj na pewien czas jest.

 

Jesli tak samo super ten lancuch rozrzadu jak w almerze, to z tym spokojem roznie moze byc.

 

Kurcze, a co za problem wymienic pasek?

Ani specjalnych kluczy nie trzeba ani umiejetnosci?

 

Zaden - tak samo pewnie jak i pasek. Ale uzywanie lancucha jako argument za autem, w ktorym tenze lancuch sie lubi rozciagnac, to jednak troche bezsens.

(No dobra, jest to korzysc na kolejne dajmy na to 100tys. km - czyli powiedzmy 200, a nie 100 tys. od wymiany do wymiany :) )

 

Nie znam Almery..... czesc firm wraca do lancucha chyba tylko po to by gwarancje wysrobowac....

 

Generalnie lancuch, dzisiejszy lancuch, powinien wytrzymac zycie silnika.

Myslalem ze lista wyjatkow zawiera tylko Dodga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Almery..... czesc firm wraca do lancucha chyba tylko po to by gwarancje wysrobowac....

 

Generalnie lancuch, dzisiejszy lancuch, powinien wytrzymac zycie silnika.

Myslalem ze lista wyjatkow zawiera tylko Dodga...

 

No jesli zycie silnika w Almerze to 200tys. km - to bedzie to zycie silnika :) Powazniej - az tak zle nie jest. Silnik 1.5l jest calkiem OK, ale lancuchy sie rozciagaja. Ten sam problem byl chyba tez w Primerach, nie wiem jak w Sunny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Almery..... czesc firm wraca do lancucha chyba tylko po to by gwarancje wysrobowac....

 

Generalnie lancuch, dzisiejszy lancuch, powinien wytrzymac zycie silnika.

Myslalem ze lista wyjatkow zawiera tylko Dodga...

 

No jesli zycie silnika w Almerze to 200tys. km - to bedzie to zycie silnika :) Powazniej - az tak zle nie jest. Silnik 1.5l jest calkiem OK, ale lancuchy sie rozciagaja. Ten sam problem byl chyba tez w Primerach, nie wiem jak w Sunny.

 

Paski tez sie wyciagaja. W TDI dobrze bylo poprawic zaplon z tego powodu, albo od razu dac korekte.

 

Sa techniki zapobiegajace negatywnym skutkom wyciagania lancucha.

Mialem kiedys Maxime (ropa) z przebiegiem "pod milionowym".

Lancuch pieknie sie zachowywal...

 

Wymienic lancuch tez nie sztuka. Mlody entuzjasta motoryzacji powinien przez to przejsc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADK90, ranking mam w głowie i czołówka to Polo i Fiesta. Potem Corsa i Seicento.

Ale to jest ranking pod jakim względem? Szacunu na dzielni podmiejskiej, niezawodnosci wg fachowców auto świata czy żeby najmniej się w oczy rzucał?

W sumie ranking jeszcze w miarę spoko jesli zacząłeś od najgorszych :P

o VW moge sie wypowiedziec tylko o stanie, bo nie trawie tych samochodow za ich niesamowite uznanie w Polsce jako bezawaryjne. A samochod jak kazdy jeden.

Za fieste nie dalbym wiecej niz 2000 jakby byla ładna, chyba, ze jakis XR

Corsa bardzo fajne autko, jakbys trafil z C16XE to pali jeszcze rozsądnie a przecinak jest nieziemski, może na pierwszy samochód za szybki.

Seicento jest spoko, ale jednak troche małe, nie ma jak nóg wyciągnać :P

Dobra, w końcu to napisze, prosze rzuć chociaż okiem na lanosa ;p

W tym białym polo ktoś miał mega fantazje w malowaniu zderzaków i chyba mieszka na bagnach sądząc po wnetrzu.

Znowu to zielone to majstersztyk szprajowania blotnika ale poza tym jest bardzo ładne, dziadzia chyba nowe sprezyny powkładał bo tak terenowo stoi, ale to dobrze o nim świadczy :)

 

-- Wt lip 24, 2012 10:47 pm --

 

Lancuch pieknie sie zachowywal...

 

A z innej beczki łańcuchowej, widzieliście kiedyś łańcuch w skodzie fabii 1.4 po przebiegu 40 000 km? A raczej słyszeliście? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo mnie nie było....ale jak kupujemy, to i ja coś dorzucę... Popatrz za fiatem bravo/brava 1.2 całkiem fajne silniczki (może uda Ci się dostać w budżecie) a w porównaniu z tym uno, polo czy innymi to naprawdę jest samochód, albo za Saxo z jakimś żwawszym silnikiem (miałem 1.6 98km- bardzo fajny mały wariat).... chyba że masz ochotę poeksperymentować to Lancia Delta II, Y albo Alfa 145/146 8) sam zaczynałem od Lancii Kappy... prześmigałem nią trzy lata (a później padła panewka i zezłomowałem) :mrgreen:

 

Określ jeszcze jak długo masz zamiar jeździć tym samochodem... bo jeśli nie za długo to np. blacharka może mieć drugorzędne znaczenie :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...