Skocz do zawartości

subaru impreza STI a SPEC-C


jaacek

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno szły tylko z kierownica po prawej stronie?

 

Ale załóżmy ze od sti EJ20, czym się różni? Jacyś znawcy tematu?;)

 

-- Wt sty 03, 2012 12:33 am --

 

Podobno szły tylko z kierownica po prawej stronie?

 

Ale załóżmy ze od sti EJ20, czym się różni? Jacyś znawcy tematu?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno shortblock trochę się różni od ej207, ale nikt jeszcze konkretnie nie określił co i jak. Poza tym:

 

- twiscrollowe turbo i wydech

- krótsza przekładnia kierownicza

- ciut większy intercooler

 

Nie kojarzę jak to wygląda od strony napędów i nadwozia (inne szyby, lżejsze drzwi itp?), ale pewnie jakieś różnice też istnieją.

 

P.S.

Interesuje Cię to wystawione na allegro? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkowany w drugiej połowie 2004 roku, Limitowana edycja 300 sztuk, jak mi sie wydaje.

 

w standardzie chlodnica oleju silnika i skrzyni biegów (juz wiem na 100%) Lzejsze szyby, krotsza skrzynia niz w jakim kolwiek STi JDM, Felgi Enkei waga jednej to:6,5 kg , front lip STi, wnętrze po MY05 czarne, Piasty na duzym łożysku z rozstawem 114,3 :wink: Aluminiowy dach + bagażnik, cały różowy od spodu jak myśle, brak progów, carbonowy tylny spoiler STi,

 

Interesuje Cię to wystawione na allegro?

 

taaaaa, z pewnościa to type ra :roll: :wink:

 

w1.jpg

 

edit: dopisałem to co mi sie przypomniało

edit2: literówki :mrgreen:

edit3: Znaczek "Type RA" na rok 2004 jak i 2005 do kupienia na japanparts za chora kase, ale można :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno był orginalnie robiony na spec-c ma tabliczkę zmanionowa z oznaczeniami spec-c i nr seryjny, kierownica na 200% była po lewej stronie od nowości wiec przekladany nie był.

Tak btw ma bardzo dużo innych niż w sti podzespołów mi. Intercooler, skrzynia, mocowania dyfra.

Ktoś może mnie oswiecic?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raison raczej nie , takie były w Spec C type RA-R od połowy 2007 roku i R205, w Type RA na 2004 i 2005 (hawkeye) były klasyczne złote brembo z tarczami które miały dodatkowy kanał chłodzący tak jak w S203-S204

 

Może tak było, nie będę się upierał :)

 

 

To wystawione na Allegro jest moje dostałem je w "spadku", podobno był orginalnie robiony na spec-c ma tabliczkę zmanionowa z oznaczeniami spec-c i nr seryjny, kierownica na 200% była po lewej stronie od nowości wiec przekladany nie był.

Tak btw ma bardzo dużo innych niż w sti podzespołów mi. Intercooler, skrzynia, mocowania dyfra.

Wszyscy "znawcy" tematu twierdzili zgodnie ze to spec-c

Ktoś może mnie oswiecic?;)

 

Wg mnie Twój ze Spec C nie ma wiele wspólnego. Fotele i zegary ze starszego modelu i wyskalowane do 260km/h (to akurat detale) i najprawdopodobniej brak piast 5x114,3. Skąd to 420KM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza wymienionymi spec C miało jeszcze krótką przekładnię kierowniczą (krótszą od STI) inne głowice niż zwykły EJ207 i pewnie coś tam jeszcze, nie jestem pewien ale Spece nie miały chyba zabezpieczenia antykorozyjnego także...

 

Wszyscy "znawcy" tematu twierdzili zgodnie ze to spec-c

znawcy tematu wiedzą, że spec C ma wlot na dachu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylcie kochani , SPEC C jako base car do budowy rajdówki , oraz wersji RA czy innych drogowych limitowanych.

Różnic jest sporo pomiedzy tymi autami, takie najważniejsze co mi sie przypomina to :

skrzynia biegów z przodu z LSD a nie otwartym jak w niektórych JDM-ach czy suretrac

5i6 bieg krótszy

brak konserwacji

cienkie szyby tylne

inne twarde tuleje w wahaczach

chłodnica wspomagania, oleju, skrzyni ( w zależności od roku )

zbiornik na IC 12L niektóre tez to miały

ECU z możliwością automatu spryskiwania na IC j.w.

turbo T.S. VF36 a nie VF37

Niektóre base car, od razu można zamówić z pakietem LHD i przychodziło w paczkach wszsytko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlot na dachu to wiem :) spoiler tez dokladka przedniego zderzaka tez.

Ale skoronie jest to co myśle to skąd silnik, skrzynia, napędy, turbo, większe ic, tabliczka znamionowa.

 

Może tak jak carfit, napisał jest to auto robione na wersje drogowa, na podzespolach spec-c I faktycznie się różni od base car'a.

 

raison, moc wzięła się z hamowni, tego akurat jestem pewien;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak było, nie będę się upierał

spróbował byś tylko :mrgreen:

 

Jacku, VIN masz krótki czy długi ?

 

Może dla pewności porównaj sobie też numery skrzyni/dyfra z aktualnymi uzytkownikami takich samochodow na scoobynet . com (z 2004 sa chyba z pięć a z 2005 jest chyba trzy albo cztery ... calej angli :roll: )

 

Z moich informacji wynika ze one byly produkowane wyłącznie na japonie oraz NewAge Type RA wyjątkowo nie były znakowane

 

Taka dygresja, trwa akcja serwisowa dla S203;S204; Spec C TYPE RA-R i inne, które zainstalowały taką część :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to auto robione na wersje drogowa, na podzespolach spec-c

 

ale w tym aucie nie widac nic ze spec c: EJ 207 to normalna jednostka, TS VF36 lub 37 w tym samochodzie nie ma jezeli wierzyć w moc 420koni, DCCD byl już w niektorych cywilach, IC nie widac na foto, fotele zwykłe, piasty 5x100, ....moze po VIN chcialbys sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raison, moc wzięła się z hamowni, tego akurat jestem pewien;p

 

Ja dotąd żyłem w przekonaniu, że moc bierze się głównie z silnika ale jak widać człowiek całe życie się uczy :wink:

 

Pytałem ponieważ:

 

TS VF36 lub 37 w tym samochodzie nie ma jezeli wierzyć w moc 420koni

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...