Skocz do zawartości

UWAGA na użytkownika KASKADER


Murazor

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga,

Naciąłem się na kontakcie z tym Panem. Nikomu nie polecam. Moim zdaniem człowiek niewarty zaufania.

Aby każdy mógł sobie wyrobić zdanie opiszę jak wyglądała transakcja.

 

Znalazłem stare ogłoszenie, że posiada skrzele do przedniego zderzaka. Zadzwoniłem i się okazało, że faktycznie. Zapytałem czy jest to do modelu 2005 i usłyszałem, że tak (faktem jest, że w ogłoszeniu jest napisane, że do 06-07).

 

Poprosiłem o wysyłkę. Pierwszą sprawą, która wydała się dziwna było to, że nie chciał abym płacił mu za przesyłkę wraz z przelewem za część. Zaproponował, że wyśle na koszt odbiorcy. Nie chciał również wysłać części pocztą. Bo to "ryzyko" no i trzeba "chodzić" na pocztę.

 

Zgodziłem się na zaproponowane warunki więc kurier dostarczył część wprost do warsztatu, gdzie pracownik, którego to przecież nie obchodzi nie zastanowił się wiele i zapłacił prawie 50zł !!!! za przesyłkę. W sytuacji, gdy firmy kurierskie wożą paczki po 18-20 zł jest to sytuacja ABSURDALNA. Zadzwoniłem do znajomego dyrektora w UPS i się wszystko wyjaśniło. Taki numery robią osoby, które mają układ z przedstawicielem i "odpowiednią" umowę. Namawiają kontrahentów na wysyłkę na ich koszt (horrendalnie wysoki) aby móc samemu nadawać paczki po najniższych możliwych stawkach.

 

No ale cóż, można odżałować 50 zł. Mówi się trudno.

 

Pech chciał, że źle się dogadaliśmy ponieważ w roku 2005 była zmiana przodu. On mi wysłał część do zderzaka po lifcie, ja potrzebuję przed liftem. Dzwonię więc i mówię w czym rzecz, że trudno się mówi, wyślę ją na swój koszt do niego i proszę o zwrot kasy. I co słyszę?

Że:

- ta część mu już nie jest potrzebna,

- wykonał pracę "zanosząc przesyłkę do kuriera"!!!!! - wcześniej argument, że nie trzeba chodzić był powodem, dla którego nie chciał wysłać pocztą,

- poprosiłem więc o fakturę to on, że faktury nie wystawi za część, bo nie prowadzi działalności,

- a w ogóle to moja wina, że część nie pasuje więc jej nie przyjmie - faktem jest, że jak już napisałem wyżej w ogłoszeniu stoi że to część do modelu 06-07; tylko że w rozmowie telefonicznej rozmawialiśmy o czymś innym. zresztą w ogłoszeniu jest błąd, bo reklamuje element prawy a potem się okazało, że wysłał mi lewy.

 

Po chwili zaproponował, że skoro musiał się napracować to on ją przyjmie ale za połowę ceny!!!!!!!!

Wspaniałomyślny facet, nic tylko robić biznesy z takim :) Oczywiście oferty nie przyjąłem.

 

Muszę teraz tylko ustalić gdzie należy tą sprawę skierować bo nie zamierzam tego olać. Kwota śmieszna ale też postępowanie faceta wyjątkowo bezczelne. Jeśli ktoś miał taką akcję to proszę o poradę gdzie się udać?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taka samą sytuację z jednym z członkow forum. Kupiłem czesci po dstarczeniu okazało sie ze nie pasuja, wiec wysłałem maila ze sory ale nie pasuja i odesle do Ciebie na moj koszt, niesety w dopowiedzi dostałem cytuje:

 

" kosztowało mnie to wszystko trochę kłopotu o kosztach wysyłek nie wspomnę ( taki beznadziejny zbieg okoliczności...)

nie chciałbym przechodzić przez to raz jeszcze...

przepraszam ... ale myślę, że poradzisz sobie spokojnie ze sprzedażą.."

 

Koszt przesyłki pokrywałem ja, ogolnie było zawirowanie bo dostałem cos innego a pozniej doszły własciwe czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą w ogłoszeniu jest błąd, bo reklamuje element prawy a potem się okazało, że wysłał mi lewy.

 

 

I tu masz podstawe do zwrotu części. Troche zachodu bedzie ale tacy jak on liczą na to ze to Cię zniechęcisz.

 

"Podłość ludzka nie zna granic " :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murazor, 50 PLN biorą praktycznie wszystkie firmy jak nie ma się umowy. Sąd wiesz, że Kaskader ma umowę ?

Żeby mieć 18.00 PLN brutto to trzeba kilkaset paczek w miesiącu wysyłać.

A co do "pasowania" części :

faktem jest, że w ogłoszeniu jest napisane, że do 06-07

 

Nie rozmumiem twojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować przedsądowe wezwanie do zapłaty, może się trochę wystraszy :D a poważnie to kiedyś też zawarłem transakcje poza allegro, koleś mnie oszukał (nie wysłał towaru) i nic się z tym nie dało zrobić, chyba że odwiedzić go osobiście :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krk06,
Osoba działa na forum i sprzedaje kolejne czesci...

 

Czy możesz podać nick - jeśli to nie tajemnica ?

Na pewno da nam do myślenia przed zakupem a osobie sprzedającej możliwość komentarza.

 

Pozdr

 

Nie tajemnica " Wera " kwota też nie mało bo 450zł. A bawienie sie z wysyłaniem i odmowa odbioru to nie chce mi sie bawic to nic nie pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie przewiduję wycieczki na 660 km w dwie strony aby się okazało, że powie mi to samo to przez telefon.

Jeśli facet uważa, że wysłanie części i jej odesłanie powinno się wiązać ze zwrotem połowy kasy to nie spodziewałbym się aby logiczne argumenty mogły pomóc.

Może brak mi optymizmu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tajemnica " Wera " kwota też nie mało bo 450zł. A bawienie sie z wysyłaniem i odmowa odbioru to nie chce mi sie bawic to nic nie pomoze.

 

 

Ciekawy przypadek, rejestracja na forum kilka miesięcy temu i same posty kupię sprzedam...

 

A potem pretensja do garbatego, że interesy robi z niesprawdzonym forumowiczem. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tajemnica " Wera " kwota też nie mało bo 450zł. A bawienie sie z wysyłaniem i odmowa odbioru to nie chce mi sie bawic to nic nie pomoze.

 

 

Ciekawy przypadek, rejestracja na forum kilka miesięcy temu i same posty kupię sprzedam...

 

A potem pretensja do garbatego, że interesy robi z niesprawdzonym forumowiczem. 8)

 

A ja kupiłem od użytkownika/czki "Wera" sprzęt za 1000zł i wszystko było OK, nawet się zdziwiłem że tak profesjonalnie zapakowane wszystko było. Z tego co się orientuję to ma być dziewczyna użytkownika-> piotrpalon (sprzedaje teraz swojego WRX-a w odpowiednim dziale). Także nie wiem czy mi się udało, czy akurat w Twoim przypadku coś nie wyszło...

 

Pozdro!

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co wrzucać wszystkich do jednego wora. Czasem mogą zdarzyć się lekkie niedomówienia, czasem błąd w sztuce :lol:

Generalnie trzeba potrafić z twarzą wyjść z sytuacji i sprawę naprawić.

Doradzam kontakt ze sprzedawcą raz jeszcze i spokojną konwersację. Nie sądzę aby ktoś dla paru PLN-ów palił za sobą mosty. Świat wbrew pozorom jest mały, a drugi koniec Polski to jeszcze nie koniec świata i czasem można się zdziwić spotykając przypadkiem na ulicy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja machne pewien pozytyw,żeby nie było,że same urwał i złodzieje.

Szukałem halogena do swej Imprezy,znalazłem u forumowicza Virus12,przesłał,sie okazało ,że nie ten jednak,sam halogen był z zewnątrz pordzewiały i w ogóle (o czym wiedziałem),ale grunt że szkło całe i na sztukę aby nie drażnić policjantów jak znalazł :wink:

 

Piszę priva co z tym fantem,a on na to,cyt:"Weź go wywal po kiego grzyba będziesz płacił za pocztę, mi on na nic nie potrzebny dlatego kwota była symboliczna. Kupiłem WESEMy.

podaj konto to ci odeśle kasę za niego i z głowy. Będziesz stratny za 1 przesyłkę a nie 2."

 

REWELACJA!!

halogenik leżał u mnie,aż tu znalazłem że jaro1982 poszukuje taki sam,więc mu wysłałem chcąc tylko koszt wysyłki :) Po co mam na kims zarabiać,skoro praktycznie otrzymałem go za darmo od Virusa :)

 

Co do cen kurierów,ostatnio sprzedawałem rozrusznik,i pomimo różnych promocji w UPS czy DHL ze niby 19,99zł,to wszędzie na dzień dobry zawołali 40-50 zł (za część za 70zł),ostatecznie poszło za 11 zwykłą przesyłką pocztową :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja machne pewien pozytyw,żeby nie było,że same urwał i złodzieje.

Szukałem halogena do swej Imprezy,znalazłem u forumowicza Virus12,przesłał,sie okazało ,że nie ten jednak,sam halogen był z zewnątrz pordzewiały i w ogóle (o czym wiedziałem),ale grunt że szkło całe i na sztukę aby nie drażnić policjantów jak znalazł :wink:

 

Piszę priva co z tym fantem,a on na to,cyt:"Weź go wywal po kiego grzyba będziesz płacił za pocztę, mi on na nic nie potrzebny dlatego kwota była symboliczna. Kupiłem WESEMy.

podaj konto to ci odeśle kasę za niego i z głowy. Będziesz stratny za 1 przesyłkę a nie 2."

 

REWELACJA!!

halogenik leżał u mnie,aż tu znalazłem że jaro1982 poszukuje taki sam,więc mu wysłałem chcąc tylko koszt wysyłki :) Po co mam na kims zarabiać,skoro praktycznie otrzymałem go za darmo od Virusa :)

 

Co do cen kurierów,ostatnio sprzedawałem rozrusznik,i pomimo różnych promocji w UPS czy DHL ze niby 19,99zł,to wszędzie na dzień dobry zawołali 40-50 zł (za część za 70zł),ostatecznie poszło za 11 zwykłą przesyłką pocztową :wink:

 

 

Zachowanie godne pochwały. Czego ja nie moge powiedzieć o moim ostatnim zakupie od pewnego forumowicza ( dodam że naczaskane ma blisko 6000 postów). Pisze, dzwonie a tu ani me ani be... Pomęcze go jeszcze trochę może jednak dotrzyma słowa :?

Jeżeli nie pozostanie mi założyć kolejny wątek typu Uwaga na... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen kurierów,ostatnio sprzedawałem rozrusznik,i pomimo różnych promocji w UPS czy DHL ze niby 19,99zł,to wszędzie na dzień dobry zawołali 40-50 zł (za część za 70zł),ostatecznie poszło za 11 zwykłą przesyłką pocztową :wink:

Za 20zł to ma klient z umową, no chyba że paczka bardzo mała to może ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety coraz częściej zdarza się naciąć na tego typu sprzedawców części używanych, zwłaszcza do drogich lub mało popularnych marek. Myślę nad zrobieniem giełdy, i to na pewno nie internetowej, gdzie będzie można nabyć części używane lub nowe tylko do modeli Subaru. Ja niedawno wtopiłem tak ze skrzynią więc ... kaca mam do teraz :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...