Skocz do zawartości

jakie polecacie najcichsze opony do forka


dzidzi

Rekomendowane odpowiedzi

co rozumiesz pod pojęciem najcichsze

 

ja mam Bridgestone Turanza ER 300

ani mi ani pasażerom nie przeszkadza hałas jaki generują, nawet nie wiem czy jest on słyszalny bo na niego nie zwracam uwagi

 

zresztą geolandery też nie były tragiczne chyba że się wchodziło bokiem w zakręt wtedy było ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glosnosc opony zalezy od typu nawierzchni i wygluszenia auta...

 

w pierwszej kolejności tak, w drugiej można sobie poprawić komfort akustyczny dobierając opony. Z mojego doświadczenia (tyle że nie Forester) zmiana z Michelin PS2 na Yokohama AVS dB 550 przyniosło zauważalna poprawę hałasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co rozumiesz pod pojęciem najcichsze

 

ja mam Bridgestone Turanza ER 300

ani mi ani pasażerom nie przeszkadza hałas jaki generują, nawet nie wiem czy jest on słyszalny bo na niego nie zwracam uwagi

 

zresztą geolandery też nie były tragiczne chyba że się wchodziło bokiem w zakręt wtedy było ciekawie

 

sorry, ale turanza to masakra na mokrym (i do tego twarde i głośne miałem w miśku), tak śliskie to są tylko geolandary , a te doatkowo jescze piszczały przy 30 km/h :evil:

 

Zapewniam Cię, że hałas jest słyszalny, ja natomiast zwracam uwagę, stąd pytam o opinie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zimowe to Goodyear Ultragrip 8+ jest bardzo glosny wg mnie. Szczegolnie na zakretach na asfalcie.

Moje 7 są OK. Czyżby aż taka różnica?

 

Mialem w innym aucie w zeszlym roku 7 i nie zauwazylem szumu. Ale moze bylo lepiej wyciszone :)

 

Lub te 8 teraz sa jeszcze nowe bo kilku miesieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goodyear Ultragrip 8+ mam w rozmiarze 215/65R16, bardzo komfortowa i cicha opona.

Indeks predkości "T" (do 190km/h), typowy knapowóz :)

 

 

Ja mam 98H, Jazda komfortowa i na sniegu bardzo dobrze, ale na suchym asfalcie swiszcza, szczegolnie na zakretach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEDZY

 

troche przesadzacie toz to nasze male uszy forkowe (czyt. lusteka) generuja najwiecej chalasu oraz slicznie brzmiace H&Sy, PRODRIVEy oraz inne bulgoczace backboxy... jak wy cos jeszcze przes ten gang boxerow szlyszycie :lol::lol::lol:

 

osobiscie drugi raz juz kupilem GOLANDARy ciezko o tak uniwersalna opone na zwirowe zawijasy, lasnie mokradelka, ulice asfaltowa, mokra nawierzchnie lub kostke betonowa. choc przyznam ze lukass proponowal mi uniroyalki i bylbym je nabyl gdyby nie dwie pierwsze pozycje z mojej wiliczanki.

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj założyłem letnie oponki i generalnie różnica jest duża pomiędzy letnim Bridgstonem a zimowym Nokianem w twardości gumy, Bridgstone dużo bardziej daje czucie po czym się jedzie, ale może też to być związane jeszcze z niskimi temperaturami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie najcichsze letnie opony do forka?

Ja polecał bym dobierać opony pod względem bezpieczeństwa a nie akustyki.

Jak masz wrażliwe uszy to zainwestuj w wygłuszenie i audio :mrgreen:

sorry, ale turanza to masakra na mokrym (i do tego twarde i głośne miałem w miśku)

Miałem turanze er 300 w hondzie, ojciec ma w toyocie i ani ona kiepska na mokrym ani głośna specjalnie.

No chyba że inna turanza niż er 300...

 

osobiscie drugi raz juz kupilem GOLANDARy ciezko o tak uniwersalna opone na zwirowe zawijasy, lasnie mokradelka, ulice asfaltowa, mokra nawierzchnie lub kostke betonowa.

 

Jako uniwersalną oponę kupiłem Michelin Latitude Tour HP i do 130km/h jest znośnie cicho.

Generalnie narazie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukiwany rozmiar to 215/65/16

Forek 2005 powinien mieć 215/60R16 :idea:

 

właśnie się nad tym zastanowiłem, po poprzednim właścicielu dostałem sootozero, nowe, w rozmiarze 215/65/16, a stare geolandary zostawiłem do utylizacji w zeszłym roku, więc może faktycznie było jak piszesz i te letnie w ori to 60...

A co się z tym wiąże tańsze droższe?

 

Pozdro

Dzidzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...