Skocz do zawartości

mrozy jak cholera czy odpalic bryke ?


vert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nowemu, sprawnemu autu dwie-trzy doby bezruchu nie powinny zaszkodzić, nawet przy tej temperaturze. Jakby przerwa miała być dłuższa, to ja bym na wszelki wypadek odpalił, rozgrzał - pojeździł trochę...

 

Nie wiem, czy autku jest to niezbędne... ale kierownikowi na pewno dobrze wpływa na psychikę: wie, że wszystko działa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej -20 to 4 czy 5 stopni to chyba już niewiele zmienia

zmienia, zmienia :). zawsze to ułamek procenta mocy więcej, bo więcej tlenu się ładuje do cylindra :). cwaniaki z turbinami nie zwracają na to uwagi, ale my z N/A musimy :twisted:.

 

taki mał offtop: powinny być 2 różne typy zestawów dodatkowych zegarków do auta: do turbo z tą miarką ciśnienia, która sobie skacze na prawi i lewo, i do N/A z barometrem, który mierzyłby ciśnienie atmosferyczne.

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek rules ale jako dodatkowy komfort cieplny rzekłbym. Właśnie mam cholerny dylem co zrobić bo ceny opałówki, którą grzeję od 4 lat poszły tak w górę, że przykro robić wyliczenia ile się plnów z dymem puszcza. A i gaz, któy mają lada miesiąc podobno dociągnąć nie jest najtańszy i najpewnieszy się okazuje; się czyta o różnych ekogoroszkach i się zastanawia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca wczoraj mialem w domu wode dzis juz nie

 

Hehehe, u mnie to samo. Tylko żeby było śmieszniej zamarzły mi rury z ciepłą wodą, a zimną mam. I też ratuje się kominkiem.

hahahaha a u mnie za to goraca leci ale tylko w jednym kranie.jasna cholera w zeszlym roku tak nie bylo.farelkami sie dogrzewam bo kominek lux jotul ale cztero tygodniowe dzidzius to trzeba grzac za prad zaplace tyle co za wache do niuni :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć mały metraż zatem, albo znacząco prądem dogrzewasz.

Nie znam się na tym ale kiedyś zastanawiąjąc się nad rozbudowanym systemem kominkowym, czytałem różne opinie i wyglądało że przy 150 m2 potrzebne było ok 20 m3 na zimę, dlatego (pomijając już samą wygodę rozwiązania) mam tyylko najzwyklejszy kominek, który dogrzewa salon i otoczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć mały metraż zatem, albo znacząco prądem dogrzewasz.

Nie znam się na tym ale kiedyś zastanawiąjąc się nad rozbudowanym systemem kominkowym, czytałem różne opinie i wyglądało że przy 150 m2 potrzebne było ok 20 m3 na zimę, dlatego (pomijając już samą wygodę rozwiązania) mam tyylko najzwyklejszy kominek, który dogrzewa salon i otoczenie

Mam 140 użutkowej, łazienki tj 25m2 grzeję tylko prądem, komórko spizarka 6m2 nie grzeję, zostaje jakieś 110 z czego 25m2 grzeję pól na pól kominek-prąd a resztę tylk kominek. Dużo daje dobre ustawienie domu bo w mroźne dni bierze sporo słońca. Paląc non stop w kominku (miesiąc prawie całodobowo spalę 1-1,5m3). Dużo też daje sezonowanie drewna, myślę,że mając 3 letnie drewno pałowe,dbrze ustawiony i docieplony dom to te 150m3 ogrzałoby sie 10-12m3 z niewielkim dogrzewaniem - drugie źródło jest nieuniknione, nie zawsze można palić(w kominku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał Bajorek Nie pamiętam ale optimum to chyba jest żeby drewno sezonowało 2 lata bo puźniej traci wartość energetyczną której nie odzyskamy zmniejszając wilgotność. BTW masz ten kominek z nawiewem do pomieszczeń ciepłego powietrza, czy z płaszczem wodnym i podłączony do instalacji CO. Nie przeszkadza że w salonie jest "kotłownia"

Pozdrawiam 3majcie sie ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...