Skocz do zawartości

Okrągły milion :)


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawianie kierowcow innych Subarakow zaczyna byc niebezpieczne. W kazdym razie jak sie ma manualna skrzynie biegow... :D

 

Kiedyś było lepiej jak było mniej aut marki subaru bo każdy się szanował kiwał długimi walił!!! A teraz same snoby w nowych foresterach czy legasy ... Nie czuć już tego kultu auta co kiedyś jeszcze kilka miesięcy temu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawianie kierowcow innych Subarakow zaczyna byc niebezpieczne. W kazdym razie jak sie ma manualna skrzynie biegow... :D

 

Kiedyś było lepiej jak było mniej aut marki subaru bo każdy się szanował kiwał długimi walił!!! A teraz same snoby w nowych foresterach czy legasy ... Nie czuć już tego kultu auta co kiedyś jeszcze kilka miesięcy temu :?

 

Proszę nie generalizować.

 

Forester w części odzwierciedla "podejście do życia" właściciela.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawianie kierowcow innych Subarakow zaczyna byc niebezpieczne. W kazdym razie jak sie ma manualna skrzynie biegow... :D

 

Kiedyś było lepiej jak było mniej aut marki subaru bo każdy się szanował kiwał długimi walił!!! A teraz same snoby w nowych foresterach czy legasy ... Nie czuć już tego kultu auta co kiedyś jeszcze kilka miesięcy temu :?

 

Proszę nie generalizować.

 

Forester w czści odzwierciedla "podejście do życia" właściciela.

 

Pozdrawiam,

 

why? bo nie chwytam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawianie kierowcow innych Subarakow zaczyna byc niebezpieczne. W kazdym razie jak sie ma manualna skrzynie biegow... :D

 

Kiedyś było lepiej jak było mniej aut marki subaru bo każdy się szanował kiwał długimi walił!!! A teraz same snoby w nowych foresterach czy legasy ... Nie czuć już tego kultu auta co kiedyś jeszcze kilka miesięcy temu :?

 

Proszę nie generalizować.

 

Forester w czści odzwierciedla "podejście do życia" właściciela.

 

Pozdrawiam,

A to ciekawe. Potrafisz Thorgal w kilku punktach scharakteryzowac kierowcow

a. Forestera

b. Imprezy

c. Legacy?

Bo faktycznie - przeciez cos w tym jest, ze czlowiek kupuje akurat taki a nie inny model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawianie kierowcow innych Subarakow zaczyna byc niebezpieczne. W kazdym razie jak sie ma manualna skrzynie biegow... :D

 

Kiedyś było lepiej jak było mniej aut marki subaru bo każdy się szanował kiwał długimi walił!!! A teraz same snoby w nowych foresterach czy legasy ... Nie czuć już tego kultu auta co kiedyś jeszcze kilka miesięcy temu :?

 

Proszę nie generalizować.

 

Forester w czści odzwierciedla "podejście do życia" właściciela.

 

Pozdrawiam,

A to ciekawe. Potrafisz Thorgal w kilku punktach scharakteryzowac kierowcow

a. Forestera

b. Imprezy

c. Legacy?

Bo faktycznie - przeciez cos w tym jest, ze czlowiek kupuje akurat taki a nie inny model...

 

Też Pan masz problem - przeca to oczywiste:

Forester - młodzi (duchem przynajmniej - w ich imaginacji), żyjący w kontakcie z naturą (ilośc CO2 wydalanego z tłumika pomińmy milczeniem), bezkompromisowi w dążeniu do posiadania pojazdu, który by spełnił ich priorytety - sportowe (od 2.0XT w górę) i terenowe - luksus i blichtr mają za nic.

Impreza - to pojazd dla tych, którzy "umieją" i chcą, by wszyscy wokół o tym wiedzieli wraz z pierwszym pierdnięciem tłumika - "Ja jeżdżę, a nie szpanuję - z Solbergiem jestem na ty..."

Legacy - tym jeżdżą jednostki spacyfikowane przez rodzinę, otoczenie, realia życiowe - chcieliby Imprezą, ale "nie wypada", "pies się nie mieści", "wstyd takim >>wieś tuning<< pojazdem się poruszać" itp. - krótko mówiąc - degeneraci.

 

OBK - to wybór dojrzałych mężczyzn, świadomych swoich potrzeb i stanu dróg polskich.

Jedyny sensowny wybór w tym temacie.

 

To są takie banały, ale ktoś musi to napisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huzar105,

żal ci dupkę ściska że zarabiam kilka złotych więcej niż ty? Hamuj się z tym snobem. Nie kupiłem foresia dlatego że chcę się pokazać (kupiłbym wtedy x5 lub cayenne), tylko dlatego że uwielbiam jazdę... Gdyby miał mniej kasiorki na pewno kupiłbym foresia lub imprezkę troszkę starszą ale nie wpadł bym na pomysł nazywania właścicieli nowych aut snobami. BTW znam kilku właścicieli "okularników" za kilka keuro którzy nie są w stanie kupić nawet nowej Fabii, ale okularem jeżdżą (w kredycie)

Tak na koniec... rozumiem że te kultowe autka które są godne kiwania i walenia długimi wyprodukowano przed 2000rokiem??? czy może jeszcze wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy - tym jeżdżą jednostki spacyfikowane przez rodzinę, otoczenie, realia życiowe - chcieliby Imprezą, ale "nie wypada", "pies się nie mieści", "wstyd takim >>wieś tuning<< pojazdem się poruszać" itp. - krótko mówiąc - degeneraci.

 

OBK - to wybór dojrzałych mężczyzn, świadomych swoich potrzeb i stanu dróg polskich.

Jedyny sensowny wybór w tym temacie.

 

To są takie banały, ale ktoś musi to napisać...

No, widze, ze kompleksy wziely gore nad... To oczywiste, ze Legacy jest liderem (a wiec: bij mistrza!), a OBK - to taki, co by chcial, aby go jeszcze lepiej widzieli, wiec bude sobie kazal podwyzszyc. Nie mam do nich pretensji. Sam spotykam ludzi, ktorzy chodza na wysokich koturnach, by ludzie mysleli ze sa wyzszi (niz sa) - ale ja im wybaczam. Tak samo OBK. Legacy tego robic nie musi - jest i tak najbardziej szanowana. Oczywiscie Impreza takze - ale w innych miejscach. I Forester - tez w innnych. Gal - lecz kompleksy... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazylia, Gal... już kiedyś pisałem w innym wątku: najbardziej bezkompleksowe jest jednak Justy. W nowej wersji ma to wszystko, co do wygodnej jazdy potrzebne, też wjedzie tam, gdzie Legac, trasę Kraków-Wawa zrobi w tym samym czasie, co Impreza... a zaoszczędzone kilkadziesiąt tysięcy można przeznaczyć na Kościół, na dożywianie dzieci, resocjalizację narkomanów, stypendia dla niszowych artystów, albo na inne przyjemności.

Aaaa, i Justy mniej truje atmosferę naszej planety.

Poza tym Justy można kupić ze znaczkiem Suzuki (coś wiem o tym 8) ), a to już szczyt anty-szpanu.

 

Pozdrawiam... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak sobie ostatni myślę o Maluchu - w końcu zajeździłem ich kilka na śmierć (więc zobowiązania sentymentalne), napęd na tył, dwudrzwiowy, spartańskie wyposażenie, silnik z tyłu - prawie jak Porsche...

 

Nie to, co te gówniane BMW i inne (tfu...) Audi.

Subaru, prawie jak Maluch - ale te skóry, nawigacje, elektronika (tfu)...

 

 

A jak się jescze wstawi silnik Abartha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huzar105 napisał

 

why? bo nie chwytam?

 

Napisałem "Proszę nie generalizować.", czy tego "nie chwytasz" ?

 

Czy może w głowie Ci się nie mieści, że nie każdy "snob" jeździ nowym Forester'em czy Legacy?

 

Proszę sprecyzować czego "nie chwytasz" to postaram się wyczerpująco (według mnie) odpowiedzieć.

 

Może masz na myśli definicje "snoba"?

 

Bazylia napisał:

 

A to ciekawe. Potrafisz Thorgal w kilku punktach scharakteryzowac kierowcow

a. Forestera

b. Imprezy

c. Legacy?

Bo faktycznie - przeciez cos w tym jest, ze czlowiek kupuje akurat taki a nie inny model...

 

 

Mogę jedynie opisać właściciela Forester'a, którym jest mój ojciec.

Boję się jednak, że np. huzar105 "zaszufladkuje" go pod pojęciem "snob". :(

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huzar105 napisał

 

why? bo nie chwytam?

 

Napisałem "Proszę nie generalizować.", czy tego "nie chwytasz" ?

 

Czy może w głowie Ci się nie mieści, że nie każdy "snob" jeździ nowym Forester'em czy Legacy?

 

Proszę sprecyzować czego "nie chwytasz" to postaram się wyczerpująco (według mnie) odpowiedzieć.

 

Może masz na myśli definicje "snoba"?

 

Bazylia napisał:

 

A to ciekawe. Potrafisz Thorgal w kilku punktach scharakteryzowac kierowcow

a. Forestera

b. Imprezy

c. Legacy?

Bo faktycznie - przeciez cos w tym jest, ze czlowiek kupuje akurat taki a nie inny model...

 

 

Mogę jedynie opisać właściciela Forester'a, którym jest mój ojciec.

Boję się jednak, że np. huzar105 "zaszufladkuje" go pod pojęciem "snob". :(

 

Pozdrawiam,

 

Nie lubie ludzi przydzielać do kategorii. Pisze jedynie to co odczułem. Nowych legacy jest jak grzybów po deszczu. I ja mam takie odczucie, że te auta są już traktowane jak zwykłe kombiaki. Nie ma już tego podnieca w tłumie kiedy obok przejedzie subaru... I nie chodzi mi tu o lans itd tylko o to coś co już przemineło tą legende marki! Która żyje wśród nas..... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak sobie ostatni myślę o Maluchu (...)-

 

Pieszczoch...

 

A ja tak sobie myślę, że WSZYSTKIE 4x4, ze WSZYSTKIMI Subaru (od Justy po wypasione OBK i STI) na czele... źle świadczą o właścicielach.

 

To kiepscy drajwerzy muszą być - oni po prostu nie umieją ośką i RWD się poruszać, pietra mają, że się w byle śnieżku zakopią... no i stąd ta proteza, droga, bo droga, ale jakie poczucie bezpieczeństwa...

 

No, to teraz dowaliłem. Chyba mogę się jakiś czas nie pokazywać... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester - młodzi (duchem przynajmniej - w ich imaginacji)

Dziękuję... :D

żyjący w kontakcie z naturą (ilośc CO2 wydalanego z tłumika pomińmy milczeniem)

akurat ilość CO2 jest mało istotna,

bezkompromisowi w dążeniu do posiadania pojazdu, który by spełnił ich priorytety - sportowe (od 2.0XT w górę) i terenowe - luksus i blichtr mają za nic

Mój ty mały psychologu... :mrgreen:

 

(...)Legacy - tym jeżdżą jednostki spacyfikowane przez rodzinę, otoczenie, realia życiowe - chcieliby Imprezą, ale "nie wypada", "pies się nie mieści", "wstyd takim >>wieś tuning<< pojazdem się poruszać" itp. - krótko mówiąc - degeneraci.

 

OBK - to wybór dojrzałych mężczyzn, świadomych swoich potrzeb i stanu dróg polskich.

Jedyny sensowny wybór w tym temacie.

 

Już się kiedyś tłumaczyłem z OBK, ale to powtórzę: Wybór OBK był efektem prostej analizy tego co spełnia moje wymagania i jest dostępne na rynku polskim.

 

Założenia były jasne:

1. kombi klasy D/E (bo mam trzech synów 180cm+ i czasem jeździmy razem, mam dom, do którego ciągle coś trzeba przywieźć a van nie wchodzi w rachubę ze względu na "corporate policy" właśnie).

(...)

8)

 

(Pełen tekst tutaj.)

 

Dla jasności: pełna nazwa OBK to ... Legacy Outback? ;)

 

pzdr,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...