Skocz do zawartości

Banku głupota nieskończona


Jacky X

Rekomendowane odpowiedzi

http://banki.wp.pl/kat,121354,title,Sko ... caid=1df81

 

W głowie się nie chce mieścić,że bank księguje kasę bez sprawdzenia zawartości paczki we wpłatomacie.Totalny debil tylko to mógł wymyśleć.I geniusz,który to wykorzystał.

 

PS. Kolejny raz wyszło też na jaw jak banki przykładają się do identyfikacji osoba-dowód osobisty.To kompromitacja na maksa. Wydaje mi się,że rzecz tyczy się ING ale bardzo bym chciał aby to był Citi Handlowy albo BZW WBK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://banki.wp.pl/kat,121354,title,Skok-na-bank-bez-broni-i-wlamania-Skradl-15-mln-euro,wid,14271337,wiadomosc.html?ticaid=1df81

 

W głowie się nie chce mieścić,że bank księguje kasę bez sprawdzenia zawartości paczki we wpłatomacie.Totalny debil tylko to mógł wymyśleć.I geniusz,który to wykorzystał.

 

PS. Kolejny raz wyszło też na jaw jak banki przykładają się do identyfikacji osoba-dowód osobisty.To kompromitacja na maksa. Wydaje mi się,że rzecz tyczy się ING ale bardzo bym chciał aby to był Citi Handlowy albo BZW WBK.

 

Nie wiem jak jest teraz, ale w Citi księgowanie było po sprawdzeniu zawartości kiedyś wrzucałem do wpłatomatu i tak się działo. Ale faktycznie kosztowny błąd i tak klienci zapłacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś musiał być zaangażowany w temat ze strony banku, ztcw nie ma takiej opcji żeby księgować bez sprawdzenia (zwłaszcza takiej kwoty :roll: )

parę lat temu w citi była taka akcja że wyniesli wrzutnię z oddziału w biały dzień :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam, że ktoś w banku współpracował z gangsterem, albo on sam musiał w tym banku wcześniej pracować, bo znał procedury...

normalnie i logicznie myślący człowiek jest przekonany, że wrzucone wrzutem pieniądze są najpierw komisyjnie liczone, a potem księgowane na koncie....

gość dokładnie wiedział jak to się w tym banku odbywa, a takich wiadomości nie uzyskuje się chyba z netu... :roll: :lol:

do tego znakomity timing...wrzut, zaksięgowane, zrobiony zakup złota, zapłacony przelewem..

ktoś kontrolował i monitorował tę kasę, na bank... :twisted::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grubo :shock:

 

 

 

PS. Kolejny raz wyszło też na jaw jak banki przykładają się do identyfikacji osoba-dowód osobisty.To kompromitacja na maksa. Wydaje mi się,że rzecz tyczy się ING ale bardzo bym chciał aby to był Citi Handlowy albo BZW WBK.

 

widac kto podpadl :twisted::mrgreen::mrgreen:

 

 

 

Kolejny raz wyszło też na jaw jak banki przykładają się do identyfikacji osoba-dowód osobisty.

 

 

jedno z drugim nie ma nic wspolnego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://banki.wp.pl/kat,121354,title,Skok-na-bank-bez-broni-i-wlamania-Skradl-15-mln-euro,wid,14271337,wiadomosc.html?ticaid=1df81

 

W głowie się nie chce mieścić,że bank księguje kasę bez sprawdzenia zawartości paczki we wpłatomacie.Totalny debil tylko to mógł wymyśleć.I geniusz,który to wykorzystał.

 

PS. Kolejny raz wyszło też na jaw jak banki przykładają się do identyfikacji osoba-dowód osobisty.To kompromitacja na maksa. Wydaje mi się,że rzecz tyczy się ING ale bardzo bym chciał aby to był Citi Handlowy albo BZW WBK.

 

 

A nie sądzisz, że była to osoba która tam pracowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że rzecz tyczy się ING ale bardzo bym chciał aby to był Citi Handlowy albo BZW WBK.

 

 

Jest to kłopotliwa sytuacja dla każdego Banku, uzasadnij dlaczego chciałbyś, żeby spotkało to CITI albo BZ WBK zamiast ING :?:

 

http://banki.wp.pl/kat,121354,title,Skok-na-bank-bez-broni-i-wlamania-Skradl-15-mln-euro,wid,14271337,wiadomosc.html?ticaid=1df81

 

W głowie się nie chce mieścić,że bank księguje kasę bez sprawdzenia zawartości paczki we wpłatomacie.Totalny debil tylko to mógł wymyśleć.I geniusz,który to wykorzystał.

 

PS. Kolejny raz wyszło też na jaw jak banki przykładają się do identyfikacji osoba-dowód osobisty.To kompromitacja na maksa. Wydaje mi się,że rzecz tyczy się ING ale bardzo bym chciał aby to był Citi Handlowy albo BZW WBK.

 

 

A nie sądzisz, że była to osoba która tam pracowała?

 

Jeśli nie osoba, która tam pracowała, to wielce prawdopodobne, że pracownik był inicjatorem takiego przedsięwzięcia, a inne osoby odwaliły czarną robotę. Pocieszające jest to, że po takiej wpadce zastanowią się nad modyfikacją zabezpieczeń (w każdym Banku, który ma wpłatomaty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolejny raz wyszło też na jaw jak banki przykładają się do identyfikacji osoba-dowód osobisty.

 

 

jedno z drugim nie ma nic wspolnego :roll:

 

 

Otóż ma.Koleś założył konto na kradziony dowód i sfałszowane dane przedsiębiorstwa. Gdyby lepiej sprawdzano tożsamość i zgodność dokumentów było by to nie możliwe.Podejrzewam,że na własne dane przekrętu by nie zrobił.Mógłby zrobię ewentualnie na słupa jak to sie dzieje.

 

Kiedyś wysłałem zaliczkę na auto właśnie "na słupa". Bank umył ręce. Więc bardzo dobrze,że niechlujstwo i niekompetencja się zemściła tym razem na banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż ma.Koleś założył konto na kradziony dowód i sfałszowane dane przedsiębiorstwa. Gdyby lepiej sprawdzano tożsamość i zgodność dokumentów było by to nie możliwe.Podejrzewam,że na własne dane przekrętu by nie zrobił.Mógłby zrobię ewentualnie na słupa jak to sie dzieje.

 

 

 

ble ble ble .....

 

tak moze napisac tylko czlowiek ktory nie zna procedur bankowych,

 

 

Jacky X, najpierw popytaj jak to sie robi, a potem wydawaj sady....

 

 

.Podejrzewam,że na własne dane przekrętu by nie zrobił

 

a dlaczego tak Sherlocku myslisz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze najsłabszym ogniwem we wszsytkich takich sprawach jest czlowiek :twisted:

 

nie wydaje mi sie zeby jakiekolwiek procedury pozwalaly ksiegowac na koncie kwote z deklaracji bez przeliczenia, lub zaksiegowac zeby wyla widoczna wplata z automatyczna blokada srodkow do czasu przeliczenia.

Zazwyczaj jet tak ze srodki z wplatomatow, wrzutni, wplat zamknietych sa ksiegowane z opoznieniem po przeliczeniu przez co najmniej 2 osoby.

Wiec albo to zmowa, albo niedopelnienie obowiazkow :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi sie zeby jakiekolwiek procedury pozwalaly ksiegowac na koncie kwote z deklaracji bez przeliczenia, lub zaksiegowac zeby wyla widoczna wplata z automatyczna blokada srodkow do czasu przeliczenia.

Chyba tak nie jest w przypadku wszystkich banków. Nawet tych dużych :wink: Kwota zadeklarowana jest księgowana i możliwa do wykorzystania. W przypadku niedoboru/nadwyżki w deklarowanej kwocie, wpłata jest później korygowana na podstawie protokołu z komisyjnego przeliczenia wpłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imgw napisał(a):

nie wydaje mi sie zeby jakiekolwiek procedury pozwalaly ksiegowac na koncie kwote z deklaracji bez przeliczenia, lub zaksiegowac zeby wyla widoczna wplata z automatyczna blokada srodkow do czasu przeliczenia.

 

Chyba tak nie jest w przypadku wszystkich banków. Nawet tych dużych :wink: Kwota zadeklarowana jest księgowana i możliwa do wykorzystania. W przypadku niedoboru/nadwyżki w deklarowanej kwocie, wpłata jest później korygowana na podstawie protokołu z komisyjnego przeliczenia wpłaty.

 

 

ALEX, nie chce mi sie w to wierzyc :wink: :roll:

rozumiem ze piszesz o "starych" bankach :twisted:

Wszedzie gdzie pracowalem takie rzeczy nie byly mozliwe...

Znaczylo by to, ze do tej pory jak myslalem ze pracuje w zacofanej/ komunistycznej/niezyciowej instytucji to nie byla to prawda :twisted::mrgreen:

gdzies jest/bylo zdecydowanie gorzej :mrgreen:

 

 

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html

http://www.otolegnica.com/news.php?id=68370

 

to jest dopiero majstersztyk :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX, nie chce mi sie w to wierzyc

rozumiem ze piszesz o "starych" bankach

Mam na myśli bank z pierwszej dziesiątki. A piszę o sytuacjach, z którymi miałem osobiście do czynienia :!: Przypuszczam, że po tym wałku procedury wkrótce się zmienią.

P.S. Celowo nie chcę wymieniać nazwy banku, żeby nie robić złego PR, ani wywoływać afery :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...