Skocz do zawartości

ZMIANA SIECI GSM- AKTUALNIE T-MOBILE


mazi666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przyszedł czas na zmianę operatora sieci GSM !!

Czy szanowne Forum może mi powiedzieć gdzie najlepiej się przenieść z telefonami firmowymi.

Wiem ze Hogi chwali PLAY i ma kogoś ogarniętego ale czy ktoś z was już porównywał ofertę która jest na rynku nie tylko z PLAY.

Jeśli tak to proszę o kontakt na PW z namiarami na osobę do przedstawienia oferty biznesowej.

Kwestia porównania oferty . Aktualnie jestem klientem T-mobile.

 

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja po kilkunastu latach wszystkie telefony firmowe przenioslem końcem grudnia z T-Mobile do Orange.... i klnę na czym świat stoi. :evil: Bylo taniej (obie oferty korporacyjne), ale tam gdzie mialem okazję sprawdzić Orange ma dużo gorszy zasięg. Poza tym poziom konsultantów w Orange (tych z którymi miałem okazję rozmawiać) jest w moim odczuciu zdecydowanie mniej profesjonalny. Aktualnie obsługująca nas kancelaria prawna jest w trakcie pisania pisma do PTK Centertel, w którym z powodów technicznych będziemy starali się wypowiedzić umowę z Orange. Prawdopodobnie wybór padnie na Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za Plusem. W firmie w której pracuje mój tata blisko 150 telefonów było w Plusie i firma ostatnio przeszła do T-Mobile. Bardzo tego żałują, bo zasięg dużo słabszy, a i oferta podobno gorsza. Już myślą o powrocie do Plusa.

 

U mnie cała rodzina ponadto w Plusie od kilku lat i naprawdę nie narzekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Play najlepszy, rachunki w porównaniu z T-mobile ok 50% taniej, zerwałem umowę kilka miesięcy przed końcem, zapłaciłem karę ale i tak jestem do przodu. Jak miałem przedłużyć umowę w T-mobile nie mogli dać lepszej oferty niż Play. Wiszę na telefonie prawię nonstop i nie narzekam, i zasięg się dużo polepszył przez ostatnie 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie obsługująca nas kancelaria prawna jest w trakcie pisania pisma do PTK Centertel, w którym z powodów technicznych będziemy starali się wypowiedzić umowę z Orange.

 

Jeżeli to nie tajemnica - możesz zdradzić na jakie powody techniczne będziecie się powoływać?

Pytam, bo tez jesteśmy o krok od wypowiedzenia Orange umów na firmowe telefony, bo w nowym biurze nie sposób ich używać.

 

Ponadto popytaj innych operatorów - jest możliwe, że to oni zapłacą karę za odstąpienie od umowy z Orange - może to będzie się bardziej opłacać niż wynagrodzenie dla prawników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem techniczny - brak możliwości korzystania z usług w biurach i innych obiektach należących do firmy. Niestety wątpię, żeby któryś z operatorów tym momencie zdecydował się na poniesienie kosztów kar, bo umowa jest podpisana na kolejne 20 miesięcy i koszty "przejęcia" byłyby spore ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finansowo oferty sa porównywalne dlatego zacząłbym od zasięgu. Co z tego, że gdzieś taniej jak kicha z zasięgiem. Miałem bezproblemową Erę przeszedłem do Play i u mnie kicha z zasięgiem. Mam jeszcze Plusa i ma najlepszy zasięg no chyba że to zasługa BB bo ten aparat nigdy nie zawodzi (choć wygląd ma podły) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą ofertę dla klientów biznesowych ma obecnie Play, który cały czas walczy o zagarnięcie jak największej ilości klientów od konkurencji. mazi666, jeśli chcesz dobry telefon i niskie rachunki to tylko Play.

 

Ja przerobiłem już wszystkie sieci. Szczerze mówiąc wszędzie jest to samo. Ja mam kilka zasad:

- zanim zdecyduję się na zmianę sieci (ostatnia 3 lata temu) kupuję kilka starterów na kartę, testuję zasięg w miejscu pracy i zamieszkania;

- nie korzystam z umów promocyjnych; umowa na czas nieokreślony, jeśli na określony to maksimum 12 miesięcy - pozwala mi to szybko i tanio zredukować koszty kiedy mam taką potrzebę.

- telefony kupuję z oficjalnej dystrybucji producenta, nie w promocji u operatora z lojalką i obostrzeniami, nie muszę latać z usterkami do salonów, gdzie tylko przyjmą zgłoszenie i może za 2-3 tygodnie będę mógł odebrać, zmieniam kiedy chcę;

- olewam wszelkiego typu firmy/osoby sprzedające na rzecz danego operatora, omijam szerokim łukiem salony franczyzowe, zgłoszenia wysyłam pisemnie i żądam pisemnej odpowiedzi nawet jeśli chodzi o pozornie błahe wyłączenie usługi;

 

Od trzech lat jestem w Orange. Numery prywatne mam na czas nieokreślony, firmowe na krótkich umowach. Jedynie na internet bezprzewodowy z technologią CDMA mam normalną umowę. Nie mam powodów do narzekania, większość rzeczy robię sam poprzez Orange On-Line, firmowe przez Menadżera Floty. Jedyne co mi na prawdę przeszkadza w Orange to telefoniczne biuro obsługi dla klientów biznesowych, które z tego co mi wiadomo jest gdzieś na śląsku i większość konsultantów mówi tamtejszą gwarą - ja ze śląska nie jestem, do Ślązaków nic nie mam, ale dogadać się z nimi jest na prawdę ciężko, zwłaszcza jak ktoś tak jak ja tej gwary nie zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja patrzę na ten wątek to jednak dobrą "renomę" Orange zdążyło już zbudować.

Z sieci która była naprawdę dobra (Idea) stać się totalnym dnem to jednak nielada wyczyn...

 

przynależność do TP SA do czegoś zobowiązuje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem od początku - czyli od jakichś 10 lat - w Plusie i nie narzekam, nie zamierzam także tego zmieniać. Co rusz dostaję różne oferty ale po ich wnikliwej analizie okazuje się zawsze, że Plus wypada lepiej.

 

No i zasięg jest bezkonkurencyjny. Nawet w górach się nie uchronisz przed dzwoniącymi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widzę ze temat było potrzebny dla nie tylko tych co chcą zimnic siec ale i dla tych którzy zmienili i teraz nie sa z tego zadowolenia

Wczoraj była osoba władna bardziej decydujaca( niż ja ) w salonie PLAY , T-mobile, Plus oraz Orange i

 

PLAY jak na razie jest na mocnym prowadzeniu chodź Pani od firm obiecała mi mega super promocje ( ale to chyba dla tego ze kończą mi się wszystkie umowy i nie ma kar) oraz ze dostane po 1 zł jaki chce telefon ( zapytałem o nowego Apple ) to się trochę skrzywiła co by za 1 zł!!?? Ale zobaczymy czy się wogole odezwie…… czekam na widomość od doradcy bo jak na razie nikt z twojej strony nie dzwonił.

 

T- mobile szybko i sprawnie!! Tak tak przedstawimy i przebijemy PLAY bo my tez tak teraz możemy ( nasówa się pytanie dlaczego wcześniej nie można było zrobić to co zrobiło PLAY) a no bo wie Pan ( czytaj kasa misiu kasa) Przedstawia mi ofertę do końca przyszłego tygodnia a najlepiej to skontaktuje się mój opiekun który to zrobił dzisiaj o godzinie 7.08 rano!! Jak na razie nie dostałem oferty.

 

PLUS masakra ze musiałem tyle czekać 2 stanowiska 2 osoby i co i nic czekasz czekasz a jak pytasz czy możesz o cos zapytać to ze zajęte sa tak … Już mnie poniosło chodź mówię jeszcze przede mną jedna osoba. Az was proszę , ja tyle czasu nie kupuje chusteczek higienicznych co ten facet!! Ale do meritum. Oferta zwykła bez jakiegoś och i ach tylko na 2 lata i dłużej, możliwość przeniesienia umowy z kara która jest mega !! Oferty nie otrzymałem jak na razie czekam na kontakt doradcy biznesowego.

 

ORANGE nasza ulubiona firma  Pani miła i sympatyczna jak usłyszała ze chce tyle telefonów przenieść to ze ona to nie, ale ma koleżankę z działu firma moze i ze ona wszystkich przebije ( sądząc po ilości ulotek w reku z innych salonów). Ale ciągnę temat i mowie ze taka mega promola w PLAY i ze T-mobile tez tak może a na co Pani ze oczywiście i oni tez cos takiego maja ale to trzeba rozmawiać z konsultantem… a byłem ciekawy przy okazji jak z telefonami - odpowiedz : tak jak w cenniku !! czyli co nie dostane nic za 1 zł ? Tak dostanie Pan ale na smartfona proszę nie liczyć!! Oferta zostanie przesłana na @ według specyfikacji która zostawiłem . Cisza.

 

Reasumując : Czy stracony czas raczej nie , można więcej jeśli się chce, można inaczej podejść do klienta jak się chce a nie ciągle tylko „znowu ktoś przyszedł” ( Orange salon) Poczekam na oferty które postaram się opisać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja patrzę na ten wątek to jednak dobrą "renomę" Orange zdążyło już zbudować.

Z sieci która była naprawdę dobra (Idea) stać się totalnym dnem to jednak nielada wyczyn...

 

przynależność do TP SA do czegoś zobowiązuje :mrgreen:

 

Z tym że to TP S.A. należy do Orange a nie odwrotnie :lol:

Ale jak widać złą jakość można przenieść i od podkupionej spółki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play korzysta z nadajników Plusa, zasięg czasami na trasie potrafi na chwile zaniknąć. Ale tak mają wszystkie sieci.

 

Jeżeli zamierzasz korzystać z internetu, to wtedy sprawdź dokładnie. U moich rodziców 40 km od Warszawy, okolice Tarczyna mobilny net z Polsatu nie banglał, Play tylko gprs, plustak samo, najlepiej blueconnect Ery wypadł.

 

 

Telefony moi rodzice mają w Erze i tam nie narzekają na zasięg, ja ze swoim Playem mam trochę gorszy sygnał.

 

Jeżeli chodzi o ceny, miałem Erę, potem Plusa, znowu Erę i od kilku lat Playa. Nikt nie jest w stanie przebić ich oferty. Tylko bierz bez telefonu. Telefony kup w Euro AGD ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t-mobile jest najlepsze zdecydowanie jezeli masz duzo rozmow miedzynarodowych.

jezeli generalnie rozmawia sie w kraju, to play jest najlepszy (tak mi powiedzial kolega, ktory

ma salon t-mobile).

ja osobiscie ze wzgledu na charakter pracy prawie caly czas dzwonie za granice, wiec jak

dla mnie to tylko t-mobile.

bym zapomnial dodac: kazdy dieler t-mobile ma prawo co miesiac podpisac kilka umow

"na specjalnych warunkach" zeby docenic jakiego VIP klienta i td. I takie umowy

sa naprawde fajne - nawet do 20% upust na caly okres umowy. Nie jest to uzaleznione

od ilosci rozmow - raczej od checi dielera .

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play korzysta z nadajników Plusa,

 

Mając Play możesz korzystać z nadajników zarówno Plusa jak i Orange. W efekcie nie ma sieci, która ma większy praktyczny zasięg :mrgreen:

Jeżeli chodzi o rozmowy to się zgadza, ale żeby korzystać z Internetu w Play to musisz być w zasięgu ich nadajnika, czyli tylko w dużych miastach. Czy może coś się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play korzysta z nadajników Plusa,

 

Mając Play możesz korzystać z nadajników zarówno Plusa jak i Orange. W efekcie nie ma sieci, która ma większy praktyczny zasięg :mrgreen:

Jeżeli chodzi o rozmowy to się zgadza, ale żeby korzystać z Internetu w Play to musisz być w zasięgu ich nadajnika, czyli tylko w dużych miastach. Czy może coś się zmieniło?

 

 

Możesz kupić usługę dostępu do Internetu na nadajnikach innych sieci niż Play.

Ja np. od początku korzystania z Play używam tylko nadajników Plusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja patrzę na ten wątek to jednak dobrą "renomę" Orange zdążyło już zbudować.

Z sieci która była naprawdę dobra (Idea) stać się totalnym dnem to jednak nielada wyczyn...

 

przynależność do TP SA do czegoś zobowiązuje :mrgreen:

 

Z tym że to TP S.A. należy do Orange a nie odwrotnie :lol:

Ale jak widać złą jakość można przenieść i od podkupionej spółki :mrgreen:

 

 

Mylisz się. TP ma większościowy pakiet w PTK Centertel, przez co ta druga firma bardzo ucierpiała z tego powodu - większość kadry managerskiej została zastąpiona "betonem" z Tepsy.

 

Jednym z powodów, dla których TP przyjmuje w niedługim czasie brand Orange jest to, że ten jest lepiej postrzegany niż TP.

 

Co do kiepskiej obsługi w Orange - jak TP się przebranduje, to będą wzmożone kontrole w POSach, zeby zweryfikować czy proces obsługi klienta przebiega zgodnie z "filozofią" Orange. Myślę, że wtedy parę osób dostanie po głowach za nic nierobienie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play korzysta z nadajników Plusa,

 

Mając Play możesz korzystać z nadajników zarówno Plusa jak i Orange. W efekcie nie ma sieci, która ma większy praktyczny zasięg :mrgreen:

Jeżeli chodzi o rozmowy to się zgadza, ale żeby korzystać z Internetu w Play to musisz być w zasięgu ich nadajnika, czyli tylko w dużych miastach. Czy może coś się zmieniło?

 

Zapomniałem, że podpisali jeszcze z Orange.

 

Internet można wykupić w pakietach w zależności czy chcesz korzystać z Play czy innych sieci. Wybierasz po prostu odpowiedni pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...