Skocz do zawartości

Polska Strona SUBARU


arno

Rekomendowane odpowiedzi

ps znaczy sie potrafisz robic strony? wiesz ile czasu trzeba poswiecic na zrobienie takiego serwisu wymyslec scenariusz i leyaut serwisu

 

Potrafisz. Wiesz. Ba, robiłeś - ale głównie projekty offline'owe w technologii flash + baza danych.

Na PW poszedł adres serwisu, w którym miałem spory udział. I mam wrażenie, że był bardziej wymagający, m. in. ze względu na częstą aktualizację.

 

Strona Subaru - mam wrażenie, że została zrobiona przez jakiegoś laika. Przy obecnych narzędziach taką witrynkę można zrobić w parę dni.

 

W dwa tygodnie niezły freelancer z nową uporałby się bez żadnego problemu - sklep można kupić gotowy - dosłownie za grosze.

Chyba, że strona musiałaby być częścią jakiejś większej kampanii reklamowej - wtedy wymagałaby dłuższego nakładu pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja że tak powiem - co to konia obchodzi, że się furman zesrał? :roll: Co mnie, jako potencjalnego klienta, obchodzi, ze ktos tam nie ma czasu, albo ze drogo/wolno/nie potrafimy/nie chce nam sie/etc.

 

Ostatnio chciałem zobaczyć jak wyglada nowy Forester... i możecie się domyślić jak zobaczyłem. :|

 

Z tą stroną jest tak samo jak ze sławnym tłumaczeniem dyrekcyji dlaczego nie ma wurksa na jezdzie probnej. Co z tego ze klient zrozumie argumenty skoro efekt jest taki sam - dalej sie nim nie przejedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps znaczy sie potrafisz robic strony? wiesz ile czasu trzeba poswiecic na zrobienie takiego serwisu wymyslec scenariusz i leyaut serwisu

Ja was ten przepraszam, bo ja sie nie znam, ale jak w mojej robocie robi sie w kilku krajach cos podobnego, to raczej proces sie przyspiesza i upraszcza.

Dlaczego te strony: litewska, esteonska i pare innych sa takie same? A nie maja powymyslanych jak piszecie lejałtów?

Ta strona nasz prawdopodobnie tez bedzie podobna. No chyba ze znowu stwierdzimy, ze POLAK POTRAFI lepiej.

Przypomnę słowa Gombrowicza: istota w prostacie. i dorzucę do tego brzytwę Ockhama - nie tworzyc bytów ponad potrzebę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Flipper - ups.....mialem tego nie mowic :mrgreen:) brakuje czasu. Narazie zajmuje sie jakims serwisem, serwetka, serworem cy cus... :)

 

Hmm... "serwerom" mówicie?

Vert, ja myślę że postąpiłbym wbrew sobie - biorąc pod uwagę pokrewieństwo branżowe - nie zapraszając Cię do dyskusji w temacie "dlaczego informatyk nie będzie dobrym grafikiem" albo "dlaczego z informatyka próbuje się zrobić grafika" :-)

 

Flipper - najmocniej Cie przepraszam, bo skoro zostałeś przez Than_Juniora przytoczony, to dotyka Cię to bezpośrednio ... Oczywiście absolutnie nie powinno, bo na pewno odwalasz kawał dobrej roboty i nie o Ciebie chodzi, ale generalne o pomylenie ideologii profesjonalizmu, ludzi "od wszystkiego", byleby coś się mniej więcej kręciło wokół tematu. Jestem grafikiem, nie jestem informatykiem - mam swojego programiste. Razem jesteśmy w stanie zrobić odjechane rzeczy na zasadzie "no limits". Na czas. W życiu by mi nie przyszło do głowy, żeby robić z siebie pajaca próbując programować, czy tracić czas na coś, w czym nie będę "najlepszy". Istota dobrze wykonanej pracy, to ścisła specjalizacja. Dlatego w US, czy Kanadzie robią takie zajefajne sajty. Niestety, w Polsce często się o tym zapomina. I nie chodzi tylko o Internet, to się widuje wszędzie...

 

Miałem kiedyś takiego "klienta", do którego przyjechałem na spotkanie 250 km. Wchodzę, siedzi 3 gości. Jeden się mnie pyta: "Pan od Internetu?". Szczerze mnie wcieło, poczułem się jakbym przyszedł naprawiać kablówkę. Wypiłem herbatkę i powiedziałem im szczerze, że chyba się im nie przydam, bo ich szef IT, skoro umie poskładać we Front Page'u "Intranet" (sic!) z 2 kolorów (niebieski + szary), na pewno lepiej sprosta projektowi...

Ostatecznie skulili ogon, dogadaliśmy się, ale to było od początku jasne, że taki klient nie doceni włożonej pracy - serwis wisi do dziś, ale sentymentu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W

życiu by mi nie przyszło do głowy, żeby robić z siebie pajaca próbując programować, czy tracić czas na coś, w czym nie będę "najlepszy". Istota dobrze wykonanej pracy, to ścisła specjalizacja. Dlatego w US, czy Kanadzie robią takie zajefajne sajty. Niestety, w Polsce często się o tym zapomina. I nie chodzi tylko o Internet, to się widuje wszędzie...

 

No, bo prawda jest taka, że pani Mariola z sekretariatu była na kursie robienia stron WWW i ona umi.

 

A - w Polsce Internet jeszcze nie jest postrzegany (przynajmniej przez niektóre firmy) jako poważne medium. Dlatego poziom webu mamy taki, jaki mamy.

Na Zachodzie - przy stronie pracuje kilka osób o różnych specjalizacjach - w Polsce jedna (np. freelancer) musi sam znać się na wszystkim. Bo jak już będzie chciał kogoś podnająć - przestanie być interes opłacalny...

 

I takie błędne koło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy poszukuję kogoś, kto zrobiłby fajną stronkę w necie taką ze sklepem. :idea: Jak znacie kogoś to czekam na PW :lol:

Domestos wejdz na strone:www.korociag.pl sklep z winem jak ci mniej wiecej przypasi to dam ci kontakt.chlopaki maja firme i w miare kumaci byle bys jakis wstepny scenariusz przedstawil no i leyaut bo tu lekko krucho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Flipper - ups.....mialem tego nie mowic :mrgreen:) brakuje czasu. Narazie zajmuje sie jakims serwisem, serwetka, serworem cy cus... :)

 

Hmm... "serwerom" mówicie?

Vert, ja myślę że postąpiłbym wbrew sobie - biorąc pod uwagę pokrewieństwo branżowe - nie zapraszając Cię do dyskusji w temacie "dlaczego informatyk nie będzie dobrym grafikiem" albo "dlaczego z informatyka próbuje się zrobić grafika" :-)

 

Flipper - najmocniej Cie przepraszam, bo skoro zostałeś przez Than_Juniora przytoczony, to dotyka Cię to bezpośrednio ... Oczywiście absolutnie nie powinno, bo na pewno odwalasz kawał dobrej roboty i nie o Ciebie chodzi, ale generalne o pomylenie ideologii profesjonalizmu, ludzi "od wszystkiego", byleby coś się mniej więcej kręciło wokół tematu. Jestem grafikiem, nie jestem informatykiem - mam swojego programiste. Razem jesteśmy w stanie zrobić odjechane rzeczy na zasadzie "no limits". Na czas. W życiu by mi nie przyszło do głowy, żeby robić z siebie pajaca próbując programować, czy tracić czas na coś, w czym nie będę "najlepszy". Istota dobrze wykonanej pracy, to ścisła specjalizacja. Dlatego w US, czy Kanadzie robią takie zajefajne sajty. Niestety, w Polsce często się o tym zapomina. I nie chodzi tylko o Internet, to się widuje wszędzie...

 

Miałem kiedyś takiego "klienta", do którego przyjechałem na spotkanie 250 km. Wchodzę, siedzi 3 gości. Jeden się mnie pyta: "Pan od Internetu?". Szczerze mnie wcieło, poczułem się jakbym przyszedł naprawiać kablówkę. Wypiłem herbatkę i powiedziałem im szczerze, że chyba się im nie przydam, bo ich szef IT, skoro umie poskładać we Front Page'u "Intranet" (sic!) z 2 kolorów (niebieski + szary), na pewno lepiej sprosta projektowi...

Ostatecznie skulili ogon, dogadaliśmy się, ale to było od początku jasne, że taki klient nie doceni włożonej pracy - serwis wisi do dziś, ale sentymentu nie ma.

no niestety kolega ma racje na wielu poziomach.Polska eto.licze ze nz szczescie w reklamie potrzeba co raz wiecej nowych nosnikow i na szczescie biznes IT i mobile sie rozwija dynamicznie.niestety srednie firmy w polszy tego nie kumajo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przy pierwszej okazji! Zmieniam lokalizacje! Po 20 latach życia w Polsce!

Tu jest wszystko do dupy! Polskie Mtv nie stać aby mi fure odpicowali. Na bak paliwa musze pracować 2 dni ! Na drogach same maluchy! Doda gra koncert w Poznaniu :evil: Ludzie nadal murzynów palcami wytykają! Kursańci na L-kach (naukach jazdy) zamiast na placach uczyć się ruszać uczą się pod światłami :x Itd itp Nima co kończe edukacje i ....

huzar105, można to samo napisać inaczej Bo Chuck się dowie, a on znany jest z dbałości o piękno naszego języka !

To z chuckiem też mnie już wkurza! Ile można! Sorka jeśli obraziłem kogoś(niechciałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest wszystko do dupy! Polskie Mtv nie stać aby mi fure odpicowali. Na bak paliwa musze pracować 2 dni !

Jak ten bak ma 60 litrów to znowu tak mało nie zarabiasz :)

Na drogach same maluchy!

Ja ich widuję coraz mniej, największa ich liczba była na KJS'ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest wszystko do dupy! Polskie Mtv nie stać aby mi fure odpicowali. Na bak paliwa musze pracować 2 dni ! Na drogach same maluchy! Doda gra koncert w Poznaniu Ludzie nadal murzynów palcami wytykają! Kursańci na L-kach (naukach jazdy) zamiast na placach uczyć się ruszać uczą się pod światłami

 

Mniej więcej 3/4 ludzkości z pocałowaniem ręki zamieniłoby się z Tobą na TAK MAKABRYCZNE PROBLEMY... :mrgreen:

No, ale cóż. Rozumiem, że zasłużyłeś na więcej, niż masz tutaj, więc... pozostaje życzyć szerokiej drogi i powodzenia gdzie indziej.

Myślę, że jakoś sobie Polska poradzi bez Ciebie... :roll: :wink:

 

Gdybyś tak jeszcze zabrał ze sobą w diabły braci Kaczyńskich, ojca Tadeusza, Andrzeja Leppera i kilku postkomunistów, byłoby całkiem milutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest wszystko do dupy! Polskie Mtv nie stać aby mi fure odpicowali. Na bak paliwa musze pracować 2 dni ! Na drogach same maluchy! Doda gra koncert w Poznaniu Ludzie nadal murzynów palcami wytykają! Kursańci na L-kach (naukach jazdy) zamiast na placach uczyć się ruszać uczą się pod światłami

 

Mniej więcej 3/4 ludzkości z pocałowaniem ręki zamieniłoby się z Tobą na TAK MAKABRYCZNE PROBLEMY... :mrgreen: No, ale cóż. Rozumiem, że zasłużyłeś na więcej, niż masz tutaj, więc... pozostaje życzyć szerokiej drogi i powodzenia gdzie indziej.

 

Jakie problemy?

Każdy jak dba tak ma! Jak się papieroski paliło za dzieciaka to są problemy ze starością! A biedni palacze w 50 wieku życia (jeśli się uda) narzekają, że to wina losu Bóg ich pokarał... h...a nic więcej :!: Oczywiście są takie akcje, że ktoś się wywruci i coś sobie zrobi! Tylko dlaczego tylko ja podlatuje i się pytam czy wszystko dobrze? Dlatego chce poszukać innego świata :!: Liczę że się mi to uda!

 

A baku nie mam 60 litrów.............................. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy jak dba tak ma! Jak się papieroski paliło za dzieciaka to są problemy ze starością! A biedni palacze w 50 wieku życia (jeśli się uda) narzekają, że to wina losu Bóg ich pokarał... h...a nic więcej Oczywiście są takie akcje, że ktoś się wywruci i coś sobie zrobi! Tylko dlaczego tylko ja podlatuje i się pytam czy wszystko dobrze? Dlatego chce poszukać innego świata Liczę że się mi to uda!

 

A baku nie mam 60 litrów..............................

 

Nic z tego tekstu nie rozumiem, ale i tak życzę powodzenia na nowej drodze życia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...