Skocz do zawartości

Wydech Legacy SpecB


sorcerer

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą moim zdaniem dźwięk tego wydechu nie jest powalający.

W razie czego prędzej zdecydowałbym się na zamówienie puszek końcowych w el-tec'u. Można wtedy dostosować dźwięk i wygląd do indywidualnych upodobań.

Mam rezerwację :mrgreen:
W piątek robię przymiarkę. Dam znać, jak to wygląda :wink:

 

jak baba normalnie :mrgreen: :wink:

 

Bo wam wystawię licytację z powrotem i zrobię konkurencję pod tytułem niech wygra najlepszy :P

 

Jutro o 14:00 mierzymy baniaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

p.s. fajnie by to zaadaptowac do B9

 

probowalismy, niestety nie da rady bez wiekszej rzezby :-(

dzieki za info :)

 

na razie jedyny aftermarket'owy wydech do Beki, jaki znalazlem w sieci, to OBX z e-bay... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumiki zamontowane :D

 

[attachment=0]Legacy wydech2.JPG[/attachment]

 

Tłumiki końcowe Prodrive do sedana są dłuższe od seryjnych do kombi o ok. 1,5 cm.

 

Gratuluje zakupu ;)

 

Już za niedługo zmieniam całość u siebie, od katalizatorów po same końcówki.

 

Jak zamontuje to też się pochwale ;)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So What!, no prosze! A teraz przyczaj fajny efekt przy zmianie biegow pod pelnym obciazeniem ;) Tak to tylko w automacie!

 

Już za niedługo zmieniam całość u siebie, od katalizatorów po same końcówki.

 

co dokladnie? Bo od Prodrive chyba sa tylko puszki koncowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So What!, no prosze! A teraz przyczaj fajny efekt przy zmianie biegow pod pelnym obciazeniem ;) Tak to tylko w automacie!

 

Już za niedługo zmieniam całość u siebie, od katalizatorów po same końcówki.

 

co dokladnie? Bo od Prodrive chyba sa tylko puszki koncowe...

 

końcówki prodrive, reszta na zamówienie z nierdzewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaroslav, kurcze, patrz co napisał So What!:

 

 

 

 

Tłumiki końcowe Prodrive do sedana są dłuższe od seryjnych do kombi o ok. 1,5 cm.

 

I zamontowal w kombi! Więc co sie szczypiesz? ;-)

 

-- 20 maja 2012, o 21:40 --

 

Teraz mi zaczęło chodzić po głowie żeby ściągnąć końcówki prodrive przewidziane do kombi i zamontować u siebie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaroslav, kurcze, patrz co napisał So What!:

 

 

 

 

Tłumiki końcowe Prodrive do sedana są dłuższe od seryjnych do kombi o ok. 1,5 cm.

 

I zamontowal w kombi! Więc co sie szczypiesz? ;-)

Dokładnie. Tłumiki końcowe Prodrive do sedana i tak są dłuższe od seryjnych do kombi.

 

Tak to wygląda z tyłu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaroslav, kurcze, patrz co napisał So What!:

 

 

 

 

Tłumiki końcowe Prodrive do sedana są dłuższe od seryjnych do kombi o ok. 1,5 cm.

 

I zamontowal w kombi! Więc co sie szczypiesz? ;-)

Dokładnie. Tłumiki końcowe Prodrive do sedana i tak są dłuższe od seryjnych do kombi.

 

Chłopaki, czytanie ze zrozumieniem mam opanowane. Chciałem tylko powiedzieć, że skoro Prodrive produkuje końcówki o dwóch różnych długościach to ja wolę takie jakie oni sobie wymyślili do kombi. :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, czytanie ze zrozumieniem mam opanowane. Chciałem tylko powiedzieć, że skoro Prodrive produkuje końcówki o dwóch różnych długościach to ja wolę takie jakie oni sobie wymyślili do kombi. :roll: :wink:

rozumiem tez, ze jestes tez gotow zaplacic cene, jaka oni sobie wymyslili za ten wydech? :wink: :mrgreen:

 

imho kilka cm nie robi zadnej roznicy, jezeli cena jest okazyjna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jestes zadowolony z dzwieku?

Raczej tak. Przy niższych obrotach serii nie było w prawie słychać. Prodrive jest dużo głośniejszy przy przyspieszaniu z niższych obrotów - słychać wyraźny, przyjemny dla ucha, basowy pomruk. Przy wyższych obrotach odgłos jest bardziej gardłowy - trochę przypomina dźwięk boxera Porsche. Na bulgot charakterystyczny dla Imprez turbo oczywiście nie ma co liczyć przy kolektorze równoodległościowym.

Żeby coś więcej napisać muszę jeszcze trochę pojeździć. Na razie pojeździłem trochę po mieście i jest git. Zobaczymy, jak będzie "w trasie" ;-) Na pewno jednak zmiana wydechu jest bardziej odczuwalna w przypadku kombi z pustym bagażnikiem, niż w przypadku sedana.

Z doświadczeń z tłumikiem końcowym Prodrive, który miałem zamontowany w Forku N/A mogę powiedzieć, że zaletą Prodrive jest to, że przy spokojnej jeździe (np. autostrada na tempomacie) wydech ten jest dość cichy - nie jest męczący.

BTW seryjny wydech w Legacy H6 też fajnie gadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So What!, na bulgot nie masz co liczyc przede wszystkim dlatego, ze zamiast czterech piosenkarzy, tutaj szesciu wydziera mordy ;-)

 

I poczekaj jeszcze az sie porzadnie przepali, to potrwa kilka tysiecy km. A jak sie rozgrzeje po ostrej jezdzie to mmmmmhhhh..... cudowny jest! happy.gif

 

-- 21 maja 2012, o 16:49 --

 

Chłopaki, czytanie ze zrozumieniem mam opanowane. Chciałem tylko powiedzieć, że skoro Prodrive produkuje końcówki o dwóch różnych długościach to ja wolę takie jakie oni sobie wymyślili do kombi.

 

 

aaa to sorry :) To spoko koko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) A co do wydechu do diesla to polecam wycieczke do Belgii

 

Zobaczymy, może przetrę szlaki w Polsce (chyba że ktoś już to przerabiał) - przymierzam się do modyfikacji wydechu w moim dieselu. Założenie jest takie, żeby efekt, jak na ww. filmie, osiągnąć ograniczając się jedynie do wymiany tłumików końcowych (tak, żeby możliwy był szybki powrót do fabrycznego setupu p&p).

Zakładam, że mechanikom z eltec albo mgmotorsport - bo te dwie firmy biorę pod uwagę - uda się osiągnąć rezultat brzmieniowy taki jak Belgom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Panowie, rozumiem, że te końcówki prodrive do spec b to można jedynie wyhaczyć okazyjnie np na ebay? Bo szukam info o tym, cokolwiek i gdziekolwiek i niewiele w sumie znalazłem..ile takie dwie końcówki mogą kosztować, orientuje się ktoś? W granicach 2k zł?

 

Ja z tego co widzę, to mam oem wydech, a z tego co wyczytałem to prodrive był montowany na życzenie klienta, dobrze wyczytałem? W sumie po wsłuchaniu się w dzwięk jaki generują te końcówki wydechu zakochałem się w tym dźwięku boxera szczególnie na niskich obrotach.... 

 

Sorry za odkop :D

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...