Skocz do zawartości

50 tyś i nic :-)


ParaYasio

Rekomendowane odpowiedzi

a są jakieś tańsze/podobne w tym wyposażeniu... :?:

zdarzyła się kiedyś Mazda CX-9 :wink: niestety w zbyt małej ilości, bo sprzedana niemal na pniu...

ale nie o to mi chodziło... chodziło mi bardziej o unijny system podatkowy, który powoduje, że auta pow. 2 litrów są generalnie mniej opłacalne :wink: różnica w cenie zbytu z fabryki jest znacząco mniejsza niż ta finalna w salonie :wink:

 

-- 13 lut 2012, o 15:56 --

 

czyli H6 w UE jest za tania... :shock: :wink:

proszę podnieść cenę, a na pewno sprzedaż wzrośnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

różnica w cenie zbytu z fabryki jest znacząco mniejsza niż ta finalna w salonie

nie bardzo rozumiem.....

proszę podnieść cenę, a na pewno sprzedaż wzrośnie

przy H6 nie ma to specjalnego znaczenia......cena podobna do ceny w D. mimo 18% akcyzy... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica w cenie zbytu z fabryki jest znacząco mniejsza niż ta finalna w salonie

nie bardzo rozumiem.....

chodzi o to, że cena w fabryce w Japonii jest zapewne zbliżona na H6 i SBD, a europejski system podatkowy tworzy różnicę w cenie dla konsumenta :(

 

-- 14 lut 2012, o 11:18 --

 

cena podobna do ceny w D. mimo 18% akcyzy... :wink:

no i zarobki bardzo porównywalne :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza klekotem i STI nie ma fajniejszego Subaru dajacego wiecej FUN. Bylby Legacy 2,5 GT MT wzialbym bez zastanowienia ale nie z tym automatem jaki obecnie jest do dyspozycji. Ze sportem to on ma malo wspolnego podobnie jak w OBK 3,6. Po prostu nie ma bardziej sportowej wersji od Legacy/Impreza 2D :roll:

 

EKHM... ekhm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a są jakieś tańsze/podobne w tym wyposażeniu... :?:

 

Są wyłącznie tylko droższe : Volvo XC70 t6 , ARO 4 2.0 TFSI S tronic ,ARO 6

nie wiem jak inni, ale majac wolne ~50k EUR i rozwazajac zakup auta tego typu - AWD, kombi, wiekszy przeswit - kupilbym Skode SuperB 3.6 4x4 z pakietem "zle drogi" (tj. fabrycznie zwiekszony przeswit)*

 

 

 

*nie jestem tylko pewien, czy akurat w przypadku 3.6 ten pakiet jest dostepny... ale szwagier jezdzi sluzbowym SuperB (2.0 TDI 170KM) i ten pakiet jest b. fajna opcja :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten prześwit to +2cm na sprężynach czyli ok. 17-18cm + niby mocniejsze gumotuleje wahaczy. W sumie różnica niewielka w stosunku do normalnego. Zwłaszcza z "wiszącą d...ą" jak w każdej Skodzie. Ale duży plus za nowy haldex. Fachowcy twierdzą, że "naprawdę daje radę" niewiele ustępując AWD czy Quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie wiem jak inni, ale majac wolne ~50k EUR i rozwazajac zakup auta tego typu - AWD, kombi, wiekszy przeswit - kupilbym Skode SuperB 3.6 4x4 z pakietem "zle drogi" (tj. fabrycznie zwiekszony przeswit)*

 

 

Z całym szacunkiem dla Superb to ja jednak wolę OBK :idea: Sądzę też że gdybyś już miał dokonać zakupu to też wybór by padł na Subaru :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla Superb to ja jednak wolę OBK :idea: Sądzę też że gdybyś już miał dokonać zakupu to też wybór by padł na Subaru :wink:

pomimo calej milosci (nie-bez-krytycznej :mrgreen: ) do Subaru, tak jak pisalem, majac do wydania ~50k EUR na benzynowe powdwyzszone kombi z AWD, kupilbym jednak Superb'a, a nie OBK :|

 

ale jak wiaodomo kazdy ma swoj gust :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez "głębokiej" ingerencji w układ niewiele można zrobić. Same kombinacje z tarczami/klockami dadzą mizerny efekt.

Z tego co wiem to są zamienniki brembo, tarox'a, klocki ferrodo.

ja nie chcę ingerować, bo wystarcza mi to, co jest - to nie samochód wyścigowy :wink:

przy ostatniej wymianie miałem założone w ASO klocki marki Jurid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to są zamienniki brembo, tarox'a, klocki ferrodo.

Warto , przy okazji zakupu , poprosić o wskazanie firmy która to zamontuje :idea: bo w przypadku reklamacji np. bicie tarcz zdarza się sprzedawca twierdzi , ze montaż był nieprawidłowy.....a wtedy jest trochę "zamieszania" :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto , przy okazji zakupu , poprosić o wskazanie firmy która to zamontuje :idea: bo w przypadku reklamacji np. bicie tarcz zdarza się sprzedawca twierdzi , ze montaż był nieprawidłowy.....a wtedy jest trochę "zamieszania" :roll: :wink:

ile zatem powinien kosztować spokój uzyskany dzięki montażowi w ASO? jaka powinna być różnica w cenie części i robocizny pomiędzy ASO a "zwykłym warsztatem"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a już liczyłem, że prawdziwy fachowiec się orientuje i nie zostawi swojego klienta w niewiedzy

to sie nie da podpowiedzieć/poradzić coś ....to trzeba spróbować samemu.... :D

ps. homologację zamienników warto sprawdzić a sama skutecznosc to juz zalezy jak kto jeżdzi i gdzie (miasto/trasa/szybko/wolno itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wszystko da się zepsuć. No może poza Ursusem z lat 70tych. :mrgreen:

Nie było diesli MY07.

 

 

 

Ooops racja ten jest 2008 niemniej to jeszcze większy obciach swoją drogą jakoś tych OBK przybyło na allegro hmmm szczególnie ten 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooops racja ten jest 2008 niemniej to jeszcze większy obciach swoją drogą jakoś tych OBK przybyło na allegro hmmm szczególnie ten 2008

 

Możliwe że to naturalna rotacja 4-5lat i zmiana samochodu bez względu na to czy jest ryzyko awarii czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooops racja ten jest 2008 niemniej to jeszcze większy obciach swoją drogą jakoś tych OBK przybyło na allegro hmmm szczególnie ten 2008

 

Możliwe że to naturalna rotacja 4-5lat i zmiana samochodu bez względu na to czy jest ryzyko awarii czy nie.

 

 

Daj Boże :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...